سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ادامه افشای مفاسد اقتصادی دولت/ هزار میلیارد ریال سود شخصی با یک امضای احمدی‌نژاد...
» رانت‌خواری با دستور کتبی رئیس دولت؛

ادامه افشای مفاسد اقتصادی دولت/ هزار میلیارد ریال سود شخصی با یک امضای احمدی‌نژاد

چکیده :سایت آینده اقدام به انتشار سندی از دستور احمدی نژاد برای در اختیار گذاشتن محموله ای عظیم به محمدرضا زنوزی، تریلیاردر نزدیك به خود کرده است که حاکی از دستور عجیب احمدی نژاد برای اختصاص فوری سهمیه ماهیانه 65 هزار تنی شمش از تولید فولاد خوزستان است. توضیح اینكه ما به التفاوت قیمت هر كیلو از این فولاد در بازار، حدود 130 تومان می باشد كه برای 65هزار تن معادل 8 و نیم میلیارد تومان در ماه و بیش از 100میلیارد تومان در سال است....


در ادامه افشاگری ها درباره فساد گسترده اقتصادی در ایران و همچنین پس از آنکه محمود احمدی نژاد در یک برنامه زنده تلویزیونی با بیان اینکه “من از دست پدرم نان خورده ام و دولت من فاسد نیست”، از پذیرش هرگونه مسئولیتی در قبال اتهامات شانه خالی کرد، روز گذشته ابعاد تازه ای از یک رانت خواری گسترده در دولت افشاء  شد و سایت آینده با انتشار اسنادی، از نقش محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی در آن پرده برداشت.

این پرونده که  به دلیل ارتباط فردی به نام محمدرضا زنوزی مطلق با پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی و نقش کارخانه های فولاد در این اختلاس مطرح شده، هم اکنون خود به  پرونده ای مستقل ازفساد اقتصادی تبدیل شده و روز به روز بر ابعاد رسانه ای آن افزوده می شود.

متهم ردیف اول این پرونده، همان شخصی است که به “خریدار میلیاردر خودروی احمدی نژاد” شهرت دارد و  ثروت وی آنطور که رسانه های داخلی منتشر کرده اند “بیش از 12 هزار میلیارد تومان” است.

او محمدرضا زنوزی مطلق نام دارد و سایت آینده، هفته قبل در گزارشی تحت عنوان  “امیر خسروی انگشت کوچک زنوزی هم نیست”، از ابعاد رانت خواری وی خبر داده بود.

در نخستین گزارش سایت آینده که بازتاب خبری گسترده ای داشت، آمده بود:” یكی از سرمایه داران تبریزی به نام زنوزی گوی سبقت را در فعالیتهای اقتصادی از صاحب گروه اقتصادی آریا ربوده است. امیرخسروی كه با حضور در صنعت فولاد و فوتبال شناخته شده است، در حالی به سوژه رسانه ها تبدیل شده است كه یكی از هم صنفان وی در صنعت فولاد و فوتبال، مشغول گسترش فعالیتهای خود می باشد.برخی معتقدند امیرخسروی كه فعالیت فولادی خود را در استان خوزستان در جنوب و فعالیت فوتبالیش را در گیلان در شمال كشور دنبال می كرد، در برابر محمدرضا زنوزی عددی محسوب نمی شود”.

آینده افزوده بود: “محمدرضا زنوزی، چهره ای كه با فعالیت فولادی و فوتبالی شناخته می شود، هم اكنون مالك حدود ده مجموعه بزرگ و عظیم اقتصادی می باشد كه در عرصه فوتبال نیز فعال است و باشگاه گسترش فولاد متعلق به وی می باشد. شركت سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز، مجتمع فولاد بناب، مجتمع فولاد عجب شیر، كارخانجات گروه صنعتی درپاد تبریز، گروه كارخانجات یاقوت صنعت تبریز، گروه صنعتی توانگران سهند، كارخانه بنیان دیزل تبریز، گروه صنعتی الماس تبریز، مركز آموزش سرمایه گذاری فولاد گستر كوثر، موسسه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز، گروه صنعتی ایران خودرو تبریز و هواپیمایی آتا ایر بخشی از اموال گروه وی می باشد.فرد مذكور كه از بدهكاران سیستم بانكی می باشد، با برقراری ارتباط ویژه با برخی از مسئولان ملی و محلی، توانسته هم به روند گسترش فعالیتهای خود و دریافت وام ها ادامه دهد و هم شركتهای جدیدی را تصاحب كند. جالب اینجاست كه گفته می شود دسترسی این فرد به محمود احمدی نژاد سهل تر از برخی وزرای كابینه است و وی به راحتی می تواند با رییس دولت ملاقات و دستورهای عجیب درباره خود را دریافت نماید و احمدی نژاد برای افتتاح كارخانجات وی در آذربایجان، شخصا به آنجا سفر می كند”.

انتشار این گزارش و بازتاب خبری آن درست در زمانی بود که محمود احمدی نژاد در تلویزیون هرگونه ارتباط خود و دولتش را با پرونده های فساد اقتصادی تکذیب کرد و آیت الله خامنه ای هم در سخنانی به رسانه ها توصیه کرد ماجرای اختلاس تاریخی را “کش دار” نکنند.

ماجرا اما با تکذیبیه  گروه صنعتی زنوزی مطلق  “کش دار” شد و سایت آینده در متنی که به عنوان پاسخ این تکذیبیه منتشر کرد، وعده داد که در “آینده نزدیک” اسناد رانت خواری زنوزی مطلق و نقش احمدی نژاد در آن را منتشر کند.

و آن “آینده نزدیک” دیروز بود که سایت آینده با انتشار گزارشی با عنوان “جناب زنوزی نمی خواستیم فعلا رو كنیم، خودتان باعث شدید!” از نقش مستقیم محمود احمدی نژاد در این پرونده نیز پرده برداشت.

در گزارش دوم آینده  آمده است: “در حالی كه محمدرضا زنوزی، تریلیاردر نزدیك به احمدی نژاد اخیرا دریافت هرگونه رانت و تسهیلات خاص از دولت را تكذیب كرده است، آینده اقدام به انتشار سندی عجیب از دستور احمدی نژاد برای در اختیار گذاشتن محموله ای عظیم به وی می كند. هرچند هنوز زمان مناسب برای شفاف شدن فعالیتهای زنوزی فرا نرسیده، اما آینده در واكنش به ادعای وی مبنی بر عدم دریافت هیچ گونه رانت و تسهیلات خاص از دولت احمدی نژاد، سندی مربوط به نامه وی به شخص احمدی نژاد درباره دریافت سهمیه ماهیانه 65 هزار تنی شمش از تولید فولاد خوزستان می باشد كه با دستور عجیب احمدی نژاد مبنی بر عمل فوری و اعلام نتیجه همراه شده است”.

آینده افزوده است: “توضیح اینكه ما به التفاوت قیمت هر كیلو از این فولاد در بازار، حدود 130 تومان می باشد كه برای 65هزار تن معادل 8 و نیم میلیارد تومان در ماه و بیش از 100میلیارد تومان در سال می باشد و اكنون باید پرسید این موضوع معنای رانت ندارد؟آینده افشای جزئیات بیشتری از این پرونده و دستورات عجیب شخص دكتر احمدی نژاد بر نامه های وی را به زمان های بعد موكول می كند”.

در همین زمینه، خبرگزاری آذربایجان نیز در گزارشی به نقش مقامات دولتی و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در واگذاری  شرکت هواپیمایی آتا به زنوزی اشاره کرده و نوشته است: “محمدرضا زنوزی مطلق از بزرگترین متهمین رانت خوار شبکه بانکی کشور و مدیرعامل شركت هواپيما سازی آتا، ايران خودروی تبريز، گسترش فولاد تبريز، ﮔﺮوه ﺻﻨﻌﺘﻲ درﭘﺎد ﺗﺒﺮﻳﺰ، فولاد شاهین بناب و رئیس هیئت مديره شركت آتا ايرلاين که با وثیقه 500 میلیارد تومانی همینک آزاد است، با حضور بهبهانی وزیر سابق راه و ترابری و با همکاری نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز آیت الله مجتهد شبستری، آتاايرلاين نخستين شركت هواپيمايي شمالغرب كشور را راه اندازی کرد. بهبهانی وزیر سابق راه در افتتاح آتاایرلاین گفته بود، نمی خواستیم شرکت آتاایرلاین را به زنوزی بدهیم، ولی با اصرار و وساطت آیت الله مجتهد شبستری اینکار انجام پذیرفت. زنوزی در اولین سفر این شرکت هواپیمایی به رسم تشکر از اربابان دولت نهم، و با یک هواپیمای اختصاصی، بیگی استاندار آذربایجان و شبستری امام جمعه شهر تبریز، به اتفاق 30 تن از مدیران عالیرتبه استان آذربایجان شرقی را برای زیارت به مشهد برد”.

منبع: روزآنلاین


30 پاسخ به “ادامه افشای مفاسد اقتصادی دولت/ هزار میلیارد ریال سود شخصی با یک امضای احمدی‌نژاد”

 1. امیر گفت:

  مال مردم را بالا می کشند بعدش هم به زیارت امام رضا(ع) می روند. خدایا داد این مردم مظلوم را از این دزدان دین و مال بستان

 2. کوروش کبیر گفت:

  کوروش کبیر افتخار آورد برای ایران- اینها هزاران سال بعد به همان اندازه اختلاس آوردند برای ما.

 3. کوروش کبیر گفت:

  کوروش کبیر افتخار آورد برای ایران- اینها هزاران سال بعد به همان اندازه اختلاس آوردند برای ما.

 4. آراز گفت:

  آقای زنوزی مرد شریفی است از کسانی که به ایشان کمک می کنند ممنونم اگه تو ایران ده تا از این زنوزی ها بودند الان اقتصاد ما اینطور نبود

 5. آراز گفت:

  لازم بذکر است که بدهی ایشان نسبت به بانک مرکزی بهره وام بانک می باشد واصل وام گرفته شده به بانک برگردانده شده است یاشاسین زنوزی ها

 6. رهگذر گفت:

  آقای آراز، چرا ایشان از پرداخت همان بهره معاف اند وقتی یک جوان پس از گرفتن وام دو میلیونی با هزار بدبختی باید تا ریال آخر بهره (ربا) ی آنرا به بانک بپردازد؟

 7. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  خیانت پشت خیانت از پاکترین دولت انقلاب!! تمام بدبختیهای ما از انحراف در جدیترین ستون و خیمه انقلاب شروع شد و اگر اصلاح نشود تا آخر نیز ب همین منوال خواهد بود!!

 8. علی گفت:

  با 500 میلیارد دلار درآمد نفتی در 6 سال وضع مردم چند برابر بدتر شده به دلیل همین کارهاست .
  اگر درست بررسی شود به حدود 300 میلیارد دلار اختلاس هم میرسند.

 9. کوروش گفت:

  من شناخت چندانی ازشخص آقای زنوزی ندارم اما میدانم که بیش از 000/10 هزارنفررادرمجموعه های یادشده به استخدام درآورده است ایکاش الباقی رانت خوارها واختلاس کنندگان هم فقط به فکرخودونزدیکانشان نبودندوبه ملت هم خدمت میکردند.

 10. ناشناس گفت:

  اگر به مرغ پخته هم ماهی 8 میلیارد پول مفت بدند میشه فعال اقتصادی. شرافت ایشان در تصاحب اموال بی صاحب ملت و بالا کشیدن اونه حتما. اگه راست میگن این فعالان اقتصادی برند در محیط سالم بین المللی فعالیت کنند. هر چی دزد و بیسواده توی ایران راه چاپلوسی و دم تکان دادن رو یادگرفته و داره غارت می کنه ثروتهای مردم رو. واقعا شرم کن و به یک انسان شریف افتخار کن. آذربایجان مردای بزرگی داره که تو روی این حکومت پلید ایستادند به اونها افتخار کن اگه شرف داری.

 11. ناشناس گفت:

  سایت محترم کلمه :خواهشمندم خلاصه خبر های تاثیر گذار هر هفته در نصف A5طراحی شود (بر روی هر کاغذ 4 آ — 4عدد اعلامیه) تا بعداز چاپ توسط کاربران برش بخورد ودر آن خوانندگان را به مشروح آن اخبار در سایت کلمه ارجاع داد======= پخش اعلامیه خیلی کوچک خیلی آسانتر است

 12. داوود گفت:

  سایت محترم کلمه، با مستندات کامل میشود ثابت کرد که مطالب سایت آینده کذب محض بوده وعناد ویژه ای در تنظیم این به اصطلاح خبردر متن و متوای خبر ملموس میباشد، جوابیه کامل برای آن سایت ارسال کردم که انتشار نداد، اگر شما یعقین دارید که به عنوان یک رسانه آزاد هستید و حتماً هم همینطور است، اجازه بفرمائید دروغ های سایت آینده فقط در مورد این خبر را برایتان ارسال نمایم، اما به شرط انتشار، تا سیه رو شود هر که در اوغش باشد.

 13. داوود گفت:

  رهگذر عزیز، سلام نه تنها ایشان، هیچ کس از پرداخت بهره بانکی معاف نیست فقط بخاطر بلبشو بازار ناشی از حذف یارانه ها بموجب ماده 28 قانون بودجه جریمه دیرکرد وآنهم برای تمام واحد های تولیدی حذف شده و مانده بدهی به مدت 5 سال با احتساب بهره استمهال گردیده است.

 14. داوود گفت:

  آراز عزیز سلام، بدهی ایشان به بانکها اصل + بهره + جریمه دیرکرد است، لطفاً دقت داشته باشیم حرفی که از دل بر آید بر دل نشیند اما زنوزی دو اشتباه داشت اول اینکه در ایران سرمایه گذاری کرد که این را صادقانه عرض میکنم ایشان عاشق مام وطن هستند وزمانی که نوجوانی بیش نبودند خواسته اصلی ایشان بجای ثروت، مال اندوزی و … فقط ایجاد صنایع مادر در آذربایجان بود با تکیه به ایجاد اشتغال و دومین اشکال ایشان این بود که صنعتی به این عظمت را از انتها به ابتدا طراحی نمود که البته عامل اصلی این نوع طراحی نبود سرمایه اولیه لازم وعدم حمایت های دولتی و … بود که خود فرصت بحث دیگری دارد اما به صورت خلاصه او ادامه دهنده تفکر توکلی ( بنیان گذار صنعت آذربایجان) است با این زاویه دید که به آخر برساند.

 15. داوود گفت:

  بسمه تعالی
  این تیتری بود که سایت آینده برای یک خبر مهیج و احساس برانگیز انتخاب نمود (جناب زنوزی نمی خواستیم فعلا رو كنیم، خودتان باعث شدید! +سند) و یک سری از سایتهای دیگر هم آن را باز انتشار نمودند.
  آدرس خبر اصلی اینجاست: http://www.ayandenews.com/news/37839
  چون قبلاً هم بر نوشته های آینده ایراد داشتم ودر قالب نظرات بینندگان نوشتم، اما!!! انتشار نگردید، این با ناچار شدم از سایر صاحبان امکان انتشار طلب استمداد نمایم.
  واما اصل موضوع، فردی با هویت محمد رضا زنوزی مطلق، تبریزی الاصل که قبلاً شمه ای از کذشته نامبرده را برای سایت تابناک نوشته بودم، و!!! متاسفانه آن هم انتشار نداد، پس از روایت 3000 میلیارد تومانی در تیر راس یک سری قرار گرفت که این موضوع جدا از حرف وحدیثهای قبلی که به اختصار نامبرده میشد مثل: (م.ر.ز.م) ویا القاب دیگر، اینبار و به یک باره ارتقاع درجه پیدا نمود!!! وضمن معرفی با مشخصات کامل عکس شخصی ایشان و یا عکسهائی به اتفاق بزرگان از ایشان مزین بر صفحات واقعی ومجازی، منتشرگردید. که خود جای سئوال دارد، چرا؟ تا به امروز ما از راستان (داستان نه) 3000 میلیارد تومانی حتی عکسی در سایه هم نداشتیم و یا اینکه منتشر کننده گان اجازه دارند عکسی را از دیگری دریافت یا برداشت نمایند وبدون اجازه آن را منتشر نمایند؟ ولی چون من صاحب عکسهای منتشر شده نبودم نمیتوانم مدعی باشم اما!!! می پندارم عکس خود به تنهائی روایت مفصل دارد که برای هر بیننده ای تعریف اختصاصی خود را خواه داشت وخلاصه اینکه اگر گرسنه ای عکس غذائی زیبا، را ببیند با بارداری که ویار دارد فرق در تعریف وتمثیل زیاد خواهد بود. واین برای راقم این سطور سئوالی بزرگ است که چرا؟
  نامبرده از سال 1362 دست را در صنعت آهن سیاه نموده وبا کسب معرفت از سیاهی آهن امروز به اینجا رسیده است، در اینکه عاری از اشکال نبوده ونخواهد بود بحثی نیست اما این بار هم وظیفه انسانی خود میدانم از نامبرده ودرحد بضاعت اندک خود، دفاع نمایم با ذکر اینکه اینجانب هیچ گونه رابطه خادم و مخدومی یا شراکت و … با نامبرده ندارم وفقط رفاقتی است از سال 1362 که آخرین دیدارم به مجلس ختمی در اوایل آبان ماه برمیگردد که؟؟؟ فرصت سلام علیک هم فراهم نشد و قبل از آن دوماه پیش در حد چند دقیقه وصرفاً احوال پرسی رفیقانه.
  سایت وزین آینده در این خبربا کد (37839) کشف نموده (در واكنش به ادعای وی مبنی بر عدم دریافت هیچ گونه رانت و تسهیلات خاص از دولت احمدی نژاد، سندی مربوط به نامه وی به شخص احمدی نژاد درباره دریافت سهمیه ماهیانه 65 هزار تنی شمش از تولید فولاد خوزستان می باشد كه با دستور عجیب احمدی نژاد مبنی بر عمل فوری و اعلام نتیجه همراه شده است.) همچنین تاکید کرده ( توضیح اینكه ما به التفاوت قیمت هر كیلو از این فولاد در بازار، حدود 130 تومان می باشد كه برای 65هزار تن معادل 8 و نیم میلیارد تومان در ماه و بیش از 100میلیارد تومان در سال می باشد و اكنون باید پرسید این موضوع معنای رانت ندارد؟
  تا اینجا موضوع کاملاً حرفه ای و منطقی میباشد، رسانه باید کنکاش کرده وواقعیت را انعکاس نماید، حق سئوال را از هر کس اعم از شخصیت حقیقی وحقوقی را دارد و در یک جامعه مترقی پاسخ، واجب بوده وخواهد بود اما به یک باره وارد مقوله توجیح شده وتحریرمیکند (در حالی كه محمدرضا زنوزی، تریلیاردر نزدیك به احمدی نژاد اخیرا دریافت هرگونه رانت و تسهیلات خاص از دولت را تكذیب كرده است، “آینده” اقدام به انتشار سندی عجیب از دستور احمدی نژاد برای در اختیار گذاشتن محموله ای عظیم به وی می كند.)
  حال سئوال است؟ نویسنده یا خبرنگار محترم و حتی انتشار دهنده اعم از اولیه تا ثانویه ها، فاصله میلیارد تا تریلیارد را فقط در صفر میدانند یا واقعیت این رقم، و اما این سند عجیب که در ذیل وبه تفصیل به آن خواهم پرداخت بماند به سر فصل خود ودر رعایت ترتیب خبر ( به گزارش خبرنگار «آینده»، محمدرضا زنوزی مطلق كه خود را یك كارآفرین برجسته معرفی می كند و در مصاحبه های وی از ثروت 12 هزار میلیارد تومانی او سخن گفته می شود، در دهه هفتاد فعالیت خود را با یك سوله 500 متری در استان آذربایجان غربی شروع كرد و امروز صاحب ده ها كارخانه و مجموعه بزرگ اقتصادی است؛ اما رشد خیره كننده ثروت وی در دولت احمدی نژاد رخ داد و او كه مالك اصلی بانك گردشگری و صاحب 24 درصد بانك سامان است، ادعا می كند تاكنون هیچ گونه رانت وتسهیلاتی دریافت نكرده است.) جدا از اینکه در پاسخ به سایت تابناک به این ثروت موهوم وتخیلی مصاحبه کننده محترم از نشریه پنجره ویا حتی!!! اشتباه عمدی محمد رضا زنوزی مطلق اشاره نمودم ولی خبر نگار محترم سایت آینده فقط در چند سطرپائین تر از کلمه (تریلیارد) خود اذعان به (میلیارد) البته از نظر من موهوم مینماید واین یعنی چه؟ عناد؟ سخره؟ هدف؟ و …؟ واز سوئی دیگر تکرار اشتباه سایرین ونه تحقیق،بررسی و … آخر مسلمان مگر در کتابهای جغرافی مدرسه نخوانده ای که!!! تبریز مرکز آذربایجان شرقی است نه!!! آذربایجان غربی، راستی وبه شوخی، مدرسه رفته ای؟ تا کلاس چند؟ قبلآ هم نوشته ام آن بنده خدای محکوم فعلی شما از سال 1362 این راه را، راه نورد بوده واز قبل از دوره نهم ریاست جمهوری سنگ بنای این صنعت را در خطه موطن خود (آذربایجان) وبه دلایل مختلف علی الخصوص عشق به ایجاد صنایع مادرو اشتغال جوانان شروع نموده حال چگونه شد؟ نزدیک احمدی نژاد وهمسفر سوژه های شما؟ به این بسنده کنم که راوی که باشد؟ ولی این را تاکید میکنم شنوده نوشته های شما ایرانیان آزاده هستند وعاقل. و به جد میگویم هرچه فرض کردی؟ خود هستی؟ وجهت استحضارحداقل شما، مینویسم، آن گناه ناکرده حداقل به چند در صد از علاقه خود تا به اینجا رسیده ولی مطمعن باشید او باشد یا نباشد آن کلنگ آبادانی به قلعه اعلا یا همان 100 در 100 صد خواهد رسید.
  اضافه نمودید: ( البته زنوزی توضیح نمی دهد تا كنون چند شغل ایجاد كرده و مجموع تولید واحدهای وی چقدر است و بدهی های بانكی وی چگونه تعویق می شود و مسایلش با نهادهای نظارتی چگونه مختومه می گردد.) من به عنوان یک مطلع فاقد عناد جهت تنویر افکار و توصیف اشتباه قلم شما توضیح میدهم: البته ذکر این واجب است اگر خوشبین باشیم عناد است، ولاغیر، بحثی بزرگ خواهد داشت!!! اما پاسخ شما: برادر دینی، نامبرده در مصاحبه یا رپرتاژ خبری با نشریه پنجره که سایت تابناک هم آن را تحریف نمود ویک سری تقلید تحریف را باز انتشار نمودند به صراحت گفتند: «با اشاره بر تعهد ملی و اجتماعی خود به کشور به ویژه مردم استان آذربایجان شرقی، بالطف خدا وبدون هیچ گونه اقدام نادرست، توانسته ایم به نقطه ای برسیم که در بخش فولاد سالانه 5 میلیون تن نورد، 5/4 میلیون تن ذوب و 3 میلیون تن احیا داشته باشیم و7هزارو 500 نفر اشتغال مستقیم به وجود آورده ایم . برنامه ریزی اشتغال در گروه نیز تا پایان امسال برای 12 هزارو 500 نفر و تا پایان سال 1391 برابر با 20 هزار نفر به صورت مستقیم خواهد بود.» صراحت وآشکاری از این هم راحت، پس چرا؟؟؟ می فرمائید توضیح نمی دهند!!! وباز،اما!!! بدهی ها تعویق نمی شوند، بلکه استمهال میشوند واین هم راه کار قانونی دارد به بخشنامه دو ماه گذشته بانک مرکزی رجوع فرمائید، ملاحضه خواهید نمود وچون میدانم به آنهم ایراد خواهید داشت پیشاپیش عرض میشود آن بخشنامه بر اساس ماده 28 قانون بودجه سال جاری كشور(1390) تنظیم کردیده است، پس با این احوال آن مسایلش که شما می فرمائید!!! چون قانونی حل می شود زنگ شماته، شما به گوش سازمانهای بازرسی نخواهد رسید. بد نیست این بار زنگ را برای ازخواب بیدار شدن خود کوک کنیم که!!! اگر خواب باشیم، نه آنکه خود را به خواب زنیم.
  ودر آخر تاکید نمودید: (هرچند هنوز زمان مناسب برای شفاف شدن فعالیتهای زنوزی فرا نرسیده، اما آینده در واكنش به ادعای وی مبنی بر عدم دریافت هیچ گونه رانت و تسهیلات خاص از دولت احمدی نژاد، سندی مربوط به نامه وی به شخص احمدی نژاد درباره دریافت سهمیه ماهیانه 65 هزار تنی شمش از تولید فولاد خوزستان می باشد كه با دستور عجیب احمدی نژاد مبنی بر عمل فوری و اعلام نتیجه همراه شده است.
  توضیح اینكه ما به التفاوت قیمت هر كیلو از این فولاد در بازار، حدود 130 تومان می باشد كه برای 65هزار تن معادل 8 و نیم میلیارد تومان در ماه و بیش از 100میلیارد تومان در سال می باشد و اكنون باید پرسید این موضوع معنای رانت ندارد؟)
  ومن مینویسم، چند وقتی پیش وقتی حکومت تصمیم گرفت یارانه را حذف و سر وسامانی به این معضل اقتصادی دهد، در این راستا اول کارشناسی نمودند؟؟؟ وبعد تصمیم گرفتند شرکت فولاد خوزستان را بعنوان ترمز!!! در مسیر افزایش قیمتهای مقاطع آهنی قرار دهند به این شرط که بخش خصوصی تولید را در بورس کالا وبه نرخ مرجع بورس، بفروشد ودر مقابل از آن رانتی که شما فرمودید هم منتفع گردند، اما تا آنجائیکه من میدانم این طرح خیلی موفق نبود واز طرفی روز به روز دایره تحریم ها عرصه را بر وارد کننده گان تنگ تر میکرد، یعنی در سایه مدیریت جهانی حتی به پول نقد من ایرانی نزد بانگهای داخلی، اعتباری قائل نیستند وباور بفرمائید اگر ما پول خودشان (ارز) را هم به آنها بدیم باز جای مغالته را دارند حتماً در این چند روز موضوع یاتا ویا تحریم هواپیمائی ماهان را شنیده اید، این دست قصه ها از آن دست قصه ها می باشند واما محمد رضا زنوزی مطلق، نامبرده از رئیس جمهور کشور می خواهد به فولاد خوزستان دستور دهد ماهیانه 65 هزار تن در مقابل اعتبار اسنادی داخلی و نقدی برای زیر مجموعه زنوزی کالا بفروشند، متن در خواست بجز این است؟ ننوشته اند با تخفیف، یا نسیه و … فقط نوشته اند با عنایت به ظرفیت بالا و بازار گسترده وعدم کفاف شمش وارداتی واین یعنی فریاد یک تولید کننده از بی توجهی ها، از غفلتها، از دروغ ها، ازبورکراسی اداری غیر لزوم ، از دست اندازهای ایجاد شده عمدی و … وجدا از اینکه حتی به این خواسته بر حق این تولید کننده عمل نهائی گردیده است یا نه، رئیس جمهوری که خود در بطن این مشگلات است واز نزدیک و تکراراً در گوشش نجوای نیازمندان از یک شهروند تا یک صنعتگر همیشه زنگ هشدار دارد، چکار باید میکرد، متقاضی را به مرجع قضائی معرفی کند، به سیستم های نظارتی احاله کند، به شما بسپارد یا به من، مسلمان تو بودی چکار میکردی، بجز از اینکه به وزیرمربوطه دستور میدادی؟ آیا می دانی ظرفیت سالیانه 5 میلیون تن نورد نیاز به 5 میلیون تن شمش دارد؟ ماهی 65 تن که سالیانه میشود 780 تن؟ چند در صد از ظرفیت تولید را تولید کننده درخواست وریس جمهور کشور اجابت نموده، راستی میتوانی حساب کنی چه؟ مبلغی نیاز است تا مجموعه های آهن زنوزی با ظرفیت کامل بچرخد؟ آن بنده خدا که ظرفیت را ساخته ونیروی کار لازم را در اختیار دارد، بدهکار سیستم بانکی هم، هست و این یعنی اگر چرخه آن مجموعه ها نچرخد آن بنده خدا ضمن پرداخت اصل وفرع بانکی بایستی هزینه پرسنل بیکار را هم پرداخت نماید، شما قبول دارید فقط یک روز هزینه های چنین مجموعه ای را از جیب شخصی پرداخت نمائید، به آن گناه کرده کشف شده از طرف شما بگوئیم هر نامه ای که از دفاتر اندیکاتور شرکتهایش خارج شده خود یک رونوشت خوانا در اختیار سایت شما قراردهد. همچنین می دانید بزرگترین ظرفیت نورد کشور در کجای ایران قرار گرفته است.
  در آخر خبر کذائی با این جمله خبر را به انتها رساندید: (آینده افشای جزئیات بیشتری از این پرونده و دستورات عجیب شخص دكتر احمدی نژاد بر نامه های وی را به زمان های بعد موكول می كند.)
  راستی به سایت آینده تبریگ هم باید بگویم، میدانید چرا؟؟؟ چون کانل تلویزیونی (من وتو 1) آن به اصطلاح خبر کذائی را باز پخش نمود، و در آخر سخنی از دل عزیز برادر؟؟؟ چون قبلاً شما را ارشاد کرده بودم، با خود زنوزی مصاحبه ای داشته باشید وتا به امروز انتشار ندادید که خواستید، قبول نکردند یا به مصلحتتان نبود مصاحبه ای داشته باشید؟ پس اجازه میخواهم صراحتاً مکنونات قلبی خود را مکتوب نمایم.
  یادت است این جمله معروف (بگم، بگم ) در این جمله تمام آحاد مردم اعتراض داشتیم و اینک شما با باز تعریفی دیگر از آن جمله در این بلبشو بازار 3000 میلیارد تومان، با تفکرواهی اینکه، شاید خیلی ها در گذشته اما و اگر هائی داشته باشند، شروع به بسط سفره نموده اید، آینده وزین اگر هدف مشخص شدن نرخ است، صراحتاً اشعار فرمائید، تک تک آذربایجانیان آزاده و میهن پرست عزیزآمده هستند سفره شما را مزین از تناولات متنوع وغیر باور شما گردانند، که در صورت غیر هرچه زودتر وبلا درنگ وبلاسانسور هرچه در اختیار داری انتشار کن که بیش از این امکان خطا به خاطی نرسد.

 16. دا گفت:

  خانه از پای بست ویران است

 17. مادر سبز گفت:

  جناب اقای کوروش در تایید فرمایش شما بیش از ده هزار نفر سر کار رفتند البته در منطقه اذر بایجان شرقی اما به دلیل رانتخواری کلان ایشان شما می توانید محاسبه کنید در مناطق دیگر جند نفر از کار بیکار شدند؟؟ عدالت یعنی” اجتماعی” شدن قدرت اقتصادی و سیاسی .

 18. آریو گفت:

  یه ازای هر یک شغلی که ایجاد می شود 35 میلیون تومان سرمایه نیاز است. آقای زنوزی با دارایی 12 هزار میلیارد تومانی می باید حدود 342 هزار شغل ایجاد می کردند ولی با افتخار گفته می شود که 10 هزار شغل ایجاد شده است. پس می بینید با این همه رانتخواری همچین گلی هم به سر مردم آذربایجان نزده است و عملکرد ایشان خیلی هم قابل دفاع نیست. علاوه براین رانتخواری ایشان باعث بیکاری خیلی های دیگر هم در آذربایجان و هم در سایر نقاط ایران شده است.

 19. ناشناس گفت:

  این بنده خدایی که از این زنوزی رفع اتهام می کنه وبه گفته خودش رابطه زیادی هم با زنوزی نداره این اطلاعات کامل رو از کجا داره البته باید این اطلاعات تحلیل هم شود به نوبه خود .فرق تلیارد ومیلیارد در عدد 999 یک صفر هست برادر شاید منظور خبرنگار به ریال بوده نه تومان-

 20. داوود گفت:

  ناشناس را توصیه میکنم اول قبول زحمت نمایند نشریه پنجره را مطالعه کنند، سپس چرخی کوچک در وب بزنند، انشاالله اطلاعات ایشان بیشتر از من خواهد شد.

 21. داوود گفت:

  آریو عزیز، اگر ثروت موهوم 12 هزار میلیارد تومانی وجود داشت، شاید حق با شما بود، این مبلغ یک چهل کلاغ سایتهائی است که بدون تحقیق و صرفاً جهت بهره برداری از این خان نعمت فرضی، بی پروا همه چیز را به هر چیزی پیوند میدهند، غافل از اینکه ریشه پیوند با
  شاخه بایستی هم خانواده باشد.

 22. ناشناس گفت:

  سایت محترم کلمه شما یک کمک بسیار کم را به شخص محترم و مستضعفی که از سوی رئیس جمهور صورت گرفته را نمیتوانید ببینید بابا این بنده خدا هم دل داره ؟!!!!!!!!!!!!!!

 23. ناشناس گفت:

  واقعا واسه این افراد متاسفم که موفقیت شخصی و اینکه 10000 نفر در یک منطقه وسیع مثل اذربایجان سر کار رفتن و به سعادت ملی ترجیح میدن و در پی توجیحن شرم باد بر شما
  از ماست که بر ماست

 24. داوود گفت:

  دو جواب به دو ناشناس:
  1- به شما هم توصیه میکنم اول نشریه پنجره را مطالعه نمائید، سپس به اصطلاح دو خبر اصلی در سایت تابناک و آینده را ملاحضه فرمائید، اگر نظر محترمتان غیر از نظر بنده بود، این بار کنایه را کنار گذاشتنه و رک و رو راست به قلب رانت خوران بزنیم. اما اول حقیقت ماجرا را کشف سپس اقدام کنیم.
  2- ناشناس عزیز من خود به حال خود متاسفم و از شما شما هم تشکر میکنم، اما تاکید من این نبود که نامبرده چون به 10000 نفر ایجاد کار کرده، حق است، او و یا امثالی مثل او از من وشما جدا نیستند، فقط مصداق هرکه بامش بیشتر، برفش بیشتر شامل حال آنها است، اما من هم به عنوان یک ایرانی در رنج و مشقتهای موجود درگیر هستم، برداشت من این است در بلبشو بازار اختلاص یک سری که امکان نشر و انتشار را دارند بجای اینکه به اصل بچسبند من و شما را به بیراهه میبرند، چرا؟ را باید یا خودشان جواب دهند یا خواننده عاقل باشد ودر دام آنها گرفتار نگردد، اما تکرار انتشار مطلب بی اساس را در سایتی وزین مثل کلمه نمی پسندم.
  ما اگر حاصل جمع 2 + 2 را بجز از عدد 4 اعلام کنیم قبول نمائید پاسخ اشتباه است و اصرار به پاسخ غلط جهل است و عناد و جاهل کسی است که شرم ندارد، اما آنکه عالم به جهل نیست، چطور؟

 25. uzgur گفت:

  عزیزان این رانت خواریها مگه برای شما عادی نشده در ایران ما از اول انقلاب رشو اختلاس دزدیهایه ملیاردی چیزهایه خیلی معمولیست خود سرداره عدالت در زمانی که شهرداره تهران بودن هدوده سیصد میلیارد تومان کسر بدون سند دارن البته چنین مبالقی قابل ایشان ودوستانشان را ندارد مابه اختلاس این نوع مبالغ عادت داریم کمکهایه ملیاردی به هماس حزب للاه و هزاران نمونه دیگر

 26. طلبه حوزه مروی ولیسانس اقتصاد گفت:

  جناب آقای داود. باعرض معذرت ومشاهده 2کلمه اختلاس ومطمئن که اولی را باص ودومی را با عین نوشته بودید خیلی ازمسایل برایم روشن شد! واقعاً احسنت به این معلومات ودانش واما بعد پسر خوب من هم آقای زنوزی را میشناسم وهم مجله پنجره را خوانده ام. وهم قبل از طلبگی کار اقتصادی کرده ام وهم رشته دانشگاهیم اقتصاد است .پسر جان: در این مملکت پول دار شدن در حد امثال ایشان اگر از پدر صاحب سرمایه ویا ارث نباشد متاسفانه حتماً با استفاده از رانت ممکن است حال این رانت یا ویژه خواری یا رانت اطلاعاتی است مانند جزایری وخیلیهای دیگر یا رانت مالی یا رانتهای واگذاری مانند امیر خسروی در این دوره وخیلیهای دیگر درسنوات قبل ویا هردو یا سه نوع رانت. آخر با هیچ فرمول اقتصادی وعقل سلیم وبقول خودت با این اذیتهایی که دستگاههای دولتی برای کارآفرینان بخش خصوصی میکنند، امکان ندارد بتوان ظرف چند سال از یک سوله 500متری صاحب کارخانه ایران خودرو تبریز وفولاد و هواپیمایی وو…شد. چرا بیجهت ویا شاید باجهت آخرت خود را به دنیای یک نفر دیگر میفروشی!در هرصورت من وبسیاری از فعالان اقتصادی ومردم عادی این مسایل را میدانند چرا که با گوشت وپوست وخون خود درک کرده اند. وانشاءالله یوم تبلی السرائر مسایل برای همه روشن خواهد شدو موفق باشی .حرص بیجا نخور واز خدا بخواه ذره ای عقل به این مسئولان ما بدهد وبا آزاد سازی اقتصاد وسپس خصوصی سازی واقعی مطابق فرمولهای علمی پذیرفته شده که از قضا به اقتصاد اسلامی بسیار نزدیک است دیگر شاهد چنین مسایلی نباشیم. شب بخیر

 27. داوود گفت:

  با سلام به این طلبه مروی و لیسانس اقتصاد، عرض شود کیبورد خرابی دارم که خود و فرزند کوچکم شراکت در استفاده داریم، نویسنده و ویراستار هم نیستم و از بابت غلط های املائی معذرت میخواهم، حق باشماست، صغرا وکبرا هم نکردم، پاسخ به آینده بود وایراد از کلمه، شما با آن علم مکسوبه و دوغلط املائی از حقیر به این رسیدید که روشن شوید، آرزوی سفیدی ها را برای شما دارم، چون اگر تبریزی باشید و زنوزی را بشناسید، حتماً من را هم میشناسید و اما!!! چند سئوال برادرانه، آن سوله موهوم در آذربایجان شرقی بوده یا غربی؟ در نشریه پنجره آن بنده خدا کفته ثروت 12000 میلیاردی دارد؟ یا خبرنگار محترم و النهایه آن نشریه سوژه پردازی نموده اند؟ زنوزی به وضعیت و میزان تولید واشتغال در گروههایش اشاره کرده یا نکرده؟ و… شما چرا از این همه دروغ آشکار!!! روشن نشدید؟ من علم شما را برای نوشتن ندارم، ولی ندانستن عیب است؟ و معنی این را هم نمیفهمم ( یوم تبلی السرائر) یک ذره عناد هم دارم که نفهمم !!! اما!!! حرص بیجهت هم نمیخورم چون اگر فارغ از غلط املائی و عناد تشابه سازی مجدداً نوشته حقیر را ملاحضه فرمائید، سمت، جهت، مسیر و … مشخص میباشد.
  اگر زنوزی مقصر است که حتماً هم قصور دارد، قصور آن را بی پروا، بلا سانسور و وبلا درنگ عنوان کنیم، لفاف در بسته بندی کالا است نه سخن. و آخرتی که شما میفرمائید مشابه آنکه ما میبینیم است یا آخرتی که خود قبول داریم. تقاظا دارم که شما امروزتان را به آخرت من نفروشید.

 28. ناشناس گفت:

  ولا یجرمن شنئان قوم الا تعدلوا
  بدکاری گروهی شما را ناگزیر از بی عدالتی نکند! مواظب باشید که پا از مسیر درست بیرون نگذارید.

 29. saeed گفت:

  حضرت حجت الطلبه دامۃ افاضاۃ، با عرض سلام، تهیت، تبریک، تهنیت و… از آن کلمات قلمبه و سلمبه که شما بلدید خدمت مبارک و معزز و محترم شما عرض میشود تا آنجائیکه من حدس میزنم آن آقا داود فضول که در اینجا یه چیزائی نوشته هم سن وسال اون رانت خور ویژه است، لطفاً ما را مستفیض بفرمائید که شما چند سال از عمر را پرانده اید که فضولچه شدند پسر جان شما.
  برای شما اول ادب بعداً نوشتاروسپس سلام.

 30. یوسف پرژک گفت:

  با سلام خدمت دست اندرکاران سایت کلمه.
  امروزبا وجود امکانات ایجاد شده در عالم مجازی میتوان به زیباترین شکل آزادی را در این عرصه مشاهده نمود و بر بانیان وسازندگان آن درود فرستاد. در برابرهرخبردرست یا نادرستی، افرادی که شاید زیاد هم اهل قلم و نگارش نباشند به خود این فرصت را می دهند تا از نگاه خود آنرا نقد یا اصلاح نمایند. فارسی نویسی با الفبای عرب همیشه برای فارسی نویسان مشکل بوده و هست ولی از اینکه عزیزی طالب علم و ادب وعالم در حوزه اقتصاد با دو غلط (ص ،ث،س) خیلی ازمسائل را برای خودشان روشن فرض می کنند و براساس همان فرضشان مخاطب را از عقوبت الهی آگاه و برچشم پوشیدن به پاداش دنیوی هشدار می دهند، خواننده را به اینگونه علم وعالم متاسف می سازد. برادرعزیز، ترک زبانان 33 صدا دارند که اصلا” با الفبای عرب قابل نوشتن نیست و برادران فارس زبان 22 صدا را ناچارند با 28 الفبای عربی و4 الفبای اختراعی بنویسند و این نوع نگارش همیشه یکی از موانع عمده ادامه تحصیل کودکان ترک زبان بوده وهست. دوساله وسه ساله شدن فرزندان ترک زبان و نهایتا اشتغال به مشاغلی چون قالیبافی، کفاشی و… نتیجه همین سیاست است. بسیار خوب خواهد بود در مناظرات خود به جای متهم کردن یا رفع اتهام از افراد به ماهیت و عملکرد سیستم ها پرداخته شود. در کشورهای توسعه یافته افراد توانمند شناسایی شده و بدون نیاز به سرمایه توسط دولتها وبانکها مورد حمایت قرار میگیرند، امکانات مورد نیاز در اختیار اینگونه افراد قرار میگیرد تا کشور و بانکها از توان آنان بهره مند شوند. برای روشن شدن افکار عمومی در شرایط موجود توصیه میشود افرادی چون مهندس توکلی ها، صدقیانی ها، خوئی ها، حاج علی و محمد نجاتی ها، میر بیوک داداش برادرها، عباسپورها، یونس ژائله ها، محمدرضا زنوزی ها و … در آذربایجان مجدداً مورد مطالعه وبازشناسی قرار گیرند. درسطح ملی هژبر یزدانی ها، خیامی ها، ایروانی ها، خسروشاهی ها و… بار دیگر مورد مطالعه قرار گیرند. به قولی شکر نعمت، نعمتت افزون کند … اگر وجود اینگونه افراد را فارغ از نگاههای سیاسی وجناحی وفارغ از حب وبغض های شخصی مغتنم میشمردیم آثار وبرکاتی که این افراد در کشورهای دیگر ساخته اند نصیب کشور ما میشد. برای مثال کفش ملی با ده هزار نیروی انسانی، ایروانیها با آن همه صادرات کفش، به 700 نفر امروز وآن کارخانجات به پارکینگ خودرو مبدل نمی شد وکشور شاهد این همه واردات کفش چینی نبود. امروز اگر از بلای غرور وحسد خود را به خدای بزرگ بسپاریم با دست خود مجسمه های این کارآفرینان، اسوه های عشق، ایثار، فداکاری و ماندگاری را درمیادین اصلی شهر واستانمان به زیبا ترین شکلی بر پا مینمودیم. اینان نام تبریز، آذربایجان وایران را با هر محصول خود به قلب افغانستان، روسیه، اکراین و … صادر وزنده نموده اند. دوست عزیز عالم واقتصاد دان، زنوزی ها درآذربایجان وایران چند نفرند که به این سادگی اجازه می دهیم تعدادی افراد احیاناً غیر ملی و یا حسود آنان را از ادامه راهشان دلسرد سازند.