سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئيس جمعيت ملي ليبي: نشانه‌هايي دال بر زنده بودن امام موسي صدر وجود دارد...

رئيس جمعيت ملي ليبي: نشانه‌هايي دال بر زنده بودن امام موسي صدر وجود دارد

چکیده :ئيس جمعيت ملي ليبي در گفت‌وگو با شبکه خبري العالم، با تاکيد بر ضرورت مشخص شدن سرنوشت امام موسي صدر، گفت: علاوه بر زنده بودن عباس بذرالدين روزنامه‌نگار همراه امام موسي صدر، همچنين نشانه‌هايي دال بر زنده بودن امام موسي صدر نيز وجود دارد....


عباس بذرالدين در سبها تحت بازداشت نيروهاي قذافي است.

رئيس جمعيت ملي ليبي اعلام کرد: روزنامه‌نگار همراه امام موسي صدر هنوز زنده است و در سبها شهر تحت کنترل عناصر معمر قذافي نگهداري مي‌شود.

به گزارش ايسنا، عبدالله مسعود الحرسي، رئيس جمعيت ملي ليبي در گفت‌وگو با شبکه خبري العالم، با تاکيد بر ضرورت مشخص شدن سرنوشت امام موسي صدر، گفت: علاوه بر زنده بودن عباس بذرالدين روزنامه‌نگار همراه امام موسي صدر، همچنين نشانه‌هايي دال بر زنده بودن امام موسي صدر نيز وجود دارد.

وي تاکيد کرد که امام موسي صدر چه زنده باشد چه شهيد شده باشد، ملت ليبي انتقام وي را از قذافي گرفته است.

اين سياستمدار ليبيايي با تاکيد بر اين که جنگ در ليبي به نفع انقلابيون يکسره شده است و طرابلس در حال بازيافتن امنيت و ثبات است، ابراز اميدواري کرد که بين ايران و ليبي روابطي حسنه و مستحکم برقرار شود.

وي با انتقاد از مواضع منفي برخي کشورها در قبال انقلاب ليبي، ايران را الگوي فن‌آوري و پيشرفت در جهان اسلام دانست و جمهوري اسلامي را دوست و برادر واقعي تمام امت اسلامي خواند.

رئيس جمعيت ملي ليبي اظهار داشت: انقلابيون ليبي عملا جنگ را به نفع خود يکسره کرده‌اند و ليبي اکنون کشوري آزاد به شمار مي‌رود.

الحرسي گفت: فعاليت نظامي در ليبي کاملا سازمان‌دهي شده و منظم است و انقلابيون توانايي خود را در اداره شهرهاي آزادشده و هماهنگي ميان شرق و غرب کشور ثابت کرده‌اند.

وي با بيان اين که خانواده قذافي به الجزاير گريخته‌اند و امکان دارد که قذافي نيز همراه آنان باشد، خاطرنشان کرد: اينک شهر سرت زادگاه قذافي در محاصره انقلابيون است و آن را از شرق و غرب به محاصره در آورده‌اند و دير يا زود اين شهر نيز آزاد خواهد شد.

الحرسي درباره تعلل انقلابيون در آزادي شهر سرت افزود: انقلابيون نمي‌خواهند خون بيشتري ريخته شود و به دنبال آن هستند که حتي از ريخته شدن خون عناصر گردان‌هاي قذافي نيز جلوگيري کنند.

رئيس جمعيت ملي ليبي اظهار داشت: ثبات در طرابلس پايتخت ليبي برقرار است و نيروهاي پليس در پايگاه‌هاي خود مستقر شده‌اند. سوخت، مواد غذايي و کمک‌هاي ديگر نيز به زودي از کشورهاي دوست خواهد رسيد. در واقع شوراي ملي انتقالي اداره اين مرحله از جنگ را به خوبي انجام داده است.

الحرسي درباره برقراري امنيت خاطر نشان کرد: اين مساله به ويژه در سايه همکاري همه مردم ليبي با انقلابيون و اتحاد در پايان دادن به رژيم قذافي امکان‌پذير خواهد بود. با اين حال پسمانده‌هاي رژيم هنوز در شهرهاي سبها و سرت حضور دارند.


یک پاسخ به “رئيس جمعيت ملي ليبي: نشانه‌هايي دال بر زنده بودن امام موسي صدر وجود دارد”

  1. مهرداد گفت:

    عباس بدر الدین / بذر الدین اشتباه است