سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » باقری نژادیان: در بررسی جنایت مسامحه کنند، حرف هایمان را خواهیم زد...
» گفتگوی کلمه با پدر مرحوم فاطمه باقری نژادیان

باقری نژادیان: در بررسی جنایت مسامحه کنند، حرف هایمان را خواهیم زد

چکیده :منتظریم نتیجه ی پزشکی قانونی اعلام شود. بعد از آن به دست اندرکاران فرصت می دهیم تا عوامل جنایت را شناسایی کنند و اگر دیدیم می خواهند مسامحه کنند آن وقت حرف هایمان را خواهیم زد. اما فعلا منتظر میمانیم تا نتیجه ارائه شود. امیدواریم تا مسئولین نظام بتوانند به سرنخ های شفاف برسند و اعلام کنند اگر مشکلی نبود و پیگیری واقعی انجام شد که ما تشکر می کنیم در غیر این صورت ما ساکت نخواهیم نشست....


کلمه-زهرا صدر:

فاطمه باقری‌نژادیان فرزند محمدباقر باقری‌نژادیان نماینده اصلاح‌طلب کازرون در دور سوم و ششم پس از خروج از منزل پدری‌اش ربوده و ۲۴ ساعت بعد پیکر او در اطراف شهر ری پیدا شد.

به دنبال قتل مشکوک دختر این نماینده‌ی اصلاح‌طلب در مجلس ششم، یکی از سایتهای نزدیک به نیروهای امنیتی در گزارشی بر ابهامات این قتل افزود.

این سایت روز یک‌شنبه به نقل از یک منبع آگاه ادعا‌هایی درباره جز‌یی‌ترین مسائل خصوصی خانواده باقری‌نژادیان مطرح کرده که این مسئله ابهام‌ها در خصوص چرایی قتل فاطمه باقری‌نژادیان را افزایش داده است.

همچنین در یکی از روزنامه ها مدعی شده بودند برادر متوفی تصریح كرده كه «جراحتی بر بدن خواهرش گزارش نشده است و حال كه چنین نیست خب دیگر موضوع قتل هم در میان نیست».

پدر مرحوم فاطمه به خبرنگار کلمه در این باره می گوید: “پسر من نخواسته وارد این بحث شود و در واقع توضیح نداده بود وگرنه در گزارش پزشکی قانونی گفته شده آثار ضرب و جرح روی بدن ایشون بوده اما بر اثر اینها فوت نکرده است.”

بر اساس گزارش ها با وجود آنکه سیزده روز از این اتفاق می گذرد اما هنوز اطلاع‌رسانی دقیقی درباره این ماجرا از سوی پلیس یا دستگاه قضایی صورت نگرفته و هیچ گزارش مشخصی از سوی نهادهای مسئول ارائه نشده است.

محمدباقر باقری نژادیان با تاکید بر اینکه فعلا تصمیم داریم به مسئولان فرصت دهیم تا عاملین این جنایت را دستگیر و محاکمه کنند می گوید: “منتظریم نتیجه ی پزشکی قانونی اعلام شود. بعد از آن به دست اندرکاران فرصت می دهیم تا عوامل جنایت را شناسایی کنند و اگر دیدیم می خواهند مسامحه کنند آن وقت حرف هایمان را خواهیم زد. اما فعلا منتظر میمانیم تا نتیجه ارائه شود. امیدواریم تا مسئولین نظام بتوانند به سرنخ های شفاف برسند و اعلام کنند اگر مشکلی نبود و پیگیری واقعی انجام شد که ما تشکر می کنیم در غیر این صورت ما ساکت نخواهیم نشست.”

گفتگوی کامل محمدباقر باقری نژادیان، پدر فاطمه با “کلمه” به شرح زیر است:

در برخی از سایت ها آمده بود که پسر شما در مصاحبه ای اعلام کردند که آثار ضرب و جرح بر بدن دخترتان وجود نداشته، از سوی دیگر خبرها حاکی از آن است که در گزارش پزشکی قانونی چنین آثاری وجود داشته است، در این باره توضیح می فرمایید؟

پسر من نخواسته وارد این بحث شود و در واقع توضیح نداده بود وگرنه در گزارش پزشکی قانونی گفته شده آثار ضرب و جرح روی بدن ایشون بوده اما بر اثر اینها فوت نکرده است.

در اینکه ضرب و جرح روی بدن مشهود بود هیچ شکی نیست، اما عاملی که باعث مرگش شده هنوز اعلام نشده است و ما منتظر گزارش پزشکی قانونی هستیم.

فکر می کنید دلیل این قتل چه بوده و چه کسانی مرتکب این جنایت دلخراش شده اند؟

ما تصمیم داریم فعلا وارد این بحث نشویم. نه می گوییم میدانیم و نه می گوییم نمیدانیم. منتظریم نتیجه ی پزشکی قانونی اعلام شود. بعد از آن به دست اندرکاران فرصت می دهیم تا عوامل جنایت را شناسایی کنند و اگر دیدیم می خواهند مسامحه کنند آن وقت حرف هایمان را خواهیم زد. اما فعلا منتظر میمانیم تا نتیجه ارائه شود. امیدواریم تا مسئولین نظام بتوانند به سرنخ های شفاف برسند و اعلام کنند اگر مشکلی نبود و پیگیری واقعی انجام شد که ما تشکر می کنیم در غیر این صورت ما ساکت نخواهیم نشست.

گرچه یاد آوری ماجرا قطعا برای شما تلخ خواهد بود اما اخبار ضد و نقیض زیاد منتشر شده، امکان دارد اتفاقی که افتاده را برای خوانندگان ما توضیح دهید؟

فاطمه روز پنچ شنبه 6 مرداد ساعت 7 بعد از ظهر مثل همیشه از خانه خارج شد برای اینکه کمی قدم بزند. معمولا بعد از یکی دو ساعت باید بر میگشت اما برنگشت و بعد از 24 ساعت پیکرش در کوه های اطراف بی بی شهربانو پیدا شد.

در خبرها از افسردگی ایشان گفته شده بود و اختلاف نظرهایی که وجود داشته، شما آن را تایید می کنید؟

سال سوم دانشگاه بود که به علت لاغری رفته بود دکتر غدد و دکتر دارویی داده بود که وزنش را پایینتر آورده بود و همین باعث شد ضربه ی جسمی بخورد از طرفی فضای دانشگاه ها اصلا خوب نبود و دختر من که روحیه ی خاصی داشت خیلی آسیب میدید و اذیت می شد. این بچه پاک و حساس بود. برخورد مسئولین اموزشی و بعضی از اساتید باعث شد از فضای دانشگاه دلزده شود. این دو ماجرا انگیزه ی فاطمه را برای ادامه ی تحصیل از او گرفت. به همین دلیل مدتی مرخصی گرفت ما هم اصرار نکردیم که به دانشگاه برود و گفتیم هر طور صلاح میداند عمل کند.

آیا در دوره ی دانشجویی فعالیت سیاسی هم داشتند؟

فاطمه خیلی فعال نبود. راستش من هم خیلی نمیدانم که آیا در دانشگاه به طور تشکیلاتی فعال بوده یا نه اما به هر حال آدم بی تفاوتی به اطرافش نبود حتی سر کلاس بارها با اساتید وارد بحث شده بود مثلا یک بار به استاد معارف گفته بود هر بچه مسلمانی باید به خاطر خودش و اعتقاداتش این مسائل را بخواند و بداند نه به خاطر کلاس و نمره.

پس ایشان اصلا سیاسی نبودند.

از نظر فکری در جریان انتخابات مدافع میر حسین موسوی بود و به ایشان رای داد. البته فعال در ستاد خاصی نبود اما به شکل اعتقادی یکی از ده ها میلیون عضو جنبش سبز بود و در واقع دخترم سبز بود.

متاسفانه هر روز شاهد اتفاقاتی از این دست هستیم فکر میکنید از کجا ناشی می شود؟

امیدوارم خدا به ما و خانواده ش صبر دهد که اگر ندهد نمی توانیم تحمل کنیم. اما بحث اصلی من بحث امنیت اجتماعی است ماجرای دختر من بیشتر از اینکه یه مسئله ی شخصی باشه مسئله ی امنیت ملی است. نباید فراموش شود که اولویت اول همه ی مسئولین و نظام ها در طول تاریخ امنیت شهروندان بوده و است. و این مسئله هم هیچ ربطی به چپ و راست بودن افراد ندارد. در جامعه ی ما امنیت اجتماعی خیلی ضعیف شده و این باید خیلی جدی گرفته شود.

این اتفاق یک نمونه است. فاطمه ی ما یک فاطمه ی کوچک بود در تمام ابعاد کمالیه. هیچ کس نباید در مقابل این جنایات ساکت و آرام بنشیند. ما انتظار داریم امنیت تک تک افراد جامعه تامین شود. اگر هم هر کس در هر لباسی جرمی مرتکب شد در دادگاه صالحه باید محاکمه شود.

در انتها سخن خاصی با مسئولین دارید؟

باید پاسخ ملت در قبال این اتفاق و اتفاقاتی از این دست داده شود. مسئله اصلا شخصی نیست ملی و جهانی شده است. باید پاسخ اقناع کننده داده شود و اگر مسئولان کوتاهی کنند انقلاب و مکتب و نظام و مسئولین، همه، زیر سوال می روند. این نتیجه ای نیست که ما دوست داشته باشیم رخ دهد اما خواه ناخواه در صورت بی توجهی به وقوع می پیوندد.

از همین جا اعلام می کنم که پیگیری این ماجرا، شناخت عوامل جنایت، محاکمه ی علنی و در نهایت مجازات بر اساس حکم خدا باید تسریع شود.


 • بصیرت پیشه

  ضد تاکتیک امنیتی

  دستگاه های امنیتی کشور که لانه تندروترین نیروهای وابسته می باشند و عناصر اصلی آنرا سرداران سپاه تشکیل می دهند، در دوساله اخیر استراتژ های ایجاد انفعال در نیروهای جنبش سبز و زمین گیر کردن آنهارا به همراه هدایت آنها به خارج کشور را با تاکتیکهای ذیل را در برخورد با جنبش سبز مورد استفاده قرار داده اند.

  1- بالا بردن هزینه های مبارزه (ثیراندازی و شهادت بسیاری از جوانان)
  2- ایجاد جو و حشت و برخوردهای بسیار خشن (کهریزک)
  3- کنترل بخشی از دستگاه قضایی کشور برای دادن رای های بسیار سنگین (قاضی مرتضوی، مقیسه، صلواتی،…)
  5- ایجاد جو نا امیدی از طریق سخنرانی های نظامی و امنیتی مبنی بر مرده بودن جنبش سبز (سخنرانی فرمانده نیروی انتظامی، سخنرانی فرمانده سپاه تهران،….)
  6- دادن هشدارهای مستقیم و غیر مستقیم به نیروهای فعال جنبش سبز
  7- برخوردهای بسیار خشن با اعضای خانواده نیروهای فعال جنبش سبز
  8- ایجاد جو سنگین تبلیغاتی مبنی بر بی بصیرتی مخالفان (سخنرانی های رهبری .)
  9- برخوردهای بسیار خشن با مراجع و بیوت آنها (ٌصانعی، دستغیب، رفسنجانی، …)

  دستگاه های امنیتی کشور چشم ها و گوش های خود را بسته اند (بسته شده است) و قادر به دریافت هیچ گونه بازخورد از ظاهر و باطن جامعه نمی باشند و لذا پس از دو سال، هنوز با همان استراتژی ها و تاکتیک ها قبلی به پیش می روند. اینان نمی دانند که چه نفرتی را دردل مردم می کارند و خدا می داند که چه درو خواهند کرد.

  هر از چندگاهی برای ایجاد مجدد موج رعب و وحشت دست به کارهای نفرت انگیز می زنند که مورد فوق یکی از آنهاست. آنها می خواهند این پیام را به فعالین جنبش سبز برسانند که در صورت وجود هر نوع تحرکی، باید منتظر چنین حوادثی باشند. مانند آرژانتین و شیلی قبل از انقلاب که توسط نظامی ها اداره می شدند و آدم ربایی های گسترده ای در آنها توسط نیروهای امنیتی انجام می شد.

  آنها بسیار مشتاقند که فضا هرچه سریعتر و بیشتر تند و رادیکالیزه شود. آنها از غیر خشومت آمیز بودن مبارزات جنبش سبز به ستوه آمده اند.

  جنبش سبز باید مراقب عدم انحراف از مبارزه غیر خشومت آمیز باشد و در داخل کشور هشدارهای لازم را داده و در وجه بین المللی نیز به افشاگری های لازم دست بزند.

 • مهمان

  آفرین بر آقا یا خانم بصیرت پیشه

 • حسین جعفری

  آقای باقری اگر حرفی برای گفتن دارید، به گمان من اصلا منتظر هیچ کاری نباشید و مطالب خود را بیان کنید. هنگامی که بلایی سرما می آید اگر آن بلا آفتابی نکنیم، جنایت کاران جری تر می شوند. شیوه این جنایت کاران آنست که وقتی واقعه مولمه ای پیش می آید خود را بسیار ناراحت وغمگین نشان می دهند و قول همه گونه کمک و مساعدت را می دهند تا خشم و تاثر طرف برطرف شود بعد رفته رفته طلبکار هم می شوند. نمونه آن بسیار است. اینها که دست به آن جنایات زده بودند، ابتدا با مادران داغدار بسیار همدردی می کردند اما بمحض آنکه خشم آنان علی الظاهر فروکش کرد، اینها حتی از بازید صاحبان عزا از خاک این عزیزان نیز جلوگیری کردند و تعدادی از این مادران را تهدید و حتی زندانی کردند. به اعتقاد من خبر باید منتشر شود. اگر اشکالی در کار نیست چه دلیلی دارد که خبر منتشر نشود. البته مراحل جزیی تحقیقات را عرض نمی کنم که ممکن است به اصل تحقیقات ضرر برساند. اما جزییات حادثه را چرا نبایستی گفت. ما در این جامعه زندگی می کنیم و ماهم مانند شما صاحب فرزندانی هستیم که طبعا نگران سلامت و امنیت آنان هستیم. لطفا به وعده و وعید های بی پایه و اساس اینان گوش فرا ندهید و حتما با خبرگزاری ها و رادیو(اگر رادیو های داخل حاضر شدند چه بهتر و گرنه رسانه های برون مرزی) مصاحبه کنید و کسانی را که در تامین امنیت داخل کوتاهی می کنند و آنوقت به فکر سلامت و امنتت مردم انگلیس هستند، رسوا کنید. کسانی که خود آن جنایات را در مملکت ما بوجود آوردند و حال از ترس اظهار نظر مجامع بین المللی حاضر نیستند احمد شهید نماینده کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل را برای بازدید از جمهوری اسلامی بپذیرند، با کمال وقاحت برای انگلیس نسخه می پیجند و اعلام می کنند ماحاضریم ناظرینی را به انگلستان بفرستیم که وضعیت حقوق بشر و رفتاری که پلیس انگلیس با مردم دارند رسیدگی کنند. حتما می خواهند قاتل زیبا کاظمی، بنی یعقوب، و گردانندگان کهریزک را به آنجا بفرستند. اتفاقا اگر قرار باشد جمهوری اسلامی کسانی را به انگلیس بفرستد باید متخصصین شکنجه و گردانندگان شکنجه گاهها و زندانهای جمهوری اسلامی و بازجویان وزارت اطلاعات و بازپرسان قوه قضاییه را به آنجا بفرستند که به آنها تعلیم دهند چگونه آن عده ای را که ازکشورهای ذینع تامین مالی شدند و این بلبشو را در انگلیس برپا کردند شناسایی و آنها و کشورهای تشویق کننده و تامین کننده آنها را به اشد مجازات برسانند.

 • جانبازی از جنبش سبز

  آقای باقری نژاد به شما تبریک میگویم که با تمامی نامردی ها در جبهه حق ماندی ودین و شرف ووجدانت را به دنیای کثیف لاشخور صفتان نفروختی ! ذکر خیرت را سالیان بسیار از دوستان کازرونی شنیده بودم مشتاق دیدارتان هستم( وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون ) وبزودی ظالمان خواهند دانست که جای ظالم با مظلوم عوض خواهد شد

 • کازرونی

  سلام خدا بر حاج محمد باقر باقری نژاد که در این دار ابتلا شایسته سخت ترین آزمایش های الهی قرار گرفت. در سال 1351 در حالیکه که در زندان پهلوی به سر می برد دو برادر و مادرش که برای ملاقات وی عازم بودند در یک حادثه رانندگی جان باختند. او که از این خبر از طریق روزنامه پرت شده در درون سلولش اطلاع یافت فقط یک جمله گفت: -انالله و انا الیه راجعون- یکی از برادران او مرحوم رضا بود که یک کازرون به او مدیون است چرا که بسیاری ها را در دوران تاریک ستمشاهی از غرق شدن در منجلاب فساد نجات داد و به دین و قرآن کشاند و آنها بعدها چنان به دین گرویدند که دیگر از معلم خفته در خاکشان هم متدین تر شدند و یاد او را مهجور داشتند چه برسد به برادرش! امروز نیز این برادر این مرد خدا در دوره آزادی و مهرورزی نظام مقدس جمهوری اسلامی باید در سوگ قتل ناجوامردانۀ تنها دخترش بر صبر و توکل خویش بیفزاید. و صبر کند و صبر کند. خداوند به او سعه صدر دهد.

 • ناشناس

  حالا اگه عکس آقا پاره شده بود مجرم رو حتی اگه به امریکا هم رفته بود برش میگردوندن و اعدامش میکردن. متاسفانه در 99 درصد پست های مملکت افراد چاپلوس و بی وجود گماشته شدن.
  برای شخص خودم مشکلی پیش اومده بود و به سازمان بازرسی مراجعه کرده بودم، علیرغم اینکه میگفتن حق با شماست اما جرات پیگیری نداشتن و با اصرار میگفتن شما به خاطر نظام از این مسئله چشم پوشی کنین. بدترین اتفاقها که در کشور میفته میگن به خاطر نظام بگذرین انگار نظام چه گلی به سرمون زده.

 • سبز عملگرا

  سایت محترم کلمه اگر صلاح نمیدانید که نافرمانی مدنی صورت بگیرد حد اقل آموزش آنرا آغاز کنید تا فشار روانی بر این ظالمان ایجاد شود تا کی آنها بی مها با این جنایات را انجام میدهند ؟ اگر این کار را در شان سایت خود نمی دانید در سایت دیگری به این کار بپردازید

 • علی

  بر فرض که ایشان افسرده هم بوده آیا اگر کسی افسرده بود باید او را ببرند و بکشند

 • دختر سبز

  درود برشما كه در مجلس نامردان اينگونه تاوان مرد بودنتان را بايد بدهيد وباز مردانه ايستاده ايد..

 • علی

  تفسیر بصیرت پیشه یک واقعیت است فقط فاصله اش با حقیقت محض آن است که از اوضاع در حال انفجار جامعه کم نوشته اند.
  آقای باقری نژادیان از اینکه دخترتان سبز بوده ، بدانید ایشان خواهر سبز همه ما بوده و ما را در غم خود شریک بدانید البته اگر هم نمی گفتید ، مشخص است که جوانی دانشجوی واقعی باشد و سبز نباشد ! مگر میشود دانشجو بود و طرفدار استبداد بود ؟
  بیخود منتظر نباشید آنها کاارهای خود را محکوم نمیکنند هر چه میدانید بگوئید و پیگیری کنید خص.صآ که جنازه اطراف شهر ری پیدا شده این خود نشانه ای از محفلی بودن قتل است شما بهتر میدانید که اغلب این به اصطلاح خودسرها و … در محدوده شهر ری تا ورامین سکونت دارند و پادگانهای حفاظت و… در آن منطقه کم نیست ، الآن هم از کار زیاد حسته اند و فرصت نکردند و تنبلی کردند جنازه را تا کرج و آبیک و آن طرف تر ببرند.

 • زهره

  خطاب به دختر سبز:

  ایشان نماینده مجلس “ششم” بوده که خیلی‌ هم مجلس مردانه و شجاعی بود بر خلاف مجلس فعلی‌ که نه در راس امور بلکه در قعر جهنم است.

 • Yek hamvatan

  Khodavand be shoma va khanevadeh azizetan sabr ataa konad, setam paaydar nakhaahad maand.  

 • ناشناس

  مجلس یادبود مرحومه روز بنجشنبه 20 / 5 /90 از ساعت 17 لغایت 19در مسجد قبا شیرازبرگزار میگردد شرکت فرمایید

 • دانشجوی کازرونی

  جوانان کازرون بی کار دست روی دست نشید غیرت از یاد رفته را به پدرانمان بیاموزیم دست به کار شویم من از همین الان خودم شروع کردم اعلامیه هایی از این خبر را چاپ کرده ام به همراه عکس این صفحه به همراه عکس جنایات دیگر برای آشنایان مدعی بصیرت با احتیاط کامل بدون آدرس مبدا واقعی پُست میکنم این یک چیز طبیعی است ملتی که الاغ باشند از اوالاغ سواری میگیرند

 • غیوری از کازرون

  باید یک فاطمه بی گناه از شهرمان دزدیده وشهید شود تا برای بعضی کبک صفت معلوم شود که این حکومت علویست یا عُمری ؟چرا جمعی با غیرت بلند نمیشوند اعتراض خود را از دفتر امام جمعه پیگیری کنند؟ این مسئله سیاسی نیست حیثیتی است به خدا اگر ارزنی از غیرت زمان سابق در کازرون بود همین الان آتشفشانی از این شهر به وجود می آمد کجایند مردان این شهر؟ نکند همه به زیر خاک رفته اند کجاست شهید دانشجو؟ شهید پرویزی شهید پولادی شهید بهنام شهید سبزواری شهید سلیمانی تا ببینند غیرت همشهری هایشان اگر یک دسته چک از شما دزدیده شده بود اینقدر بی تفاوت بودید؟ خودتان را ووجدان به خواب رفته تان را تنها میگذارم

 • جنبش سبز کنار تخته

  مردم غیور کازرون اگر کاری برای اعاده حیثیت شهرتان نمی دانید لااقل با نشان دادن معرفتتان برای عرض تسلیت به نماینده مصیبت دیده ومظلوم شهرتان سر بزنید

 • دانشجوی مشهدی

  تعجبم از این مرد کازرونی !!مرد نیست کوهیست از صلابت و استقامت نه بخاطر مصیبت ظالمانه به تنها دخترش این مصیبت در مقابل دیدن مرد نماهایی که دم از دیانت وغیرت علوی میزنند وروی معاویه را سفید کرده اند. از غیرت کازرونی ها زیاد شنیده بودیم اما خدانکند این هم مانند گوهر های دیگرمان در عوض یک گونی سیب زمینی دزدیده باشند

 • بازرگان شمالی

  …آقای رهبر فراموش کرده اند که شهر کازرون یکی از آغازگران انقلاب بود وغیرت کازرونی نه تنها در ایران حتی در بسیاری از کشور ها که رفته ام مثال زدنی بوده

 • دلسوخته ای از همدان

  نه تنها اعتقادم چند برابر شده که برای برپاشدن قیامت لحظه شماری میکنم بسیار دیدنی خواهد بود وذلت ونکبت از آن قوم ظالمی است که با حضور در نماز جمعه ظالمان وراهپیمایی حکومتی بازار ظالم را گرم کردند وباید جوابگو باشند

 • رامین

  قتل این دختر خانم مظلوم مشکوک است باید پدرش هر چه را که می داند به مردم بگوید چرا که ممکن است به سرنوشت پدر محسن روح الامینی گرفتار شود که هم نتوانست عاملان اصلی قتل فرزندش را محاکمه کند و هم از چشم مردم افتاد.باید پدر این دختر مظلوم هوشیار باشد.خدایش رحمت کند.

 • ناشناس

  اصلا معلوم نیست تو این مملکت چه خبره ورزشکارش تو روز روشن کشته میشه سیاستمدارش تو حبس دختر بیگناه مردم رو میدزدند فرداش جنازش رو پیدا میکنن خدایا آخر و عاقبت مارو ختم به خیر کن

 • معلم قران

  ( ولعن الله امه سمعت بذلک ورضیت به )خدا لعنت کند مردمی را که این جنایات را میشنوند وبه آن راضی هستند وبا رضایت خود به حکومت طاغوتی که بسیار طغیانگر شده ادامه حیات میدهند

 • انجمن اسلامی خواهران دانشگاه…

  روزی عارفی را در کرمان به ناحق محکوم به اعدام کردند مردم بی تفاوت فقط نظاره گر بودند واز مظلوم دفاع نکردند چیزی نگذشت که با حمله یک پادشاه به ان شهر چنان چشمها را از حدقه بیرون آورد که از چشمها پشته ای ساخت وآن شهر را کوران نامیدند مردم کازرون واستان فارس اگر به آخرت وعذاب آن در مورد سکوت در برابر ظالم نمی ترسید حداقل از گذشته کرمان پند بگیرید

 • بسیجی دیروز

  برادران بسیجی وپاسدار که میگفتید اگر آمریکا به ایران بیاید فلان وبهمان میکند عدالت ومردمداری آقای رهبرتان هم دیدیم که چگونه در مقابل جنایات سپاهیانش سکوت میکند

 • مهم

  مجلس ختم مرحومه :

  امروز 20/5/1390

  شیراز ، سه راه احمدی یا شاهچراغ ، بازار زرگرها ، مسجد قبا ( آتشیها )

 • سرباز سبزی از کازرون

  مجلس ختم وتشییع جنازه مادر و برادران آقای باقری نژاد د رزمان طاغوت قبلی مقدمه ای شد برای سرنگونی آن واین مصیبت مقدمه ای … انشاء الله

 • سید

  با عرض تسلیت . مردم کازرون هرگز خانواده شما را فراموش نمی کنند. شما مردانه در برابر ظلم ایستادگی کرده اید چه قبل و چه بعد از انقلاب. خصوصا در مجلس ششم که شجاعانه عمل کردید.

 • ناشناس

  اقا حرفت را بزن تا مردم بدانند چه می گذرد

 • ناشناس

  Kazerooniha dar urupa, drud bar scherafatat.

 • کازرون

  همشهری های عزیز تا میتونین اطرافیاتونو دعوت کنین که جمعه بیان مسجد تا به این بی شرفا نشون بدیم ما همه با همیم.
  هر چه این مراسم صلح آمیز تر برگزار بشه افراد بیشتری واسه شرکت تو این اجتماع (یا اجتماعات آینده)تشویق میشن!

 • کاسب سبز کازرون

  این یک حجت الهی بود بر تمامی مردم کازرون فارس وایران که بعضی ها برای برگرداندن عدالت علوی به این مملکت ظلم زده چه تاوانی میپردازند ودخترشان که تمام هستیشان است میدهند ودر مقابل بعضی ها که تمام همتشان حفظ دکان این دنیایشان است وکوچکترین اعتقادی به آخرت ندارند فقط محکم کلاهشان را گرفته اند که باد نبرد وبرای حفظ این دکان ودستک از پاچه خواری ظالم کوتاهی نمی کنند

 • معلم سبز کازرون

  الله اکبر از کارگردانی خداوند برای جدا کردن انسانهی طیب وپاکیزه از انسانهای خبیث (لیمیز الله الخبیثَ مِنَ الطیب)

 • دلفان

  کشتن حوانی در نهایت قساوت چیزی نیست به جز کینه غارتگزان از نمایندگانی که راه ملت را در پیش گرفته وراضی به همکازی با آنان نیستند.با درود به باقزی وباقریها واینکه اطمینان داشته باشند روزی پای این قاتلان وآمرین آنها به ذاذگاه های واقعی باز خواهد شد. به امید آن روز؟

 • امیدوار

  با سلام به متانت کلام کلمه.
  باید اینچنین باشد که دل دادگان به خدا به امتیازی برسند که خفاشان شب پرست تصور آنرا نمیکنند.این کوردلان و دنیا پرستان طبق روش جنایتکارانه ای که دارند باید همه چیز را وارونه نشان دهند. از جانی انتظار پیدا کردن جنایتکار را دارید!؟ و باید همگی بدانیم این اولین و یا آخرین جنایت مدعی فقیه ودزد ولایت نبوده ونیست. اصل مهم الگوگیری از این پدر شهید سبز است ،که مقتدرانه و ایثار گرانه ایستاده است.و جملگی باید اینچنین آماده بذل جان و مال برای سرنگونی دیکتاتور باشیم،و دل را قوی و بزرگ برای مبارزه قهرمانانه کرده و خشم خود را یرای نبرد پیش روی عاقلانه حفظ کنیم .وبدانیم که همه چیز از نازکی پاره میشود ظلم از ضخامت.

 • شعار من هم …

  پنجشنبه، 20 مرداد ماه 1390 برابر با 2011 Thursday 11 August
  واکنش انگلیس به سخنان احمدی نژاد: گزارشگر را بپذیرید
  رادیو فرانسه: کاردار سفارت انگلستان در تهران خانم جین ماریوت در نامه ای به وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران آمادگی و علاقۀ کشورش را برای گفتگو با حکومت تهران بر سر حقوق بشر اعلام کرد.

  در پی آشوب های اخیر خیابانی در انگلستان که طی آنها صدها جوان نقابدار با حمله به فروشگاه ها آنان را به آتش کشیده و غارت کردند، محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران دولت انگلستان را به خویشتنداری فراخواند و رفتار خشن آن را با تظاهرکنندگان محکوم کرد.

  کاردار سفارت انگلستان در نامه اش به وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرده است که این کشور به بازرسان ویژه سازمان ملل در زمینۀ حقوق بشر اجازۀ ورود به ایران و بازرسی از این کشور را بدهد.

  خانم ماریوت تصریح کرده است که دولت انگلستان طی سال های اخیر رأساً از بازرسان حقوق بشر سازمان ملل برای سفر به انگلستان دعوت به عمل آورده است. خانم ماریوت سپس ابراز امیدواری کرده است که جمهوری اسلامی نیز با ورود احمد شهید گزارشگر ویژۀ شورای حقوق بشر سازمان ملل به ایران موافقت کند.

  کاردار سفارت انگلستان در نامه اش به سرکوب مخالفان در ایران در پی دهمین انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده که طی آن دست کم هشتاد تن از مردم در نتیجۀ خشونت های حکومت اسلامی در خیابان های کشور کشته شدند.

  در نتیجۀ این اعتراض ها هزاران نفر از دانشجویان و روزنامه نگاران و جوانان دستگیر و به زندان افتادند. تعدادی از آنان در دادگاه های جمعی به حبس های طویل المدت محکوم شدند و شماری نیز با رأی دادگاه انقلاب به دار آویخته شدند.

  جمهوری اسلامی ایران همچنان از پذیرش احمد شهید گزارشگر ویژۀ شورای حقوق بشر سازمان ملل خودداری می کند و قوۀ قضاییه جمهوری اسلامی ایران صریحاً گفته است که مانع از ورود گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل به ایران خواهد شد.

 • ایمان

  احسنت که این اطلاعات دقیق را دادید. من که از آشنایان بسیار نزدیکشانم از شما کمال تشکر را دارم

 • مشت سبز

  با ابراز تاسف از درگذشت خانم فاطمه باقری نژادیان خدا به خانواده ش صبر دهد.
  این اتفاق اگر فرض بر این باشد که بدون دلایل سیاسی هم باشد نشان از وضعیت بد اجتماعی و ناامنی در سرتاسر ایران می دهد که باعث آن فقط آقایان مسئولین می باشند که فقط مشکل را در روابط دختر و پسر و حجاب بانوان و به قول خودشان امنیت اخلاقی می دانند.
  آقایان در زمان شاه مخلوع در این مملکت زن و مرد کنار هم بودند نه ساحل دریا جدا بود و نه دانشگاه ها و …. چه شد که با این همه بگیر و ببند فساد بیشتر شده و جرم و جنایت بیداد می کند.
  عوض اینکه این همه نیرو و وقتتان را برای مسائل کودکانه صرف کنید دنبال برقراری امنیت برای همه چه بی حجاب چه با حجاب ، چه مسلمان چه بی دین کنید!!!!!!!!!!!!!
  کلان فکر کن آقای مسئول امنیت!!!!!!!!!!!!

 • جواد

  بگو ما منتظر ناگفته ها هستيم…

 • ناشناس

  بابا دخترت را کشته اند حالا می خواهی بعدا حرف بزنی ای ول فکر کردی پزشک قانونی مستقل است

 • ناشناس

  چند وقت پیش مطلبی خواندم خواندنی خواهشمند است به اون خوب دقت کنید خلاصه اش به این صورت بود که پیرزنی از دمشق (سوریه)به قصد زیارت خانه خدا در زمان حکومت معاویه حرکت کر دربین راه دزدی به حمله کرد ومقدار پولی که داشت دزدید خبر به گوش معاویه رسید گفت پیرزن را پیدا کنید پولش را به او بدهید وازاو دلجوئی کنید تا مبدا کسی فکر کند در حکومت اسلامی امنیت نیست واگر چنین اتفاقی دوباره رخ دادخطاب به حکومتیان کر د وگفت این بار شمارا سیاست خواهم کرد (تنبیه) مگویند سالها زنان بی هیچ گونه محافظی در بین شهرهای تحت امر معاویه رفت امد میکردند بدون اینکه کسی به انان تعرضی کند ایا حکومت اینان از حکومت معاویه هم بدتر است ؟ خداوند به راه راست هدایتشان کند