سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی: وزیرتعاون، کار و رفاه به وعده‌های...

رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی: وزیرتعاون، کار و رفاه به وعده‌های خود عمل کند

چکیده :شاهد پاداش‌های میلیونی در شستا هستیم آن هم بدون حساب و کتاب بنابراین هر روزی که می‌گذرد و تغییری در شستا ایجاد نمی‌شود کارگران و بازنشستگان هستندکه زیان فراوانی را متحمل می‌شوند پس لازم است که وزیر وعده خود در خصوص تغییرات در شستا و بخش‌های اقتصادی دیگر را عملی‌کند....


رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی سراسر کشور گفت: با توجه به دستور رییس جمهور برای عضویت کارگران و بازنشستگان در هیات مدیره تامین اجتماعی و شستا نامه‌ای را در این خصوص به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال کرده‌ایم.

علی اکبر خباز‌ها درگفت‌وگو با ایلنا افزود: البته نامه‌ای‌ دیگر را در خصوص عدم اجرای کامل طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه سال جاری به رییس جمهور نوشتیم که وی این نامه رابه آقای شیخ اسلامی‌محول کرده است.

وی تصریح کرد: هنوز نتیجه‌ای از ۲ نامه‌ای که به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشته‌ایم نیست.

رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه نیازمند خانه تکانی در شرکت سرمایه گذارای تامین اجتماعی (شستا) هستیم، گفت: ‌‌ همان گونه که رییس جمهور اشاره کرد شاهد پاداش‌های میلیونی در شستا هستیم آن هم بدون حساب و کتاب بنابراین هر روزی که می‌گذرد و تغییری در شستا ایجاد نمی‌شود کارگران و بازنشستگان هستندکه زیان فراوانی را متحمل می‌شوند پس لازم است که وزیر وعده خود در خصوص تغییرات در شستا و بخش‌های اقتصادی دیگر را عملی‌ کند.

خباز‌ها خواستار موضع شفاف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تلاش برخی برای جدا سازی بخش درمانی سازمان تامین اجتماعی شد و گفت: بیش از این وزیر موضع مقبول جامعه کارگری و بازنشستگی را دراین باره اتخاذ نکرده است و درگفت‌و‌گو با خبرنگاران این موضوع را نیازمند بررسی بیشتر دانسته است که ما آن رابه حساب آشنایی کم شیخ الاسلامی‌ با سازمان تامین اجتماعی می‌گذاریم.

وی افزود: تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بازنشستگان است و منابع آن دولتی محسوب نمی‌شود بنابراین هیچ کس از جمله وزیر بهداشت و درمان هم حق ندارد در خصوص سازمانی که دولتی نیست اظهار نظر کند بنابراین از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهیم که مدافع حقوق کارگران باشد.

خباز‌ها با اشاره به عدم ارایه سرانه درمان ۹۳۰۰ تومانی ۳۰ میلیون بیمه شده تحت پوشش تامین اجتماعی به این سازمان‌گفت: ۱۵ سال سازمان تامین اجتماعی زیر نظر وزارت بهداشت بود آن‌ها چه برای ما کردند؟ بنابراین ماجداسازی بخش درمانی سازمان را محکوم کرده و معتقدیم که درمان، ‌اقتصاد و بیمه‌سه جزء جدایی ناپذیرسازمان تامین اجتماعی هستند.


2 پاسخ به “رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی: وزیرتعاون، کار و رفاه به وعده‌های خود عمل کند”

  1. علی گفت:

    به برکت مدیران نالایق تآمین اجتماعی در حال ورشکستگی است و پزشکان و بیمارستانها و اخیرآ هم داروخانه ها قرارداد خود با تآمین اجتماعی را لغو کرده اند بعضی از موسسات درمانی با طلبهای یکساله و بیشتر از سازمان نابود و نفسهای آخر را میکشند .شستا بزرگترین سرمایه دار کشور در کما به سر میبرد و خبر ورشکستگی تآمین اجتماعی با 30 میلیون نفر مرتبط کشور را به هم می ریزد. ولی کو گوش شنوا

  2. بازنشسته از تهران گفت:

    برای پرداخت افزایش حقوق بازنشسته های تامین اجتماعی میگن پول نداریم و پرداخت را بصورت اقساطی ماهیانه واریز میکنند و شعبه 29 تامین اجتماعی هنوز افزایش حقوق سال 90 بازنشسته ها را بطور کامل پرداخت نکرده در آبان ماه اقساط پرداختی افزایش حقوق پایان می پذیرد…اما دولت پـــــــــــــــــــاک دست اونقدر مدیران قوی داره که 3000 میلیارد بالا میکشه !! قابل تـــــــــوجه اون احمقی که میگقت : افکارش به این دولت ” پاک دست ” و به این رئیس جمهور میمون نزدیک تره…تحویل بگیر نوش جان…