سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابراز نگرانی سازمان ملل درباره ادامه سرکوب مردم بحرین...

ابراز نگرانی سازمان ملل درباره ادامه سرکوب مردم بحرین

چکیده :کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ادامه این شرایط در بحرین را نقض حقوق غیرنظامیان دانست....


کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد اوضاع بحرین همچنان پرتنش است.

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی، یک مقام این کمیساریا اعلام کرد همچنان گزارشهایی در مورد ادامه سرکوب تظاهرات کوچک دریافت می کند و دویست و شصت و چهار نفر هم بازداشت شدند که بیشتر آنان از زندانیان سیاسی هستند و منتظر محاکمه خود در دادگاهی نظامی هستند.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ادامه این شرایط در بحرین را نقض حقوق غیرنظامیان دانست.

این کمیساریا همچنین از بازنگشتن هزاران نفر به مشاغل خود خبر داد که در پی حوادث چند ماه گذشته اخراج شده بودند.


2 پاسخ به “ابراز نگرانی سازمان ملل درباره ادامه سرکوب مردم بحرین”

  1. حسین خیرخواه گفت:

    این پادشاه بحرین هم مثل قذافی و بشار اسد و دیگر جنایت کاران ازقرار اجلش رسیده و خود به دست خود و با اعمال خود سرنگونی اش را جلو میندازد. اینها حتی پس از کله معلق شدن هم هنوز عقلشان سرجایش نمی آید. نمونه اش همین قذافی دیوانه است که ول کن نیست. نه غیرت دارد در برابر آن همه جنایاتی که کرده با یک گلوله دنیا را از وجود نحسش خلاص کند، نه مثل صدام است که گریه کنان خود را تسلیم کند. تا کی شاهد کشیدن نعش متعفن او در کوچه بازارهای لیبی باشیم. آفرین بر بن علی و مبارک که محترمانه کنار کشیدند و نعش متعفن آنها نیز باعث کشت و کشتار نشد.

  2. داگ هامرشولد گفت:

    به اعتقاد من هر وقت در کشوری اینگونه بلوا و آشوب شد، باید رفراندمی زیر نظر سازمان ملل متحد در آن کشور برگزارشده و ازمردم خواسته شود که حکومت دلخواه خود را طی رفراندمی انتخاب کنند. یک شورای موقت از منتخبین آن کشور زیر نظر نظارت مستقیم سازمان ملل برای یک سال بطور موقت آن حکومت را بگرداند وبعد طی انتخاباتی به اندازه کافی در باره آن تبیلیغ شده و هدف ها و برنامه های افراد کاملا برای مردم تشریح و حلاجی شده است، حایزین شرایط برای اداره مملکت انتخاب شوند. این پیشنهاد به اعتقاد من برای کشور های مثل بحرین، یمن، سوریه، لیبی، ایران بسیار مناسب است و سبب آزادی مردم این کشور ها می شود.