سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ساعت کاری ماه رمضان مشخص شد؛ تهرانی ها یک ساعت کمتر کار می کنند، شهرستانی ها 2.5 ساعت...

ساعت کاری ماه رمضان مشخص شد؛ تهرانی ها یک ساعت کمتر کار می کنند، شهرستانی ها 2.5 ساعت کمتر

چکیده :بر این اساس در تمامی استانها به استثنای تهران، فعالیت اداری، صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یک ساعت و نیم زودتر خاتمه می یابد. در تهران هم ساعت شروع فعالیت اداری ساعت نه (9) صبح و ساعت پایان کار چهارده و سی دقیقه (14:30) تعیین ‌شد. هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام می شود. همچنین ساعات کار ادارات و بانکها در روزهای نوزدهم (19) و بیست و سوم (23) با یک ساعت تاخیر نسبت به سایر روزهای ماه مبارک رمضان شروع می شود."...


هیات دولت ساعت شروع و خاتمه کار در تهران و شهرستان ها در ماه رمضان را اعلام کرد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت درباره این تصمیم نوشت: “این تصمیم در راستای بند (3) اصل (43)قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور ایجاد زمینه لازم برای استفاده مطلوب کارکنان دولت از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان و به وجود آمدن فرصت مناسب برای خودسازی و بهره‌مندی از برکات عدیده این ماه شریف و نورانی، تعیین شده است.

بر این اساس در تمامی استانها به استثنای تهران، فعالیت اداری، صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یک ساعت و نیم زودتر خاتمه می یابد. در تهران هم ساعت شروع فعالیت اداری ساعت نه (9) صبح و ساعت پایان کار چهارده و سی دقیقه (14:30) تعیین ‌شد. هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام می شود. همچنین ساعات کار ادارات و بانکها در روزهای نوزدهم (19) و بیست و سوم (23) با یک ساعت تاخیر نسبت به سایر روزهای ماه مبارک رمضان شروع می شود.”

همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد ساعت فعالیت بانکها را به گونه‌ای تنظیم کند که آغاز آن حداقل 30 دقیقه قبل از شروع به کار ادارات و سازمانها باشد. هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل و از آغاز ساعت کار یا بعد از پایان ساعت کار انجام می شود.

همچنین بر اساس تصمیم هیات وزیران برنامه ریزی ایاب و ذهاب کارکنان باید به طوری تنظیم شود که راس ساعت مقرر در محل کار حضور داشته و در پایان راس ساعت معین محل کار خود را ترک کنند.

مطابق قانون کار، هر کارمند باید 44 ساعت در هفته، کار کند، اما با وجود کاهش ساعت دوباره در تهران، این میزان به 35 ساعت هم نمی رسد. البته هیات دولت پیش بینی کرده کسری کار ناشی از اجرای این تصویب نامه در ماه مبارک رمضان با رعایت سقف مقرر در قانون (44 ساعت در هفته) از طریق انجام دورکاری جبران شود.

پیش از این گمانه زنی هایی درباره کاهش ساعت کار ادارات تهران وجود داشت. برخی پیش بینی می کردند ساعت کار ادارات دولتی تهران به دلیل کاهش قبلی که برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا بود، اتفاق نیفتد، اما رییس جمهور از کاهش ساعت کار در ماه رمضان دوباره حمایت کرد.


8 پاسخ به “ساعت کاری ماه رمضان مشخص شد؛ تهرانی ها یک ساعت کمتر کار می کنند، شهرستانی ها 2.5 ساعت کمتر”

 1. ناشناس گفت:

  مگه اینا کار میکنن

 2. alireza گفت:

  دولت خدمتگزار یعنی‌ این

 3. ناشناس گفت:

  خون شهرستانی‌ها رنگین تره؟!!!!

 4. ناشناس گفت:

  اگر به برنامه كاري ادارات دولتي ايران توجه شود ، شايد كار مفيد يك كارمند به نيم ساعت در روز هم نرسد. توجه فرمائيد : (بعد از كارت زدن 20 دقيقه خوش و بش با همكاران + نيم ساعت صبحانه كاري + ده دقيقه وقت چاي + دوبار در هفته سر زدن به تعاوني مصرف + يك بار در هفته رفتن به بانك + براي زنان كار مند وقت شير دادن به بچه + تلفن با دوستان + وقت نهار + شركت در نماز جماعت با امتياز ارتقاء شغلي + نيم ساعت زودتر ترك محل براي رسيدن به محل كارت زني ……….) اگر كوتاه شدن موردي ساعات كار مانند روزهاي بعد از مراسم احياء + گرماي زياد + پديده آلودگي هوا و ريز گرد ها راهم بحساب آوريم ، بيلان كار بدتر هم ميشود. مثل اينكه پديده “دور كاري ” به موارد امكان قانوني از زير كار در رفتن كارمندان هم اضافه شده است. خواب روزه دار را هم كه در ماه مبارك رمضان عبادت ميدانيم . پس بهتر است دولت در ماه مبارك رمضان دستگاه كارت زني ادارات را بيك باره در مسجد محل مستقر كند ، تا كارمندان بيشتر از فيض نماز هاي واجب و مستحبي و دعا و نيايش برخوردار شوند . به همت اين دولت سخت كوش و پر تلاش آنقدر كالا از خارج وارد ميشود ، كه كشاورزان و كارگران هم ديگر احتياجي به ريختن عرق جبين براي كسب نان حلال نداشته باشند تا بتوانند شبانه روز به دعا مشغول باشند. مگر خداوند نفت را براي انتقال پول آن به سر سفره ما بما ارزاني داشته است؟.

 5. ناشناس گفت:

  خيلي هم خوبه ،‌چي از اين بهتر وقتي قراره سره كار بيكار باشن بهتره خونه باشن كه گند كمتر بزنن

 6. ناشناس گفت:

  بيفكري ، دروغ ، رياكاري و تزوير

 7. پینوکیو گفت:

  پنج شنبه ها را هم تعطیل می کنم. ساعت کار الودگی هوا را هم ثابت نگه می دارم. ماه رمضان هم دیر بیایید زود بروید. خوش به حال آن 2.5 میلیون نفری که امسال می خواهم برایشان شغل ایجاد کنم. آنها هم وارد همچین تنبل خانه ای می شوند.

 8. ناشناس گفت:

  بهتره دولت پيشنهاد افزايش بيكاري رو به جاي كاهش ساعت كاري بده
  همه مثل خودش كار مي كنند ديگه