سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شاهکار جدید حاکمیت اصولگرا/ اختلاسی دیگر در دو سازمان دولتی، جلوگیری هیات رئیسه از...
» اختلاس حداقل 1000 میلیارد تومانی در سازمان بازنشستگی و شستا

شاهکار جدید حاکمیت اصولگرا/ اختلاسی دیگر در دو سازمان دولتی، جلوگیری هیات رئیسه از ادامه تحقیق و تفحص

چکیده :داشتیم به سرنخهای بیشتری در این پرونده بزرگ اختلاس پی می‌بردیم اما هیئت رئیسه مجلس از ادامه تحقیق و تفحص جلوگیری کرد اگرنه می‌توانستیم بیش از سه هزار میلیارد تومان اسناد و مدارک تخلف در این شرکت‌ها را اثبات کنیم....


در حالی که طرح هدفمندی یارانه‌ها و گرانی‌های ناشی از آن، فشار معیشتی بر مردم را به حد غیر قابل تحملی رسانده است، یک عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی، از اختلاس هزار میلیارد تومانی در ۱۵۰ شرکت زیرمجموعه سازمان بازنشستگی و شستا خبر داد.

سلیمان جعفرزاده به خبرگزاری مهر گفت: «داشتیم به سرنخهای بیشتری در این پرونده بزرگ اختلاس پی می‌بردیم اما هیئت رئیسه مجلس از ادامه تحقیق و تفحص جلوگیری کرد اگرنه می‌توانستیم بیش از سه هزار میلیارد تومان اسناد و مدارک تخلف در این شرکت‌ها را اثبات کنیم.»

نماینده ماکو و چالدران در مجلس با اشاره به «پاداش‌های ۴۵۰ میلیون تومانی تا یکهزار سکه‌ای» به برخی افراد، از تخلف محرز برخی نمایندگان در این فساد مالی خبر داد و گفت: «اموال ۳۰ میلیون بازنشسته تامین اجتماعی را تبدیل به شرکتهای خانوادگی کرده‌اند.»

وی تاکید کرده در هشت سالی که نماینده مجلس بوده هیچ موردی مانند تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی این چنین سیاسی نبوده است.

به گفته جعفرزاده، طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از روز اول با فشارهای سیاسی از سوی بسیاری از چهره‌ها و حتی هیئت رئیسه مجلس مواجه شد چرا که نمایندگان حاضر در تیم تحقیق و تفحص به سراغ شرکت‌هایی رفتند که ۶۰ سال هیچگونه نظارتی بر عملکرد آن‌ها نبوده است.

به گفته رئیس اسبق کمیسیون اجتماعی مجلس، گزارش نهایی تیم تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی کشور فردا – سه‌شنبه – در صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.


16 پاسخ به “شاهکار جدید حاکمیت اصولگرا/ اختلاسی دیگر در دو سازمان دولتی، جلوگیری هیات رئیسه از ادامه تحقیق و تفحص”

 1. ناشناس گفت:

  هر دم از اين باغ ( اصولگرايان تشنه قدرت) بري ميرسد….تازه تر از تازه تري ميرسد. اول فكر كرديم 340 ميليارد تومان بي زبان شهرداري اوج سوء استفاده از قدرت است. بعد قضيه خيابان فاطمي مطرح شد و آن را در سايه گذارد. سپس 3000 ميليارد اختلاس با توصيه هاي دوستانه اصولگرايان مطرح شد و دومي را تحت شعاع قرار داد ،اكنون مسئله احتمال اختلاس 1000 ميليارد توماني از اندوخته هاي بازنشستگان مطرح ميشود كه دود از سرهمه بر ميخيزد . نميدانيم ديگر چه تازه هائي در راه است و شايد اين هم باز آخرين ركورد و قله سوء استفاده ها نباشد!!!!شايد اين 1000 ميليارد تومان هم فقط تپه كوچكي از سوءه استفاده هاي مالي تابعين اصول قدرت پرستي باشد ،كه در مقابل قله اورست سوء استفاده ها ناچيز خواهد بود . نكند كه اين اخبار افشاء شده تازه ” از نشانه هاي صحر دولت اصولگرايان؟” باشد و هنوز صبح دولت آنها ندميده است. خدا ميداند!

 2. ایرانزاد گفت:

  سکوت نماینده واقعی مردم خیانت به تاریخ می باشد .

 3. ناشناس گفت:

  وقتی پادشاه کشوری یک سیب از درخت رعیت بکند، زیردستان درخت سیب از ریشه بردارند. کسی که وزیر معزول را تنفیذ کرده و بر سرکار برمیگرداند یا دزدان را بایک فلان حکومتی از مجازات معاف میدارد البته باید منتظر این گونه شاهکارها هم باشیم. باش تا دولتش به دمد که این هنوز از آثار سحر است.

 4. ناشناس گفت:

  چندی پیش یادم میاد که بیلبوردهای زیادی در سطح شهر بود که عکس رهبر و چند آیت الله دیگر بر روی آنها حک شده بود و نوشته بود:
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت!
  گفتم آره ارواح …

 5. ناشناس گفت:

  اینها تازه تعدادی از نفرات داخل لیست هستند. لطفا مصرف قرصهای آرامبخش خود را دو برابر کنید تا خبرهای تازه برسد!!! غارت اموال مردم که شاخ و دم نداره!! به همین سادگی. به همین خوشمزگی.

 6. علی گفت:

  دو دو تا چها ر تاست ، از 500 میلیارد دلار در آمد نفت طی 6 سال گذشته حدود 300 میلیارد گم شده و 200 میلیارد دلار مابقی هم حیف و میل شده وگرنه چطور خاتمی با 160 میلیارد دلار درآمد 8 سال کشور را گرداند ولی اینها در 6 سال مملکت را به این وضع انداخته اند .
  تمام افشاگریهای اختلاس 3 میلیارد دلاری گروه آریا برای رد گم کردن 500 میلیارد دلار درآمد 6 سال گذشته نفت است ! غیر از نفت هم درآمد گاز و فروش واحدهای اصل 44 خصوصی سازی هم داشته ایم که آنها نیز به کل به ناکجا آباد رفته.

 7. ناشناس گفت:

  ايران شده مکان امن براي دزدهاي سر گردنه

 8. ارشيا گفت:

  مجلس فقط نماينده شجاع مي خواهد و بس تا اين نماينده هاي ترسو در مجلس هستند همين آش و همين كاسه

  مملكت نياز به يكنفر انسان شجاع دلير باارزه نترس مال حلال خور كه تو اين مملكت فكر كنم پيدا نشه اگه نيست وارد كنيم دارد

 9. ایرانی گفت:

  عجب دولت پاکی است این دولت احمدی نژاد.

 10. ناشناس گفت:

  با چنين نمانيدگان و مجلسهائي قصد ايجاد نظام پارلماني راداريم ؟؟؟؟

 11. سبز گفت:

  اگر روزی مجلس مستقل داشته باشیم و اجازه داشته باشد ارگان های زیر نظر رهبری را و برادران قاچاق چی را تحقیق و بر رسی کند اختلاس واقعی
  ان گاه اشکار خواهد شد . مردم در شگفت هستند چیزی که در دنیا سابقه ندارد .مجلس و رسانه ها حق نظارت و انتقاد از ارگان های زیر نظر رهبری راندارند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 12. محمد رضا رقابی گفت:

  آقای سر دبیر محترم و حتمن مسئول” البته در مقام مقایسه با دیگر همکارانتان…” ممکنست کمکی توضیح دهید که چگونه توضیحات بسیار ساده اینجانب که هر از گاهی بآن سایت پر محتوا ارسال میشود مندرج نمیشود!؟ منکه نه بکسی توهینی کرده ام و نه موردی خلاف ادب…فقط گوشه ای بسیار نا چیز از فرهنگ اسلامی که در کودکی و نو جوانی بما آموخته اند منعکس میکنم…با باور همین فرهنگ دروغ و ریب و ریا بود که ما گول اسلامیهای دروغگو و قاتل را خوردیم و وطن را و هموطنان بیگناهمان را بایشان وا گذار کردیم… و این چنین بمصیبت و انواع مشگلات و بلیات مبتلا شدیم…مضافن اینکه نام خود را هم کامل و بدون استعار و عینن ذکر میکنم. در اعمال خیر و حقگوئی موفق باشید…

 13. ناشناس گفت:

  وای خدا جون چی میتونم بگم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. ناشناس گفت:

  اقای سبز ضمن تائید نوشته های شما .تا استبداد مذهبی یا هر استبداد دیگر در کشور باشد وضع به همین منوال خواهد بود

 15. اروین گفت:

  نماینده های مردم و باش خودشون دزدن از این اما مزاده ها انتظار معجزه داشتن خطاست.

 16. ناشناس گفت:

  خدا وکیلی امسال سال (جهاد اقتصادی) بود,مطمئنید اون جهاد (جهاد اختلاسی) نبود؟؟؟؟؟؟