سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » چهارشنبه 9 شهریور، روز عید سعید فطر در ایران...

چهارشنبه 9 شهریور، روز عید سعید فطر در ایران

چکیده :دفتر آیت‌الله بیات زنجانی اعلام کرد که رویت هلال ماه شوال در غروب روز سه شنبه هشتم شهریور ماه برای این مرجع تقلید به اثبات رسیده است. صداوسیما هم به نقل از دفتر رهبری اعلام کرد که حلول ماه شوال برای آیت‌الله خامنه‌ای اثبات شده و از این رو فردا به طور رسمی روز عید اعلام شده است....


ساعتی پس از غروب آفتاب روز سه شنبه و پایان بیست و نهمین روز از ماه مبارک رمضان، پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله بیات زنجانی اعلام کرد که رویت هلال ماه شوال در غروب روز سه شنبه هشتم شهریور ماه برای این مرجع تقلید به اثبات رسیده و بدین ترتیب فردا چهارشنبه نهم شهریور ماه، روز اول ماه شوال و عید سعید فطر خواهد بود.

همزمان، صداوسیما هم به نقل از دفتر رهبری اعلام کرد که حلول ماه شوال برای آیت‌الله خامنه‌ای اثبات شده و از این رو فردا به طور رسمی روز عید اعلام شده است.

دقایقی بعد، پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله صانعی هم اعلام کرد: با توجه به ثابت شدن رؤیت هلال ماه شوال برای حضرت آیت الله العظمی صانعی(مدظله) فردا چهارشنبه 9 شهریور عید سعید فطر می باشد. آیت الله صافی و اکثر مراجع دیگر هم فردا را عید اعلام کرده‌اند.

در بسیاری از کشورهای اسلامی، از جمله عربستان، مالزی، کشورهای شرق مدیترانه و کشورهای شمال آفریقا، امروز عید فطر اعلام شده بود.

بر اساس مصوبه اخیر مجلس، یک روز به تعطیلات عید فطر اضافه شده و بدین ترتیب روز پنجشنبه هم در سراسر ایران تعطیل خواهد بود.


3 پاسخ به “چهارشنبه 9 شهریور، روز عید سعید فطر در ایران”

 1. فدایی حق گفت:

  نظر آیه الله دستغیب هم : چهارشنبه عید فطره و نماز عید فطر ساعت 7.30 در مسجد قبا برگزار میشه

 2. احسان-مشهد گفت:

  خدايا!
  خروج از ماه مبارك رمضان را برايمان مقارن با
  آمرزش گناهانمان قرار ده…
  آمين يا رب العالمين
  عيد فطر مبارك

 3. ناشناس گفت:

  ای مبارزان راه ازادی و عدالت عیدتان مبارک