سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عضو هيئت رئيسه مجلس: عدم مشورت دولت با مجلس موجب خسارت كشور شده است...

عضو هيئت رئيسه مجلس: عدم مشورت دولت با مجلس موجب خسارت كشور شده است

چکیده :دهقاني افزود: متاسفانه عدم مشورت دولت با مجلس موجب وارد شدن خسارت هايي به كشور شده است و توصيه ما اين است كه در زمينه معرفي وزرا دولت با مجلس تعامل كند....


عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، گفت: مشورت دولت ها با مجلس و هيئت رئيسه در معرفي وزرا، يك امر عرفي و عقلي صحيح است كه باعث مي شود دادن راي اعتماد به وزرا روند بهتري را طي كند.

نماينده طرقبه و چناران به ايلنا گفت: توصيه ما اين است كه دولت در معرفي وزرا با مجلس و هيئت رئيسه مشورت كند تا وزاريي كه معرفي مي شوند زمينه راي داشته باشند.

محمد دهقاني افزود: درست است كه قانون اساسي اين وظيفه را براي دولت و رئيس جمهور درنظر نگرفته است، اما انجام مشورت با مجلس در دادن راي اعتماد به وزرا تاثير دارد، اما در عين حال اگر هم دولت چنين رايزني و مشورتي را نكرد، نمي توان ايرادي گرفت و به دولت گفت كه چرا با مجلس وارد رايزني نمي شود.

عضو هيئت رئيسه مجلس با تاكيد بر اينكه نمايندگان به وظيفه شرعي و قانوني خود در دادن راي اعتماد به وزرا عمل خواهند كرد، تصريح كرد: مجلس صلاحيت ها را مي سنجد و اينگونه نيست كه نظر فرد خاصي ملاك راي اعتماد قرار بگيرد و از طرفي بايد توجه داشت كه نمايندگان قدرت متكثري هستند.

دهقاني افزود: متاسفانه عدم مشورت دولت با مجلس موجب وارد شدن خسارت هايي به كشور شده است و توصيه ما اين است كه در زمينه معرفي وزرا دولت با مجلس تعامل كند.


یک پاسخ به “عضو هيئت رئيسه مجلس: عدم مشورت دولت با مجلس موجب خسارت كشور شده است”

  1. ناشناس گفت:

    شما برای مجلس حیثیت گذاشته اید؟ مگر او بیمار است که با مجلس مشورت کند؟ خوب می رود اجازه تمام کارها را از بیت رهبری می گیرد. زیرا میداند اگر باشما مشورت کرد و مجلس تاییدش هم کرد به موجب اقرار صریح رئیس مجلس اگر رهبر مخالفت کند. خط بطلان بر تمام مصوبات خواهند کشید. مگر خود این لاریجانی اقرار نکرد؟