سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده شیراز: کارگری که بیست و چند ماه حقوق نگرفته، چه چیزی برای از دست دادن دارد؟...

نماینده شیراز: کارگری که بیست و چند ماه حقوق نگرفته، چه چیزی برای از دست دادن دارد؟

چکیده :نماینده شیراز با انتقاد از بی‌توجهی دولت به مشکلات کارگران، گفت: کارگران کارخانه آی،تی،آی و کارخانه هایی مشکل دارند، راهی ندارند جز آنکه به اینجا بیایند و جلوی مجلس و ریاست جمهوری تجمع کنند. کسی که حدود بیست و چند ماه حقوقی نگرفته باشد، چیزی برای از دست دادن ندارد....


نماینده شیراز در مجلس، در واکنش به ادعای معاون پارلمانی رئیس دولت مبنی بر غیرقانونی بودن تذکرهای نمایندگان، گفت: زمانی که مصوبه های دولت در استان ها اجرای نمی شود، ما مجبور به استفاده از ابزارهای قانونی خود هستیم.

به گزارش انتخاب، جعفر قادری در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری شفاهی و با استناد به بند ۱۱ ماده ۳۳ آیین‌نامه داخلی که در رابطه با حفظ شان و جایگاه مجلس است، به سخنان معاون پارلمانی احمدی نژاد واکنش نشان داد و گفت: زمانی که دولت مصوبات زیادی را در استان ها به تصویب می رساند ولی به اجرا درنمی آید، طبیعی است که ما از ابزارهایی مانند تذکر استفاده کنیم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با بیان این که چندین سال است که استان فارس با خشکسالی درگیر است و مردم با مشکلات زیادی در روستاها و شهرها مواجهند، تاکید کرد: حتی آب شرب مردم هم تامین نشده است در حالی که ما این امکان را برای دولت فراهم کردیم که درصدی از بودجه را برای رفع نیازها مانند خشکسالی و جبران خسارت های ناشی از آن اختصاص دهد.

وی با تاکید بر این که دولت به این موضوع توجهی نمی کند، گفت: کارگران کارخانه آی،تی،آی و کارخانه هایی مشکل دارند، راهی ندارند جز آنکه به اینجا بیایند و جلوی مجلس و ریاست جمهوری تجمع کنند.

قادری با بیان این که کسی که حدود بیست و چند ماه حقوقی نگرفته باشد، چیزی برای از دست دادن ندارد، ادامه داد: دولت باید به آنها حق بدهد تا مشکلات حل شود.

وی افزود: همچنین در زمینه واگذاری مجدد تیم برق و تیم پیام مخابرات به وزارت نیرو و شرکت مخابرات هشدار می دهیم که این گونه با احساسات جوانان بازی نکنند. دولت اگر نمی تواند به لحاظ قانونی برای این تیم کاری بکند، تصمیمی هم برای واگذاری آنها نگیرد.


یک پاسخ به “نماینده شیراز: کارگری که بیست و چند ماه حقوق نگرفته، چه چیزی برای از دست دادن دارد؟”

  1. ناشناس گفت:

    زنجیرهای اسارت و پاتین کشیدن حکومت زور وقلدر