سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محکومیت سعید جلالی فر، فعال حقوق بشر و دانشجویی به سه سال حبس تعزیری...

محکومیت سعید جلالی فر، فعال حقوق بشر و دانشجویی به سه سال حبس تعزیری

چکیده :دادگاه سعید جلالی فر، فعال حقوق بشر و دانشجویی دو شنبه ۲۴ مرداد در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده و اتهام‌های وی «فعالیت تبلیغی علیه نظام» از طریق عضویت در کمیته گزارشگران حقوق بشر و مصاحبه با رسانه های فارسی زبان غیر ایرانی و همچنین "اجتماع و تبانی" عنوان شده بود. ...


سعید جلالی فر، فعال حقوق بشر و دانشجویی به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

مینا جعفری، وکیل سعید جلالی فر، در گفتگو با کمیته گزارشگران حقوق بشر، اعلام کرد که طی تماس تلفنی خبر حکم سه سال حبس را به وی اعلام کردند اما هنوز حکم کتبی ابلاغ نشده است.

وی همچنین گفت که هفته آینده برای پیگیری و اقدامات بعدی به دادگاه مراجعه خواهد کرد.

لازم به ذکر است، دادگاه سعید جلالی فر، فعال حقوق بشر و دانشجویی دو شنبه ۲۴ مرداد در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده و اتهام‌های وی «فعالیت تبلیغی علیه نظام» از طریق عضویت در کمیته گزارشگران حقوق بشر و مصاحبه با رسانه های فارسی زبان غیر ایرانی و همچنین “اجتماع و تبانی” عنوان شده بود.

سعید جلالی فر پیش از این در آذرماه سال ۸۸ بازداشت شده و ۲۵ اسفندماه، با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد گردید. وی دوباره روز یکشنبه هشتم مرداد ۹۰ در پی به اجرا گذاشته شدن وثیقه یکصد میلیون تومانی به دادگاه انقلاب مراجعه کرده و بازداشت شده بود.


یک پاسخ به “محکومیت سعید جلالی فر، فعال حقوق بشر و دانشجویی به سه سال حبس تعزیری”

  1. سارا گفت:

    تا این متحجرین و مستبدین حکو مت کنند این بگیرو ببند ها هست .کی بود گفته بود. تا ظلم هست مبارزه هست .تا مبارزه هست .شکست و پیروزی هم هست .اما عاقبت پیروزی از ان ملت است