سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محکومیت عیسی فریدی، جهادگر و رزمنده دفاع مقدس، به 5 سال حبس تعزیری...
» باز هم صدور حکم شلاق برای یک منتقد

محکومیت عیسی فریدی، جهادگر و رزمنده دفاع مقدس، به 5 سال حبس تعزیری

چکیده :عیسی فریدی روز یکشنبه، در دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی، به 5 سال زندان، حدود 40 میلیون تومان جزای نقدی و تحمل 30 ضربه شلاق محکوم شد....


عیسی فریدی، جهادگر و رزمنده دوران دفاع مقدس در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی، به 5 سال حبس تعزیری، حدود 40 میلیون تومان جزای نقدی و تحمل 30 ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این مدیر دوران جنگ، سازندگی و اصلاحات، اوایل تیرماه سال 88 و در جریان دستگیری ها و سرکوب های بعد از انتخابات ریاست جمهوری در دفتر کارش بازداشت و به بند دوالف سپاه در زندان اوین منتقل شد.

عیسی فریدی پس از تحمل 110 روز زندان انفرادی و سلول های معروف بند دوالف در مجاورت بهزاد نبوی، میردامادی، صفایی فراهانی، عرب سرخی و.. پس از گذشت 6 ماه اواخر سال 88، با وثیقه 330 میلیون تومانی آزاد شد.

بر اساس این گزارش، عیسی فریدی روز یکشنبه، در دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی، به 5 سال زندان، حدود 40 میلیون تومان جزای نقدی و تحمل 30 ضربه شلاق محکوم شد.

وی در برخی موارد اتهامی تبرئه شد اما در برخی موارد دیگر پرونده باز اعلام شده تا در آینده تعیین تکلیف گردد.

عیسی فریدی در سال های پس از انقلاب در نهاد های گوناگونی همچون جهاد سازندگی، وزارت نفت و .. منشا خدمات مثمرثمری برای مردم کشورمان بوده است.


13 پاسخ به “محکومیت عیسی فریدی، جهادگر و رزمنده دفاع مقدس، به 5 سال حبس تعزیری”

 1. ترانه سبز گفت:

  آقاي عيسي فريدي, اگر دوران جنگ حقوق ميگرفتي, اون حقوق ها رو يكجا بده بابت جزاي نقدي. اگر هم مثل خيلي از رزمنده هاي ديگه حقوق نميگرفتي, از كجا ميخواي چهل ميليون جزاي نقدي رو پرداخت كني؟
  بايد اين 40 ميليون رو بدي. با اين پول حقوق و اضافه كاري صلواتي و مقيسه و پيرعباسي رو ميدن.

 2. شیرازی گفت:

  به به
  گویا آقای خامنه ای خیلی دلشون می خواد این نظام و میراث امام بزرگوارمون نابود بشه …

 3. ناشناس گفت:

  حضرت علی قاضی بود، صلواتی و صلواتی ها هم قاضی هستن. این انقلاب چه مصیبتها که دچار ما نکرد گاهی اوقات میگم شاه با تمام اون ظلمهایی که به مردم میکرد اگر امروز بود کشور انقدر دچار خسران و بلا نبود. نه جنگ هشت ساله ای بود و نه تحریمی. خدا اخر و عاقبت هممون رو ختم به خیر کنه با این حکومت.

 4. salam گفت:

  etaham eishon cheh bodeh?

 5. مير گفت:

  ديگه وقتي اراذل و اوباش حاكم بشن بهتر از اين نميشه. نه جنگ رفته مي‌فهمه نه جانباز و انقلابي. اينها قوم ياج و موج ان كه به جان ملت افتادن. قران درباره اين قوم حرف هاي شنيدني دارد. اما با تمام اين احوال انشالله زودتر همه آزاد مي‌شيم.

 6. ناشناس گفت:

  آقايان صلواتی و مقیسه و پیرعباسی قاضي نيستند نيروهاي امنيتي در لباس قضات هستند.

 7. محمدحسین گفت:

  هرکس از دایره ولایت خارج بشه نابود شدنی است وکروبی وموسوی هم از این افراد هستن .
  اگر میتونی این نظر را ثبت کن .

 8. ناشناس گفت:

  این روز گار نسلی که با اخلاص وفادارانه در حفظ این سرزمین در مقابله با بیگانگان صادقانه از همه وجودش با عمر جوانی فدا کرد وسرزمین پاک ایران را با دستان خودش هدیه کرد به دغل بازان سیاسی که به نام دین در ارزوی خلافت در شهوت قدرت برجهان اسلام با نابودی انسان های مو من وبا صداقت ان روزگار دفاع مردمی را در جنگل نظام اسلامی فرقه ای با اوبا شان اموزش دیده در ارگانها با رفتار های حیوانی هر انسان باشرف را نابود میکنند جانباز بهمن ت در سال 61 در عملییات بیت المقدس که منجر به ازادی خرمشهر گردید

 9. ناشناس گفت:

  خوب شد صلواتی حکم اعدام برای ایشان صادر نکرد. این قاضی های معروف مثل صلواتی و مقیسه به کمتر از حذف کامل منتقدین راضی نمی شن!!

 10. ناشناس گفت:

  یک پیشنهاد ابتکاری به سایت محترم کلمه
  با تبریک امدن ماه ذی الحجه :1— فراخوان نوشتن شعار بر روی7 اسکناس توسط هر کدام از مخاطبان سایت در روز 7 ذی الحجه به نیت پرتاب 7سنگ کوچک به سمت شیطان جهالت وغفلت
  2—اطلاع رسانی به موقع —بسیار مهم است
  3— عنوان جملات را از مخاطبان خود در سایت نظر خواهی کنید
  4—هدف ان را فشار بر حاکمیت برای آزادی بیگناهان از زندان قرار دهید (پاسخی به دوستان شاکی از منفعل بودن سایت کلمه ودور بودن این اقدام از خشونت )

 11. ناشناس گفت:

  محمدحسین
  هرکس از دایره ولایت خارج بشه نابود شدنی است وکروبی وموسوی هم از این افراد هستن .
  اگر میتونی این نظر را ثبت کن .
  ———————————————–
  جواب: خداوند در این دایره مسخره هیچ جایی ندارد.

 12. لرستانی گفت:

  محمدحسین نادان
  سبزها عمیقا به آزادی بیان اعتقاد دارند
  چق سر زیر برف؟

 13. ناقد محمد حسين گفت:

  آقاي محمد حسين عزيز با عرض سلام و احترام

  آيا اين حديث مولا حضرت علي (ع) را شنيده ايد كه مي فرمايند افراد را با حق بسنجيد نه اينكه حق را با افراد.قطعاًدايره شمول اين افراد كه مطمح نظر آن حضرت بوده است شامل تمام افراد غير معصوم و از جمله حاكمان امروز ج.ا.ا ميشود. من در اينجا از شما دوست عزيز ميخواهم كه من را در رابطه با موضوعات زير روشن فرماييد و شايد من هم با شما هم اعتقاد شوم و جلوه نوراني حق و حقيقت بر قلبم تابيده شود و از نجات يافتگان شوم.
  1- اين كه آيا نظام با متخلفان پرونده كهريزك كه خود رهبري هم اذعان داشتند كه در آنجا خلاف قانون صورت گرفته است برخورد قانوني و عادلانه داشته است و اين در حالي است كه افراد طيف مقابل طي اين 2 سال و اندي كه از انتخابات سال 88 ميگذرد به انواع مجازات از اعدام گرفته تا شلاق و حبس و تبعيد محكوم شده اند. آيا عدالت و احكام مجازات اسلامي به صورت گزينشي در مورد افراد به اجرا در ميآيد؟
  2- در مورد حادثه كوي دانشگاه هم داستان كم و بيش مانند كهريزك است.
  3- آيا سيستمي كه قادر است عبدالمالك ريگي را از وسط آسمان به پايين كشيده و دستگير و مجازات نمايد نميتواند قاتلان افرادي را كه در حين تظاهرات بعد از انتخابات 88 كشته شدند را دستگير و به چنگ عدالت بسپارد.
  4- اصلاً ما فرض را بر اين قرار ميدهيم كه اين افراد قانون شكني كرده اند و بايد مجازات شوند، ولي مجازات اين افراد كشته شدن در كف خيابانها و بدون هيچ گونه محاكمه بوده ا ست؟ آيا كساني كه در روز عاشوراي سال 88 به دست عوامل ناشناس كشته شدند مجازاتشان با نوع جرمشان همخواني داشته است؟
  5- آيا قبل از برگزاري انتخابات سال 88 امكانات بيت المال و دولت به اندازه برابر و همانطور كه در قانون آمده است در اختيار تمام كانديداها قرار گرفت؟ آيا نمي توان گفت كه حتي اگر در شمارش آراء هم هيچ تقلبي صورت نگرفته ولي به خاطر برابر نبودن فرصتها و امكانات كانديداها در زمان تبليغات، رايي كه كانديداي پيروز به دست آورده مانند مال حرامي است كه يك نفر با زدو بند و از راههاي غير شرعي به دست آورده است؟
  محمد حسين عزيز اين دنيا بسيار زود ميگذرد و ما بايد به فكر آخرتمان باشيم. خالصانه منتظر جوابتون هستم و شايد توضيحتون اگه قانع كننده باشه افكار منو تعديل كنه و در ان صورت من به شما مديون خواهم بود. ممنون