سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » یک نوجوان بحرینی در روز عید فطر کشته شد؛ بازگشت تظاهرات به میدان لؤلؤة...

یک نوجوان بحرینی در روز عید فطر کشته شد؛ بازگشت تظاهرات به میدان لؤلؤة

چکیده :يكي از نيروهاي امنيتي از فاصله‌اي نزديك گلوله گاز اشك‌آوري را به صورت علي جواد احمد الشيخ شليك كرد و وي بلافاصله به زمين افتاد. مردم وي را سريعا به يك مركز درماني منتقل كردند اما به دليل شدت جراحات ساعت 10 صبح جان باخت. از سوی دیگر انقلابیون بحرین قصد دارد امروز بار دیگر به میدان شهداء [لؤلؤة] باز گردند....


فعالان حقوق بشر در بحرین می گویند یک نوجوان 15 ساله در جریان تلاش نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان مخالف دولت کشته شده است.

خبرگزاری های بین المللی گزارش دادن نیروهای حکومتی بحرین صبح امروز و در روز عيد فطر با حمله به تظاهرات مردم بحرين، يك نوجوان 15 ساله را کشتند.

“علی جواد احمد الشیخ” نوجوان 15 ساله بحرینی صبح امروز در روز عید فطر در منطقه “ستره” به دست نیروهای امنیتی بحرین جان باخت.

صبح امروز حدود ساعت 8:40 گروهي از مردم بحرين در اعتراض به جنايت‌هاي رژيم آل‌خليفه به تظاهرات پرداختند و در يكي از خيابان‌هاي شهر ستره تظاهرات كردند.

گشتي‌هاي امنیتی با هدف متفرق كردن تظاهرات، به دنبال كردن مردم پرداخته و از فاصله نزديك اقدام به شليك گازهاي اشك‌آور به سوي مردم كردند.

يكي از نيروهاي امنيتي از فاصله‌اي نزديك گلوله گاز اشك‌آوري را به صورت علي جواد احمد الشيخ شليك كرد و وي بلافاصله به زمين افتاد. مردم وي را سريعا به يك مركز درماني منتقل كردند اما به دليل شدت جراحات ساعت 10 صبح جان باخت.


بحرین بعد از کشته شدن نوجوان 15 ساله به دست نیروهای امنیتی

بازگشت معترضان به میدان لؤلؤة

از سوی دیگر انقلابیون بحرین قصد دارد امروز بار دیگر به میدان شهداء [لؤلؤة] باز گردند.

دبیرکل جمعیت تجمع ملی بحرین تصریح کرد، جوانان انقلابی بحرین به دنبال از سرگیری تجمع در میدان اللؤلؤ هستند.

فاضل عباس در گفتگو با شبکه تلویزیونی العالم گفت، ملت بحرین با بزرگترین جنایتها در منطقه در میان سکوت جامعه جهانی روبروست.ما از همه می خواهیم که برای جلب نگاه ها به رنج ملت بحرین تلاش کنند.

وی افزود، روز گذشته اعتراضات گسترده و بی سابقه ای در همه روستاهای بحرین برگزار شد.مردم خواهان بازگشت به میدان اللؤلؤ بودند.نیروهای امنیتی باید از این میدان خارج شوند.نیروهای وزارت کشور بحرین با خشونت شدید با تظاهرکنندگان برخورد کردند.

به گفته وی ، این نیروها روز گذشته به داخل خانه ها گاز اشک آور پرتاب می کردند.

وی اضافه کرد، مردم بحرین از خواست جوانان برای بازگشت به میدان اللؤلؤ حمایت می کنند. خون شهیدان بحرین باعث سرنگون شدن دیکتاتورهای حاکم بر کشور خواهد شد.

پادشاه بحرین در آسانه انتخابات زندانیان سیاسی را عفو کرد

این موج در حالی ایجاد می شود که پادشاه بحرین روز یکشنبه بازداشت شدگان تظاهرات یک ماهه این کشور را عفو کرد. «حمدبن عیسی آل خلیفه» کسانی که به او اهانت کرده اند را شامل این عفو دانست. این عفوها در حالی صورت می گیرد که دولت این کشور قصد دارد برای جایگزینی ۱۸ کرسی خالی‌مانده در پارلمان، در ماه آینده انتخابات میان‌دوره‌ای برگزار کند، حزب وفاق و الوعد دو حزب بزرگ شیعیان بحرین اعلام کرده اند که این انتخابات را تحریم می کنند.

از سوی دیگر سال گذشته نیز در اوج تظاهرات مردم این کشور علیه حکومت، فرمان عفو نیز صادر شد به طوری‌که خبرگزاری فارس در آن ایام به نقل از منابع خبری بین المللی نوشت: پادشاه بحرین در روز خشم و قیام سراسری مردم این کشور از بیم دچار شدن به سرنوشت دیکتاتورهای تونس و مصر دستور عفو ۹۶ زندانی را صادر کرد.

دو عکس، دو ویدئو در قاب دیکتاتورها/ سوریه و بحرین در عید فطر خونین

 


2 پاسخ به “یک نوجوان بحرینی در روز عید فطر کشته شد؛ بازگشت تظاهرات به میدان لؤلؤة”

 1. محمد ! گفت:

  من ساکن بحرین هستم ، پادشاه گفته که میخواهد زندانیان رو عفو کنه ولی دروغ گفته ، تا حالا که نشنیدیم کسی سیاسی باشه و آزاد شده باشه !

 2. ناشناس گفت:

  شاعر “این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست” در
  تنهايی درگذشت
  دکتر فرشیدورد از استادان پیشکسوت دانشکده زبان و ادبیات فارسی و دارای شهرت جهانی و دیدگاههای ویژه در عرصه دستور زبان بود..مقالات و کتابهای فراوان و بسیار ارجمندی در حوزه دستور زبان فارسی و زبان شناسی و نقد ادبی و تحقیقات ادبی از آن استاد درگذشته برجای مانده است.

  فرشیدورد چند سال قبل از دانشگاه تهران بازنشسته شد. وی مدتی را با بستگانش زندگی کرد و چندی پیش به سرای سالمندان نیکان منتقل شد که در آنجا دار فانی را وداع گفت. دکتر فرشیدورد به زبان و شعر فارسی عشق و غیرت فراوان داشت. این شعر که از مشهورترین سروده های استاد نیز هست به خوبی عشق او به ایران و فرهنگ این سرزمین را نشان می دهد:

  این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست
  این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست
  آن کشور نو آن وطــــن دانش و صنعت
  هرگز به دل انگیــــــــــزی ایران کهن نیست
  در مشهد و یزد و قم و سمنان و لرستان
  لطفی است که در کلگری و نیس و پکن نیست

  در دامن بحر خزر و ساحل گیلان

  موجی است که در ساحل دریای عدن نیست
  در پیکر گلهای دلاویز شمیران
  عطری است که در نافه ی آهوی ختن نیست
  آواره ام و خسته و سرگشته و حیران
  هرجا که روم هیچ کجا خانه من نیست
  آوارگی وخانه به دوشی چه بلایی ست
  دردی است که همتاش در این دیر کهن نیست
  من بهر که خوانم غزل سعدی و حافظ
  در شهر غریبی که در او فهم سخن نیست
  هرکس که زند طعنه به ایرانی و ایران
  بی شبهه که مغزش به سر و روح به تن نیست
  پاریس قشنگ است ولی نیست چوتهران
  لندن به دلاویزی شیراز کهن نیست
  هر چند که سرسبز بود دامنه آلپ
  چون دامن البرز پر از چین وشکن نیست
  این کوه بلند است ولی نیست دماوند
  این رود چه زیباست ولی رود تجن نیست
  این شهرعظیم است ولی شهرغریب است
  این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست