سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده کبودراهنگ: بی‌برنامگی مسئولان، علت اصلی پرداخت نشدن پول کشاورزان...

نماینده کبودراهنگ: بی‌برنامگی مسئولان، علت اصلی پرداخت نشدن پول کشاورزان

چکیده :عیسی جعفری از تأخیر دولت در پرداخت بهای گندم خریداری شده از کشاورزان انتقاد کرد و گفت: دولت بر اساس قانون موظف است بهای گندمی را که به‌صورت تضمینی از کشاورزان خریداری می شود در مدت ۲۴ ساعت به آنان پرداخت...


سخنگوی کمیسیون کشاورزی با انتقاد از فقدان برنامه‌ریزی مناسب دولت برای پرداخت پول گندم خریداری شده از کشاورزان، از انتظار دو ماهه کشاورزان در برخی مناطق کشور برای دریافت پول خود خبر داد و گفت: متأسفانه نهادهای مسئول خرید گندم هم‌اکنون پول کافی برای پرداخت به کشاورزان ندارند.

عیسی جعفری در گفت‌وگو با خانه ملت، از تأخیر دولت در پرداخت بهای گندم خریداری شده از کشاورزان انتقاد کرد و گفت: دولت بر اساس قانون موظف است بهای گندمی را که به‌صورت تضمینی از کشاورزان خریداری می شود در مدت ۲۴ ساعت به آنان پرداخت کند.

نماینده مردم کبودراهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در ماه‌های اخیر در پرداخت بهای گندم به کشاورزان اختلالاتی بوجود آمده است و در برخی مناطق با وجود این که دو ماه از زمان تحویل گندم کشاورزان به مراکز خرید می‌گذرد، متأسفانه هنوز پول آنان پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: بنابر اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی علت اصلی تأخیر در پرداخت پول کشاورزان کمبود اعتبارات است و به بیان دیگر نهادهای مسئول خرید گندم در حال حاضر پول کافی برای پرداخت به کشاورزان ندارند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که وزارت صنعت، معدن و تجارت (بازرگانی سابق) مسئولیت خرد گندم را بر عهده دارد، افزود: بانک سپه به‌عنوان عامل وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه تعامل با کشاورزان و پرداخت پول انان را بر عهده دارد که این‌روزها به علت پرداخت نشدن پول کشاورزان در سراسر مناطق کشور، شاهد شلوغ شدن شعبه‌های این بانک در مناطق کشاورزنشین هستیم.


یک پاسخ به “نماینده کبودراهنگ: بی‌برنامگی مسئولان، علت اصلی پرداخت نشدن پول کشاورزان”

  1. ناشناس گفت:

    بهتر است کار خرید گندم رابرای سال آینده با اصلاح قانون به وزارت کشاورزی واگذار کنند