سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت سخنگوی حکومت قذافی در حال فرار با لباس زنانه!...

بازداشت سخنگوی حکومت قذافی در حال فرار با لباس زنانه!

چکیده :منابع خبری از بازداشت سخنگوی رهبر پیشین لیبی خبر دادند. شبکه خبری «العربیه» به نقل از منابع نزدیک به شورای انتقالی مدعی شد که موسی ابراهیم، سخنگوی قذافی در حالی که با تغییر چهره و لباس زنانه تلاش داشت از شهر سرت خارج شود، بازداشت شده است. / نیروهای شورای ملی انتقالی لیبی عملیات خود علیه افراد وفادار به معمر قذافی در شهر سرت را شدت بخشیده، و شامگاه جمعه توانسته‌اند کنترل فرودگاه شهر سرت را به دست بگیرند....


نیروهای شورای ملی انتقالی لیبی عملیات خود علیه افراد وفادار به معمر قذافی در شهر سرت را شدت بخشیده، و شامگاه جمعه توانسته‌اند کنترل فرودگاه شهر سرت را به دست بگیرند. این نیروها مدعی شده‌اند که موسی ابراهیم، سخنگوی معمر قذافی را در لباس مبدل زنانه و در زمان خروج از شهرسرت دستگیر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، نیروهای نظامی وابسته به شورای ملی انتقالی روز پنجشنبه (۲۹ سپتامبر/۷ مهر) اعلام کردند کنترل فرودگاه شهر سرت را به دست گرفته‌اند. این نیرو‌ها دو هفته پیش نیز توانسته بودند این فرودگاه را تصرف کنند، اما پس از مدت زمان کوتاهی، نیروهای نظامی وفادار به معمر قذافی بار دیگر بر این محل مسلط شدند.

هواداران سرهنگ قدافی تا عصر جمعه در شهر سرت در برابر نیروهای شورای ملی انتقالی مقاومت می کردند، اما از غروب همزمان با تشدید عملیات نیروهای دولت انتقالی لیبی برای پاکسازی سرت از افراد مسلح وفادار به قذافی، وزنه به سمت انقلابیون سنگین تر شده است.

در رخدادی دیگر منابع خبری از بازداشت سخنگوی رهبر پیشین لیبی خبر دادند. شبکه خبری «العربیه» به نقل از منابع نزدیک به شورای انتقالی مدعی شد که موسی ابراهیم، سخنگوی قذافی در حالی که با تغییر چهره و لباس زنانه تلاش داشت از شهر سرت خارج شود، بازداشت شده است.

بنا بر این گزارش موسی ابراهیم سعی کرده است که در میان غیرنظامیان شهر سرت را ترک کند که شناسایی و دستگیر می‌شود. نیروهای وابسته به شورای ملی انتقالی ابراهیم را به شهر مصراته منتقل کرده‌اند.

گزارش های دیگر از شهر بنی ولید، یکی دیگر از شهرهایی که هنوز از نیروهای وفادار به معمر قذافی پاکسازی نشده نیز از ادامه درگیری بین دو طرف حکایت دارد.

پلیس بین الملل در تعقیب سعدی قذافی

در حالی که حکم بازداشت ویژه برای معمر و سیف الاسلام قذافی صادر شده، پلیس بین‌الملل روز پنج‌شنبه حکم بازداشت سعدی قذافی، یکی دیگر از فرزندان دیکتاتور سابق لیبی را نیز بر اساس درخواست شورای انتقالی لیبی صادر کرد.

به گزارش شبکه الجزیره، در اطلاعیه‌ی پلیس‌بین‌الملل با اشاره به اینکه که بر اساس آخرین اطلاعات، سعدی قذافی، آخرین بار در «نیجر» دیده شده از ۱۸۸ کشور عضو این سازمان خواسته شده که برای یافتن سعدی همکاری کنند.

همچنین به کشورهای همسایه لیبی و خصوصا «نیجر» خواسته شده که در مورد شناسایی مخفیگاه سعدی قذافی و بازداشت وی همکاری موثر داشته باشند.

این گزارش اضافه می‌کند که سعدی در زمان ریاست بر فدراسیون فوتبال لیبی، اقدام به تصرف املاک و دارایی‌های برخی شهروندان‌ با استفاده از زور و ایجاد رعب و وحشت کرده است.

او که ۳۸ سال سن دارد متهم است که فرماندهی برخی گردان‌های نظامی را در دست داشته که مسئول کشتار غیرنظامیان لیبی در جریان اعتراضات چند ماه اخیر هستند.

پلیس بین‌الملل (اینترپل) پیش از این در سپتامبر، هشدارهای بین‌المللی برای بازداشت معمر قذافی و همچنین سیف‌الاسلام پسر او و رییس پیشین اطلاعات لیبی صادر کرده بود.

چندمین سفر سناتورهای آمریکایی به لیبی

در این میان چهار نماینده آمریکایی از جمله سناتور جان مک کین روز پنجشنبه به لیبی رفتند تا با رهبران شورای ملی انتقالی دیدار کنند. این چندمین بار پس از سقوط معمر قذافی است که دیدارهایی از این دست صورت می‌گیرد.

به گزارش رویترز سناتور جان مک کین از رهبران شورای انتقالی خواسته است که برای قرار دادن همه گروه‌های مسلح تحت نظر دولت مرکزی تلاش کنند. وی همچنین آن‌ها را ترغیب کرده که موافق کنند که معمر قذافی، اعضای خانواده‌اش و سران سابق حکومت برای محاکمه به دادگاه‌های بین‌المللی سپرده شوند.

این نمایندگان به شورای انتقالی لیبی وعده داده‌اند که برای آزاد کردن دارایی‌های لیبی در آمریکا تلاش خواهند کرد.


9 پاسخ به “بازداشت سخنگوی حکومت قذافی در حال فرار با لباس زنانه!”

 1. ایران دوست گفت:

  شما مثلا احمد جنتی و خاتمی رو در لباس زنانه در حال فرار تصور کنید! واقعا که دیدن داره
  اینها را در همان لباس مردانه نیز نمی توان تحمل کرد. وای به روزی که بزک هم بکنند.
  البته حتما می دانید که احمد جنتی از ملت فرار نمی کند. از حضرت اضرائیل فرار می کند.

 2. آرمان سبز گفت:

  دست چپ و راست مردم لیبی زیر سر ما ! (البته منظورم دخالت خارجی نیست بلکه رهایی از بند استبداد است)

 3. محمد .رزمنده سابق گفت:

  این حال روز همه دیکتا تورها و چاپلو سان اطراف دیکتا تور هست .همین سخنگوی قذافی چه اراجیف که تا چند ماه پیش نمی گفت .حالا خو اهید دید که دیکتا تور ما و هواداران حلقه به گو شش از این ها بی ابرو تر خو اهند شد

 4. ناشناس گفت:

  این چه تیتریه زدین!!؟
  اون هم با علامت تعجب
  پس چه فرقی یبن شماست و کیهان و فارس که برای مجید توکلی( هر چند به دروغ ) اون تیترها رو زدند.
  پوشیدن لباس زنانه کسر شان نیست کلمه جان
  تیتر رو عوض کن لطفا کلمه جان

 5. ناشناس گفت:

  از شما انتظار نداشتم… این چه تیتر تمسخر گونه‌ایست… انگار مرگ خوب است ولی برای همسایه، جریان مجید توکلی یادمان رفته؟؟؟ هیچکس را نمی‌شود به این بهانه تحقیر کرد حتی جانیان را

 6. محسن گفت:

  دقیقا می خواستم نظر ناشناس رو بنویسم. کجای پوشیدن لباس زنانه عار هستش؟

 7. ناشناس گفت:

  لباس زنانه عار نیست . خیانت و جنایت در باره ملت ننگ و جرم است. اینان نه برای پوشیدن لباس زنانه مورد نکوهش اند بلکه برای افشای نقاب شیطانی و ضد مردمی شان نفرین می گردند . سرکشانی که زیر پایشان را نمی بینند و از تاریخ فرعونیان و درندگان تاریخ عبرت نمی گیرندو ناچار می شوند با لباس مبدل و نقاب از چشم مردم خویشتن پنهان دارند . غافل از اینکه از چشم تاریخ پنهان نمی مانند. و نفرین ابدی را نصیب خود می کنند.
  بهانه نگیریم . و به جای شماتت یکدیگر سجده شکر بجا آوریم که چشم بیدار هستی آفرین بیدار است و کمر ظالمین را می شکند.هان ای جنایتکاران دیگر نخسبید که و روزگار بشمارید که ناقوس ننگ و مرگ و نفرت بزودی تومار شما رانیز درهم خواهد پیچید انشاالله.

 8. ناشناس گفت:

  منظور تو هین به زنان محترم نیست . دقل بازی و ترس از مردم هست که چهره عوض میکنند .این عاقبت رو در رو قرار کرفتن با مردم است

 9. کامران گفت:

  لطفا احازه بدین فرار کنند مهم نیست چطوری فرار میکنن مهم این است که فرار میکنندوملتی از شرشان حلاص میشوند ودیگراینکه فرار دیکتاتورها واقعا خیلی خیلی بامزه است