سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تهدید سیدمحمد ابراهیمی به خاطر افشای شکنجه‌هایش در بند 209 وزارت اطلاعات...
» پدر این زندانی سیاسی، از غصه‌ی وضعیت او فوت کرده بود

تهدید سیدمحمد ابراهیمی به خاطر افشای شکنجه‌هایش در بند 209 وزارت اطلاعات

چکیده :سید محمد ابراهیمی، زندانی سیاسی و فعال مرتبط با مادران عزادار، چند روز پیش از بند 350 زندان اوین به دادگاه انقلاب احضار شد و به خاطر افشای شکنجه هایش در بند 209 وزارت اطلاعات که در سایتهای خبری بازتاب گسترده ای یافت، مورد تهدید و بازجویی قرار گرفت. اما به رغم تهدید، فحاشی و هتاکی معاون دادگاه انقلاب که یک روحانی است، ابراهیمی حاضر به تکذیب شکنجه‌ها نشد؛ شکنجه‌هایی که موجب انتقال او به آسایشگاه روانی امین آباد شده و به فوت پدرش در اثر غصه و فشار زیاد انجامیده است....


سید محمد ابراهیمی، زندانی سیاسی، چند روز پیش از بند 350 زندان اوین به دادگاه انقلاب احضار شد و به خاطر افشای شکنجه هایش در بند 209 وزارت اطلاعات که در سایتهای خبری بازتاب گسترده ای یافت، تهدید و بازجویی شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این زندانی سیاسی توسط معاونت دادگاه انقلاب که یک روحانی است، تهدید و بازجویی شد. این مسئول قضایی از وی خواست خبرهایی را که در سایتهای خبری درباره شکنجه اش منتشر شده، تکذیب کند؛ وگرنه حکم سنگینی در انتظارش خواهد بود، اما ابراهیمی از تکذیب این خبرها سر باز زد و این مساله موجب فحاشی و هتاکی معاون دادگاه انقلاب به او شد.

این مقام قضایی، ابراهیمی را تهدید کرد که به خاطر این عدم همکاری آینده بدی در انتظارش است و سال ها در زندان خواهد ماند. او همچنین به این زندانی سیاسی وعده داد که اگر این خبرها را تکذیب کند، هرچه زودتر شرایط آزادی اش را فراهم می کند؛ درخواستی که از سوی ابراهیمی رد شد.

سید محمد ابراهیمی ۲۲ آذرماه سال گذشته در محل کار خود بازداشت شد. وی هفت ماه را در سلول‌ انفرادی و تحت شکنجه های شدید جسمی و روانی گذراند. شکنجه هایی که در نهایت موجب انتقال او به آسایشگاه روانی امین آباد شد.

اتهام اصلی این زندانی سیاسی، ارتباط با مادران عزادار پارک لاله و ترتیب دادن جلسه دیدار این مادران با مهندس میرحسین موسوی بوده است. مادران عزادار، مادرانی هستند که طی سالهای گذشته و به ویژه حوادث بعد از انتخابات سال 88 عزیزان خود را از دست داده اند و یا فرزندانشان مفقود و زندانی شده اند. آنها خواسته ای جز آزادی همه زندانیان عقیدتی و مجازات آمران و عاملان کشتار و شکنجه فرزندانشان در دادگاههای علنی ندارند.

خواهر سید محمد ابراهیمی چند روز پیش در گفت‌و‌گویی با جرس از شکنجه برادر خود در بند 209 وزارت اطلاعات پرده برداشت، حقایقی که اکنون به تهدید این زندانی سیاسی و فحاشی به او منجر شده است.

وی در آن گفت‌و‌گو تاکید کرد: «پدرم وقتی برادرم محمد را در آسایشگاه روانی با وضعیت بسیار بدی دید، بعد از دو هفته از غصه فوت کرد. او وقتی از دیدن برادرم آمد تا قبل از مرگش فقط گریه می کرد و می گفت بروید ببینید با محمد چه کرده اند؟ با او چه کردند که به این حال و روز افتاده است؟ دکترها گفتند از غصه و فشار زیاد فوت کرده است. الان چهار ماه است که از فوت پدرم می گذرد و وضعیت مادرم هم خوب نیست.»

خانم ابراهیمی گفت: «از دستگیری برادرم هفت ماه می گذشت اما ما هیچ اطلاعی از وضعیت او نداشتیم، بعد از هفت ماه فهمیدیم که چه بلایی سرش آورده اند خودش تعریف می کرد در انفرادی بوده و کتکش می زدند و آن قدر بر سرش کوبیده اند که الان حافظه اش ضعیف شده و نمی تواند بر هیچ موضوعی تمرکز کند.»

ابراهیمی هفت ماه اول بازداشتش را دریکی از سلول های انفرادی بند 209 گذارند. وی دو ماه پیش دوباره برای بازجویی به همین سلول انفرادی منتقل شد. این در حالی است که بعد از اتمام تحقیقات و انتقال به بند عمومی، بازگرداندن دوباره متهم به سلول انفرادی و بند امنیتی تحت نظر وزارت اطلاعات کاملا خلاف قانون است.

هنوز حکمی برای این زندانی سیاسی صادر نشده است و او به صورت کاملا بلاتکلیف در بند 350 زندان اوین به سر می برد. محمد به گفته همبندانش از نظر جسمی و روحی شرایط بسیار نامناسبی دارد.


17 پاسخ به “تهدید سیدمحمد ابراهیمی به خاطر افشای شکنجه‌هایش در بند 209 وزارت اطلاعات”

 1. ناشناس گفت:

  هرکس مورد تهدید قرار گیرد، مورد آزار قرار گیرد، شکنجه شود، مورد تجاوز قرار گیرد. از او رشوه بخواهند کسی از اعضای خانواده او را زندانی کنند و بسپارند مبادا مبادا این موضوع را رسانه ای کنید وگرنه بد می بینید باید حتما و فورا همه را آگاه کرد و از ظلمی که به شما رفته شکایت کنید. با نشریات داخل و خارج با رسانه ها حتما باید آنرا را آگاهی سایر هموطنان برسانید. حق از آن ماست و ما باید به حقوقی که برابر قانون به ما تعلق گرفته دست یابیم. هیچ کس در کشور بالاتر از قانون نیست حتی؟ بله حتی رهبر این مملکت او هم مثل من وشما فقط دارای یک رای است. نمی تواند بگوید من صلاح میدانم من بهتر می دانم من برای حفظ انقلاب و… اینها همه بهانه است برای حفظ قدرت. همه باید از قانون متابعت کنند. هیچ استثنایی هم نداریم.

 2. ناشناس گفت:

  vaghti in khabar ra minevisid chera linke mortabetesh o ke “efshaa gariye ishaad too zenddan” ro nemizarid?!

 3. ناشناس گفت:

  تمامی زجرهایی که برادران مظلوممان می کشند به خاطر این است که ابتکار عمل را وجو روانی جامعه را به دست نگرفته ایم
  حکومت می بایست تاوان سنگینتری در قبال این ظلمها پرداخت می کرد
  طراحی پوسترهای کوچک وفراخوان چاپ وتوزیع بین افراد دور از اینترنت شهرستانها وروستاها

 4. هموطن گفت:

  درود بر سید محمد قهرمان شجاعت شما را تاریخ فراموش نخواهد کرد

 5. ناشناس گفت:

  وای بر ان قاضی مزدور که به نام دین و در لباس روحانی خود را برای دو روز دنیا فروخته و در خدمت جهل واستبداد به سر کوب مردم می پردازد
  شرم و ننگ بر شما ها باد که روی یزید را و شمر را سپید کردید

 6. ناشناس گفت:

  خداوند ان شاالله ریشه ظلم را بخشکاند . این ظلم ها عاقبت گریبان ظالمان امر را خواهد گرفت . سید محمد بدان که ما در این راه اماده ایم و هرگز صبر شما آزادگان را نادیده نمی گیریم

 7. ناشناس گفت:

  محمد دیگه چیزی برای از دست دادن ندارد. پدرش که رفت. شکنجه هم که شد. من هم جای او بودم اگر دست و پام رو هم قطع می کردند باز از هدفم دست نمی کشیدم. دیگر چیزی برای از دست رفتن ندارد. من در موقعیت محمد همین کار رو می کردم. یا تا آخر شکنجه و زندانی می شدم ولی تا آخرین لحظه برای هدفم می جنگیدم . یا اینکه تکذیب می کردم و باز زندانی می شدم در حالی که پدرم را از دست دادم و دچار مشکلات روحی شده باشم.
  ولی محمد حرفی با تو دارم! دوست عزیز اگر احساس می کنی با تکذیب می تونی از زندان آزاد بشی و به دنبال هدفت باشی، این کار رو حتما بکن.. می دانیم پدرت را از دست دادی و آسیب روحی دیدی ولی بدان تنها نیستی!
  اگر احساس می کنی می تونی مقاومت کنی، پس برای هدفت مبارزه کن و اگر احساس کنی تکذیب کنی بهتر است و آزاد می شوی حتما این کار رو انجام بده چون توی وظیفه خودت را انجام دادی و ما به شما افتخار می کنیم.

 8. ناشناس گفت:

  ایشاالله اقا امام زمان میاد

 9. هم میهن گفت:

  درود به شرف همه ی کسانی که در راه اعتلای کشور از خودشون گذشتند ، خصوصا کسانی که در سالهای اخیر در چنگال دژخیمان متدین نما گرفتار شدند . هر چند برای ما قابل تصور نیست که چه فجایعی بر این عزیزان گذشته ولی امیدوارم حداقل خدا شاهد این جنایات باشه و خودش به داد مظلومان برسه . همه باید مقاومت کنیم ، تا سرنگونی دیکتاتور و برقراری عدالت و آزادی

 10. مرودشتی گفت:

  لعنت االه علی القوم الظالمین

 11. صبور گفت:

  با یاد افریننده بی نیاز

  تا انجا که ما به خاطر داریم امام خمینی متی با منسب یک روحانی هم مخالف بود و اگر از کل روحانیون در حال مبارزه قبل از انقلاب یک امار واقعی گرفته شود بعید است در نهایت از 1000 نفر تجاوز کند .ولی حالا بر خلاف نظر امام و منشور انقلاب شغلی نیست که یک روحانی در ان نباشد .یعنی بالای چند ده هزار و همه انقلابی و از جان گذشته و فدائی ولایت .واقعا خودشان هم باور دارند ؟ با کوچکترین اتفاق می شوند روحانیون قبل از انقلاب

  صبور

 12. ل گفت:

  خدا ازاین ظالمان نگذره و به مبارزان استقامت بیشتر عطا کنه

 13. ناشناس گفت:

  بابد اطلاع رسانی کرد

 14. ناشناس گفت:

  قران می فر ماید .ان اکرمکم عندالله اثقا کم . برترین شما با تقوا ترین شما است .این ها این ایه را این طور به نفع خودشان تعغیر داده اند .
  ان اکرمکم روحانیکم و ریش کم و فدائیکم ولایت . و بر همین اساس مجلس ویزه و ماشین ویزه امکانات ویژه امتیازات اجتماعی ویژه برای خودشان درست کرده اند .حتی دادگاه وِیژه روحانیت برای خودشان درست کردهاند. اسلام من دراوردی به شکم مردم جا کرده اند.همه عرصه های اجتماعی را بدون
  داشتن سوادو لیاقت تصا حب کرده اند .خوب عاقبت کار را هم از هم اکنون می شود دید و پیش بینی کرد سقوط روحانیت و کشور

 15. ناشناس گفت:

  وای بر ما که صرفا نظاره گراین ظامها هستیم

 16. نوید آزادی گفت:

  واقعا اگر شما ادعای نیابت امام زمان را دارید یک لحظه وجدانا با خود در مورد جواب گویی در روز قیامت افتاده اید.

 17. نوید آزادی گفت:

  و اگر خدا از ظلم و ستمگریهای خلق انتقام کشد جنبنده ای در زمین نخواهد ماند ولیکن او در عقوبت تعجیل نمیکند و از راه لطف تاخیر می افکند تا وقتی معین ولی آنگاه که اجل در رسید دیگر لحظه ای مقدم و موخر نخواهد شد. (سوره نحل آیه 61)