سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سام محمودی، روزنامه‌نگار زندانی، از زندان آزاد شد...

سام محمودی، روزنامه‌نگار زندانی، از زندان آزاد شد

چکیده :سام محمودی سرابی، روزنامه‌نگار زندانی که از شاهدان مرگ هدی صابر و نیز از امضاکنندگان بیانیه‌ی 14 روزنامه‌نگار زندانی در روز خبرنگار بود، از زندان آزاد شد. او که از روز دهم اسفندماه 89 تا کنون در بازداشت موقت بود، پیش از این هم 44 روز در زمستان 88 و 117 روز در سال 78 بازداشت بوده است....


سام محمودی سرابی پس از پنج ماه بازداشت موقت، از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این روزنامه‌نگار زندانی روز دهم اسفندماه سال گذشته برای دومین بار پس از انتخابات 88 در منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد و از آن زمان تاکنون تحت عنوان بازداشت موقت در زندان بود، بدون اینکه دادگاهی برایش برگزار شود و حکمی داشته باشد.

او پیش از این هم در زمستان 88 به مدت 44 روز زندانی بود و پس از آنکه درباره‌ی سرودن شعر اعتراف‌ برای زندانیان دربند (محمدعلی ابطحی، محمد عطریانفر) و نوشتن نامه‌ی سرگشاده‌ای برای میرحسین موسوی مورد بازجویی قرار گرفت، در نهایت در روز 22 بهمن با وثیقه‌ای به مبلغ 300 میلیون تومان آزاد شد. این دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی فلسفه دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد، سابقه‌ی 117 روز بازداشت در جریان اعتراضات دانشجویی سال 78 را نیز در کارنامه خود دارد.

سام محمودی چند روز قبل از آزادی، بیانیه‌ی 14 روزنامه‌نگار زندانی در روز خبرنگار را امضا کرده بود. وی همچنین بکی از دهها زندانی بند 350 اوین بود که شهادتنامه‌ای را درباره نحوه شهادت هدی صابر امضا کردند.


2 پاسخ به “سام محمودی، روزنامه‌نگار زندانی، از زندان آزاد شد”

  1. یکی از زندانیان بند 350 گفت:

    سام عزیز خروج از زندان انفرادی و ورودت را به زندان بزرگ جمهوری اسلامی تبریک و تسلیت می گویم. فکر کنم دوسه ماه دیگر باز برمیگردی پیش ما

  2. ناشناس گفت:

    آقاي محمودي آزاديت را تبريك مي‌گويم. اميدوارم هر چه زودتر همه زنداني‌ها آزاد شوند