سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » توقف 35 روزه تولید در بزرگترین پتروشیمی غرب ایران...

توقف 35 روزه تولید در بزرگترین پتروشیمی غرب ایران

چکیده :تولید محصولات در مجتمع اوره و آمونیاک کرمانشاه از 35 روز قبل متوقف شده است. این اتفاق پس از وقوع حادثه آتش سوزی به دنبال نشت روغن در یکی از کمپرسورها رخ داد....


یک مقام مسئول در شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تشریح دلایل توقف تولید محصولات در مجتمع اوره و آمونیاک کرمانشاه، اعلام کرد: تا 10 روز آینده تولید محصول در این مجتمع پتروشیمی از سر گرفته می شود.

محمدرضا میر احمدی امروز در گفت‌و‌گو با مهر درباره توقف 35 روزه تولید اوره و آمونیاک در مجتمع پتروشیمی کرمانشاه، گفت: پس از وقوع حادثه آتش سوزی به دنبال نشت روغن در یکی از کمپرسورها، تولید محصولات در پتروشیمی کرمانشاه متوقف شد.
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی کرمانشاه با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعمیرات اساسی واحد آمونیاک این واحد پتروشیمیایی به پایان رسیده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود تا 10 روز آینده تولید محصول در واحد اوره و آمونیاک کرمانشاه از سر گرفته شود.

این مقام دولتی با اعلام اینکه در شرایط فعلی هیچ گونه مشکلی برای راه اندازی مجدد واحد آسیب دیده آمونیاک پتروشیمی کرمانشاه وجود ندارد، اظهار داشت: در شرایط فعلی مراحل پیش راه اندازی واحد آمونیاک آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تا پیش از حادثه، تولید اوره و آمونیاک با 102 درصد ظرفیت اسمی در مجتمع پتروشیمی کرمانشاه انجام شده است، بیان کرد: با تکمیل تعمیرات و راه اندازی مجدد تولید محصولات با 100 درصد ظرفیت اسمی دور از دسترس نیست.

میر احمدی همچنین در خصوص تامین خوراک کافی این واحد پتروشیمیایی، توضیح داد: هم اکنون مجتمع اوره و آمونیک کرمانشاه به شبکه ملی گاز وصل بوده و مشکلی در تامین خوراک این واحد وجود ندارد.

به گزارش مهر، ساعت 01:28 بامداد سه‌شنبه، هفتم تیر، مجتمع پتروشیمی کرمانشاه دچار آتش‌سوزی در کمپروسورهای خود شد که شعله‌های این آتش با تلاش چشمگیر و حضور به موقع امدادگران و گروههای آتش‌نشانی در زمانی کمتر از یک ساعت مهار شد.

مجتمع پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه تیر ماه سال 1387 با حضور احمدی‌نژاد به طور رسمی افتتاح شده بود. عملیات اجرایی پنجمین طرح اوره آمونیاک پتروشیمی در کشور از سال 1381 با سرمایه گذاری ارزی 267 میلیون یورو و 2150 میلیارد ریال در کرمانشاه آغاز شد.

طرح اوره آمونیاک کرمانشاه از جمله طرح های مشارکتی است که 34 درصد سهام آن به شرکت ملی صنایع پتروشیمی و 66 درصد متعلق به مشارکت های مردمی است.


یک پاسخ به “توقف 35 روزه تولید در بزرگترین پتروشیمی غرب ایران”

  1. بهار سبز تبسم گفت:

    مرگ بر روسیه و چین ، چپاول گران ایران – استعمار نو رسیته کافر بلشوویک مرگ بر کمو نیسم