سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کار مفید روزانه در ایران فقط یک ساعت و 4 دقیقه...

کار مفید روزانه در ایران فقط یک ساعت و 4 دقیقه

چکیده :میزان کار مفید هفتگی در ایران هم اکنون ۶ تا ۷ ساعت است، همچنین متوسط کار روزانه مفید در بخش دولتی ایران یک ساعت و چهار دقیقه و در بخش خصوصی دو ساعت و شش دقیقه است....


خبرگزاری مهر با انتشار گزارشی نوشت: پایین بودن میزان ساعات مفید کاری روزانه در ادارات دولتی و بخش خصوصی کشور، سهم کار مفید هر روز را به شدت کاهش داده، در حالی که سهم ناهار خوردن، تلفن کردن و چای نوشیدن از انجام کار مفید بیشتر است.

این در حالی است که دولت موضوع مربوط به حل معضل اشتغال و بیکاری را طی سال‌های گذشته در دستور کار خود قرار داده و برای امسال نیز به دنبال تحقق هدف بزرگ 2 میلیون و 500 هزار نفری در اشتغالزایی است. بنا بر این گزارش، بر اساس آمار به دست آمده، میزان کار مفید هفتگی در ایران هم اکنون ۶ تا ۷ ساعت است، همچنین متوسط کار روزانه مفید در بخش دولتی ایران یک ساعت و چهار دقیقه و در بخش خصوصی دو ساعت و شش دقیقه است.

براساس آمارها ساعت کار مفید هفتگی در ژاپن هم اکنون ۴۰ تا ۶۰ ساعت و در کره جنوبی ۵۴ تا ۷۲ ساعت است. علاوه بر این، آمارها نشان مي‌دهد که سرانه کار مفید در ایران سالانه ۸۰۰ ساعت است. بنابراین ایران در رده سوم کمترین ساعات کار مفید سالانه در جهان پس از کویت با ۶۰۰ ساعت و عربستان با ۷۲۰ ساعت کار مفید قرار دارد.این میزان در ژاپن ۲ هزار و ۴۲۰ ساعت، در کره جنوبی ۱۹۰۰ و در چین هزار و ۴۲۰، آلمان هزار و 700، در آمریکا هزار و ۳۶۰، در ترکیه هزار و ۳۳۰، در پاکستان هزار و ۱۰۰ و در افغانستان ۹۵۰ ساعت است.


6 پاسخ به “کار مفید روزانه در ایران فقط یک ساعت و 4 دقیقه”

 1. ناشناس گفت:

  اما ذكر نكرديدكه.بيشتر كارها دلالي در حقيقت كلاهبردلري از رانت خواري مخصوص سپاه است فاكتور ميكيريم.نمونه اش خريد فروش خودرو روز جمعه .بنگاه املاك كه با جان دل كار ميكنند و با جان دل هم دروغ ميگويند

 2. ناشناس گفت:

  به اندازه حقوقمان كار ميكنيم. كره و ژاپني ها، هفت تا ده برابر ماه حقوق ميگيرند،‌هفت تا ده برابر ما هم كار ميكنند.
  نسبت به 6 سال پيش، مي شود گفت كه ديگر هيچ كس كار نمي كند! مخصوصا بعد از انتخابات 88 ديگر هيچ كس دل و دماغ كار كردن براي اين دولت را ندارد.

 3. ناشناس گفت:

  آن هم بوسیله خارجی ها

 4. ناشناس گفت:

  ساعت کاری بخش دولتی، به خاطر بخش خصوصی بالاست. ادارات و شرکتهای دولتی در روزهای ماه رمضان و ماه محرم تقریباً نیمه تعطیلن.
  حقوق و مزایای بیشتری بدن ؛ کار بیشتری تحویل بگیرن. خودمان را خسته کنیم برای کی؟

 5. Vatan parast گفت:

  .har kodam az ma baray khodeman yek hale noor hastim skokre Khoda .Be khater arbab rojoe bichare ke az ghaza khahar va baradr shoma hastand genab nashenas

 6. kian گفت:

  ba salam khedmate shoma.man dar alman zendegi mikonam.kare moasser rabti be pul nadare,balke fahange kar dar aksare iraniha nist.