سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

آرادان شهرستان شد!

چکیده :زادگاه احمدی‌نژاد که تنها ده هزار نفر جمعیت دارد و تاکنون بخش بود، در تقسیمات کشوری ارتقا یافت و شهرستان شد. تصمیم برای شهرستان شدن ارادان در هیات دولت مصوب شده و آنطور که عبدالرضا ترابی نماینده گرمسار در جمع خبرنگاران خبر داده، این مصوبه قرار است به زودی توسط وزارت کشور ابلاغ شود....


آرادان، زادگاه احمدی‌نژاد که تنها ده هزار نفر جمعیت دارد و تاکنون بخش بود، در تقسیمات کشوری ارتقا یافت و شهرستان شد.

به گزارش کلمه، تصمیم برای شهرستان شدن ارادان در هیات دولت مصوب شده و آنطور که عبدالرضا ترابی نماینده گرمسار در جمع خبرنگاران خبر داده، این مصوبه قرار است به زودی توسط وزارت کشور ابلاغ شود.

این در حالی است که تا پیش از این، تنها درباره تشکیل یا تقسیم استان‌ها و انتصاب استانداران در سطح هیات دولت تصمیم‌گیری می‌شد و ایجاد هرگونه تغییر در تقسیمات کشوری در رده‌های پایین‌تر، برعهده‌ی وزارت کشور بود.

آرادان دارای 28 روستاست و در 15 کیلومتری گرمسار قرار دارد. جمعيت بخش آرادان، که اکنون ششمین شهرستان استان سمنان شده، در آخرین سرشماری نفوس و مسکن (سال 1385) 10549 نفر اعلام شده بود.


7 پاسخ به “آرادان شهرستان شد!”

 1. عاشق گفت:

  انسانهای کوچک کارهای کوچک می کنند . در ماه خدا ببینید این دیکچه (دیکتاتورکوچک) به چه کاری مشغول است آن وقت در زمان میر بزرگ هیچ امتیاز بیشتری به زادگاهش شهر خامنه نپرداخت. ان الباطل کان زهوقا (به یقین باطل از بین رفتنی است.)

 2. ناشناس گفت:

  این در حالیست که اردکان زادگاه سیدمحمد خاتمی ریاست جمهوری پیشین ایران مورد حجمه حمله های دولت احمدی نژاد قرار گرفته از جمله تغییر در حوزه انتخابیه اردکان که توسط مجلس پنجم مصوب و مستقل شده بود اخیرا طی لایحه ی “اصلاح جدول حوزه‌هاي انتخابيه مجلس شوراي اسلامي و تعداد نمايندگان آنها “که به مجلس ارجاع گردیده در صورت تصویب نمایندگان شهرستان صدوق تابع استان يزد از حوزه انتخابيه يزد و صدوق منتزع و به حوزه انتخابيه اردكان الحاق مي‌گردد.

  مورد دیگر محدوده مرزی اردکان و شهرستان مجاورش میبد در تقصیمات کشوری وزارت کشور میباشد که در سال ۶۶به تصویب وزارت کشور وقت رسیده است همین امروز در وزارت کشور دستخوش تغییراتی مغرضانه است که گویا وزارت کشور مصمم به الحاق قسمتهایی از این شهرستان به شهرستان مجاورش میبد است که نتایج در همین چند روز اینده مشخص میشود

 3. ناشناس گفت:

  این در حالیست که اردکان زادگاه سیدمحمد خاتمی ریاست جمهوری پیشین ایران مورد حجمه حمله های دولت احمدی نژاد قرار گرفته از جمله تغییر در حوزه انتخابیه اردکان که توسط مجلس پنجم مصوب و مستقل شده بود اخیرا طی لایحه ی “اصلاح جدول حوزه‌هاي انتخابيه مجلس شوراي اسلامي و تعداد نمايندگان آنها “که از طرف دولت به مجلس ارجاع گردیده در صورت تصویب نمایندگان شهرستان صدوق تابع استان يزد از حوزه انتخابيه يزد و صدوق منتزع و به حوزه انتخابيه اردكان الحاق مي‌گردد.

  مورد دیگر محدوده مرزی اردکان و شهرستان مجاورش میبد در تقصیمات کشوری وزارت کشور میباشد که در سال ۶۶به تصویب وزارت کشور وقت رسیده است همین امروز در وزارت کشور دستخوش تغییراتی مغرضانه است که گویا وزارت کشور مصمم به الحاق قسمتهایی از این شهرستان به شهرستان مجاورش میبد است

 4. alireza گفت:

  حد آقل از ماه مبارک رمضان خجالت بکشید

 5. رضا خ. گفت:

  در ادامه انتصاب افراد فامیل و آشنایان در پستهای مهم حالا نوبت روستا و شهرستان محل تولد رسیده

 6. ناشناس گفت:

  حالا به علي اباد هم شهر ميگن اگر يك گشور ميكردي بد نبود

 7. بیکار گفت:

  حالا ایالت هم میشه ! گاماس گاماس