سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فرزند دکتر سودبخش: پدرم را کشتند، چون حاضر نشد به دروغ بگوید قربانیان کهریزک بر اثر...

فرزند دکتر سودبخش: پدرم را کشتند، چون حاضر نشد به دروغ بگوید قربانیان کهریزک بر اثر مننژیت فوت کرده‌اند

چکیده :همه مدارک پدر من هست پرونده های پزشکی او ثبت شده برخی از بیمارانی که پدرم داشت کسانی بودند که در زندان به آنها تجاوز شده بود. پدر من پزشک متخصص بیماری های عفونی بود. من دقیقا یادم است مدتی بود به شدت به هم ریخته بود طوری که می فهمیدیم اتفاقی افتاده. آن روزها خیلی توی خودش بود. وقتی به او می گفتیم چی شده حرفی نمیزد اما یکبار گفت چقدر نامرد هستند چگونه توانسته اند به یک بچه 18 ساله در حدی تجاوز کنند که فوت کند؟ اخر چطور توانستند اینطور به بچه های مردم تجاوز کنند و ... پرونده های پزشکی پدرم هست و نمی توان این مساله را با انکار تمام کرد. ...


بهرنگ سودبخش به روز گفت که از پدرش خواسته بودند بنویسد قربانیان کهریزک بر اثر بیماری مننژیت فوت کرده اند و بیماران او که از جمله ازاد شدگان کهریزک بوده اند نیز مبتلا به مننژیت هستند. اما او حاضر نشد دروغ بگوید و کشته شد؛اکنون هم با گذشت نزدیک 11 ماه از کشته شدن این استاد دانشگاه هیچ گونه رسیدگی به شکایت خانواده اش نشده است.

دکتر عبدالرضا سودبخش، استاد دانشگاه و رئیس درمانگاه عفونی بیمارستان امام خمینی 30 شهریور 89 در مقابل مطب اش ترور شد. بلافاصله بعد از ترور دکتر سودبخش، فرمانده نیروی انتظامی هرگونه ارتباط او با پرونده کهریزک و بازداشت شدگان کهریزک را رد کرد اما گزارش ها حکایت از این داشت که این پزشک متخصص بیماری های عفونی، تعدادی از کسانی را که در زندان مورد تجاوز قرار گرفته بودند معاینه کرده بود. همچنین تعدادی از بازداشت شدگان بازداشتگاه کهریزک که دچار بیماری های عفونی در مجاری ادراری و تناسلی شده بودند پس از آزادی برای درمان به او مراجعه کرده بودند.

اکنون بهرنگ سودبخش، فرزند دکتر سودبخش ضمن تایید این مساله می گوید: پدرم را کشتند چون حاضر نبود دروغ بگوید و دروغ نگفت.

متن کامل مصاحبه با بهرنگ سودبخش را در ذیل بخوانید:

آقای سودبخش 11 ماه از ترور پدرتان می گذرد و در آستانه سالگرد ترور او هستیم پرونده در چه مرحله ای است؟

هیچ گونه بررسی نشده، هیچ فردی حتی به عنوان مظنون بازداشت نشده و هر چه هم که پی گیری کردیم فقط گفتند پرونده دارد جلو میرود و دیگر هیچ جوابی به ما ندادند.

همان ابتدا مدعی شدند که انگیزه قتل پدر شما شخصی بوده اما در این زمینه نیز توضیحی ندادند و کلا قضیه مسکوت ماند؟

بله . اما خودشان هم خوب میدانستند که اصلا مساله شخصی نبوده. ما هم اطمینان کامل داریم که به هیچ عنوان قضیه شخصی نبود. پدر من نه اینقدر مال و منال داشت که کسی به خاطر پول او را بکشد نه دشمنی داشت. تمام بیمارانش او را دوست داشتند و رابطه بسیار خوبی با بیمارانش داشت. حتی برای مراسم ترجیم او بسیاری از افرادی که می آمدند ما نمی شناختیم و وقتی خود را معرفی میکردند می فهمیدیم که بیماران پدرم بوده اند. پدر من انسان درستی بود او هر طور می توانست به بیمارانش کمک میکرد.حتی یکبار وقتی مادرم حساب و کتاب میکرد متوجه شد حدود 12 میلیون از حساب کم است،از پدرم که پرسید متوجه شدیم یکی از بیمارانش نیاز داشته و پدرم حتی چک و سفته ای نگرفته و پول را به او داده. او از این کارها زیاد میکرد؛در اداره آگاهی هم ما گفتیم که اگر مساله این باشد که پدر من می بایست شاکی می بود نه کسی که پولی را گرفته و رفته. خود ماموران اداره آگاهی هم می گفتند این مساله نمی تواند درست باشد.

ما هم در اداره آگاهی گفتیم مطمئن ایم به هیچ عنوان قتل عادی و شخصی نبوده. جالب این است که در اداره آگاهی از من سئوالات عجیبی میکردند. من از هند برگشته بودم و سئوالاتی که میکردند درباره زندگی در هند بود. کرایه خانه چطور است؟ قیمت نان چقدر است؟ پول بنزین چقدر است و … یعنی انگار کسی بخواهد به هند سفر کند و اطلاعاتی نیاز دارد. سئوالی که مربوط به پدرم باشد اصلا نمی پرسیدند . تنها سئوالی که در این مورد کردند این بود که به کسی مشکوک هستید؟ من هم نوشتم به هیچ عنوان و مطمئن ام که شخصی نبود.

و بعد گفته شد که پرونده را از اداره آگاهی گرفته اند. پرونده پدرتان الان کجاست؟خبری دارید؟

ما هیچ خبری نداریم به هیچ یک از سئوالات ما پاسخ ندادند؛ برای هیچ یک از ابهامات ما جوابی نداشتند.

ممکن است توضیح دهید ابهامات و سئوالات شما چه بوده؟

نیم ساعت تمام دو موتور سوار که دو ترکه بودند بدون داشتن کلاه کاسکت در محل می چرخیدند و خیلی ها آنها را دیده اند. قیافه شان را دیده اند. یعنی این آدم ها اینقدر به خودشان اطمینان داشتند که بدون کلاه کاسکت و ماسک ویراژ میدادند و در محل می چرخیدند. بعد هم که از پهلوی بابا به او شلیک کرده اند. یعنی احتمال میدادند که پدرم جلیقه ضد گلوله دارد و جلیقه را برتن کرده باشد لذا از زاویه پهلو که جلیقه کاور نمیکند به او شلیک کردند. همین نشان میدهد که کاملا تعلیم دیده بودند. همان موقع یک تاکسی بوده که خیابان را برای ده دقیقه بسته بود اما مسئولین هیچ حرفی از این تاکسی نمی زنند و نمیگویند این تاکسی چه نقشی داشت، چرا خیابان را بسته بود و … پی گیری هم که کردیم گفتند دوربین های محل در ان ساعت کار نمیکردند. شما ببینید قتل و جنایت در همه جای دنیا اتفاق می افتد اما اینکه دوربین ها دقیقا ده دقیقه از کار بیفتد آن هم ده دقیقه ای که پدرم ترور شده، راننده تاکسی شناسایی نشود و قاتلان تعلیم دیده به راحتی بدون ماسک و کاسکت بیایند بکشند و بروند و 11 ماه بگذرد و هیچ مظنونی هم بازداشت نشود واقعا در هیچ جای دنیا اتفاق نمی افتد. این قضیه دیگر کاملا معلوم است که کجا و چگونه تعلیم دیده بودند و …

فکر میکنید این افراد کجا تعلیم دیده اند؟ در اصل از کجا ساماندهی شده بودند؟

ببینید خیلی چیزها روشن است. این افراد صدا خفه کن داشتند برای اسلحه شان که جرم آن از داشتن خود اسلحه در ایران سنگین تر است چون جرم سیاسی به دنبال دارد و … اینقدر هم مطمئن بودند که نیم ساعت بدون کاسکت می چرخیدند و بعد هم که کشتند با خیال راحت مسیر خلاف جهت بلوار کشاورز را حرکت کرده و به راحتی رفته اند. بعد از ترور پدرم هم دقیقا تا 7 دقیقه بعد بیش از 100 مامور ریخته اند آنجا از ارگان های مختلف. خب چطور این همه نیرو یکباره با این سرعت حضور یافته اند؟ آماده باش بوده و خبر داشته اند؟ خب اگر ما چنین امنیت و چنین سرعت عمل بالایی در مملکت مان داریم چطور تا به حال با گذشت 11 ماه حتی یک مظنون هم بازداشت نشده؟ چطور دقیقا ده دقیقه ای دوربین های بلوار کشاورز از کار افتاده که پدر من ترور شده؟ داروخانه همان جا و مطب دوربین مدار بسته داشتند. فیلم ها را اقایان بردند خب آیا چهره قاتل در این فیلم ها نیست؟ این واقعا غیر ممکن است. ما پرسیدیم و درخواست کردیم این فیلم ها را ببینند و جواب دهند اما پاسخی به ما ندادند . من با اطمینان می گویم کسی که خیلی زور و قدرت دارد پشت این قضیه است. حتی به ما گفته اند که فردی قیافه ها را دیده بوده و برای چهره نگاری به آگاهی رفته اما او رابا کتک بیرون کرده اند. برادرم یک نفر را پیدا کرده بود که همان ساعت در همان محل جریمه شده بود؛بعد از آقایان پرسیده بود چطور دوربین ها شماره ماشین این فرد را ثبت و بعد او را جریمه کرده اند اما چهره قاتل ثبت نشده؟ هیچ جوابی ندادند و باز گفتند دوربین ها آن موقع کار نمیکرده.

گفته می شد برخی بازداشت شدگان بازداشتگاه کهریزک بیمار پدر شما بودند اما همان زمان فرمانده نیروی انتظامی ارتباط پدرتان با کهریزک را رد کرد و گفت پدرتان ربطی به پرونده کهریزک نداشته.

این دقیقا مثل این است که بگوند من به پدرم هیچ ربطی ندارم! مگر می شود؟ همه مدارک پدر من هست پرونده های پزشکی او ثبت شده برخی از بیمارانی که پدرم داشت کسانی بودند که در زندان به آنها تجاوز شده بود. پدر من پزشک متخصص بیماری های عفونی بود. من دقیقا یادم است مدتی بود به شدت به هم ریخته بود طوری که می فهمیدیم اتفاقی افتاده. آن روزها خیلی توی خودش بود. وقتی به او می گفتیم چی شده حرفی نمیزد اما یکبار گفت چقدر نامرد هستند چگونه توانسته اند به یک بچه 18 ساله در حدی تجاوز کنند که فوت کند؟ اخر چطور توانستند اینطور به بچه های مردم تجاوز کنند و … پرونده های پزشکی پدرم هست و نمی توان این مساله را با انکار تمام کرد.

آقای سودبخش شما معتقدید پدرتان را به خاطر اینکه از تجاوز ها در زندان بخصوص بازداشت گاه کهریزک اطلاعات داشت کشتند؟

بله . پدر من انسان بسیار درستی بود، او شرافتمندانه زندگی کرد و هرگز دروغ نگفت. آدم بسیار ساده ای بود و همیشه در چارچوب قانون و اخلاق زندگی کرد. به او گفته بودند درباره قربانیان کهریزک رسما گواهی دهد که تشخیص اش مننژیت است. اما پدر من گفته بود باید آنها را ببیند. بعد که دیده بود گفته بود این بچه ها زیر شکنجه فوت کرده اند و مننژیت نبوده. درباره بیمارانی هم که از میان آزاد شدگان بازداشتگاه کهریزک داشت گفته بودند که اگر به آنها گواهی میدهد باید عفونت مجاری تناسلی آنها را ناشی از مننژیت بنویسد اما پدرم نپذیرفته بود. او حتی یکبار با رادیو آلمان مصاحبه کرد و درباره عفونت و بسته بودن لوله های ادراری برخی از آزاد شدگان حرف هایی زد. همان موقع که پدرم ترور شد چند ساعت بعد پرواز داشت و قرار بود برای دیدن برادرم به خارج از کشور سفر کند. ما سه برادریم که خارج از ایران زندگی میکردیم اما مادر و خواهرم ایران بودند. آقایان گمان میکردند پدرم، خانواده اش را از ایران خارج کرده و خود نیز میخواهد خارج شود. حتی این را بعدا در روزنامه ای نوشتند که او خانواده اش را به خارج منتقل کرده بود و … فکر میکردند پدرم میرود امریکا و در فضایی بازتر تمام اطلاعاتش را رو میکند و با توضیحات کامل همه چیز را می گوید. چون پدرم جزو معدود کسانی بود که اطلاعات دقیق داشت.

حال با این اوصاف چه میخواهید بکنید؟ 11 ماه گذشته و هیچ رسیدگی نشده چگونه میخواهید مساله ترور پدرتان را پیگیری کنید؟

اگر رسیدگی نکنند و قاتل و قاتلان را معرفی نکنند قطعا ازطریق نهادهای بین المللی اقدام خواهیم کرد.

آقای سودبخش اگر صحبت خاصی در پایان دارید بفرمایید.

پدر من واقعا آدم خوبی بود، کسانی که او را از نزدیک دیده اند می دانند چه می گویم. او بزرگترین بنیان زندگی ما بود که از ما گرفتند فقط به این خاطر که آدم درستی بود. فقط به این خاطر که دروغ نگفت. از او خواستند دروغ بگوید اما نگفت. او تمام زندگی ما بود که گرفتند و متاسفانه فعلا چشم انداز برگزاری دادگاهی عادلانه برای محاکمه قاتلان او رانمی بینم اما قطعا پی گیر خواهیم بود و هرگز اجازه نخواهیم داد قاتلان پدرم به راحتی مساله را خاتمه دهند.


52 پاسخ به “فرزند دکتر سودبخش: پدرم را کشتند، چون حاضر نشد به دروغ بگوید قربانیان کهریزک بر اثر مننژیت فوت کرده‌اند”

 1. ناشناس گفت:

  بفرمایید، این راهم قهرمان کاراته که از اسراییلی ها پول گرفته بود کشت؟ به بینید برای لاپوشانی سیاست های اشتباه خودمان چگونه اسرائیل را تبدیل به غولی می کنیم که می تواند هرکاری را در داخل ایران بکند.

 2. فرزانه فتعلی گفت:

  یادش گرامی و راهش پر رهرو….هر چه گل است میچینند٬ و پر پر میکنند…دانشجویان٬ استادان دانشگاه٬ پزشکان٬ معلمان….فعالان کارگری و نویسندگان را یا به بند میکشند و یا ترور میکنند……

 3. ترانه سبز گفت:

  يكي اون بسيجي فدايي امام برحق رو خبر كنه بياد. دنبال عكس و فيلم و سند ميگشت. بيا برادر , پرونده هاي پزشكي بيماران اين دكتر شريف غيرسياسي مملكت , سند است. دست خودي هاتان است. وقتي شاهدان را (مثل دكترسودبخش و دكتر پوراندرجاني)ميكشيد, انتظار سند براي اثبات جنايت داري؟ درود به شرف كروبي.

 4. ياشيل علي گفت:

  من شهيد سبز دكتر سودبخش را هم به عنوان استاد وهم به عنوان پزشك همسرم مي شناسم. در صداقت و بزرگواري و پاكي او شكي نيست. دلسوزي او در حق بيمارانش پدرانه و خالصانه بود به طوري كه من گاهي باور نميكردم پزشكي اينقدر در مقابل بيمارش احساس مسوؤليت كند. اميدوارم خون به ناحق ريخته اش بارور كننده درخت جنبش سبز باشد. و عاملان جنايت در حق او به زودي در محكمه ملت جوابگو باشند.

 5. ناشناس گفت:

  از انجمن‌هاي پزشكي و از سازمان‌هاي نظام پزشكي سراسر كشور بايد پرسيد: اگر به سوگندي كه خورده ايد پايبنديد، چرا در مورد اين پرونده سكوت كرده‌ايد؟ چرا از اين همكار شرافتمند كه به خاطر اداي سوگند پزشكي خود قرباني شده است حمايت نمي‌كنيد؟ در اين صورت مردم چگونه مي‌توانند باور كنند كه شما به عنوان طبيب به سوگند خود پايبند هستيد؟ واقعاً شما را چه شده است؟ چرا در حد امضاء كردن يك نامه و يك بيانيه اقدام نمي‌كنيد؟ آيا مي‌توان شما را پزشك ناميد؟‌ يا كاسب‌هايي هستيد كه زندگيتان با بيماري همنوعان تأمين مي‌شود؟‌

 6. ناشناس گفت:

  تا کی در مقابل ظلم این گرگها مثل بره میخوایم باشیم؟! دیر یا زود نوبت همه ما میشه! دکتر سودبخش و دکتر پوراندرجانی مشتی از خروارها انسان پاک و بیگناه این سرزمین هستن که قربانی شدن و خونشون داره پایمال میشه! یک تکونی به خودتون بدین…

 7. ناشناس گفت:

  ننگ بر جامعه پزشکی ما اگر بعد از این ساکت بشینه…

 8. میم.تهران گفت:

  با خوندن این مصاحبه دلم خون شد
  درود بر شرافت و پاکی و انسانیت دکتر سود بخش که حاضر نشد – حتا به خاطر حفظ جانش – دروغ بگوید و اینچنین ناجوانمردانه به دست جلادان از خدا بی خبر کشته شد…امیدوارم روز محاکمه ی این قاتلان و مقامات جنایتکار ایران و حامیانشان همین جا در ایران (مثل محاکمه ی مبارک و صدام و قذافی و سایر دیکتاتورها) به زودی از راه برسه
  راهت ادامه دارد ای شهید ازاده
  خون مظلومان به هدر نخواهد رفت

 9. علیرضا گفت:

  در آستانه روز قدس هستیم وجدانا و شرافتا “مرگ بر اسرائیل” واجبتر است یا “مرگ بر …” ؟ ترور این پزشک نشان دهنده سطح شعور و فهم مقامات ماست.
  کجایی بصیرت که یادت بخیر

 10. ناشناس گفت:

  ما خانواده سودبخش را به خوبی می شناسیم. اهل یکی از آزادمردترین شهرهای دنیا در شمال ایران. آقا بهرنگ، تو رو به خون پدر دانشمند و بزرگوارتان قسم، کوتاه نیایید. ایشان همونطوری که فرمودید، اطلاعات دقیق و مهمی داشته اند. اگر بتوانید به آن اطلاعات دسترسی پیدا کنید، در محکومیت این جنایتکاران از خدا بی خبر و بیداری مردم مظلوم ایران، بسیار موثر خواهد بود. خدا به شما و خانواده محترمتان صبر دهاد.

 11. ناشناس گفت:

  همه در مجلس سالروز شهادت ایشان حضور می یابیم لطفا بفرمائید کی هست

 12. mobarez گفت:

  mikhayd koja berid enghad jenayat mikonid aghaye jomhoriie eslami?tahesh 2 metr ghabro 3metr parchast

 13. ايرانمهر گفت:

  برادر حزب ا… چرا ساكت شدي؟ نكنه خداي نكرده منطقت و وجدانت بر اعتقاد راسخت به آقا غلبه كرده؟

 14. سام گفت:

  بهترین نوع مرگ وقتیه که یک کار ارزشمند انجام میدی و به خاطرش تو را میکشند. اینجوری معلوم می‌شه که اکثریت مردم دنیا احمق هایی بیش نیستند..

 15. گیلانی گفت:

  شما که میدانید او ترور شده آنوقت انتظار دارید پرونده شما نتیجه بدهد؟!!
  فقط نهاد بین المللی سازمان ملل توانایی این کار را دارد آن هم نه در حال حاضر…

 16. yek shagerde ghadimi گفت:

  aghaye doctor sood bakhsh behtarin pezeshk va ostadi hast ke man ta be hal ddidam,,besiar mehraban delsooz ba savad va ba masooliat bood.hich vaght roozhaye khoobi ke ba ishan dar bimarestane amiralmomenin boodam ra faramoosh nemikonam,roohash shad bad.

 17. سبز گفت:

  ماجرای کهریزک و اتفاقات غیر انسانی که در آن روی داد را همه میدانیم. از ضرب و شتم گرفته تا تجاوزات جنسی.
  سوال این جاست که آیا این مسئولین و انانی که روی صفحه تلویزیون صدا و سیمای دروغ ظاهر می شوند و دم از اسلام و قرآن می زنند چه نقشی در این ماجرا داشتند؟
  در این که نحوه ی بازداشت کردن افراد- نحوه ی برخورد پس از بازداشت و حتی نوع و محل بازداشتگاه با نظر حاکمان اقتدارگرا بوده هیچ شکی نیست.
  همان زمان شیخ اصلاحات و مهندس موسوی به تجاوزات جنسی در کهریزک و جاهای دیگر اشاره می کردند و رسانه دروغ حاکمان از زبان دیکتاتوران مرتبا چنین چیزی را تکذیب می کرد.

  درود بر شرافت مردان شریفی مثل دکتر سودبخش

 18. من منم گفت:

  اپوزوسیون متونند مثل سوریه از ناتو درخواست دخالت و منطقه پرواز ممنوع کنند. تا مردم هم کارشونو شروع کنند

 19. sorosh گفت:

  درود تمام آزاديخواهان بر تو اي بهرنگ ، تويي كه ثابت كردي كه فرزند آن شير دل هستي .

 20. ناشناس گفت:

  جنایت حکومت ها و شدت آنها شاخص دو نکته اساسی است 1- فلاکت شعور یک ملت 2- فلاکت شعور حاکمان بر این ملت
  حتما با من هم عقیده هستید قسمت 2 نتیجه قسمت 1 است.

 21. حسین گفت:

  بهرنگ عزیز ما را در غم خود شریک بدانید. از شما خانواده ی آن شهید دانشمند تقاضا می کنیم از خون آن بزرگوار نگذرید.

 22. بندرانزلی گفت:

  دکتر عزیز یه انزلی چی باغیرت بود و یک پزشک به تمام معنی آن مطمئن باشید خونش پایمال نخواهد شد . خدایش رحمت کند

 23. مانی افشار گفت:

  30 سال میگویند مرگ بر اسرائیل، در حالی که همین اسرائیل خواهان صلح هستش! ولی اون گروه تروریستی حماس که مورد تایید آقایون حاکم در ایران می باشد است که الان صلحی ایجاد نمیشه! و الا خوده اسرائیلی ها هم خسته شدن. 30 سال مرگ بر اسرائیل، ولی ندیدیم که اسرائیل به شهروندان خودشون تجاوز جنسی بکنه در زندان و به راحتی مردم کشورش رو تو شرایط سخت قرار بده و جوانان رو به راحتی بکشه!
  واقعا جالبه. 30 سال مرگ بر اسرائیل و دم از اسلام و عدل علی، ولی کجاست اون عدل علی؟؟
  مملت به واقع دست یه عده ارازل اوباش که هیچ، حیوانان انسان نما افتاده!
  متاسفم
  روح دکتر سودبخش شاد باشه و خدا به خانوادش صبر بده

 24. ناشناس گفت:

  در صورتی که افراد محل قیافه این اشخاص موتور سوار را دیده اند پسر آقای دکتر می توانند از چهره آنها نقاشی تهیه کنند و از طریق سایت های جنبش سبز به انتشار آن بپردازند تا متهمین ماجرا توسط مردم شناسایی شوند. خواهش می کنم این مسأله را منتشر کنید تا پیگیری شود.

 25. حسین گفت:

  فقط باید به پاخیزیم دیگر چاره نمانده است. اگر در تظاهرات کشتنه نشویم آنها ما را خواهند کشت. روز قدس روز خیزش ملت خواهد بود روز مرگ دکتاتور. روز مرگ ستمکاران
  مرگ بر دکتاتور خون ریز جنایت کار قاتل ملت

 26. ناشناس گفت:

  قاضی مرتضوی رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، ازش برید بپرسید کی کشته. همه رو شاید نه ولی خیلی چیزا میدونه.

 27. ناشناس گفت:

  وای خدای من…دوستان من…عزیزان کلمه این مصاحبه ها روزگاری اسناد … است…به خاطر خون شهدا اینها برای شما عادی نشه…نکنه وقتی خبر رو خوندید بعد از 1 روز فراموش کنید///اینها باید همه جا پخش بشه………
  کم مدارکی نیستند

 28. مير مهدي گفت:

  من نمي‌دانم در دنيا آيا رژيمي هست كه اين همه جنايت بكند و مردم را بكشد، تجاوز كند، آزار دهد، آن وقت با وقاحت تمام حرف از اخلاق بزند. مقصر خود ما مردم هستيم وگرنه با اين همه ظلم، بايد تومار اين جنايتكاران را در هم پيچيد. مر گ براي آنها كم است.

 29. مبارز سبز گفت:

  یکدفه رسما اعلام کنید ما با یک مشت قاتل و جانی و دزد سر گردنه طریفیم تا تکلیف خودمونو روشن کنیم.

 30. ایران گفت:

  بر اساس اطلاعات از شاهدین ماجرا ؛ دو موتور سوار ( چهار نفر ) و یک تاکسی که آنها رو کاور می کرد در صحنه ترور بودن با اسلحه صدا خفه کن ترور رو انجام دادند.
  در ضمن برق بولوار کشاورز از 45 دقیقه قبل قطع بوده و کلیه دوربینهای محل حادثه شامل دوربینهای طرح ترافیک از کار افتاده بودند. و ترور تقریبا” چند ساعت قبل از سفر استاد سودبخش به آمریکا برای حضور در کنفرانس پزشکی و دیدار فرزند انجام شده است .

 31. ناشناس گفت:

  شك نكنيد تك تك آمران و عاملان اين جنايت بي شرمانه را به محاكمه مي كشيم.

 32. حسين از تهران گفت:

  تو رو خدا بريد براي يك بار هم شده كتاب قلعه حيوانات رو بخونيد
  تمام جمله و سطور اين كتاب منطبق بر جمهوري اسلاميه.
  اون موقعس كه به خيلي از اين چيزا پي مي بريد و روش هاي ترور در جمهوري اسلامي رو درك مي كنيد.
  راهش پر رهرو
  دوستان آگاهي بخشي رمز پيروزي و نابودي جمهوري اسلاميست، تلاش كنيد تلاش.
  خدا قوت به همه مبارزان راه آگاهي و صبر

 33. ایران گفت:

  بر اساس اظهارات شاهدین عینی ، دو موتور سوار ( چهار نفر ) بدون کلاه کاسکت و یک تاکسی که آنها را کاور می کرد در صحنه ترور حضور داشتند. در ضمن از اسلحه صدا خفه کن استفاده شده است و برق بولوار کشاورز از 45 دقیقه قبل قطع بوده است که در نوع خود بی سابقه است. قطع بودن دوربینهای طرح ترافیک ,… هم گواه بر سازمانی بودن این عملیات دارد. همچنین ترور ساعاتی قبل از سفر استاد سودبخش به امریکا و شرکت در کنفرانس پزشکی و دیدار فرزند بوده است.

 34. عضو سبز گفت:

  باید یک بار دیگر ملت را در آستانه امتحانی بزرگ سنجید که آیا نمیخواهید از زیر یوغ این همه ظلم وستم رهائی یابید اگرنه که نق قن نکنیم واگر آری
  یا حسین میرحسین

 35. ناشناس گفت:

  Marg bar zaleman e motajavez eadamkosh….rouhe Dr. shad baadd….

 36. ناشناس گفت:

  چه جنایتهایی بنام جمهوری اسلامی شده و میشود خدایا به دست مردم ایران ریشه ظلم وستم و حق کشی را در کشورمان
  نابود فرما

 37. Roshangar گفت:

  ba arz salam va tasliat be khanevadeh mohtaram sodbakhsh va hamei ensanhai azadeh
  behtar in ast ke risheh yabi konim bari hal har masaeli mesl in teror
  bebinim az bin tamam groh haei ke khastar engelab bodand chera inha tavanestand bemenand
  chon tavanaei az bin bordan montagedin mokhalefin ra darand rah ebn moljamha ya bayad har roz tam talkh in etefagat ra becheshim ya yek roz az haman rahi ke tavanestand galabeh konanad dar in 32 sal ma ham bayad mogabeleh konim.

 38. علی گفت:

  باید ریشه این افراد زده بشه
  اینها دین رو وسیله استفاده از قدرت قرار دادند

  همه ما رو بازی و به کشتن دادن اینهمه خرابی کشته دادیم اینهمه نویسنده سرتیپ سرلشکر ادمهای درست حسابی و …… کشتند که کسی باقی نمونه که دستشون رو رو کنه و بر علیه شون قیام کنه
  اینها قدرت رو قبضه کردن
  همه رو دارن از دم تیغ میگذرنند

  یزد کجای که به بینی که یک عده امدن که روی تو هم سفید کردن

  هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد——–هم رونق زمان شما نیز بگذرد
  وین بوم محنت از پی آن تا کند خراب——–بر دولت آشیان شما نیز بگذرد
  باد خزان نکبت ایام ناگهان——–بر باغ و بوستان شما نیز بگذرد
  آب اجل که هست گلوگیر خاص و عام——–بر حلق و بر دهان شما نیز بگذرد
  ای تیغتان چو نیزه برای ستم دراز——–این تیزی سنان شما نیز بگذرد
  چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد——–بیداد ظالمان شما نیز بگذرد
  در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت——–این عوعو سگان شما نیز بگذرد
  آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست——–گرد سم خران شما نیز بگذرد
  بادی که در زمانه بسی شمعها بکشت——–هم بر چراغدان شما نیز بگذرد
  زین کاروانسرای بسی کاروان گذشت——–ناچار کاروان شما نیز بگذرد
  ای مفتخر به طالع مسعود خویشتن——–تاثیر اختران شما نیز بگذرد
  این نوبت از کسان به شما ناکسان رسید——–نوبت ز ناکسان شما نیز بگذرد
  بیش از دو روز بود از آن دگر کسان——–بعد از دو روز از آن شما نیز بگذرد
  بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم——–تا سختی کمان شما نیز بگذرد
  در باغ دولت دگران بود مدتی——–این گل، ز گلستان شما نیز بگذرد
  آبی‌ست ایستاده درین خانه مال و جاه——–این آب ناروان شما نیز بگذرد
  ای تو رمه سپرده به چوپان گرگ طبع——–این گرگی شبان شما نیز بگذرد
  پیل فنا که شاه بقا مات حکم اوست——–هم بر پیادگان شما نیز بگذرد
  ای دوستان خوهم که به نیکی دعای سیف——–یک روز بر زبان شما نیز بگذرد

  شعر رو سیف فرغانی زمانی که ایران رو مغولها ویران میکردن سروده

  چقدر وصف حال امروز ماست

 39. بیمار دکتر عبدالرضا سودبخش گفت:

  خدایا به حق این شبای عزیز روح این مرد شریف رو در رحمت و غفران خودت غوطه ور کن
  سه سال تمام از یه بیماری ژنتیکی رنج میبردم هر ده روز یه بار چند روز تب و لرز شدید میکردم و از پا میفتادم به هر دکتری بگید سرزدم و هر آزمایشی بگید گرفتم هر دفعه یه کیسه داروهای آنتی بیوتیک از کارخونه های مختلف به خوردم میدادنو …
  یه روز خسته از همه دکترا به اصرار یکی از دوستاس همسرم رفتیم پیش این مرد بزرگوار همون مطب سادش تو بلوار کشاورز حدود 7 سال پیش بود اونقدر این مرد ساده بود که وقتی بعدها فهمیدم چه متخصص بزرگیه شاخ درآوردم
  تو 2 جلسه و با یه سری سونوگرافی و آزمایش ساده بیماریمو که خیلی نادره تشخیص داد و یه قرص ساده بهم داد و گفت شبی یه دونه تا آخر بخور
  خدایا نجاتش بده که حداقل منو نجات داد آمین
  یه هفته قبل از شهادتش پیشش بودم کلی باهام شوخی کرد و بعد یه عکس برام نوشت قرار بود 10 روز بعد برم پیشش وقتی چند روز بعد خبر ترورشو تو کلمه خوندم من و خانومم خشکمون زده بود آخه چرا اون الان که بعد از این مدت فکر میکنم میبینم اگه امثال این آدم بزرگوار به مرگ طبیعی بمیرن که همه چی میره زیر سوال
  هر وقت به فکرش میفتیم خالصانه براش دعا میکنیم و بر کسایی که کشتنش از صدر تا ذیل لعنت خدا رو آرزو میکنیم با اینکه به شخصه از لعنت کردن بیزارم خدا رحمتت کنه دکتر سودبخش

 40. احسان گفت:

  معني بصيرت رو هم فهميديم
  يعني حذف مخالف از هر طريق ممكن!

 41. احسان گفت:

  قابل توجه جماعت “با بصيرت ها!”

 42. ناشناس گفت:

  خدای من
  ما منتظر چی هستیم با وجود این همه ظلم و وقاحت عیان؟

 43. Mostafa گفت:

  بهرنگ عزیز! فرزند شایسته دکتر سود بخش گرانقدر
  پسرم من هم یک پدرم وهم یک معلم که 40 سال است درس می دهم. پس از هردو سو می توانم با تو همدرد باشم. نخست برایت صبر وشکیب آرزو می کنم وامیدوارم در کنار مادر ودیگر برادرانت زندگی را به سلامت بگذرانید .قطعاً پدر بزرگوار شما یک شحصیت تاریخی ایرانی خواهد ماند تا روزی خونشان بشکفد و شکوفه هایشان سراسر این خاک را بیاکند . باور کن پدرت اگرچه در جسم زمینی اش نیست وحضور فیزیکی ندارد . اما بیشتر از گذشته زنده است . نمی خواهم از شعار های مذهبی استفاده کنم(که آنهم به جای خود ) اما در تک تک قلب هائی که انسانی وبرای انسانی می تپند. یک دکتر سودبخش زنده است وحتا اثر گذار تر چرا که خونش اگر چه به ظاهر برای وطن وجوانان وطن بقود اما در واقع به نام “راستی” وبر علیه دروغ مرد . تا هرزمان مثالی برای راستی ودرستی وحق طلبی هست یک پدر از شما آنجاست یک دکتر سودبخش همیشه خندان واثرکذار/ خوشبخت باشید

 44. سعید امامی اسلامی تازه مسلمان گفت:

  فکر کنم پدر شما هم بوسیله همین قهرمان کاراته کشته شده. اسراییلی ها گفته اند قربون دستت این بابا را که میکشی سر راحت آن یکی را هم بکش اما بایت دومی دیگر یکصد و بیست میلیون درکارنیست. یکی بخر و دوتا ببر است سرجمع یکصدو هشتاد میدهیم که بالاخره به دویست توافق کرده اند. این حیدرعمواوغلی وزیر اطلاعات ما هم که خواب تشریف دارند. ریگی را از آسمان هفتم به زمین می کشد اما قادر نیست جلو دماغ مبارک وقتی یک دانشمند را که قصد سفر داشته و یک دکتر را که گفته من بیشرف نیستم که حرف دورغ شما را تصدیق کنم، می کشند، انگار نه انگار. خوب حیدرجان راست میگی، مردشی جرا خود اسراییلی ها را آره و اینا نه. این بابا کاراته کار شنیده ام گفته من بسیجی ها را تعلیم نمیدهم که بروند خیابان و هموطنان مرا بکشند و شما هم گرفته اید که یک اقرار سردستی بکنی خودمان ترا می فرستیم ژاپن که بری دوره عالی قهوه ای و سیاه کاراته را به بینی. حیدرجان ترا به خدا این اندازه ما را رنگ نکن. تو قاتل بگیر بودی قاتل آن چهارنفر کهریزکی یا آن دکتر بدبخت را میگرفتی که سالاد خورد و مرد. آخه مرد حسابی سالاد هم آدم می کشد؟ مگر داروی نظافت است؟ والله حیدرجان خودتی

 45. شرمنده بشریت گفت:

  شرمنده بشریت هستیم. حداقل به خاطر شهدایی که توسط خود رزیم با بصیرت و با
  اعلام و قبول مسوولیت کشته شدنشان زیر دست شکنجه گران کهریزک جان شیرینشان را از دست دادند.
  ما ماندیم و این همه جنایت

 46. انا لله و انا الیه راجعون گفت:

  با سلام بر برادر عزیزم، فرزند آن بزرگوار، آن شهید به حق، آن کس که ندای مولای متقیان را لبیک گفت و بر یاری حسین خروشید و شربت شهادت از دست او نوشید

  نمی دانم چگونه است که ما بر حسین می گرییم، اما از راه حسین نه تنها نمی رویم که بر راه حسین سد می بندیم. با امویان زمانه پیمان مودت می بندیم و در راهی که جز تباهی این دنیا و آن دنیا در آن نیست چنین چابکانه می تازیم.
  نمی دانم آیا در زمان علی ع اگر بر کسی تجاوز کرده بودند در سرزمین مسلمین چه می فرمود؟ آن مولایی که از شروط پذیرش خلافت را قیام عالمان در مقابل ستمگران بیان فرمود، آن امامی که از بندگان خدا به خاطر ظلمی که از جانب فرماندارانش رفته بود عذر می خواست و حکم عزل آنان را با دادخواهان روانه می فرمود، آن شیرمردی که فرمود اگر از بیت المال دیناری به کابین دخترانتان رفته باشد باز خواهم گردانید، آن آینه فتوت که با آن مرد یهودی به دادگاه رفت و با آنکه حق با اوبود از رای دادگاه سر بر نتابید زمانی که خلیفه بود، آن استوانه بردباری که از بدعت در دین خدا چون پیل ژیان بر صحابه رسول تازید و از قتال آنان سر بر نتافت….
  اما ای برادر، ببین ما به کجا افتاده ایم؛ مردی و فتوت را کناری بنه، ایمانمان را دینمان را دریده اند: بر مردانمان تازیدند، ای کاش می کشتند، ای کاش می دریدند، ای کاش ذره ذره می کردند و می سوزاندند و بر باد می دادند، اما جامه عفافمان را نمی دریدند…. آن هم به اسم دین رسول خدا…
  آری برادر من به همان اندازه که در عزای پدر سوگوارم، بر عزای حرمت و ناموسمان نیز گرییده ام… ای کاش نبودم و نمی دیدم این روزگار را، که علمای دین، سر بر توبره حاکمان دم بجنبانند و از سر تجاوز بر مردان مسلمان، نه در سر زمین کفار، بل در کشوری که ندای اذان بلند است و نام الله احد می رود و مردمانش نماز بر پا می دارند… اما افسوس که ما کجا و مسلمانی….
  به جان رسول که در عجبم که این بنده سرا پا گناه و دست به توبه دمادم که نه، بل مراجع و علمای دین رسول و به اصطلاح خودشان حافظان آن سر در این تهوع سیاه فرو برده اند. شنیده ام از مولایمان علی ع، زمانی که از پای دخترکان و زنان یهودی خلال ربودند فرمود: الله الله که اگر مسلمانی این داغ بشنود و جان از بدنش به در رود سزاست. بدان ای برادر، که می ترسم بر خود و مردمانی که مراجع و علمای دینش و مردمان مسلمانش و غیر مسلمانش این خبر را, تجاوز بر مردان در کهریزک را, ترور پزشکان مطلع را، قتل جوانان در بند را، شنیدند و چون خران سر بر علوفه دنیا نهادند.
  الله الله که از رسول خدا شرمسارم… و نیاریدم به مضحکه گرفتن خدای را عز وجل و رسولش را و ائمه هدی را… الله الله که هر آینه از خدای طلب مرگ نموده ام بر ظالمان، و بر خود! باری بر خود نیز خواسته ام که جانم در عزای فرزند رسول است و راهم به قبله یزید. الله الله که راه را می بینم و هر آفتاب که بر می آید روی بر خاکم از مزلت و رسوایی که در حق دین رسول خدا دیده ام و چشمانم پر از اشک است و قلبم از درد خون….

  ای برادر, ما را غم راه حسین است وپیام حسین، نه لبان تشنه او… که هزاران تشنه و گرسنه و رنج کشیده در عالم است…. ما را ندای حسین آنی آرام نمی گذارد…. ما را بی نوایی مردمان آرام نمی گذارد….

  الهی تو شاهدی که بر خون جوانان در جنگ کشته شده تکیه نزدیم و ایمانشان را به سرابی نفروخته ایم
  الهی ما را با مراجعمان و علمایمان محشور مفرما… آنان را با آنچه طلبیدند و ظلالتی که به نام ولایت بر گردن افکندند محشور فرما….
  الهی تو شاهدی که تبری می جوییم از بدعتی که در دین تو آورده اند و ظلمی که به نام تو روا می دارند
  الهی تو شاهدی که روزی حلالمان را در بانکها به شبهه آلودند و ما بر اندک قوتی که بر ما فرو فرستادی قناعت نمودیم و با حیله و دغل و بدعت در دین و به ترفند “عقود شرعی” حرام تو را حلال نکردیم
  الهی تو شاهدی که با نام حمایت از مستضعفین طاغوت را پرورانیدند و کسی را یارای حسابکشی از بیت المال نیست
  الهی تو شاهدی که آنانی که به نام ما به مجلس رفتند جز بر راه ضلالت نرفتند، کار به جایی رسانده اند که فساد از چار ستون این حکومت در فوران است…
  الهی مپسند که دخترانمان را به صیغه دهیم زمانی که تو ازدواج را بر ما پسندیدتر داشتی
  الهی تو شاهدی که بر ندای حق، به نام یاری تو و سپاه تو تاختند و خون مردمان مسلمان را بر زمین ریختند و بر فرزندان مسلمانان بی آنکه قصد فساد یا حرب کرده باشند تازیدند، و پای را از حد تصور بیرون نهاده جامه عفت مردان را دریدند و پزشکان مطلع را کشتند و بیان رسول را که فرمود کشتن یک مسلمان در حکم کشتن امت مسلمانان را از یاد بردند… الهی تو می دانی که چه های دیگر نکردند که ما نمی دانیم…. الهی این سپاه تو نیست، آنان را چارنعل به سوی درکات فرست و بر مسلمانان یاری ده تا نام تو را بیش از به ننگ آلوده نکنند

  الهی تو شاهدی که جز ولایت پیامبرت و علی ع و ائمه هدی، ولایتی را نپذیرفته ایم و بر عهدی که بر مسلمانی ازلی بستیم پایداریم
  الهی در این ماه مبارک راه نصرت بر طاغوت را بر ما گشاده فرما که تویی که ما ار از بند هر ولایت دیگری جز ولایت خودت رهانیده ای و جز تو ما را دلخواهی نیست و تمانایی جز رضایت تو در سر نداریم
  الهی مردمان ما, از مسلمان و زرتشتی و مسیحی و کلیمی، نام تو را در زمان انقلاب بلند فرمودند هر یک به زبان خود و به لطف و رحمتت دل بستند و دست از جان شستند و بر طاغوت خیزیدند و بر آن پایمردی کردند در 8 سال جنگ و خونها دادند و عضوها و فرزندان و پدران و مادران، الهی ما را با غیر تو الفتی نیست و جز با رسولت و ائمه هدی پیمانی نه، الهی ما را در بند حاکمان و علمایی که چون خرانند که بار بر دوش می کشند مپسند

  الهی در لطف تو طمع داریم که ما را سزای بدتر از این بایسته است چرا که ما تعلل کردیم و از پای ایستادیم تا طاغوت دوباره اما اینبار به اسم دین بر ما استوار گشت و تو باز بر ما گوشه چشمی داری، الهی آشوبی در سینه دارم از این همه ظلم و طغیان، از این همه بدعت در راهی که نشان دادی، از این همه بردگی غیر تو، از این همه هزیان و دروغ و ریا، از این همه لقمه های ناپاک، از این همه فحشا و اعتیاد… الهی ما را نشاید که در میان صحرای تاریک فرو نهاده باشی، بیابانی تاریک که رعد ها در آن بلند است و برقها آنی روشنایی دهند، ما باشیم فرو مانده و سرگردان، از هیبت غرشها کر و از تلالو برقها کور… و چه سر گشته ایم امروز ای خدا…. و چه تاریک است این دنیا از ظلم و جور و ریا و زبونی

  الهی ما را در گوش است صدای ارحیل، هر صبح که آفتاب بر میآید و هر نماز که بر پا می داریم و آن دم که بر گره ها مان در خواب می غلطیم
  الهی ما به تو و پیامبرانت و رسول خاتم و روز قیامت و معاد بعد از آن ایمان داریم الهی مپسند بر ما که در روی رسول خدا نگاه نتوانیم و در درگاه تو از مطرود شدگان باشیم
  الهی تبری می جوییم از ولایت های خود ساخته که چون لانه عنکبوت اند که از کوچکترین بادی در تلاطم وبر هر گزندی مبتلا و در غلطیده به فساد و تباهی. ما را جز ولایت تو و آن امام هدی که چشم بر راهش هستیم اندیشه ای نیست که ما بقی هزیان است و بدعت. ما را در صراط مستقیم خود حفظ بفرما

 47. ناشناس گفت:

  خدایا ریشه همه کسانی را که بنام دین و اسلام جنایت کرده و خون ناحف ریخته اند را بسوزان الهی امین

 48. تنقیه کن گفت:

  کاری نکنید که یکایک شما را رد یابی کنیم و بفرستیم کهریزک و در آنجا شما را با شربت شهادت تنقیه کنیم ها.

 49. بابک گفت:

  سلام بهرنگ عزیز. استاد دکتر سودبخش استاد دوران تحصیل من در داتشگاه تهران بودند. مورنینگ ر‍‍یپورتهای آموزنده و جالبشون رو هیچ وقت فراموش نمی کنم. من واقعا شوکه شدم وقتی خبر ترور استادم رو شنیدم در حالی که خودم خارج از کشور هستم. حتی اگر شما هم از خون اون استاد بزرگوار بگذرید من به شخصه نخواهم گذشت. من همه جا نامشو می گم تا همه بدونن اون کی بود. شما هم به نظر من تهدیدشون کن. اینا فقط حرف زور می فهمن. بگو اگر قاتل رو پیدا نکنین تمام مشخصات اون شهدایی رو که معاینه کرده از روی پرونده ها منتشر می کنم. این جوری شاید بترسن و کاری بکنن.

 50. ناشناس گفت:

  سلام مهربان.خون هیچ بیکناهی پایمال نمیشود و خون پدر بزرکوار شما هم ریشه ی ظلم و ظالم را می خشکاند.خدایش بیامرزد.