سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رييس كل گمرک: اسكله غيرمجاز داريم، ولی از محل آنها بی‌خبريم!...

رييس كل گمرک: اسكله غيرمجاز داريم، ولی از محل آنها بی‌خبريم!

چکیده :رییس کل گمرک ایران گفت: من تاکید می کنم اسکله مجاز در کشور داریم، اما به دلیل این‌که گمرک در مرز‌های غیررسمی حضور ندارند، از محل آنها خبر نداریم....


رییس کل گمرک ایران گفت: واقعیت این است که حتما اسکله غیرمجاز در کشور داریم، چون این مطلب را آقای رییس‌ [دولت] اعلام کردند و حتماً ایشان نسبت به ما اشراف اطلاعات بیشتری دارند.

به گزارش ایسنا، عباس معمارنژاد افزود: نکته‌ای که وجود دارد این است که گمرک موظف است در جاهایی که به عنوان مرز رسمی توسط دولت تصویب می‌شود حضور پیدا کند، بنابراین چه در اسکله و چه در مرز زمینی، هرجا به عنوان مرز رسمی کشور برای ورود و خروج کالا و مسافر توسط دولت تصویب شود، گمرک در آن مستقر است.

وی با بیان این که گمرک هم اکنون در حدود 89 مرز هوایی، دریایی و زمینی مستقر است، ادامه داد: ما در گمرکات جنوب و شمال کشور که دریایی هستند، حدود 23 گمرک داریم که به عنوان مرز رسمی ایجاد شده‌اند.

وی تاکید کرد: در مورد اسکله‌های غیررسمی چون در آنها حضور نداریم، نمی‌توانیم صحبت کنیم. ضمن این‌که به اسکله‌های غیررسمی، باید خور‌ها را نیز اضافه کرد، چون در آنها هم کشتی‌ها و لنج‌های کوچک‌تر از مسیر غیرمجاز کالا وارد می‌کنند.

معمارنژاد افزود: من تاکید می کنم اسکله مجاز در کشور داریم، اما به دلیل این‌که گمرک در مرز‌های غیررسمی حضور ندارند، از محل آنها خبر نداریم. اگرچه وزارت کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید بر آنها اشراف داشته باشند.


3 پاسخ به “رييس كل گمرک: اسكله غيرمجاز داريم، ولی از محل آنها بی‌خبريم!”

 1. رامين گفت:

  رييس گمرگ خيلي دير از خواب بيدار شده است وقتي اقاي كروبي خدا حفظش كند و دشمنانش را نابود وقتي رييس مجلس بود انوقت گفتند 65 اسكله غير مجاز داريم

 2. ناشناس گفت:

  دروغ از این آشکارتر؟ از سپاه پاسداران و سپاه قدس بپرسید آنها از این اسکله ها پاسداری می کنند ویکی از بزرگترین آنها در بندر بوشهر است.

 3. ناشناس گفت:

  برادران قاچاقچی این اسکله هارو از جیب ملت ساخته اند که گمرک مزاحمشان نباشه دیگه!!