سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دهقان عضو هیات رئیسه و فتحی‌پور رئیس کمیسیون اقتصادی هم در پرونده اختلاس متهم‌ان...

دهقان عضو هیات رئیسه و فتحی‌پور رئیس کمیسیون اقتصادی هم در پرونده اختلاس متهم‌اند!

چکیده :آقای بروجردی در پاسخ به اتهام همکاری و توصیه نامه‌های ایشان با سربرگ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به متهم ردیف اول پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی، تاکید کرده‌اند که ارتباطشان با گروه آریا و ماجرای اختلاس تنها نوشتن یک سفارشنامه با سربرگ کمیسیون برای کمک به مردم بیکار حوزه انتخابیه‌اش بوده است تا با احداث کارخانه‌ای مشکلات مردم در این زمینه رفع و یا کاهش دهد....


پس از مطرح شدن نام علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم در پرونده اختلاس بزرگ ۳ هزار میلیارد تومانی، پای دو عضو بلند مرتبه مجلس هم به این پرونده کشیده شد، یکی رییس کمیسیون اقتصادی و دیگری عضو هیأت رئیسه و کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی.

سیدعلی آقازاده دافساری، نماینده رشت، در گفت‌و‌گو با فرارو گفت: پرونده اختلاس بزرگ به هر حال موجبات بروز اعتراضات و نگرانی‌های به حقی نزد افکارعمومی شده است که نمایندگان مجلس وظیفه خود می‌دانند که با متخلفان در هر مقام و جایگاهی که باشند برخورد کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در این پرونده نام‌های مطرح شده است که در حال حاضر صرفا در حد متهم هستند و اتهامات آن‌ها از طریق مراجع ذی صلاح در حال بررسی است و قوه قضاییه برخورد لازم را با این افراد خواهد کرد.

وی ادامه داد: در درون مجلس شورای اسلامی هم نام چند نفری به عنوان متهم در این پرونده مطرح شده است که اتهامات آن‌ها در کمیسیون‌های تخصصی در حال بررسی است اما تاکنون هیچ یک از این اتهامات به اثبات نرسیده است.

آقازاده تصریح کرد: اتهاماتی در ارتباط با پرونده اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی به آقایان علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، ارسلان فتحی‌پور رییس کمیسیون اقتصادی و همچنین محمد دهقان عضو هیأت رئیسه و کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس وارد شده است که این اتهامات در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه در جریان اتهامات وارد شده به آقایان فتحی‌پور و دهقان نیست چرا این موضوع در کمیسیون‌های مربوطه در حال بررسی است گفت: اما در مورد آقای بروجردی موضوعی که مطرح شده است همکاری و توصیه نامه‌های ایشان با سربرگ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به متهم ردیف اول پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی بوده است که ایشان در پاسخ به این اتهامات تاکید کرده‌اند که ارتباطشان با گروه آریا و ماجرای اختلاس تنها نوشتن یک سفارشنامه با سربرگ کمیسیون برای کمک به مردم بیکار حوزه انتخابیه‌اش بوده است تا با احداث کارخانه‌ای مشکلات مردم در این زمینه رفع و یا کاهش دهد.

آقازاده با تاکید بر اینکه مجلس نسبت به تخلفات صورت گرفته در این پرونده کوتاه نخواهد آمد گفت: در صورتی که اتهامات وارده به نمایندگان مجلس اثبات شود توصیه نخست ما استعفای آن‌ها است در غیر این صورت به شدت با هر کسی در هر جایگاهی که باشد برخورد خواهد شد.

دیروز گزارش کمیسیون اصل ۹۰ پس از ۴۰ روز بحث و بررسی درباره سوء استفاده مالی و اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی در ۲۴ صفحه در صحن علنی مجلس قرائت شد. با این حال آنچه که دیروز قرائت شد تمام داشته‌ها و دریافت‌های کمیسیون از این تخلف نبوده است. چرا که به درخواست تعدادی از نمایندگان برخی از اسامی از گزارش نهایی کمیسیون اصل 90 حذف شد.

در همین حال هفته گذشته برخی سایت‌ها خبر دادند که یکی از نمایندگان مجلس، حدود ۲۴ ساعت در ارتباط با پرونده اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی بازداشت شده بود که با وساطت علی لاریجانی رییس مجلس آزاد شد. در همین رابطه نیز علاالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس چند باری در جمع خبرنگاران اعلام کرد بازداشتی در کار نبوده است بلکه از وی صرفا بازجویی شده است.


2 پاسخ به “دهقان عضو هیات رئیسه و فتحی‌پور رئیس کمیسیون اقتصادی هم در پرونده اختلاس متهم‌اند!”

  1. ناشناس گفت:

    البته از این آدم نما های بی عار و نوکر صفت بعید نیست که در این دزدی ها دست داشته باشند، اما امیدوارم پرونده اختلاس آلت و وسیله نباشد برای تصفیه حساب ها

  2. ناشناس گفت:

    نمی دونم آقای بروجردی متوجه نیست یا اینکه ما را نادان انگاشته. برادر عزیز شما اجازه ندارید که روی سربرگ کمیسیون امنیت ملی هیچ توصیه نامه ای بنویسید حتی اگر به نفع مردم حوزه انتخابیه اتان باشد. این سربرگ ها متعلق به مردم کشور است و شما از آن استفاده شخصی کرده اید. به این تجاوز به بیت المال می گویند. حالا حتی اگر منافع شخصی هم در اینکار نداشته اید اما مرتکب خلافی بس بزرگ شده اید که حضرت علی(ع) به همان دلیل آتش بر کف دست برادر گذاشت.