سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سعيد مالميريان از شهروندان معترض به نتايج انتخابات در بند 350 زندان اوين...

سعيد مالميريان از شهروندان معترض به نتايج انتخابات در بند 350 زندان اوين

چکیده : اين زنداني سياسي 47 ساله به اتهام تبليغ عليه نظام در 14 اسفند ماه سال 88 وقتي از سفر خارج از كشور به ايران باز مي گشت در فرودگاه امام خميني بازداشت شد . ماموران امنيتي فرودگاه به او گفتند كه به دليل شركت در تجمع هاي اعتراضي پس از انتخابات و تبليغ عليه نظام بازداشت مي شود...


سعيد مال ميريان يكي از شهروندان معترض به نتايج انتخابات سال 88 از 31 فروردين ماه سال جاري براي اجراي حكم به زندان اوين فراخوانده شده است .

به گزارش خبرنگار كلمه، اين زنداني سياسي 47 ساله به اتهام تبليغ عليه نظام در 14 اسفند ماه سال 88 وقتي از سفر خارج از كشور به ايران باز مي گشت در فرودگاه امام خميني بازداشت شد . ماموران امنيتي فرودگاه به او گفتند كه به دليل شركت در تجمع هاي اعتراضي پس از انتخابات و تبليغ عليه نظام بازداشت مي شود .

اوپس از بازداشت مدتي را در بند 209 وزارت اطلاعات و تحت بازجويي گذراند تا اينكه سرانجام با قيد وثيقه آزاد شد. او پس از برگزاري دادگاه به دو سال و شش ماه حبس محكوم شد كه اين حكم در دادگاه تجديد نظر به شش ماه كاهش يافت. او فروردين امسال براي اجراي اين حكم به زندان اوين رفت .

مال ميريان دانش آموخته معماري در مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه شهيد بهشتي است و سه فرزند پسر به نامهاي محمد ، علي و مبين دارد .او هم اكنون در بند 350 زندان اوين نگهداري مي شود.


2 پاسخ به “سعيد مالميريان از شهروندان معترض به نتايج انتخابات در بند 350 زندان اوين”

 1. ناشناس گفت:

  مهندس عزیز! از یکی از دوستان شنیدم! البته خیلی سربسته!!!!
  از سایت کلمه ممنونم که اطلاع رسانی رو در این حد وسیع انجام میده!!
  اضافه می کنم که ایشون به علت حضور در اعتراض روز عاشورای معروف دستگیر شدند.

 2. ناشناس گفت:

  من بعد از دستگيري افتخار هم سلولي بودن با ايشون داشتم .نميدونم اگر حاج سعيد نبود اون روزهاي سخت چطور ميگذرونديم.ايشون سنبل روحيه وآزادگي بود مرد هميشه خندان سلول بود حاج سعيد زودتر بيا بيرون ميام ديدنت.به گل پسراتم ميگم مثل مرد جاي خالي شما رو پر كنند