سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت‌الله جوادی آملی: عالمان وارسته از دنیا فاصله می‌گیرند، نه از مردم...

آیت‌الله جوادی آملی: عالمان وارسته از دنیا فاصله می‌گیرند، نه از مردم

چکیده :مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر عالم وارسته و با تقوا باشد و علم از درون دل او بجوشد هنگامی که سخن از بیداری امت اسلامی است خود او بیدار تر است و هنگامی که می خواهد جامعه و نظام را حفظ کند یا امر به معروف و نهی از منکر کند آن عالم بهتر از همه به این وظایف عمل خواهد کرد. انسان وارسته و بیدار دل در همه امور خیر از دیگران موفق تر خواهد بود....


آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: چله گیری به معنای جدا شدن از جامعه نیست و به معنای جدا شدن از دنیا است و عالم باید از دنیا فاصله بگیرد نه از خلق خدا.

به گزارش خبرگزاری رسا، همزمان با میلاد پر برکت حضرت معصومه (س) جمعی از طلاب، امروز به دست آیت الله جوادی آملی معمم شدند. وی در این مراسم ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) در سخنانی پس از معمم شدن طلاب گفت: همه ما تشنه معرفت هستیم و آب زلالی که نیازمند آن هستیم باید از درون دل ما بجوشد.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: دانشمند وارسته اهل چله گرفتن و اربعین گرفتن است ، موسی کلیم در همین ایام در فاصله اول ذیقعده تا دهم ذیحجه چله می گرفتند و وحی الهی در نهایت نصیب ایشان شد.

وی ادامه داد: چله گیری به معنای جدا شدن از جامعه نیست و به معنای جدا شدن از دنیا است و عالم باید از دنیا فاصله بگیرد نه از خلق خدا. رعایت تقوا یکی از مهم ترین ویژگی های عالمان وارسته بوده است و علم از دل این چنین انسان وارسته ای خواهد جوشید.

مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر عالم وارسته و با تقوا باشد و علم از درون دل او بجوشد هنگامی که سخن از بیداری امت اسلامی است خود او بیدار تر است و هنگامی که می خواهد جامعه و نظام را حفظ کند یا امر به معروف و نهی از منکر کند آن عالم بهتر از همه به این وظایف عمل خواهد کرد. انسان وارسته و بیدار دل در همه امور خیر از دیگران موفق تر خواهد بود.

وی ادامه داد: بیدار دلی و جوشش علم از درون انسان های وارسته مختص حوزه های علمیه نیست و این امر می تواند توسط دانشمندان و دانشگاهیان نیز بوجود آید.


5 پاسخ به “آیت‌الله جوادی آملی: عالمان وارسته از دنیا فاصله می‌گیرند، نه از مردم”

 1. ناشناس گفت:

  شکسته نفسی فرموده اند – جوشش علم تنها از درون روحانیونی که در محضر استاد مصباح یزدی ( به قول آقای خامنه ای- مطهری زمانه ) تلمذ فرموده اند بر میاید وگرنه کدام دانشگاهی میتواند بهره ای از نور و ایمان و علم برده باشد؟

 2. سبز عملگرا گفت:

  استاد عزیز خواهش می کنم فکری به حال دوستانی کنید که می خواهند نامه ای خصوصی به شما برسانند چرا که متوجه شدیم نیروهای امنیتی قبل از شما این نامه ها را رویت می کنند

 3. ناشناس گفت:

  درود بر آیت‌الله جوادی آملی

 4. روحاني واقعي گفت:

  ما مردم که در اين مدت بگير و ببندها و ظلمهاي حکومت به افراد بيگناه در ميان روحانيون فقط ايت الله منتظري صانعي دستغيب

  موسوي اردبيلي بيات و وحيد خراساني را ديديم که با مردم بودند و در کنار مردم بخصوص مرحوم منتظري و ايت الله دستغيب عزيز

 5. ناشناس گفت:

  اقای عاملی رو شن تر به گو ئید تا در دل مردم جا بگیرید