سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رييس كميسيون اصل 90: گردش مالي قاچاق مواد مخدر سالانه 15 ميليارد دلار است...

رييس كميسيون اصل 90: گردش مالي قاچاق مواد مخدر سالانه 15 ميليارد دلار است

چکیده :رييس کميسيون اصل 90 مجلس گردش مالي قاچاق موادمخدر را بالغ بر 15 ميليارد دلار عنوان كرد و افزود: به دليل قوانين مبارزه با پولشويي، سود اين فعاليت وارد سيستم بانک نمي‌شود و در سرمايه‌گذاري‌هاي جمهوري اسلامي وارد نمي‌شود....


رييس کميسيون اصل 90 مجلس با تاکيد بر اينکه براي مبارزه با مفاسد اقتصادي راه طولاني در پيش است، گردش مالي سالانه قاچاق مواد مخدر را 15 ميليارد دلار عنوان كرد.

به گزارش ایسنا، محمد ابراهيم نکونام در همايش بررسي اقدامات و دستاوردهاي ايران در اجراي قانون مبارزه با پولشويي گفت: مالکيت در اسلام محترم است، اما اگر منشاء خلاف شرع و سنت داشته باشد، آن را درست نمي‌دانيم و به همين دليل براساس قانون حکومت وظيفه دارد کليه اموالي که متعلق به مردم است را از دست متجاوزان و سوءاستفاده کنندگان و همچين اموال ناشي از ارتشاء و اختلاس و رباخواري را پس گرفته و به بيت‌المال بازگرداند.

وي گفت: عمده ورود پول‌هاي نامشروع از ناحيه مواد مخدر است كه باعث گسترش تروريسم و به نابودي كشيده شدن انسان‌ها مي‌شود.

رييس کميسيون اصل 90 مجلس گردش مالي قاچاق موادمخدر را بالغ بر 15 ميليارد دلار عنوان كرد و افزود: به دليل قوانين مبارزه با پولشويي، سود اين فعاليت وارد سيستم بانک نمي‌شود و در سرمايه‌گذاري‌هاي جمهوري اسلامي وارد نمي‌شود.

به گفته وي، سود توليد مواد مخدر در افغانستان بعد از حادثه 11 سپتامبر افزايش يافته كه صرف سرمايه‌گذاري در اروپا مي‌شود.

او خاطرنشان كرد: برخي کشورهايي در زمينه مبارزه با پولشويي با ايران سياسي برخورد مي‌کنند، اما خود آن‌ها مقصران جدي در اين باره هستند.

وي تاکيد كرد: كشور ما در زمينه مبارزه با مواد مخدر و پول‌هاي ناشي از آن پيشروست، اما تا مفاسد اقتصادي از بين برود راه طولاني در پيش داريم.


10 پاسخ به “رييس كميسيون اصل 90: گردش مالي قاچاق مواد مخدر سالانه 15 ميليارد دلار است”

 1. ناشناس گفت:

  واقعا” خنده دار است. این حکومتی که قادر نیست، نرخ تورم وبیکاری ، و سایر پارامترهای اقتصادی مملکت را به درستی اعلام کند، از گردش مالی قاچاقچیان اطلاع دارد!

 2. ناشناس گفت:

  قابل توجه برادران قاچاقچی!!!

 3. پروین گفت:

  خوب بقول رئیس جمهورعــــــــــــــــــــــــــــزیــــــــــــــــــــــــز:بردران قاچاقچی !! از قاچاق سیگار و خیلی وسایل دیگر نان و ابش بیشتر
  است!!! چرا انحصاریش نمی کنید؟؟ هم زینال بندریش (رادان) را دارید و هم مرتضوی مسئول قاچاق کالا و ارز است!!
  باور کنید هیچ کس نه می تواند تعجب کند و نه اعتراض…..
  ضمنا اگر مجلس مثل جریان کهریزک خواست دخالت بکند. قاضی مرتضوی در قوه قضائیه هنوز خیلی اشنا دارد و به نفع او رای
  خواهند داد و مواد مخدر هم میشود کالا و اینطوری قانونی هم می شود !!
  پانزده میلیارد دلار پول کمی نیست و هدف هم که می تواند وسیله را توجیه بکند( ماکیاولی)

 4. سبزه قبا گفت:

  ایشان دادستان ویژه روحانیت در زمان محاکمه موسوی خویینی ها (سلام) بوده اند. در ضمن از ایشان و سایر برادران قاچاقچی درخواست می کنم کاری بکنند تا پولهای قاچاق هم وارد دستگاه پولی دولت شود تا به زخم یارانه ها بزنند.

 5. ناشناس گفت:

  مشخص است دولت در اين زمينه به موفقيت هاي خوبي دست پيدا كرده و رشد بي سابقه اي را بر جاي گذاشته است.

 6. ناشناس گفت:

  ایا نمیشود خمس این پول را به رهبر بدهند پول را حلال کنند

 7. سارا گفت:

  گردش مالی برادران قا جاق جی را به ان اضافه کنید ببینید به کجا میرسد

 8. بشاكردى گفت:

  درامدهاى ملياردى شركاى اطلاعات را ما در شهرستان ميناب روستاى زهوكى توسط فردى بنام… ما ميبينيم. كه درامد ملياردى مواد مخدر كل شهرستان را خريده

 9. ناشناس گفت:

  در ایران اصلا پول شویی اجرا نمیشود . این نماینده گرای اشتباه میدهد . قانون پول شویی اینگونه است که هنگام رد و بدل کردن پول در بانک از یک حد معین مثلا صد هزار تومان شخص پرداخت کننده باید مدرک ( از کجا آوردهای ) ارایه کند در غیر اینصورت پول را به حساب واریز نمی کنند.

 10. ناشناس گفت:

  فعلا که دست برادران قاچاقچی با دستهای برادر رحیمی معاون اول و برادر مشایی رییس جمهور!!!! کشور و برادر احمدی نژاد معاون دوم رییس جمهور کشور همه توی یک کاسه است!