سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » واکنش پیمان عارف به سخنان احمدی نژاد: فقط می توانم بخندم...

واکنش پیمان عارف به سخنان احمدی نژاد: فقط می توانم بخندم

چکیده :پیمان عارف، زندانی سیاسی و فعال سابق دانشجویی، دو روز پیش و پس از اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق خود، از زندان آزاد شد.سمیرا جمشیدی، همسر پیمان عارف، از حضور بازجویان در زمان اجرای حکم شلاق گفته بود و امروز پس از دو روز پیمان عارف در گفتگو با کلمه از شکایت خود می گوید. وی در واکنش به اظهارات امروز احمدی نژاد که از شلاق خوردن عارف به خاطر توهین به وی ابراز نارضایتی کرده بود گفت: فقط می توانم بخندم...


کلمه- زهرا صدر:  پیمان عارف، زندانی سیاسی و فعال سابق دانشجویی، دو روز پیش و پس از اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق خود، از زندان آزاد شد.سمیرا جمشیدی، همسر پیمان عارف، از حضور بازجویان در زمان اجرای حکم شلاق گفته بود و امروز پس از دو روز پیمان عارف در گفتگو با کلمه از شکایت خود می گوید. وی در واکنش به  اظهارات امروز  احمدی نژاد  که از  شلاق خوردن عارف  به اتهام توهین به وی ابراز نارضایتی کرده بود گفت: فقط می توانم بخندم.

پیمان عارف از فعالین دانشجویی  که بیست و یکم بهمن ماه، با یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی‌اش بازداشت شد اوایل سال گذشته حکم یک سال حبس تعزیری خود را را دریافت کرده بود

 متن گفتگوی کلمه با پیمان عارف را با هم میخوانیم:

ماجرای اجرای حکم شلاق دقایقی قبل از آزادی را در رسانه دیدیم. بعد از دو روز از احساس خود و واکنش هایی که وجود داشته بفرمایید.

 فعلا هر چه بوده محبت دوستان بوده که در این مدت که از آزادی من می گذرد منزل پر بوده و دوستان از طیف های مختلف محبت داشتند و مرا شرمنده کردند. ولی از طرف نهادهای حکومتی واکنشی نشان داده نشده ولی آنچه که مسلم است من در همان شرایط نیمه هشیاری و حال ناخوشی که بعد از اجرای شلاق تعزیری به صورت حدی داشتم خاطرم هست که از کارمند دادیاری اجرای احکام کاغذی خواستم و خطاب به دادستان تهران همان جا فی المجلس شکایتم را اعلام کردم و خواهان دستور قضایی برای پیگرد قانونی شدم.

 شکایت از چه چیزی؟

به دلیل اجرای حدی شلاق تعزیری و این شکایت را قطع یقین بدانند و بدانید که پیگیری خواهم کرد. گرچه احتمال می دهم که این نحوه برخورد و نحوه اجرای شلاق تعزیری به صورت حدی بدون اطلاع و یا حتی احیانا بدون هماهنگی با آقای دادستان نبوده، چرا که رییس دفتر یکی از مورد اعتماد ترین افراد ایشان، آقای رشته احمدی آن جا بودند.

آقای رشته احمدی معاون ایشان هستند درست است؟

بله، آقای دولت آبادی، آقای رشته احمدی را به عنوان سرپرست دادسرای اوین یعنی دادسرای ویژه امنیت تعیین کردند. با توجه به اینکه صدای خود رشته احمدی رو هرچند در زاویه دیدم نبود ولی شنیدم. شخص رییس دفترش آقای نمکی را بدون اینکه مسند قضایی داشته باشد فرستاد برای نظارت بر این نحوه ی اجرای وحشیانه، غیر قانونی و غیر شرعی حکم شلاق.

با توجه به اینکه حدس می زنید آقای دادستان در جریان هستند، فکر می کنید شکایتتان فایده ای داشته باشد؟

هرچند فکر می کنم آقای دادستان بی اطلاع نبودند ولی در واقع تعقیب قضایی می بایستی از ایشان شروع شود و مرجع دیگر دادسرای انتظامی قضات است که در صورت عدم تعقیب قضایی و انجام مراحل تعقیب و تحقیق قضایی در این مورد، طبیعتا امکان مراجعه به دادسرای انتظامی قضات هم وجود دارد.

نکته این است که در این شهر آقای سعید مرتضوی به مدت شش سال از این جنس کارها انجام دادند و الان پایان راه سعید مرتضوی مشخص است که کجاست و آن کسانی که سعید مرتضوی حاضر بود به خاطرشان دست به هر عملی بزند در واقع وقتی آقای مرتضوی در پرونده کهریزک متهم شد نه تنها کاری برای وی انجام ندادند بلکه از او اعلام برائت هم کردند. او که تازه مرتضوی بود یعنی کسی که وقتی رهبری اظهار ناخشنودی می کردند از مطبوعات به عنوان جلاد مطبوعات عمل کرد و اگر بهش می گفتند کلاه بیاور سر می آورد و در هر صورت خیلی مقرب بود. آقای دولت آبادی که جای خود دارند و لذا من پیشنهاد می کنم آقای دولت آبادی حواسشان به عملکردشان باشد.

 به طور دقیق می فرمایید از شکایتتان بر مبنای کدام قانون است؟

تاکید من بر این است که اجرای شلاق تعزیری به صورت حدی عنوان مجرمانه است. و حسب مواد ۵۷۰ به بعد قانون مجازات اسلامی جزو عناوین مجرمانه جرایم مامورین دولتی محسوب می شود. لذا جرمی اتفاق افتاده که محکومی که حالا به صورت غیر قانونی، دادرسی ناعادلانه و یا هر چیز دیگر که من نمی خوام متعرض آن بحث شوم ولی حکم برآمده از یک دادرسی ناعادلانه در پرونده دستگیری انتخابات در مورد من حکم برآمده از این دادرسی ناعادلانه ذیل عنوان اهانت به احمدی نژاد ۷۴ ضربه شلاق تعزیری بوده. مسوولین دادسرای اوین شلاق تعزیری را به صورت حدی اجرا کردند یعنی مجازات جرایمی مثل لواط و زنای غیر محسنه و شرب خمر و سایر جرایمی که توسط شارع در شرع در نظر گرفته شده برای مجازات مرتکبین جرایمی که توسط شارع  احصاء شده

این جرایم و مجازاتش به صورت حد مشخص است. شارع اتفاقا تفکیک حد از تعزیر را به صورت حمایت از حقوق مسلمانان و شهروندان جامعه اسلامی انجام داده که کسی نتواند، همان کاری را با انسان دیگر انجام دهد که دستور خداوند است و شرایطش را خداوند مشخص کرده ولاغیر. لذا تعزیر تفکیک میشود از حد و اجرای تعزیر در شرایطی که برای حدود الهی پیش بینی شده یک فعل مجرمانه هست و این جرم می بایستی پیگیری شود. و عرض کردم پیشنهادم به آقای دولت آبادی این است که روی سرنوشت سعید مرتضوی قدری تامل کنند.

سایت دولت ما نوشته که آقای احمدی نژاد در همایش فرمانداران کشور گفته است: وقتی دانه درشت ها آزادانه به ما افترا می زنند راضی نیستم یک جوان را به خاطر توهین به رییس جمهور شلاق بزنند. نظرتان در باره ی این سخن چیست؟

من فقط می توانم بخندم. حرفی در این زمینه نمی زنم تا مطلبی که مشغول نوشتن آن هستم منتشر شود.


28 پاسخ به “واکنش پیمان عارف به سخنان احمدی نژاد: فقط می توانم بخندم”

 1. reza گفت:

  فکر می کنی دوباره این کار را نمی کنند؟

 2. ناشناس گفت:

  مرسی

 3. غلامرضا گفت:

  به شجاعت این جوانان غبطه میخورم

 4. ناشناس گفت:

  بکشید ما رذا تا ملت ما آگاه شود. تا برای رهایی قیام کنند و زنجیر دیکتارتورها را از هم بگسلند.درو بر جوانان غیرتمند.
  متاسفانه مقامات کشور چقدر پررو هستند دزدان را کاری ندارند و به آنکه اعتراض میکند مجرم شناخته می شوند. ننگ بر مجلسی که با تصویب هدایت شده منع توهین به رئیس جمهور غاصب و رهبر قدرت ، طلب مقدس نما و حامی و هم فکر دولت متملق ، دروغگو و دزد ، در صدد مسدود کردن راه مبارزه بر آمد.

 5. ناشناس گفت:

  آقا رضا اول بگو کدام طرفی هستی ؟!

 6. ناشناس گفت:

  دیکتاتور ننگت باد ببین جوانان وطن را به چه روزی انداختید
  ببین به اسم آزادی ، عدالت ، استقلال چه جوی بر مملکت حاکم کرده اید.
  سال 57 می گفتید امیر المومنین در هنگام کار شخصی چراغ بیت المال را خاموش می کرد تا استفاده شخصی نکند بعد که دیدید مردم از حرف های تکرای ممکن خدای نکرده خسته شوند دم از ملی گرای زند سعی کردید خود را کوروش کبیر بنامید حال چطور از بیت المال آن به آن میزان کلان دزدی می کنید و بعدش هم می گویید رسانه ها خفقان بگیرند !

 7. کجایید ای آدم کشان قاتل گفت:

  بسیجی نماها و لباس شخصی ها و … در زیر چنین لینکهایی شرف کامنت گذاشتن ندارند اما به جنبش وال استریت و غارت لندن که برسد مثل تمساح اشک میریزند و مثل بلبل کامنت میگذارند. الحق که این خائنین ساندیس خور نه مسلمانند و نه ایرانی و نه انسان.

 8. حسین جعفری گفت:

  ای احمدی نژاد تو اگر راست میگویی و روغن ریخته را نذر امامزاده نمی کنی و از آب کره نمی گیری باید پیش از آنکه پیمان عارف را شلاق بزنند با صدای بلند اعلام می کردی من از او شکایتی ندارم و به سهم خود اگر هم خطایی در مورد من کرده باشد من او را می بخشم. حال نیز بهتر است دو کار کنی تا دیر نشده یکسال و خورده ای بیشتر وقت نداری که خلافکاریها و کارهای اشتباهت را تاحدی جبران کنی:
  یک- به این کامران دانشجو وزیر علوم بگو آقای پیمان عارف را به دفتر دعوت کند و اگر پیمان از نظر دانشگاهی اشکالی دارد، تمام موانع را از پیش پای او بردارد.
  دو- رسما اعلام کن من که رئیس جمهورم بدین وسیله اعلام می کنم هرکسی ها کنون به من اهانت کرده یا بعد از این اهانت کرده باشد من از او هیچ شکایت ندارم. همه آزاد و راحت باشند و هرقدر دلشان می خواهد به من که رئیس جمهور هستم فحش و ناسزا بدهند. من برای این افراد هیچ جرم و اتهامی را نمی خواهم. همانگونه که زنده یاد دکتر مصدق در زمان نخست وزیری اش چنین کاری کرد و نامه ای به رئیس کل شهربانی نوشت و رسما این امر را اعلام کرد. تو نیز فورا دست به این اقدام بزن شاید مردم قدری از گناهانانت و دغل کاری و دروغ گفتن هایت را ببخشند. ملوک به نوبتند در این سرای تو که به اقرار خودت بارها گفته ای نوکر مردم هستی ثابت کن زیرا ارباب ازقدیم ندیم حق داشت به نوکرش فحش بدهد و کسی ارباب را به سبب فحش دادن به نوکرش شلاق نمی زد. اگر مردی مردانه عمل کن. یاعلی

 9. ناشناس گفت:

  دزد و اختلاسگر ازادند که بيت المال مردم را بالا بکشند و هر چه ميخواهند دروغ بگويند ولي يک دانشجو چون از احمدي نژاد
  در نامه اي که به او نوشته از او انتقاد کرده بايد به دست شکنجه گران حکومت 74 ضربه شلاق بخورد ان هم از نوع وحشيانه

  و رذيلانه اش که تمام نفرت و عقده ه اش را در دستهايش جمع و بر پشت جوان بيگناه فرود اورد تف بر شما که هم غارت ميکنيد هم شکنجه و عذاب ميدهيد هم قلع و قمع ميکنيد ملت را

 10. حسین گفت:

  عزیزم پیمان ؛نورچشمم پیمان ؛ودلبند ملت ایران ؛پیمان جان .بدان دست خداوند با مردم بزرگ ایران است دیشب دیدیم وشنیدیم این از خدا بی خبران چگونه میخواسته اند ان کثافت کاری را درامریکا انجام دهند ودر دنیا رسوا شدندوبدست کثیف خودشان ،وارد به معرکه ای شده اند که خلاصی از ان دست اینها نیست وخون سیاوش بجوش امده .

 11. ناشناس گفت:

  لعننت بر ان مجري اين حكم وصد نفرين بر ان قاضي كه اين حكم راصادر كرد.

 12. ناشناس گفت:

  وقت آن رسیده که همه گرو ها باهم یکی شوند .اختلافات حزبی کنار گذاشته شود و همگی قطرها جمع شده وسیلی عظیم راه بیندازیم تا هرچه دیکتاتور و مستبد ترسو را غرق کنیم .پیروزی نزدیک است .نوبت جوانان شما هم میرسد تا در دادگاه همین جوانان به التماس بیفتید و در دادگاه عدل الهی نیز وا مصیبتا به حال شما یزیدیان که گرچه آبروی یزید را خریده اید.استقلال آزادی جمهوری ایرانی

 13. کاوه گفت:

  پیمان جان دوستت داریم .امروز مرز کشی بین متحجرین قرون وسطی و سیه رویان نادان که در این قرن اندیشه را شلاق میزنند و ادم ها را بر سر چهار راه ها به جرثقیل اویزان می کنند تا دیگران دستو پا زدن انهارا ببینند واز سوی دیگر مردم و نخبگان و جوانان که می خواهند کشورشان از این جهل عرب جاهلیت رها شوند و از استبداد دینی نیز رها ئی یابند یک جنگ تمام اعیار در همه عرصه های اجتما عی در گرفته از ورزشگاه دانشگاه اداره ها در خیابان و کار خانه ها و همه جا این جنگ ودر گیری به روشنی دیده می شود و در نهایت این رژیم قرون وسطی با افکار مالو خولیائی مصباح ها است که نابود میشود .همین هفته های گذشته بود که در ورزشگاه ازادی جوان ها فریاد میزدند .بسیجی هیا کن ورزشگاه را رها کن و صد ها اعتراض دیگر نشان از یک شورش مهار نشدنی در کشور را نوید می دهد

 14. reza گفت:

  این نا مردمان مگر طرفی هم باقی گذاشته اند ،که بخواهی از این یا ان طرف باشید،به برکت جهان بینی اسلام ناب ولایت مطلقه ،سمت و سویی نمانده است،بله ،این نامردها برای در قدرت ماندن همچون ظحاک ماردوش حاضرند یک به یک همه را به خورد سیستم خون اشام خود دهند

 15. reza گفت:

  جنب جعفری :صدمات وارده از سوی آغای دکتر دارای عمق و ابعادی وسیع تر از ان است که به این زودیها قابل جبران باشد

 16. عادل گفت:

  رواج فرهنگ شرارت و اهانت توسط عده ای که فحش و ناسزا می دهند و به استفاده از منطق و سخنان مستدل و متیین پایبند نیستند سایت شما را در حد یک مجموعه بی ارزش پایین خواهد آورد . با احمدی نژاد مخالفیم و مخالفت خود را با برنامه و دیدگاههای او بیان می کنیم و افراد فرهیخته فرق سخن درست را می فهمند . نیازی نیست مانند افراد چاله میدانی هر چه بر زبان می آید نثار کنیم و بعد مدعی مبارزه و آزادیخواهی باشیم .

 17. رهگذر گفت:

  دیروز سمیه و امروز پیمان. با این شلاق ها جلوی سقوط را نمی توان گرفت …

 18. قلم فرانسه گفت:

  واکنش پیمان عارف این رادمرد راه آزادی را خواندیم . حال واکنش قاضی القضات عینا از سایت آینده منعکس می گردد:

  “آملی لاریجانی به اظهارات برخی افراد درباره اجرای چند حكم و قرار قضایی كه به استناد قانون و در مقام دفاع از حیثیت و جایگاه مسئولان عالی نظام و یا جامعه انجام پذیرفته اشاره كرد و یادآور شد: قوه قضاییه بر حسب قانون با توهین‌كنندگان به مسئولان نظام به عنوان یك جرم دارای جنبه عمومی برخورد خواهد كرد و به نظر می‌رسد نیازی به شكایت مسئولان نظام از اشخاص توهین‌كننده نیست.”

  نتیجه اخلاقی نخست : در فرهنگ ما ایرانیان پدیده ای وجود دارد بنام تعارف : مثلا, فردی قند در چای فرو می کند سپس آن را بر دهان می گذارد آنگاه استکان چای را بر دیگران تعارف می کند ! این یعنی اینکه اگر واقعا بخواهید هم نباید چای بخورید ! و یا اینکه کسی در ورودی درب خانه می ایستد , حرف های شما را گوش می دهد وقتی خداحافظی کردید به محض رفتن شما می گوید : حالا تشریف می آوردید منزل ! یعنی اینکه برو و مزاحم ما هم نشو ! به اینها میگن : ت ع ا ر ف

  رئیس دولت مهربان و رقیق القلب هم ت ع ا ر ف فرمودند و گفته اند که :راستش ارزش تکرار نداره ! همون چیزائی که خودشون گفتن.

  نتیجه اخلاقی دوم: این اخوان لاریجانی عجب موجودات مرموز و مخوف و زیرکی هستند و چه خوب ت ع ا ر ف را تمیز می دهند !

  نتیجه اخلاقی سوم : زنده باد پیمان عارف و تمام انسان هائی که بر سر پیمان انسانیت خویش مانده اند . قلم فرانسه

 19. حمید گفت:

  با دیدن پشت پیمان عارف یاد بلال حیشی و صحنه شلاق زدن آن عرب وحشی یر پشت بلال افتادم که انصافا” بخوبی در فیلم محمد رسول الله به تصویر کشیده شده بود. ولی یک تفاوت بزرگ نظرم را جلب کرد شلاقهای آن عرب وحشی لااقل در فیلم بدون هدفگیری و در نقاط مختلف پشت بلال فرود می آمد ولی مجری حکم ناعادلانه پیمان عزیز طوری هدفگیری کرده که همه ضربات به یک منطقه از بدن او اصابت کند . کاش توحش در حد اعراب جاهلی باقی میماند و لااقل اینقدر پیشرفت نمیکرد و کاش کوچکانی که بر بزرگی نشسته اند اگر قدر بزرگانی که کوچک میشمارند را نمیدانند لااقل آزارشان نمی دادند.پیمان عزیز اگر چه قدرت همراهی کامل با چون تو و سمیه توحیدلو و هزاران مرد و زن بزرگوار و آزاده را ندارم ولی به سهم خودم از شما بزرگمردان و شیرزنان میهنم تشکر و قدردانی میکنم و برای بهبودی هر چه سریعتر آثار این وحشیگری بر بدنت از درگاه خداوند دعا میکنم.

 20. اشکان گفت:

  مملکت من جاییست که اختلاسگران و دزدان آزادند
  و پاکان دربند

 21. دلشکسته گفت:

  نمی دانم برا ی ا براز همدردی چه بنویسم فقط میگویم که شهدا چه میکشند از همچو گرگهای انسان نماکه از انسانیت فقط لباسش را بر تن دارند

 22. ازاده گفت:

  این شلاقها بر گرده کسانی میخورد که طالب ازادگی انسانیت اخلاق وفقط یکتاپرستی هستندچون اینها جرم محسوب می شوند اماریاکاری شرک دزدی تجاوز کلاهبرداری دروغ و……عین بصیرت است ! پیمان جان خداراشکرکن که فقط شلاق خوردی به تو تجاوزو…..نشد باز جای شکرش باقیست!بله این ترس والبته نشانه سقوط است چون غیرازاین حرفی برای گفتن ندارند به امید رهایی همه انسانهای دربند جهل وخود پرستی ورهایی انسانهای واقعی گروگان گرفته شده توسط اینها

 23. ناشناس گفت:

  ماهیت غیر شرعی خودشون رو هر روز بیشتر نشون میدن ولی مردم انگار خوابند تخم مرغ 300 تومن مردم دم نمیزنن! بیست سی وقیح 4 تا اسکل رو تو اروپا علم می کنه که کلا 40-50 نفر بیشتر نیستن!

 24. شمس گفت:

  فقط میتونم بگم
  عجب صبری خدا دارد
  و این رو میدونم تا زمانی که مردم یه مملکت که حکومتش طاغوته نخوان و مقاومت نکنند هر ظلم و بدبختی که بخوان به راحتی بهشون تحمیل میشه

 25. ناشناس گفت:

  عارف جون تو هم بازیچه این سیاسیون شدی برات متاسفم ( البته او شلاق هم یه خورده حقت بود چون خیلی ساده ای و زود گول می خوری ( یکی از بچه های دانشگاه)

 26. آزادی گفت:

  این ها فقط میتوانند مدتی با شلاق و زندان یا کشتن و سر به نیست کردن مخالفین خود بر اریکه قدرت باقی بمانند و این هزینه ای است که ملت ها به خاطر حاکمیت دیکتاتور ها می پردازند لیبی ، سوریه، ایران و…………….

 27. صبر سبز گفت:

  با دژخیمان اگر شکنجه
  اگر بند است و شلاق و خنجر
  اگر مسلسل و انگشتر
  با ما تبار فدایی
  با ما غرور رهایی ………

 28. فريد مقدم گفت:

  بايد به جناب قاضي القضات شهر هشدار داد:

  خانمان سوز شود آتش آهی
  گاهی
  ناله ‌ای می‌شکند پشت سپاهی
  گاهی