سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ژاپنی‌ها پنج میلیارد ین پیدا شده در سونامی را به دولت بازگرداندند...

ژاپنی‌ها پنج میلیارد ین پیدا شده در سونامی را به دولت بازگرداندند

چکیده :مردم ژاپن که در ماه‌های گذشته، بحران سیل ، سونامی و نشت مواد رادیواکتیو را پشت سر گذاشته‌اند، بیش از سه و نیم میلیارد ین (بیش از ۴۵ میلیون دلار) پول را که در مناطق سیل زده یافته اند، به دولت بازگردانده اند. همچنین ۵۷۰۰ گاوصندوق پیدا شده پس از سیل که حاوی ِ بیش از دو میلیارد ین بوده، به دولت داده شده است....


مردم ژاپن بیش از سه میلیارد «ین» پیدا شده پس از سونامی در این کشور را به همراه گاوصندوق‌هایی حاوی بیش از دو میلیارد ین به دولت بازگرداندند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، مردم ژاپن که در ماه‌های گذشته، بحران سیل ، سونامی و نشت مواد رادیواکتیو را پشت سر گذاشته‌اند، بیش از سه و نیم میلیارد ین (بیش از ۴۵ میلیون دلار) پول را که در مناطق سیل زده یافته اند، به دولت بازگردانده اند.

همچنین ۵۷۰۰ گاوصندوق پیدا شده پس از سیل که حاوی ِ بیش از دو میلیارد ین بوده، به دولت داده شده است.

سخنگوی پلیس ژاپن اعلام کرد مردم و داوطلبان همچنان کیف پولهای پیدا شده را تحویل می‌دهند و تا کنون ۹۶ درصد مبالغ پیدا شده، به صاحبانشان بازگردانده شده است.

زلزله و سونامی در ژاپن که در ماه مارس رخ داد، دستکم ۱۶ هزار کشته و هزاران نفر بی خانمان بر جا گذاشت.


27 پاسخ به “ژاپنی‌ها پنج میلیارد ین پیدا شده در سونامی را به دولت بازگرداندند”

 1. ناشناس گفت:

  واقعا بايد به اين مردم افتخار كرد…

 2. ناشناس گفت:

  این امانتداری را از ما ایرانیها یاد گرفته اند این معلومه !

 3. ناشناس گفت:

  اونجا مملکت کفره جایی که سیاستمدارانشان در هنگام بروز فاجعه پیش قدم در گذشتن از حقوق و مزایا ی خود هستند تا کشورشان را زودتر آباد کنند ،متخصصانشان در قلب فاجعه به سان اجداد سامورایی خود فداکاری میکنند تا مردم کمترین آسیب را ببیند ،مردم ثروت های باد آورده را به صاحبان آن برمیگردانند و این چنین کافران به ما درس انسانیت میدهند .

 4. صادق گفت:

  بحث مردم نیست ، اعتماد سازی دولت را بنگر

 5. جواد گفت:

  مثل این که فرمان خدا در انجا انجام می شود ودولت ما فقد اسم اسلام را یدک می کشد

 6. ناشناس گفت:

  در زلزله بم پیش از رسیدن نیروهای کمکی زندگی مردم غارت شد….

 7. ناشناس گفت:

  یه سوال مردم ژاپن مسلمون تشریف دارن دیگه
  حتما دین عامل اصلی اخلاق مند شدن اونا شده
  روزی چن رکعت نماز می خونن
  خمس و ذکات چی
  قیم چی ؟
  قیم دارن؟

 8. 13 گفت:

  رابطه ی دولت و مردم نگاه کن … بعد در ایران ..

 9. یاد بگیریم گفت:

  این کشور از پای بست سالم و پاک و درست است و همه به هم اطمینان دارند و روح امنیت و اعتماد در کشورشان جاری است

 10. محمد گفت:

  نه درس شرع میدانند نه مانند بروجردی نماینده مجلس مهر داغ کرده .به پیشانی .و نه دروغ ده رنگی مانند انها یاد دارند پاک و درست ؟

 11. ناشناس گفت:

  درشرق وغرب عالم مسلماني هست و مسلمان نيست ومتاسفانه درام القراي ادعايي شرمنده جز کفر والحاد ونفاق و فساد از مسلماني خبري نيست

 12. حسن گفت:

  منشاء اعتماد مردم رهبران آنها هستند. رهبران کشور با درستکاری وپشتکار ،لیاقت وصداقت خود رابه ملت ثابت کرده اند ومردم هم متقابلا همکاری می کنند شفافیت ودادن اطلاعات درست وعدم مخفی کاری از مشخصات بارز آنان است.اجرای قانون واحترام به آن وتساوی همه در برابر قانون واز سویی عشق به میهن وسربلندی آن فراتر از هر چیری است.مردم ،حکومت،ژاپن دارای یک روح هستند.

 13. هیچ کس گفت:

  درایران در زمان زلزله بم متاسفانه تقریبا همه ی وسایل زلزله زدگان عزیز به غارت رفت و در بسیاری از کشورهای دیگر مثل آمریکا نیز به همین منوال.
  اما ژاپنی ها همیشه نشون دادن که هیچ چیزی جز انسان و اعتماد بین انسانها معنا نداره.
  ولی متاسفانه در کشور ما جا افتاده که ***********دزدی کن و بعد نماز بخوان وتوبه کن***********کدام دیندارترند؟

 14. ناشناس گفت:

  اگه تو چین بود یک قرونشم پس نمی دادن.
  ولی خودمونیم به این میگن مردم تازه امت مسلمان ام القرای اسلام هم نیستن وگرنه معلوم نبود اونام به دوستان چینیشون اقتدا نمی کردن والا

 15. عاشق رهبری گفت:

  ما این امانت داری و درس اخلاقی را در سیل شمیران و زلزله های بسیاری که در کشور رخ داده دیده ایم که چگونه امانت داری و بازسازی میکنند مثل بازسای بم و یا خرمشهر

 16. ناشناس گفت:

  زلزله بم را یادتون رفت
  چقدر دزدی شد

 17. ناشناس گفت:

  با این ویژگی ها احتمالا امام زمان یاران خودرا از ژاپنی ها انتخاب می کند واحمدی نژاد ویاران وآمرانش بیکار نشسته اند

 18. ناشناس گفت:

  از کو زه همان تراود که در اوست .اینجا رهبران دروغ گو و دغل باز و مردم فریب و مخفی کار حکومت میکنند و از صبح تا شب از شرع اسلام میگویند
  و دین میفروشند .انجا ژاپن انسانیت پشت کار مدیریت خرد تعا مل و رو راستی با مردم و تعامل با کشورهای جهان سر لوخه کارشان است تا به حال کسی دیده مسئولین زاپن به مسئولین امریکا یا اروپا توهین کنند و عوام به فریبند و توهم سازی کنند .اتفا قا با تعامل با امریکا وغرب از انها در شصت سال گذشته صنعت و علم و دمو کراسی اموختند و با فرهنگ ژززاپنی در هم امیختند و امروز دومین یا سومین اقتصاد جهان و یکی از با فرهنگ ترین ملت های جهان هستند .اعدام هم نه در ملع عام دارند .اصلا اعدام ندارند نه دستو پا قطع میکنند ما هم با این همه ادعا و پر حرفی مسئولین و رهبری روز به روز داریم در بی فرهنگی و بی اخلاقی فرو میرویم چرا؟

 19. ناشناس گفت:

  رفتار سران حاکم نشانه محیط رشد فکری فرهنگی و تربیتی انها است.اگر شاهد دزدی و غارت و ظلم و ستم و اجحاف و استبداد توسط سران و حاکمان در کشوری باشیم اولین متهمانی که باید محاکمه شوندنسل گذشته انان است.در واقعه سونامی ژاپن رفتار سراسر پند و اموزشی مردم نشان از محیط کاملا انسانی رشد و پرورش ان جامعه است.رفتار سران ان نیز تایید مطلب است.

 20. ناشناس گفت:

  همه دوستان این مسئله را از زاویه دین نگاه می کنند . در حالی که اخلاق هیچ ارتباطی به هیچ دینی ندارد . در بین مردمان همه ادیان و در بین آنانی که به هیچ دینی اعتقاد ندارند انسان های شریفی پیدا می شوند . اتقاقا افراد فاسد در بین دینداران بیشتر از بی دینان و یا غیرمسلمانان هست .

 21. ناشناس گفت:

  ما ایرانیا فقط بلدیم حرف بزنیم… تمدن پر طمطراق هزاران ساله و… و… در واقع ربطی به دین نداره اگر دین اکثریت مردم زرتشتی یا یهودی بود بازم ما همین بودیم که هستیم شاید هم بدترش، دزد بی فرهنگ و دروغگو. گرگ زاده هم عاقبت گرگ شود حالا هر جا که بخواد بزرگ شودش مهم نیست اینو سعدی گفته

 22. parva گفت:

  دین بد نیست کسی هم نگفت چون مشلمونیم دزدیم.نکته اینه که دین روپوش داره و به اسم دین ایلام و مذهب شیعه هرکاری می خوان می کنند دین می گه دزدی نکن دروغ نگو ظلم نکن اونایی که عمل نمی کنند که دین دار نیستند من بی دین دیدم دزد بی دین دیدم دل رحم و مردم دار که حاظر نیست به خاطر مردم 10 تومان پایین و بالا بشه روزی 100 بار هم کفر می گه.اما مسجد دیدم زیر زمین داده کرایه برای تاخبر کرایه روزی 15 هزار جریمه نوشته سند هم دارم خواستین بگید می فرستم.(ففط حبیب)

 23. ياشيل علي گفت:

  هموطنان!
  امروز كه اميدي به دولت جاهل و خائن حاكم بر مملكت مان نيست، بياييد تك تك ما بي تكيه بر دولت غاصب و كذايي به ساختن و اصلاح فرهنگ خويش بپردازيم. بياييد به هر طريق ممكن – و در وهله اول در عمل مان- روحيات ايثارگري، فداكاري، راستگويي، گذشت و تمام فضايلي را كه تا به امروز براي مان شعارش را داده اند پياده كنيم. بياييد نيكي هاي خود را تشويق و تبليغ كنيم. در كوي و برزن و قوم و خويش خود اطلاع رساني كنيم تا بدآموزي هاي طبق حاكم كه با دزدي و دروغگويي وو رياكاري بر ملت حاكم هستند رنگ ببازد.
  بياييد بيشتر از همه بر ساختن شخصيت و انديشه كودكان مانة خواهران و برادران نونهال مان تلاش كنيم تا آن چنان كه عالمان تربيتي جامعه مان – همچون زنده ياد صمد بهرنگي – براي آن مي كوشيدند ، نسل آينده را براي زندگي آزاد آماده كنيم.
  ياران همت كنيم و اميد به سيستمي نداشته باشيم كه خود از پي كذاب و كاذب است. از كوي و برزن و خانه خود كه شروع كنيم بي ترديد چنين نظامي با شالوده پوشالي و متكي بر شمشير دوام زيادي نخواهد آورد.
  بر همه بلند همتان درود!

 24. يزدان گفت:

  مسلمان نديدم اما مسلماني بسيار …

 25. ناشناس گفت:

  روزی که ناپلئون تو روسیه شکست خورد ، گفت : من میخواستم دنیا رو اصلاح کنم ولی متاسفانه باید اصلاح رو از خانواده خودم بعد فامیل خودم،محله ،شهرم ، کشورم شروع میکردم و بعد برای دنیا اقدام میکردم .
  دوستان اگر حرکت مردم شریف ژاپن قشنگ است چرا ما یاد نگیریم؟
  چرا ما ابن اصلاح فرهنگ رو از خودمون شروع نکنیم؟
  بهتر نیست از خودمان بپرسیم : اگر من به جای مردم ژاپن بودم چه کار میکردم ؟
  چه مسلمان ، چه مسیحی ، چه یهودی ، چه…
  شاید یک یا دونسل دیگه ما هم شبیه آنها شدیم.
  تغییر فرهنگ یک شبه اتفاق نمی افتد .

 26. ناشناس گفت:

  ای فدایی رهبر که امیدوارم هرچه زودتر به آرزویت برسی و ناکام از دنیا نروی واقعا بم بازسازی شد؟ واقعا خرمشهر بازسازی شد؟ اگر وجدان داری سری به بم بزن و سری به خوزستان وآثار جنگ و زلزله را تماشا کن، آنگاه فدای رهبر بشو

 27. ناشناس گفت:

  تغییر فرهنگ ژاپن از زمان پایان جنگ جهانی شروع شد .
  وقتی جنگ تمام شد کارخانه های شیشه سازی ژاپن توانایی تولید شیشه نداشتند و تعدادی از شیشه های کاخ امپراتوری هم شکسته شده بود. امپراتور به جای دستور وارد کردن شیشه دستور داد پنجره های شکسته شده را با پلاستیک تولید شده در ژاپن بپوشانند .
  زمانی که امپراتور بدینگونه باشد مردم هم اینگونه میشوند و پنج میلیارد ین را به دولت برمیگردانند .