سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » با اعلام نتایج كنكور مشخص شد: حذف 13 رشته دانشگاهی علوم انسانی...

با اعلام نتایج كنكور مشخص شد: حذف 13 رشته دانشگاهی علوم انسانی

چکیده :بر اساس آخرین اعلام رییس پژوهشگاه علوم انسانی، این 38 رشته شامل حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد، علوم تربیتی، مدیریت، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی، تاریخ، فلسفه، روش‌‌شناسی، روزنامه‌نگاری، ارتباطات و علوم اجتماعی است....


روزنامه اعتماد از حذف 13 رشته كارشناسی از فهرست رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 90 دانشگاه علامه طباطبایی، خبر داد و نوشت : این اتفاق داوطلبان این رشته‌ها را سردرگم و مستاصل كرده است. از سوی دیگر استادان این دانشگاه نیز با اظهار تاسف از حذف این تعداد رشته و محروم ماندن داوطلبان از انتخاب این رشته‌ها از علل حذف و شرایط خاص امسال انتخاب رشته اظهار بی اطلاعی می‌كنند.

به گزارش آینده بنابراین گزارش ، رییس دانشكده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی دیروز از حذف این تعداد رشته از جمله روزنامه‌نگاری و روابط عمومی اظهار بی اطلاعی كرد و موكدا بر بی‌اطلاعی خود در این زمینه اصرار ورزید.

همچنین برخی از این داوطلبان طی تماس با روزنامه اعتماد خواستار پیگیری مسوولان وزارت علوم بودند. اما به نظر می‌رسد حذف ناگهانی این رشته‌ها در راستای بازنگری 38 رشته از رشته‌های علوم انسانی صورت گرفته است.

بر اساس آخرین اعلام رییس پژوهشگاه علوم انسانی، این 38 رشته شامل حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد، علوم تربیتی، مدیریت، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی، تاریخ، فلسفه، روش‌‌شناسی، روزنامه‌نگاری، ارتباطات و علوم اجتماعی است.

یكی از داوطلبان تحصیل در رشته روزنامه‌نگاری می‌گوید: «بعد از دیدن كارنامه در سایت سنجش همانطور كه مسوولان اعلام كرده بودند دفترچه شماره دو برای تعیین رشته نیز روی سایت قرار گرفت ولی با كمال تعجب رشته روزنامه‌نگاری نه در لیست دانشگاه علامه بود و نه در دانشگاه تهران. اگر قرار بر حذف این رشته‌ها بود، باید خیلی پیش از این به ما اطلاع داده می‌شد تا برای آینده خود تصمیم‌گیری كنیم نه اینكه به یك‌باره به ما گفته شود كه امكان تحصیل در رشته مورد علاقه‌مان را نداریم. ما هنوز دلیل این حذف را هم نمی‌دانیم.» محمدمهدی فرقانی، استاد روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبایی می‌گوید: «متاسفانه هنوز از دلایل این حذف بی‌اطلاع هستیم.»


10 پاسخ به “با اعلام نتایج كنكور مشخص شد: حذف 13 رشته دانشگاهی علوم انسانی”

 1. ناشناس گفت:

  بازبگوییدفرارمغزها وجود ندارد. وقتی فرهنگ مملکت دچارسردرگمی بیمارگونه است، جوانان مملکت به جزرفتن به زندانها، اعتیاد،بیکاری، یا فرارازمملکت راهی ندارند. واقعا” مایه تاسف وتاثراست.این مملکت آدم باسواد نمی خواهد، دانشگاههارابه یکباره تعطیل کنندو با همان دانش حوزوی مملکت رااداره کنند. وقتی رهبریت، اقتصاد را کارعبثی بداننددیگرتکلیف روشن است.

 2. ناشناس گفت:

  دلیل حذف این رشته ها معلومه، علوم انسانی دست دیکتاتورها رو رو میکنه
  مطمئنم بیشتر از نود درصد زندانیای سیاسی علوم انسانی خوندن

 3. ناشناس گفت:

  آخه قراره رشته ساسور خبر و قلب حقيقت اضافه بشه.تو كشوري كه اجازه اطلاع رساني اونم به شكل وارونه ! تنها در كف قدرت منابر و مقرهاي فرماندهي نظاميان است نيازي به رشته هاي فوق نخواهد بود علي الخصوص به شكل علمي و آكادميك.

 4. ناشناس گفت:

  جهان را دگرگونه شد رسم و راه———- تو گوئی نتابد دگر مهر و ماه
  ز مِی نشئه و نغمه از چنگ رفت ———ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
  ادب خوار گشت و هنر شد وَبال———- ببستند اندیشه را پَر و بال
  جهان پر شد از خوی اهریمنی ———–زبان مُهر ورزید و دل دشمنی
  کنون بی‌غمان را چه حاجت به می——– کران را چه سودی به آوای نی
  که در بزم این هرزه گردان خام———- گناه است در گردش آریم جام
  بجائی که خشکیده باشد گیاه ————-هدر دادن آب باشد گناه
  چو با تخت منبر برابر شود————- همه نام بوبکر و عُمَر شود
  ز شیر شتر خوردن و سوسمار———- عرب را بجائی رسیده است کار
  که تاج کیانی کند آرزو —————-تُفو بر تو‌ای چرخ گردون تفو
  دریغ است ایران که ویران شود———- کنام پلنگان و شیران

 5. mani گفت:

  ansane emroozi tavanesteh ba koli vaght va sarmayeh oloome ansanira be in darajeh beresanad ma oomadim oloom ra be 1400 sal ghabl bar gardandim ino migooyand pishraft

 6. محمد گفت:

  طالبانیسم حلقه را دارد تنگ تر میکند اما اب در هاونگ میکوبد علوم اجتمائی امروز پذیر فته در جهان است .نادان ها با ان به جنگ بر خواسته اند .راستی تعطیلی دریا در شمال پدیده ای نادر در دنیا . ده ها هزار نفر را بیکار در ساحل سر تا سری شمال کرد .که چه خسارتی جبران نا پذیر برای جوانان وسیل اعتیاد و نا هنجاریها در پی دارد .ودر عوض دولت امام زمان امکانات سفر به تایلند و ترکیه ودبی و چین و.. را در ماه مبارک فراهم اورده تا برای ان ها کار افرینی کرده باشد .

 7. ناشناسی که شدیدا نگران وضعیت میرحسین است گفت:

  واقعا این شعر بسیار بجا و به موقع بود که کاربر ناشناس از قول حکیم فردوسی مرقوم فرموده است. آیا با این وضع ملت ایران حق ندارند بر اساس الگوی غربی دین را از سیاست کنار گذارد. در شرایط فعلی نه تنها حکومت دینی نشده، گویند دین را حکومتی کرده اند و من معتقدم در حکومتی کردن دینی هم موفق نشده اند. یک چیز من درآوردی که عملا کارکردی برای ملت و کشور نداشته و با افتادن به روزمرگی فقط حفظ خودمهمترین اصل شده است. پس برادر : همه فکرها تعطیل ، همه چشم ها بسته و گوش ها برای فرمانبرداری باز شود. تنها با توسل به یک حدیث از امام زمان عج به مبنی بر رجوع به روات احادیث ، تن به بردگی دهید. نتیجه عملکرد آقایان اینست که که نه تنها حکومت نفوذ خود را از دست می دهد و با مشروعیت بحران مواجه است بلکه دین و به تبعه علمای دین نیز اهمیت و جایگاه از دست می دهد. پس علمای اسلام به داد خود برسید.

 8. ناشناس گفت:

  omran…………………………. :-O
  mage mishe be hamin asuni??????????

 9. ناشناس گفت:

  دانشگاه علامه واقعا در حد یک مدرسه التدایی هم دیگه نیست. اصلا معلوم نیست توی این خراب شده چه خبره. نه ساختا فیزیکیش به دانشگاه می خوره نه محتوای علمی اش.

 10. ....... گفت:

  متاسفم واسه مملکتی که رهبرش شب میخوابه صبح بلند میشه تصمیم میگیره که 13 تا رشته رو حذف کنه .. مملکت رو هواس .. دلیلش فقط اینه که این رشته ها تنها رشته هایی بودن که دستشونو رو میکردن .. خب یهو اصلا در علامه رو تخته کنید مگه رشته ی دیگه ایم میمونه !!
  همه پیشرفت میکنن ما پسرفت .. گند زدین به جامعه رفت