سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » یک سال حبس تعزیری و 90 ضربه شلاق برای مرضیه وفامهر، همسر ناصر تقوایی...
» این هنرمند در زندان قرچک ورامین نگهداری می‌شود

یک سال حبس تعزیری و 90 ضربه شلاق برای مرضیه وفامهر، همسر ناصر تقوایی

چکیده :مرضیه وفامهر، همسر ناصر تقوایی و بازیگر فیلم “تهران من حراج” که اوایل تیرماه سال جاری بازداشت شده بود، به یک سال حبس تعزیری و 90 ضربه شلاق محکوم شده است....


حکم یک سال حبس تعزیری و 90 ضربه شلاق برای مرضیه وفا مهر صادر شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این حکم که روز گذشته از سوی دادگاه صادر شده به درخواست وکیل وی برای تجدید نظر ارسال شده است.

مرضیه وفامهر، همسر ناصر تقوایی و بازیگر فیلم “تهران من حراج” اوایل تیرماه سال جاری بازداشت شده است. ناصر تقوایی، فیلمساز معروف ایرانی همان زمان اعلام کرده بود که همه عوامل بازداشت شده فیلم «تهران من، حراج»، با قرار وثیقه آزاد شده اند اما همسرش، مرضیه وفامهر، در زندان قرچک ورامین نگهداری می شود.

بر اساس گزارش ها علت بازداشت این هنرمند بازی در فیلم «تهران من، حراج» اعلام شده است و این در حالیست که تقوایی معتقد است مجوز ساخت از سوی وزارت ارشاد داشته و برخلاف شایعات مطرح شده، زیر زمینی نبوده است.

فیلم «تهران من، حراج» ساخته گراناز موسوی، فیلمساز ایرانی مقیم استرالیا است و تقوایی می گوید او این فیلم را به عنوان پایان نامه خود ساخته است. این فیلم دختر هنرمندی را به تصویر می کشد که در یک جشن با یک پسر جوان ایرانی که ساکن استرالیا است آشنا می شود و در تلاش است به اتفاق او از ایران برود.

طی ماه های اخیر فشارها بر هنرمندان روز به روز افزایش یافته و تعدادی از مستندسازان و بازیگران بازداشت و ممنوع الخروج شده و یا تحت فشارهای حقوقی و قضایی وادار به سکوت و انفعال شده اند.


9 پاسخ به “یک سال حبس تعزیری و 90 ضربه شلاق برای مرضیه وفامهر، همسر ناصر تقوایی”

 1. علی کاشان گفت:

  حکو مت قرون وسطی در قرن 21 .اندیشه را شلاق می زنند .سیه رو هستید . ذهن شما جاهلان در عرب جاهلیت در جا زده و تکامل هم پیدا نخواهد کرد تا مرگتان بر جهل تان پا فشاری خواهید کرد

 2. جنبش سبز مشهد گفت:

  سلام
  من تازه این فیلمو دیدم
  واقعا جالبه
  توصیه میکنم شما هم ببینید

 3. مشهد کیوان گفت:

  چه فکر میکردیم چه شد !!!!!!!!!!!!

 4. ناشناس گفت:

  کاری را که در قرون وسطی با دین مسحیت کردند این آقایان امروز در قرن 21 با اسلام می کنند.
  کشور شتابان به سوی سکولاریسم گام بر می دارد علت آن هم عملکرد خاینانه مسولین ایران است

 5. بهاره گفت:

  ديگر داريم عادت مي كنيم به شلاق خوردن و تحقير شدن. همانطور كه عادت كرده ايم به تورم و اختلاس و خيلي كش نبايد دادن هاي ديگر

 6. ناشناس گفت:

  چرا وقت مردم و خودتان را تلف می کنید؟!!! جهت جلوگیری از اتلاف وقت رایانه شلاق را کلی تصویب کنید و هر ایرانی که از منزل بیرون میاید نیروی انتظامی محترم!!! واقعا!!! هر وز رایانه شلاق انروز را جاری کند اینطوری نه دادگستری مضحکه حکومته نه مردم علاف شنبه یک شلاق تا جمعه به 7 شلاق ارتقاء چیدا کنه اینطوری میگیم چیشرفت هم داشتیم اسمون را در کتاب گینس می نویسند

 7. ناشناس گفت:

  این خبر را در سایت روزنامه پر تیراژ ملیت ـ ترکیه خواندم . سپس به بخش نظرات مراجعه کردم که چند نظر را برای شما ترجمه میکنم .
  یکی نوشته : خواهشمندم حکومت ایران جمهوری اسلامی ننویسید بلکه آنرا حکومت دیکتاتوری ایران بنویسید چرا که این اهانت به مسلمانان هست.
  یک نظر دیگر : با اینکه مخالف حکومت اردوغان هستم ولی خوشحالم که در ترکیه و سرزمینی با حکومت لائیک زندگی میکنم .
  یک نظر دیگر : در قرنی که حتی هزاران جمعیت دفاع از حیوانات هست ؛ در عجبم که چرا به اینگونه تعزیرات اعتراض نمی کنند . در قرنی که کسی حق آزار حیوانات را هم ندارد به یک هنرپیشه زن حکم شلاق میدهند . این ننگ جامعه بشری هست .
  یک نظر دیگر : برای ما باعث سربلندی و افتخار هست که کمال آتاتورک سرزمین ما را از وجود آخوندهای مرتجع پاک کرد و حکومتی لائیک به ما به ارمغان آورد .
  نا گفته نماند که هر کدام از این نظرات صدها موافق هم دارد . در انتها یکی پیشنهاد کرده است که ما هم نباید ساکت بنشینم و باید کمپین حمایت از این بانوی هنرپیشه راه انداخته و از این ننگ جلوگیری کنیم .واقعا این ننگ بزرگ را مردم سرزمینم چگونه تحمل می کنند خود جای سئوال هست ولی بقول یک خواننده ترک از این دیکتاتوری همه چیز ساخته است .بامید آزادی ایران از یوغ رژیم جهل و جهالت و فرارسیدن بهار ایرانی در سرزمین کنسالم .

 8. فتنه سبز زنده گفت:

  مرضیه عزیز هنرمند در بند

  بی دریغ میګم شب خوابم نبرد ..ای کاش شلاق ها و زندان برای من بود

  شرمنده ام شرمنده ام شرمنده ام شرمنده ام شرمنده ام شرمنده ام شرمنده ام شرمنده ام شرمنده ام

 9. مير حسين گفت:

  بسم الله الرحمن الرحيم
  از حامیان و رای دهندگان به نخست وزیر محبوب حضرت امام خمینی هستم،و از میر حسین عزیز جز خاطرات شیرین در ذهنم چیزی نیست.مسمانم و با تمام وجودم به پیامبر اسلام و امامان معصوم عشق می ورزم. علاقه من و دوستان و خانواده ام به میر حسین موسوی و راهش به خاطر ایمانش و اخلاصش و پاکی اش است.
  ما همانگونه که با دیکتاتوری و حکومت نظامیان و زیر پا گذاشتن قانون اساسی و نابود کردن راه امام خمینی و …مخالفیم ، همانطور با هر گونه فساد و ابتذال هم ناسازگاریم.
  بنده راجع به حکم صادره در مورد خانم وفامهر نظری ندارم ، چون نه قاضی ام و نه در محکمه حاضر بودم.اما آیا ابتذال جرم کمی ست؟ آیا این فیلم جز توهین به ارزشها چیز دیگریست؟
  و اما به آن آقای ناشناس که نظرات چند تن از مردم ترکیه را برایمان لطف فرمودند،عرض کنم:به برکت آتاتورک و افکار ضد دینی اش الان ترکیه دارای دهها کاباره و مراکز فحشا و… است. و رهبرانش هم مشتی ریاکار و نون به نرخ روز خور.
  و اما سایت کلمه ، هنوز امید مان را به تو از دست نداده ایم.تا روزی که به شعارتان پایبند باشید:اسلام ، توحید ، وحدت.بنا بر این لازم نیست از هر “هنرمند نمایی “دفاع کنی.
  واالسلام.