سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سید حسن خمینی: آنها که سرمایه‌شان فحاشی است، دوست ندارند شرایط عادی شود، چون در آن ...

سید حسن خمینی: آنها که سرمایه‌شان فحاشی است، دوست ندارند شرایط عادی شود، چون در آن صورت دیگر کاره‌ای نیستند

چکیده :سیدحسن خمینی با بیان این‌كه «یكی از آفات شرایط فعلی، بداخلاقی و بخصوص كینه‌ورزی است» گفت: عده‌ای هستند كه نانشان در عصبانیت و كینه‌ورزی است. سرمایه این‌ها فحاشی است، دوست ندارند شرایط عادی شود چون در شرایط عادی دیگر كاره‌ای نیستند....


یادگار امام گفت: یكی از آفات شرایط فعلی، بداخلاقی و به خصوص كینه‌ورزی است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی صبح پنجشنبه در جمع گروهی از آزادگان جنگ تحمیلی، با یادآوری رشادت‌ها و زحمات ایثارگران بخصوص آزادگان، اظهار كرد: خداوند به ازای موقعیتی كه به افراد می‌دهد، از آن‌ها طلب مسوولیت می‌كند. اسارت سختی‌ها زیادی دارد. اما در برابر آن، حوزه نفوذ فراوانی هم نصیب آزادگان می‌كند. كسانی كه دارای سوابق اسارت هستند، مورد احترام اكثریت جامعه هستند و حوزه نفوذ وسیعی دارند حداقل سخن آن‌ها حمل بر مخالفت با اصل نظام نمی‌شود. این حوزه نفوذ وسیع، مسوولیت آزادگان را دوچندان می‌كند.

یادگار امام با بیان این‌كه «حادثه انقلاب، بسیار مبارك و میمون بود» گفت: انسان‌های بسیار ارزشمندی، زندگی و جوانی خود را صرف انقلاب كرده‌اند. عده‌ای رفته‌اند و برخی مانده‌اند. این‌ها كه مانده‌اند، مسوولیت‌های بسیاری دارند باید از تحریف جلوگیری كنند و اگر نمی‌توانند بطور كامل جلوی تحریف‌ها را بگیرند، حداقل حقایق آن دوران را بیان كنند تا برخی نتوانند آدرس غلط بدهند.

سیدحسن خمینی در ادامه با بیان این‌كه «یكی از آفات شرایط فعلی، بداخلاقی و بخصوص كینه‌ورزی است» گفت: عده‌ای هستند كه نانشان در عصبانیت و كینه‌ورزی است. سرمایه این‌ها فحاشی است، دوست ندارند شرایط عادی شود چون در شرایط عادی دیگر كاره‌ای نیستند.

وی با بیان این‌كه «همه باید از سرمایه آزادگان استفاده كنند» اظهار كرد: حیف است كه بسیاری از نیروهای انقلاب پراكنده باشند. بزرگترین سرمایه كشور، نیروهای سال‌های انقلاب است كه هنوز هم خیلی‌ها به اسم آن‌ها فعالیت می‌كنند. باید نیروهای ارزشمند با تشكیل گروه‌ها و جمع‌های مختلف، دور هم جمع شوند و با عقلانیت و اخلاق فعالیت كنند.

یادگار امام با بیان این‌كه «هدف اصلی باید معرفی و ترویج آرمان‌های امام باشد» گفت: امام به ما احتیاج ندارد ما به امام به عنوان نماد دینداری، آزادی، استقلال و توانمندی ملی نیاز داریم. باید اندیشه امام را تبلیغ كرد. آنچه ما را به سعادت می‌رساند، تبلیغ این اندیشه است.

وی با تصریح این نكته كه «مسوولیت حفط ارزش‌های انقلاب متوجه همگان است» اضافه كرد: نباید بگذاریم امام و ارزش‌هایی كه آزادگان بخاطر آن‌ها اسارت سختی را تحمل كرده‌اند، مظلوم واقع شود و خدای ناكرده چنین نباشد كه عده‌ای در این میان، سكوت كنند و عده‌ای هم نابخردانه در این مسیر گام بردارند.

سیدحسن خمینی در پایان ضمن تقدیر از نقش نیروهای سه گانه زمینی، دریایی و هوایی سپاه و ارتش در دوران دفاع مقدس، با بیان این‌كه «پتانسیل آزادگان بسیار بالا و توانمند است» گفت، نباید به گونه‌ای عمل كرد كه كینه مضاعفی تولید كرد. هدف این است كه كینه‌ها كم شود. باید مظلومیت را با محبت از بین برد. انتقام و كینه به نهایت نمی‌رسد.

در این دیدار تعدادی از آزادگان جنگ تحمیلی، در سخنانی جداگانه، به ذكر خاطرات دوران اسارت و نیز، شرح دیدگاه‌های خود درباره مسائل جاری كشور پرداختند.

همچنین پانصد نفر ار مدیران و كاركنان سازمان اتش نشانی تهران پنجشبه‌شب با حضور در حرم مطهر امام راحل، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های رهبر كبیر انقلاب اسلامی، با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی دیدار كردند.

در این دیدار كه به مناسبت 7 مهر روز آتش نشانی انجام شد، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی با تجلیل از زحمات آتش‌نشانان اظهار كرد: بنابر روایتی از پیامبر اكرم(ص)، خدمت یك مومن به یك مومن دیگر، چنان جایگاه و ارزش والایی دارد كه جز با مقابله به مثل، جبران نمی‌شود. خدمت رسانی به مومنین در هر حالتی ثواب دارد، اما هر چه این عمل در شرایطی باشد كه طرف مقابل خودش به تنهایی توانایی حل مشكل خود را نداشته باشد، اهمیت و ارزش بیشتری پیدا می‌كند.

وی افزود: خدمت به انسانی كه مستاصل است و چنان دچار مشكل است كه اگر كمك نشود، از بین می‌رود، اجر مضاعفی دارد. كار آتش نشان‌ها از این حیث كه به افراد مستاصل كمك می‌كنند، اهمیت فراوانی دارد.

سیدحسن خمینی اظهار كرد: لحظه‌ای كه یك مسلمان مستاصل می‌شود، دعایش به استجابت نزدیك‌تر می‌شود، وقتی كسی در این لحظه به داد او می‌رسد و او را از دل یك فاجعه نجات می‌دهد، در حقیقت بزرگترین دعا را برای خود می‌خرد. اگر آن فرد یك كلمه برای عافیت فرد كمك كننده بگوید، ممكن است او را تا چندین نسل از عنایت خاص خدا، بهره مند كند.

یادگار امام در پایان خطاب به آتش نشان‌ها گفت: این كار را قدر بدانید و از این‌كه در این جایگاه قرار گرفته‌اید، خداوند را شاكر باشید. امید است مسوولان شهرداری نیز، برای حل مشكلات آتش نشان‌ها بیشتر از قبل، تلاش نمایند.

در این مراسم كه با نثار تاج گل و اقامه نماز جماعت مغرب و عشا همراه بود، دكتر خوش ذات، مدیر سازمان آتش نشانی تهران، در سخنانی گزارشی از عملكرد این سازمان را ارائه كرد.


5 پاسخ به “سید حسن خمینی: آنها که سرمایه‌شان فحاشی است، دوست ندارند شرایط عادی شود، چون در آن صورت دیگر کاره‌ای نیستند”

 1. کاوه سبز گفت:

  ان انقلاب بزرگ با ان همه شهید و با ان همه ارمان امروز به دست چند رو حانی متحجر و مستبد گر فتار شده امروز مردم در امر شخصی هم ازاد نیستند دگر اندیشان از زمان شاه بیشتر در فشار شکنجه تهمت افترا و.. هستند . کار به جا ئی رسیده که امروز جوانان همه دین گریز و کشور گریز هستند

 2. محمد گفت:

  خداوند وجود سید حسن عزیز را از گزند روزگار محفوظ نگهدارد همانطور که ایشان فرمودند باید کینه ها را دور ریخت تا کی مردم بخاطر اختلافات بین مسو لین نظام باید در رنج باشند

 3. ناشناس گفت:

  مانند احمد جنتی و احمد خاتمی و نقدی . رادان و مداحان حکومتی و …

 4. محمد رزمنده سابق گفت:

  کسانی که امروز بر کشور حکو مت می رانند به لحاظ اندیشه به نسل همان شاه صدام و قذافی واسد بر میگردند انها دیکتا تور بودند و نابود شدند این ها تحجر هم به چاشنی ان اضا فه نمو ده اند .متا سفانه تمام نادانی و بی خردی این قوم حکو مت گر پای اسلام نوشته شده است .که خودشان و کشور وانقلاب را با هم به ورطه نابودی کشاندند

 5. ناشناس گفت:

  خانه از پای بست ویران است … خواجه در نقش ایوان است