سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار سید محمد خاتمی با خانواده میرحسین و رهنورد...
» رفع حصر گامی برای تغییر فضای ناگوار کنونی

دیدار سید محمد خاتمی با خانواده میرحسین و رهنورد

چکیده :دختران مهندس موسوی و دکتر رهنورد، همچینین با تاکید بر غیر قانونی بودن حبس و حصر پدر و مادرشان افزودند آنها از حقوق قانونی و متعارف اکثر زندانیان سیاسی از جمله ملاقات و دسترسی منظم به تلفن نیز بهره‌مند نیستند و این وضعیت موجب نگرانی مضاعف خانواده شده است....


حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی روز شنبه و در آستانه نیمه‌ی شعبان و سالروز میلاد امام زمان (عج) با حضور در خانه‌ی پدر و مادر دکتر رهنورد، ضمن دلجویی از احترام‌ السادات نواب‌صفوی مادر این زندانی سیاسی، پدر پیر و بیمار زهرا رهنورد را نیز مورد عیادت قرار داد.

به گزارش خبرنگار کلمه در این دیدار که با حضور فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد انجام شد،  فرزندان میرحسین موسوی در پاسخ به  ابراز نگرانی  و سوالات سید محمد خاتمی  درباره وضعیت خانواده و آنچه در پنج ماه گذشته بر آنان گذشته، آخرین وضعیت و شرایط پدر و مادرشان و فشارهای وارده بر  خانواده در این مدت  را توضیح دادند.
آنها با تایید مواردی که در مصاحبه‌ی چندی قبل با مادر زهرا رهنورد مطرح شده بود، از جمله دلنگرانی‌های موجود درباره‌ی وضعیت جسمی موسوی و رهنورد و نیز رفتارهای ناشایست و تهدیدهای ماموران علیه خانواده
به مسائل دیگری در همین زمینه اشاره کردند؛ از جمله محدودیت‌های شدید در ارتباطات مهندس موسوی و دکتر رهنورد با خانواده، انگشت‌شمار بودن تماس‌های تلفنی و ملاقات‌ها که همین تعداد اندک نیز در حضور ماموران امنیتی زن و مرد و تحت نظارت دوربین‌های آنها بوده است.
دختران مهندس موسوی و دکتر رهنورد،  همچینین با تاکید بر غیر قانونی بودن حبس و حصر پدر و مادرشان افزودند آنها از حقوق قانونی و متعارف اکثر زندانیان  سیاسی از جمله ملاقات و دسترسی منظم به تلفن نیز بهره‌مند نیستند و این وضعیت موجب نگرانی مضاعف خانواده شده است.
در ادامه‌ی این دیدار، خانم نواب صفوی نیز ضمن تشکر ازحضور سید محمد خاتمی در جمع این خانواده، از تکرار این دیدار در آینده استقبال نمود.
سید محمد خاتمی نیز در این دیدار صبوری و تحمل و خویشتن داری خانواده های زندانیان سیاسی را ستود و اظهار امیدواری کرد که پای بندی به قانون و مصلحت  کشور و رفع حصر از این عزیزان و آزادی همه زندانیان می تواند گام مهمی در جهت تغییر فضای ناگوار کنونی به نفع نظام و مردم و موجب تلطیف فضا و امید و رضایت مردم و زمینه ای برای خدمت همگان به کشور و جامعه باشد.

 


100 پاسخ به “دیدار سید محمد خاتمی با خانواده میرحسین و رهنورد”

 1. ناشناس گفت:

  خوشحالمون کردی سید خندان عزیزمان

 2. صابر قوامی گفت:

  سلام بر موسوی
  درود بر کروبی

  زنده و پاینده باد خاتمی

  زندانیان سیاسی را آزاد کنید

  به حبس خانگی مهندس موسوی ٫حجت الاسلام کروبی وهمسرانشان هرچه زودتر
  خاتمه دهید

 3. ناشناس گفت:

  Dorood bar, Khatamie azizo, delsuzo, negarane Iran
  va dorood bar, khandane MOUSAVIE gerami
  HASRO GEROGHAN GIRI mahkoumast

 4. sabz گفت:

  جدا که دست سید محمد خاتمی درد نکنه. امیدوارمون کرد. خدا کنه میرحسین ازاد بشه و برگرده پیشمون بخدا ما دیگه هیچی نمی خوایم. هر چی پول و نفت و ثروت هست واسه همین اصولگراها. انقدر بخورن تا سیر شن. نه انتخابات میخوایم ، نه دولت و نه مجلس. همه واسه خودشون.

 5. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  درود بی کران بر خاتمی ودرود بی پایان بر خانواده زندانیان سیاسی و به امید ازادی رهبران جنبش سبز . ای خدا دیکتا تور را سر عقل بیاور
  تا همه چیز این مردم و کشور نابود نشده است

 6. محسن گفت:

  زنده باد موسوي زنده باد كروبي زنده باد خاتمي

 7. من گفت:

  اونهایی که پشت سر خاتمی عزیز حرفهای آنچنانی میزدند و به ایشان تهمت و اتهام وارد میکردند، ببینند….

 8. مهدی گفت:

  درودبرسیدعزیز و سلام برسیددربندمیر حسین عزیز

 9. ناشناس گفت:

  ایستاده مردن بهتر از با ذلت زیستن است!

 10. ناشناس گفت:

  خاتمی عاشقتم فقط همین
  به امید آزادی موسوی

 11. ناشناس گفت:

  ما اتش زير خاكستريم و منتظر ازادي عزيزان دربند . هواداران جنبش سبز منسجم تر و ابديده تر ، و ذوب شدگان در ولايت درهم ريخته تر و بي برنامه تر از هميشه. به انتظار ازادي رهبران پاك جنبش سبز و با صبر ، صبر، صبر …

 12. 123 گفت:

  اگر این اقا راست میگوید برود منزل اقای میرحسین موسوی اگر انجا نمی تواند بست بنشیند حداقل چند ساعت درب منزل ایشان حضور داشته باشد

 13. ناصر شکرایی گفت:

  این روز‌ها در حق سید عزیز، خیلی‌ اجحاف میشه..کاش دوستان جوانتر و بعضاً احساسی‌ تفاوت احساس گرای و عمل گرایی منطقی‌ رو میدونستند که چه هست…

  درود بر مرد عبا شکلاتی که حامی‌ بزرگ مردم سالاری است..

 14. جواد گفت:

  سلام ودرود به سیدمحمد خاتمی.
  ظالمان زندانیان سیاسی ما را ازاد کنید که در راس انها فرزند برومند ایران و نخست وزیر امام خمینی و مهدی کروبی شیخ شجاع ایران زمین و همسرانشان میباشند.
  قبل از اینکه مردم طور دیگری انها را ازاد کند.
  ازاد کنید این انسانهای بیگناه را که جز گفتن حقایق گناه دیگری ندارند.

 15. هيربد گفت:

  اميدوارم همه زندانيان سياسي اعم از سرشناس و گنمام همگي آزاد شوند به خصوص جوانان سبز شهرستاني كه صدايشان تا كنون به جايي نرسيده و زير چنگال ضاحكيان خونخوار و شكنجه گرهستند.

 16. بیژن گفت:

  دروود …….دروود بر خاتمی!

 17. پسر سبزک گفت:

  خوشم میاد از این کارت سید محمد

 18. ناشناس گفت:

  سید بزرگوار سلام دل ما برای تو تنگ شده

 19. عاشق میرقلبها گفت:

  درود بر سید خندان و مردمی

 20. سهراب ها که نامشان در تاریخ ماندگار شد. گفت:

  زنده باد موسوی زنده باد کروبی زنده باد خاتمی

  دلم تنگه که شالت رو دوباره سبز بندازی دلم دلتنگه حرفاته: که فردامون و میسازی دلت لبریز از خونه ولی مردونه ایستادی بریدن پاتو از خونه، نمیدونن نیفتادی نمیدونن تو زندون هم، نه کم میشی نه میمیری هنوزم دست بانو رو بلند و سبز میگیری دلم از دستشون خونه، هموناییکه بی رحمن از آزادی چه میدونن فقط باتومو میفهمن هنوزم توی روزی که ندا روی زمین افتاد یه سبز ساده می پوشیم، بدون حرف بی فریاد هنوزم پیرمردامون تو دستاشون یه دستبنده هنوزم مادر سهراب، به امید تو میخنده

 21. حامد گفت:

  هنوز خیلی ها (از همه جناحها ) متوجه نشده اند خاتمی نعمتی برای همه است بلا استثنا حتی برای دشمنانش

 22. امیر گفت:

  درود بر خاتمی عزیز که این روزها هم دوستان و هم دشمنان دلش را شکستند ولی خاتمی عزیز بدان که اگر هم جفا میکنیم از روی نادانیست و میدانیم که چقدر بزرگوارید که هیچ کس نمیتواند دوستت نداشته باشد مگر آنان که حیات شرافت و انسانیت مردم را نمیخواهند

 23. مریم گفت:

  میر حسین مظلوم و کروبی عزیز را ازاد کنید دلسوزان انقلاب و کشور را هر جه سریع تر ازاد کنید و اینقدر مردم را ازار ندهید

 24. ناشناس گفت:

  اقدام خوبي بود. اما هدف چيست؟ و براي رسيدن به هدف‌، نقشه‌راه چيست؟

  جناب خاتمي، تاكتيك‌ها و راهكارهاي مبارزه را توازن قوا در همان لحظه تعيين مي‌كند. بنا بر اين، هيچ كس نبايد انتظار داشته باشد بدون توجه به توازن قوا خواسته‌اي مطرح شود كه غيرقابل دسترسي باشد. اما رهبران يك جنبش سياسي اخلاقاً وظيفه دارند خواسته‌ي راهبردي خودشان را با صراحت اعلام كنند.

  ظاهراً شما با يك حكومت مبتني بر آراء مردم و با آزادي سياسي تمام مردم مخالفتي نداريد. اما سؤال اين است كه آيا مدت و دوره‌ي سمت رهبري نظام جمهوري اسلامي بايد محدود و چرخشي بشود يا نه؟

  تجربه‌ي 20 سال حكومت خامنه‌اي نشان داد تا وقتي رهبري نظام مثل رياست جمهوري حداكثر دو دوره و هر دوره حداكثر 4 يا 5 سال نباشد، اين قدرت ريشه مي‌گيرد و از نظارت نهادهاي دموكراتيك خودش را بيرون مي‌كشد و استبداد ديني جاي استبداد شاهي را مي‌گيرد و گرفته است و خيلي هم خطرناك است.

  بنا بر اين، انتظار مي‌رود با تحليل عوامل به اصطلاح انحراف نظام جمهوري اسلامي يك راهبرد اساسي براي اصلاح واقعي امور ارايه شود و تمام حركات تاكتيكي در راستاي نزديك شدن به همان هدف‌هاي راهبردي سازماندهي و هدايت شوند.

  به نظر من پذيرش خامنه‌اي با اين همه خطاها و خبط‌ها و سوءمديريت‌ها به عنوان رهبر نظام جمهوري اسلامي نه فقط از نظر سياسي غلط است بلكه از نظر اخلاقي و شرعي هم درست نيست. آيا هنوز هم خامنه‌اي مدير و مدبر و عادل است؟ آيا اگر مدير يك مدرسه چنين خطاهايي مرتكب مي‌شد حق نبود كه استعفا كند؟ آيا شما اخلاقاً وظيقه نداريد اين حقايق را افشا كنيد؟

  جناب خاتمي، بايد براي مردم يك چشم انداز روشن و درخشان ترسيم كنيد و بدون فوت وقت مردم و ملت را به آن سو هدايت كنيد. ملت ما در اين سال‌ها خيلي خيلي عقب افتاد. قربان شما.

 25. ناشناس گفت:

  روزي كه مير حسين آزاد شود،‌ نقطه عطف تاريخ ايران خواهد بود. اميد به خدا.

 26. ناصر گفت:

  حضرات حاکم این سید ماست ، می بینید چگونه انابه و توبه می کند . باور کنید شما را به استهزاء نگرفته ام و جدا خدمتتان عرض می کنم که صحنه های فوق سند استرجاع خاتمی است . آری خاتمی بریده است و با صدای بلند ابراز پشیمانی می کند ، اما نه به سوی شما بلکه بسوی مردم و با فریاد از شما استبداد پیشه گان تبری می جوید . پس زیاد دل خوش ندارید که میان میر و سید و شیخ ما فاصله انداخته اید که اینان چنان همدلند که انفکاکشان ممکن نیست .
  در آخر خدمتتان عرضه می دارم که برای گرمی انتخاباتتان به هیزم خاتمی فکر نکنید . ما خوب می دانیم که به زعم شما اصلاح طلب واقعی ، اصلاح طلب مرده است . نگران نباشید اگر تنور شما را تاجزاده ، سحر خیز ، خزعلی ، زیدآبادی و …. داغ نمی کنند امثال کواکبیان هستند که به کار شما می آیند که صد البته هم چاقترند و هم دل به اصلاحات ندارند . راستی روی مطهری هم حساب نکنید او نیز پر پرواز یافته است .
  آگاهی تا رهایی

 27. ناشناس گفت:

  ساتاده ام چو شمع مترسان ز آتشم . عاشقتم سید . ..

 28. ناشناس گفت:

  تا روزهای خوب برای ایرانمان سبز می مانیم درود بر موسوی و کروبی

 29. ناشناس گفت:

  چقدر فضای خونه بهم آرامش داد. تفاوت این آدمها از همینجا معلوم میشه. زندگی در محیط طبیعی. آقای منتظری هم در فیلم بی بی سی از نگرانی اش از گل ها و درخت های حسینیه حرف می زد.

 30. ناشناس گفت:

  جناح ها ی زر و زور و تزویر بدانند که سید ما مثل میر ما مثل شیخ ما فقط با خدا معامله کرده است و می کند.

 31. حمید گفت:

  با سلام دست مریزاد سید کاش بقیه هم از این کارها میکردیم نه تنها در حق زندانیان سیاسی بلکه در حق شهدای جنبش سبز

 32. samad گفت:

  seiyed jan daset dard nakone ke rafti pishe in 2 bozorgavar khosh halemoon kardi aziz

 33. حسین سادات گفت:

  امیدوارم بار دیگر،پرچم اصلاحات را در دستان سید همیشه خندان و امیدوار ببینیم؛تا این فضاء خفقان پایان یابد.
  صلی علی محمد…سید صادق آمد
  زنده باد حضرات مهندس موسوی و حاج شیخ مهدی کروبی.
  پاینده باد امید اسلام و ایران،سید محمد خاتمی
  والسلام علی عباد الله الصالحین

 34. ناشناس گفت:

  من شکی ندارم به محض آزادی مهندس با این رفتاری که جمهوری اسلامی جعلی فعلی با این آقا داشته فقط و فقط یه فراخوان بده کار کار جمهوری اسلامی جعلی تمام خواهد شد

 35. ناشناس گفت:

  امیدوارم بار دیگر،پرچم اصلاحات را در دستان سید همیشه خندان و امیدوار ببینیم؛تا این فضاء خفقان پایان یابد.
  صلی علی محمد…سید صادق آمد
  زنده باد حضرات مهندس موسوی و حاج شیخ مهدی کروبی.
  پاینده باد امید اسلام و ایران،سید محمد خاتمی
  والسلام علی عباد الله الصالحین

 36. بسيجي سابق گفت:

  بنده يك مريض صعب العلاج هستم كه شايد خدا نخواهد چند روزي بيشتر زنده بمانم اما يقين دارم روزي جوانان اين مرز و بوم شاد خواهند بود و شاد خواهند زيست روزي تمام زحمتهايشان ثمر خواهد داد و روزي استبداد ديني بساط برخواهد چيد و….. و آنروز يقين بدانيد روح من شادتر از جسم شما جوانان خواهد بود. از زمان جنگ با مهندس موسوي دورادور آشنا شدم و به ايشان ارادت خاص دارم ايكاش عمري باقي بود تا آزادي ايشان را ببينم و بعد جان به جان آفرين تسليم كنم.

 37. ناشناس گفت:

  درود بر سید خندان لبیک بر میر صادق سلام بر شیخ شجاع

 38. اصلاح طلب گفت:

  به نظر من خاتمی حرف های زیادی برای گفتن داره و برخی مدارایی های که میکنه به خاطر اینه که دوست نداره کشور به سمت هرج و مرج و نا امنی پیش بره. چون در فضای آرام و با امنیت اجتماعی اصلاحات ممکنه

 39. محمدجوادسبز-فرزندجانباز و گفت:

  درود بر خاتمی- همیشه در قلبمی- زنده باد خواهرانمان ، فرزندان میرحسین و رهنورد – خدا نگهدارتان- ما که ملت بی عرضه و بی لیاقتی هستیم – خدا نگهدارتان

 40. محسن گفت:

  عشق است سيد راستگو نه احمدي دروغگو و خائن

 41. ایرانی گفت:

  آفرین با درایت گفتی

 42. ناشناس گفت:

  ما براى ميرمان خون هم بكريم كم است واى برما….

 43. امیر گفت:

  ،دلمان برايت تنگ شده

 44. s0gol گفت:

  اگه برای سلامتی رئیس جمهورمون کوچکترین مشگلی پیش بیاد، مسوولیتش به گردن اون کسیه که ،جدیدا کاشف به عمل اومده که رضایت امام زمان هم در رضایت اون نهفته است!!!

 45. solhdoust گفت:

  be omide solh va azadie iran va azadie hameye zendaniane siasi. be omide roozi ke hamammun tahamole shenidane harfe mokhaleo dashte bashim . be omide hazfe khoshunat. va nahayatan be omide agahie ruz be ruze mardom va javanan

 46. میلاد گفت:

  همه فکر میکردن سید خندان و دلسوز ما نزدیک انتخاب از موسوی و کروبی فاصله میگیره تا در انتخابات اصلاح طلب ها هم باشند اما سید نشون داد رفیق نیمه راه نیست دوستت دارم سید

 47. BARAYE,,,, BASIJIE SABEGH گفت:

  Basijie Sabegh
  Dorood be kalamet, dorood be ehsasat, va dorood be sedaghate bayanat
  az samim ghalb, arezuye tule omre ba ezzat ra barayat daram, va eftekhar mikonam be ghalbe bozorgat
  Namaze sahar doayat kardam, faghat be dalile inke yek Iranie ba sharafi
  PAYANDE BASHI, ke jashne AZADI, ba TO, che zibast
  AZ AZIZANE ,,,KALAME ,,, GHABLAN SEPASGOZARAM

 48. ناشناس گفت:

  حصر میر حسین و کروبی عورت افتاده …. است

 49. ناشناس گفت:

  وا قعیت سرشت منا فقین واقعی سالها درون نظام پنهان بود در بند کشیدن های بهترین انسانهای این سرزمین وبا حصر پاکترین وشریفترین وازادترین خدمت گزار ان به نظام وایران صفحه تاریخ ایران را با ریختن خون ها با ایجاد فضای ریا کارانه وفرصت طلبی تباهی ها بر سیاهی ها نشاندند ولی شرافت پاک میر حسینها وکروبی ها و خاتمی ها انها را به زباله دان تاریخ خواهند ریخت به امید ان روز صبر صبر صبر خواهیم داشت جمعی از عکاسان انقلا ب وسالهای دفاع مقدس مردمی ملت ایران

 50. ناشناس گفت:

  zede bad khatami