سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » افشای فریبکاری مسئولان در مذاکره با پارچه‌فروشان بازار تهران...

افشای فریبکاری مسئولان در مذاکره با پارچه‌فروشان بازار تهران

چکیده :صنف پارچه‌فروشان همچنان بر ادامه‌ تعطيلي مغازه‌هاي خود اصرار مي‌ورزند و معتقدند كه پس از 45 روز بستن بازار، با وعده‌هاي داده شده فريب خوردند و يك هفته مغازه‌ها را باز كردند، اما اين كار تكرار نمي‌شود. چند تن از پارچه‌فروشان در صحبت‌هاي خود تاكيد مي‌كنند كه كاري براي آنها نشده و با وعده‌هاي داده شده، براي باز‌كردن مغازه‌ها نه تنها بر سر آنها كلاه گذاشته شده، بلكه طبق شنيده‌ها بيان شده كه وعده‌دهنده گفته هدف من شكستن اعتصاب بود!...


خبرگزاری ایسنا که در دو ماه گذشته، گزارش‌های کاملا یکسویه و بعضا توهین‌آمیزی را درباره اعتصاب پارچه‌فروشان بازار تهران منتشر می‌کرد، امروز در گزارشی غیر منتظره فاش کرد که مسئولان دولتی و دیگر افراد طرف مذاکره با پارچه‌فروشان، آنها را با وعده‌هایی فریب داده‌اند تا مشکل با معافیت مالیاتی این صنف، پایان نیابد. ایسنا نوشت:

صنف پارچه‌فروشان همچنان بر ادامه‌ تعطيلي مغازه‌هاي خود اصرار مي‌ورزند و معتقدند كه پس از 45 روز بستن بازار، با وعده‌هاي داده شده فريب خوردند و يك هفته مغازه‌ها را باز كردند، اما اين كار تكرار نمي‌شود!

اعضاي اتحاديه‌ بنكداران پارچه تهران كه شامل بنكداران و طاقه‌فروشان پارچه مي‌شوند از نخستين روز ماه مبارك رمضان تا بيست و دوم شهريورماه سال جاري در اعتراض به نحوه‌ اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده به مدت 45 روز مغازه‌هاي خود را بستند و در نهايت با وعده‌هاي داده شده قرار شد به مدت يك هفته مغازه‌هاي خود را باز كنند و در صورت به نتيجه‌نرسيدن در اين هفت روز دوباره مغازه‌ها را ببندند.

بر اين اساس پارچه‌فروشان پس از يك هفته دوباره مغازه‌ها را بستند و حال معتقدند كه وعده‌دهندگان آنها را فريب دادند، چرا كه بنا به تفكر بازاريان اگر دو ماه پي‌درپي مغازه‌ها تعطيل باشند، فروشندگان از پرداخت ماليات ساليانه معاف مي‌شوند.

پارچه‌فروشان در بازار نمي‌توانند پيش‌بيني كنند كه مغازه‌ها را تا چه وقت بسته نگاه مي‌دارند، اما هم‌چنان مصمم هستند كه اعتراض خود را نسبت به اجراي ماليات بر ارزش افزوده با تعطيلي بازار اظهار كنند.

چند تن از پارچه‌فروشان در صحبت‌هاي خود تاكيد مي‌كنند كه كاري براي آنها نشده و با وعده‌هاي داده شده، براي باز‌كردن مغازه‌ها نه تنها بر سر آنها كلاه گذاشته شده، بلكه طبق شنيده‌ها بيان شده كه وعده‌دهنده گفته هدف من شكستن اعتصاب بود.


12 پاسخ به “افشای فریبکاری مسئولان در مذاکره با پارچه‌فروشان بازار تهران”

 1. ناشناس گفت:

  پارچه فروش بسه آخه چقدر پول . کارگر مالیات میده تو نه؟ آخه چی بگم.

 2. ناشناس گفت:

  پارچه فروشان محترم یه سوال؟ آیا در انبارهایتان هم بسته است؟ من خودم بازاریم نبض بازار در انبارهاست. مغازه ها صرفا جنبه بازاریابی دارند. دوست من پارچه فروش است می گوید کار صنف ما نمایشی است، کسبه پارچه فروش در انبارهایشان در حال فروش میلیونی پارچه جهت لباس و مانتو مدرسه اند. مردم خواهشا احساسی نشوید. این پارچه فروشان ذاتا آدم های سیاسی هستند. والا پولشان از ویلایشان بالامیرود

 3. ناشناس گفت:

  پولشون از پارو بالا می ره یا جارو همین که اینقدر شهامت دارند برای احقاق حق خود با هم همبستگی داشته و هراسی از عواقب آن نداشته باشند پسندیده است

 4. ناشناس گفت:

  این بازاریان با مردم نیستند تنها به فکر منافع خود هستند

 5. شهروند سبز گفت:

  دوست عزیزی که نوشتی کار بازرایها نمایشی است . اگر جنسی از انبارها رد شده به خاطر تعهدی است که بازاری قبل به خریدار خودش داده و یا جنسی رو قبلا سفارش گرفته و حالا داره جنسش رو تحویل میده !بعدش این رفتار اعتراضی رو بذار به حساب نمایشی بودن .. این همه دولت محبوب و خدمتگذار و عدالت محور شما کارهای نمایشی کرده این هم روی اونها . متاسفانه تا امثال شما تو جامعه هستید هرچی سرمون بیاد حقمونه

 6. آریایی سبز گفت:

  من تعجب مبکنم اینقدر سایت کلمه توی طرفداران آقا محمود و حکومت طرفدار داره که میاند و همه خبرها رو هم میخونند و جواب هم میدن
  رو که نیست والله
  اگر کلمه دروغ مینویسه شما ها برای چی میایندو میخونید

 7. ناشناس گفت:

  درود بر آنها که وایسادند و حق خود را مطالبه دارند و زیر زور و فریبکاری نمی رند تا درسی باشه برای بقیه اصناف

 8. ناشناس گفت:

  با این نوع دیدگاه که کار این افراد را زیر سئوال می بریم حقمون همینه که هر بلایی سرمون بیاد. کاش یه کم از این عربها مثل یمنی ها و سوری ها یاد می گرفتیم.
  بعد دیدار و بوسیدن جانبازان قطع نخاعی بدون رسیدگی به وضع آنان در همه این مدت که همه با نامه اومده بودند اصلا نمایشی نیست!

 9. ناشناس گفت:

  اين حکومتيها در کامنت هايي که ميگذارند ميخواهند ميان مردم نفاق و جدايي ايجاد کنند اينها از اتحاد ميان مردم سخت وحشت دارند

  و در اظهار نطراتشان کاملا پيداست پس پارچه فروش و بازاري و کارمند و دکتر و مهندس و خانه دار و کارگر دانشجو پيش بسوي

  اتحاد و يکدلي در رزم با ظلم و ديکتاتوري

 10. ناشناس گفت:

  واقعا متاسفم برای کسانی که ندانسته به بازاریان توهین میکنند من پدرم در بازار پارچه است و نزدیک به 2 ماهه که مغاره ها بسته به خدا وضع بازاری ها دیگه مثل قبل نیست جنس رو بین 6 ماه تا 1 سال چکی میفروشن که خیلی از چک ها هم برگشت میخوره آقایون پدران ما هم مالیات میدن مثل کارگرا ولی مالیات بر ارزش افزوده در اصل باعث گرانی اجناس میشه و سودش تو جیب دولتی میره که یه مورد تخلفش 3000 ملیارده
  لطفا با چشم باز به مسائل نگاه کنید

 11. سبز راست قامت گفت:

  یک روشنگری مغفول در مسئله ارزش افزوده :
  آقایان و خانمهای عزیز و ملت قهرمان ایران» اگر بنده 100000 تومان پول داشته باشم و آنرا در بانک بگذارم نه تنها مالیاتی از من نمیگیرند بلکه حداقل 15% نیز به آن سود پرداخت میکند. حالا اگر همان پول را در کسب و کار و تولید بیاورم باید 4% به دولت مالیات بدهم!!!
  تعریف مالیات بر ارزش افزوده در خود این قانون نهفته است . یعنی مالیات بر افزایش سود حاصله در آن 100000 تومان بنده . یعنی از سود حاصله بر آن سرمایه اولیه . و حال آنکه دولت غیر مردمی 4% را از کل سرمایه میخواهد نه از سود حاصله!!
  یعنی اگر بنده 100000 تومان را کالایی بخرم و با سود10% بفروشم کل سرمایه میشود 110000 تومان و اگر 4%آنرا به دولت بدهم باید 4400 تومان بپردازم و حال آنکه” مالیات بر ارزش افزوده” میشود 400 تومان .یعنی ارزش افزوده 10000 تومان بوده که 4% آن میشود 400 تومان .
  حالا خودتان قضاوت کنید آیا این یک کلاهبرداری آشکار از کسبه نیست ؟ در ضمن مالیات بر ارزش افزوده را یکبار میگیرند در حالی در دولت خدمتگذار به زور از تمام صنوف میخواهند بگیرند که این یعنی گردن کلفتی برای مردم !! مالیات بر ارزش افزوده را یک بار یا از تولید کننده بگیرید و آنهم بنا به گفته دولتیان روی فاکتور کشیده و تولیدش را بفروشد و آن 4% را به دولت پرداخت نماید .
  حال دقت کنید که دولت در واقع چند درصد میخواهد بگیرد:
  1_ از ریسندگیها (تولید کننده نخ یا واردکننده نخ) 4%
  2_ از نخ فروشها 4%
  3_ از تولید کننده پارچه 4%
  4_ از تولیدی پوشاک از همان پارچه 4%
  5_ از بنکدار ( بازاری عمده فروش) 4%
  6_ از خورده فروش ( تک فروشیها) 4%
  این حداقل گردش یک کالا در کشور است .حال اگر بنا باشد از همه آنها 4% مالیات بر ارزش افزوده دریافت شود در واقع دولت با سوء استفاده از یک قانون و تفسیر غلط به نفع خود از طرفی دیگر از مردم بیگناه 24% مالیات غیر مستقیم گرفته و حداقل 30% گرانی را به مردم از همه جا بیخبر تحمیل کرده است !! یعنی دولت با یک کار خائنانه باعث گرانی 30% در تولید شده و از آنطرف جنس چینی با دلار دولتی ارزان وارد شده و حاصل آن ورشکستگی کارخانجات و تولیدات داخلی مملکت میشود که نتیجه آن بیکاری همین کارگران ایرانی شده است !! و حال آنکه ما از نعمت نفت و گاز و معادن و ذخائر خدادادی هم بی بهره مانده ایم و همه آنها هم نصیب یک عده گردن کلفت و مال مردم خور در حاکمیت میشود !! قرار بود پول نفت سر سفره مردم بیاید ولی ظاهرا ما جزو مردم نیستیم و عده ای خاص فقط جزو مردم هستند که به حاکمیت وصل هستند !! و مابقی مردم خس و خاشاک و میکرب و گوساله و گاو و اجیر شده های دولتهای خارجی هستند!!!
  برادران و خواهران عزیز : دولت میخواهد کلاهبرداری کند و در این میان مردم را به جان هم بیاندازد و از سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن استفاده نماید و حال آنکه در سال آگاهی تا رهایی باید به مردم آگاهی داد نه اینکه بگوییم فلانی بازاری است و فلانی طلا فروش است فلانی قصاب و بزاز و بوتیکی و … است و حقشان است . مطمئن باشید روزی نوبت من و شما خواهد رسید ولی در آنموقع متحدی نخواهیم داشت زیرا حکومت میخواهد ما شقه شقه کند . مگر یادتان رفته که رهبری مردم را به 2 گروه خودی و غیر خودی تقسیم نمودنند!!!
  پس از گروهی که دنبال حقش است دفاع کنیم تا آنها هم از حقوق ما دفاع کنند و اتحاد رمز پیروزی ملتهاست.
  مرگ بر دیکتاتور / زنده باد آزادی / پاینده ایران / درود بر موسوی و کروبی و تمام زندانیان سیاسی و ملت قهرمان ایران

 12. ناشناس گفت:

  مخواهیم خبرراست از دروغ را تشخیص دهیم.