سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سیدهادی خامنه‌ای: آقایان موسوی و کروبی در حصر اند چون از تاثیر گذاری آنان در هراسن...
» چند هزار ساعت علیه اصلاح‌طلبی سخن‌پراکنی شده؛ چطور در انتخابات شرکت کنیم؟

سیدهادی خامنه‌ای: آقایان موسوی و کروبی در حصر اند چون از تاثیر گذاری آنان در هراسند

چکیده :دبیرکل مجمع نیروهای خط امام تأکید کرد: رفع محدودیت و حصر و بندها از ابتدایی ترین لوازم برای برگزاری انتخابات سالم و آزادانه است و این حق ما است و نه شرط ما، به دنبال تأمین ابتدایی ترین حقوق خود و دوستان و دلسوزان نظام و انقلاب و راه امام هستیم. پس اگر آقایان با این مقدمات مخالف‌اند صراحتاً و شجاعانه بیان کنند که جبهه اصلاحات و خط امام حق شرکت در انتخابات را ندارند....


رفع حصر و بندها؛ ابتدایی ترین لوازم برای برگزاری انتخابات آزاد

جمعی از اعضای شورای مرکزی و عمومی انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز و علوم پزشکی با حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهادی خامنه‌ای دیدار و گفت و گو کردند.

 

به گزارش کلمه، در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهادی خامنه‌ای با اشاره به اینکه سخنان جمع حاضر همان درد دل نخبگان و دلسوزان نظام است، تأکید کرد: دانشگاه نبض جامعه است و نشانه‌ای است از آنچه در جامعه می‌گذرد و فعالیت‌ها و حرکت‌های دانشجویی بیانگر نیازها و مطالبات آحاد جامعه است.

 

وی سپس با تأکید بر لزوم نگاه و کار فرهنگی در عرصه‌های اجتماعی افزود: در صورت اتخاذ چنین رویکردی ریشه‌دار در میان مردم است به هیچ‌وجه یک جریان و اندیشه سیاسی قابل حذف کردن نخواهد بود و جریان اصلاح‌طلبی نیز به این دلیل که یک جریان فکری- فرهنگی قابل حذف کردن نیست و راه اصلاح‌طلبی ماندنی است به شرط آن که به آن نه به عنوان پروژه بلکه به مثابه یک پروسه نگریسته شود.

 

وی با اشاره به مخالفان اصلاحات گفت: گروه اندکی از مردم که با اصلاحات مخالف‌اند در حقیقت با مصالح مردم مخالف‌اند و ریشه آن، زیاده‌‌خواهی و فزون‌طلبی آنهاست مخالفت عده‌ای دیگر با اصلاحات، به این دلیل است که از جریان اصلاح‌طلبی، شناخت واقعی ندارند و تحت تأثیر تبلیغات دروغ و تهمت‌ها قرار دارند.

مخالفان می دانند اگر محدودیتها برداشته شود…

سیدهادی خامنه‌ای تأکید کرد: اصلاحات در متن مردم وجود دارد و با تبلیغات سوء و منحرف کننده از بین نمی‌رود. در حالی ‌که تمامی تریبون‌های عمومی در اختیار مخالفان این جریان است و آزادانه از جوسازی و دروغ پراکنی علیه این جریان بهره‌ می‌برند. اینان از تمام فرصت‌ها، در تمام محافل حتی اجتماعات ورزشی و تفریحی نیز در بیان نظریات خود علیه این جریان بهره می‌برند. اما نتوانسته‌اند به نتیجه دلخواه برسند و اینهمه هزینه مادی و معنوی کارساز نبوده است. مخالفان به خوبی می‌دانند که در صورت برداشتن محدودیت‌ها و تهدید‌ها ، مقبولیت و مشروعیت این جریان علنی می‌شود.

 

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده حیات نو و جهان اسلام با اشاره به محدودیت های فرهنگی و رسانه‌ای ایجاد شده تأکید کرد: در مقابل هر فیلتر، یک فیلتر شکن وجود دارد. همانطور که در زمان جنگ با وجود تمام تحریم‌ها و کارشکنی‌ها، از سلاح‌های دشمنان بر علیه خودشان بهره بردیم. چرا که با روش غیر منطقی و عقلی در مقابل یک اندیشه و عقیده نمی‌توان بهره دائمی برد.

چگونه می‌توان انتظار داشت اصلاح طلبان در انتخابات شرکت کنند؟

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پاسخ به سوالی در مورد آینده سیاسی کشور و تنوع حضور اصلاح‌طلبان و منتقدان در انتخابات پیش رو افزود: اگر فرصت رقابت برای انتخابات مساوی باشد می توان در این مورد اظهار نظر کرد و در وضعیتی که فرصت‌ها برای گقتن، پاسخ دادن به اتهامات و بیان نظرات و اندیشه‌ها و انتقادات برابر و عادلانه نیست و بیان نظریات و انتقادات، مصون از عواقب امنیتی و قضایی و محدودیت‌های دیگر نیست، چگونه می‌توان شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات را پیش‌بینی کرد.

تهمت‌های شگفت‌انگیز به منتقدان زده شده ولی مجال پاسخ گویی ایجاد نشد

سیدهادی خامنه‌ای با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده برای فعالان سیاسی و رسانه‌ای اضافه کرد: دو دهه گذشته بطور عموم و در این دو سال اخیر بطور اخص به میزان چندین هزار ساعت علیه این جریان سخن پراکنی شده و تهمت‌های شگفت‌انگیزی به اصلاح‌طلبان و منتقدان زده شده ولی هیچ گاه مجال پاسخ گویی به آنها ایجاد نشده است. با این حال چگونه می‌توان انتظار داشت که در انتخابات شرکت کنند و تن به چنین رقابتی بدهند. اگر جریان رقیب معتقد به برگزاری یک انتخاب عادلانه است باید خیلی پیش از این فرصت را برای برگزاری یک انتخاب آزاد آماده می‌کرد اما امروز هیچ نشانه‌ای از این خواست و اراده مشاهده نمی‌شود.

رفع حصر و بندها؛ ابتدایی ترین لوازم برای برگزاری انتخابات سالم

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام تأکید کرد: رفع محدودیت و حصر و بندها از ابتدایی ترین لوازم برای برگزاری انتخابات سالم و آزادانه است و این حق ما است و نه شرط ما، به دنبال تأمین ابتدایی ترین حقوق خود و دوستان و دلسوزان نظام و انقلاب و راه امام هستیم. پس اگر آقایان با این مقدمات مخالف‌اند صراحتاً و شجاعانه بیان کنند که جبهه اصلاحات و خط امام حق شرکت در انتخابات را ندارند.

هدف از حصر آقایان موسوی و کروبی…

سیدهادی خامنه‌ای با اشاره به ادامه حصر خانگی آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی تأکید کرد: آقایان موسوی و کروبی از چهره‌های مورد احترام امام، ملت ایران و اصلاح طلبان بوده و هستند و هدف از حصر آنها جلوگیری از تأثیر گذاری آنها در ساحت جامعه است. قطعاً توقیف و محدود کردن افراد و چهره‌های مردمی و انقلابی کار عبثی است و بر مشکلات می‌افزاید و این اقدام انفعالی قطعاً به نتایج دلخواه برای جریان سیاسی انحصار طلب نمی انجامد و بی تردید به نفع کشور و منافع ملی نخواهد بود. اگر دلسوزی در میان است و صلاح دین و کشور را می‌خواهیم باید بدانیم که حصر این آقایان چاره کار نیست.

 

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در بخش دیگری از سخنانش و در پاسخ به سوال یکی از حاضران پیرامون بحث جداسازی جنسیتی و مسائل پیرامون آن افزود: جداسازی دختران و پسران در دانشگاه‌ها هم چاره کار جهت حل مشکلات اخلاقی در جامعه‌ نیست. همه بر این متفق القول هستیم که باید هرزگی و فساد اخلاقی در جامعه ریشه کن شود و اخلاق و صداقت و سلامت در رفتار فردی و اجتماعی تجلی یابد. اما راهکارهایی که توسط برخی از مسئولین ارائه می‌شود نه تنها به حل این بحران نمی انجامد بلکه واکنشی منفی ایجاد می کند و منشأ این فجایع و بحران‌ها هم سیاسی است و هم فرهنگی و تنها با دستورو بخشنامه حل نخواهد شد.

اول با مردم آشتی کنیم بعد آنها را به  رعایت قانون دعوت کنیم

سیدهادی خامنه‌ای تأکید کرد: اول باید با ملت آشتی کنیم و حقوق مردم را محترم بشماریم و بعد آنها را به رعایت قانون توصیه کنیم. اگر خود یک طرفه قانون شکنی کنیم و به حریم ها تجاوز کنیم و حرمت و کرامت افراد جامعه را رعایت نکنیم چگونه انتظار عمل به قانون را از شهروندان انتظار داریم.

مدیریت  کشور باید دست عقلا باشد نه دست کسانی که عقلشان تعطیل است

اینکه با طرح برخی برنامه‌ها مثل جداسازی جنسیتی و سپس ردّ آن و دستور الغای آن به دنبال یافتن جایگاه در بین مردم باشیم، اشتباه است. از این نمونه اقدام‌ها در این چند سال رخ داده و نتیجه گرفته نشده پس چرا باید دوباره این روش را تکرارکرد و با یک بازی تبلیغاتی در پی بازار گرمی و منحرف کردن افکار عمومی و ایجاد نگرانی در بین آنها شد قطعاً این روش شکست پذیر است و به نتیجه نخواهد رسید و بهتر است به جای اتخاذ چنین روش‌هایی به مقررات مصوب از مجاری قانونی پایبند باشیم نه اینکه هر روز به بهانه‌ای قانون را دور بزنیم و قیافه حق به جانب هم بگیریم. مدیریت کلان کشور باید در دست عقلا باشد نه به دست کسانی که عقل و مغزشان تعطیل و فقط بازوانشان فعال است.


45 پاسخ به “سیدهادی خامنه‌ای: آقایان موسوی و کروبی در حصر اند چون از تاثیر گذاری آنان در هراسند”

 1. . گفت:

  جانا سخن از زبان ما می گویی بی پرده و بی رنگ و ریا می گویی

 2. ناشناس گفت:

  شركت در انتخابات يك خيانت ملي محسوب ميشود.مگر شرايط اصلاح طلبان احقاق و امران ان محاكمه شوند

 3. ناشناس گفت:

  هر چی رهبر اصلاحات ایران (خاتمی عزیز) بگویند همان را انجام خواهم داد.

 4. ناشناس گفت:

  جناب سید هادی خامنه ای اخوی رهبرتان در بین دو دسته مخالفان اصلاحات در کدام دسته جای میگیرد؟

 5. ابراهیم گفت:

  «اگر» های خاتمی، فرق بین اصلاح طلب – مزدور – برانداز را روشن کرده است.
  انتخابات بدون آن «اگر» ها، اصلا انتخابات نیست.

 6. ناشناس گفت:

  فقط تو یه انتخابات شرکت می کنم جمهوری اسلامی اری یا خیر

 7. هوادار جنبش سبز گفت:

  به نام خدا
  یا سلام
  بابا اخوی رهبرم که کولاک کردن احسنت به ایشون که منافع برادر رهبری رو کنار گذاشتن و از حق مردم دفاع میکنند

 8. ناشناس گفت:

  درست می گویند ولی حداقل مطالبات مردم ایران را مطرح کرده اند.

 9. 110 گفت:

  موسوی، کروبی و همسرانشان ربوده شده‌اند………آزادی..آزادی..آزادی,آزادی…آزادی..آزادی..آزادی,آزادی

 10. ناشناس گفت:

  این نظام کیست که اصلاح طلبها را محدود ، با ملت قهر ، قانون شکنی و از بیان انتقادات جلوگیری و عدالت را صلب کرده؟! وقتی منظور رهبر است از کلمه نظام استفاده میکنند و نه دولت ، مجلس، مدیران ، رژیم و یا سیستم … و این کلمه نظام هر جا در جمله ای به کار میرود ، اون جمله رو به طنز سیاهی تبدیل میکند و خبر از یک اتفاق غیر عادی میدهد که عقل در برابر آن پاسخی نمی یابد ولی بر خلاف شرایط دیگر که این اتفاق به خنده یا تعجب می انجامد در مورد جمله با کلمه (نظام) به شرم ، سر افکندگی و خجالت ختم می شود

 11. mahmad گفت:

  این کجا و آن کجا

 12. میرحسین جوان گفت:

  سیده هادی خامنه ای مواضع بسیار عالی را اتخاذ کرد …. ما تا آخر بر سر میثاقمان با آقایان موسوی و کروبی و خاتمی هستیم
  ما در انتخابات نمی آییم … اگر …اگرهای خاتمی محقق شود .. هیچ اصلاحاتی واقعی نمی آید و هیچ حامی اصلاحات رای نمی دهد

 13. eslahat گفت:

  ba yek refrandom hame masael hal mishavad va ma mellate badbakht az ain sar dar gomi raha mishavim agar mard hastid meidan amadeh ast ……

 14. ناشناس گفت:

  لطفا به اخوی بگویید که همه چیز را میخواهد زیر نظارت خودش بگیرد.

 15. nashenas گفت:

  harfhaye jalebi bob ama ba in nezam diktatori in nkarha amali nist

 16. مرگ خاموش ما گفت:

  «برادران قاچاقچی»+ «دولت انحرافی»= ,,,,

 17. حبیب تبریزیان گفت:

  عالی بود! مخصوصاَ اشاره به موسوی و کروبی، تاثیر کلام ایندو که تا فروسوی اقشار و طبقات و فرقه های سیاسی میرود آن چقیقتی است که تارک اندیشان از آن هراس دارند ولی این کاش اشاره ایی هم به ضرورت پاسخگویی خداونگاران قدرت به جنایات انجام شده در جریان سرکوب جنبش اعتراضی مردم بر علیه تقلب انتخاباتی میشد زیرا بدون رسیدگی به این جنایات و مجازات عاملین و آمرین آنها مردم آشتی با حکومت را جدی نمیگیرند و حق هم دارند نگیرند. مثل بشار اسد که از یکطرف مردم را میکشد و قتل عام میکند و از طرفی ذست آشتی بسوی مردم دراز میکند.

 18. majid گفت:

  “مدیریت کلان کشور باید در دست عقلا باشد نه به دست کسانی که عقل و مغزشان تعطیل و فقط بازوانشان فعال است.” قابل توجه…

 19. ناشناس گفت:

  یاد شعار زمان انقلاب افتادم که می گفتیم وای به حالت بختیار اگر امام فردا نیاد. حالا هم می گیم وای به حالتون اصولگراها اگر آقایان موسوی و کروبی و زندانیان عقیدتی رو آزاد نکنید و اسباب انتخابات آزاد با شرکت تمام گرههای سیاسی رو برقرار نکنید.

 20. جادوی سبز: گفت:

  خوش آمدید سید هادی
  جنبش سبز به شما هم نیاز مبرم دارد.
  شما می توانید با شخصیت خودتان در جنبش سبز یا اصلاحات … به عنوان جانشینی برای شیخ شجاع یار و یاور ملت ایران بوده و نقش ایفا کنید.

  راستی اگر داداش رو دیدی بگو فارسی رو پاس بداره اسم سایتش رو گذاشته Leader

  ….

  من از سایت کلمه تشکر می کنم و عذر خواهی اگر گاهی نظرات طولانی میشه ولی فقط برای آگاهی بخشیه ما هم سعی در اختصار داریم و برای همتون آرزوی بهروزی دارم.
  موفق باشید

 21. علی موسوی گفت:

  ما سال 88 سبز شدیم وتا به به امروز بایاد همراهان در بندمان ودر سکوت ناشی از ظلم نیروهای سپاه قدکشیدیم وهنوزسبز سبزیم

 22. ناشناس گفت:

  احمقانه خواهد بود که اصلاح طلبان بیش از این خود و طرفداران خود را هیزم تنور انتخابات تقلبی کنند.

 23. ناشناس گفت:

  درصورت عدم توجه به خواست اصلاح طلبان شرکت در انتخابات خیانت آشکار به ایران عزیز است.
  به امید پیروزی و آزادی ………….

 24. حبیب تبریزیان گفت:

  دوستان کلمه! کاربران گرامی!
  خواهش میکنم به این اظهارت سر دسته سپاه توجه بفرمائید!
  با جبهه گیری مقام معظم رهبری بنفع احمدی نزاد بعنوان یک کانیداد ریاست جمهوری، ایشان خود را در سطح یک عضو حزب یا فرقه سیاسی تنزل دادد و بعد از آن منطقاً نام بردن از ایشان با عنوان « رهبرکشور» ناشی از عدم فهم جایگاه نماد رهبری واحد ملی است. ایشان دیگر عضوی از اعضای فرقه ها یا جناح های حکومتی هستند و نه رهبر یک مملکت واما این فرقه زدگی تنها به رهبر ختم نشد :
  آخرین به روز رسانی: سه شنبه 11 شعبان 1432هـ – 12 ژوئیه 2011م KSA 18:37 – GMT 15:37
  در پاسخ به انتقادهای اخیر از سوی چهره های اصلاح طلب
  فرمانده سپاه تهران: سپاه یک جریان اصولگرا است و می تواند وارد سیاست شود
  . هیچ ارتش یا نیروی نظامی ای در هیچ کشوری علناً خود را به یک چناح سیاسی منتصب نمی کند حتی در کشور برادر سوریه که ارتشش ششلول بند بشار اسد است و خود بشار اسد هم نماینده قشر علیای دستگاه دیوانسالاری بعنوان یک طبقه ممتاز و رانتبر.
  حال سپاه پاسداران رسماً خود را اصول گرا نامید. سپاهی که باید بازوی نظامی مملکت بعنوان یک احد جغرافیایی سیاسی باشد.
  دوستان کلمه این اظهارات فرمانده سپاه به لحاظ حقوقی یعنی انحلال سپاه آنرا جدی بگیرید ، یعنی حزب شدن سپاه یعنی سقوط کردن آن تا سطح ششلول بند رسمی یک جناح حکومتی و نه همه حتی همه جناحها آن هم. جا دارد این اظهارات را به بحث جدی بگذارید.

 25. علي گفت:

  بله جناب سيدهادي خامنه اي يار ديرين اصلاحات مطالب بسيار خوبي فرمودند.
  وهمانطور كه دوستان فرمودند اكر شرائط آقاي خاتمي محقق شد ميتوان براي شركت در انتخابات اميدوار بود و اكر محقق نشد; شركت در انتخابات هركز.هركز.

 26. lOve گفت:

  من و دوستانم تا زمانی که میر حسین موسوی و کروبی و زندانیان سیاسی از زندان و حصر آزاد نشوند پای صندوق رای نخواهیم رفت.

 27. حامد-مشهد مقدس گفت:

  احاد مردم , خوشه بندی , فقیر و غنی,عوام خواص , برادر و اخوی, ایت الله و حجه الاسلام , تفکیک جنسیتی , مرد و زن , بسیجی و سپاهی . مردم عوام ,و……. به کجا چنین شتابان , اگه تمام پادشاهان گذشته ایران از داریوش کبیر تا خمینی عزیز رو مرور کنیم همه مردم رو مردم میدونند و هیچ تفکیکی و خط کشی به این شدت مزبوحانه در بین مردم نکردند ولی افسوس دولت مردم فریب با این کار داره این کشور رو به شدت بسوی انفعال سیاسی پیش میبره ….به امید ایرانی سبز و اباد …. انتخابات فقط با حضور موسوی و کروبی رسمیت پیدا میکنه ولاغیر

 28. م ف گفت:

  مدیریت کلان کشور باید در دست عقلا باشد نه به دست کسانی که عقل و مغزشان تعطیل و فقط بازوانشان فعال است.
  آقا سیدهادی واقعا عالی بود

 29. راستين آريايي گفت:

  شكي نيست خشم فروخورده مردم ديارم،بزودي به سان آتشفشان بارديگربرظالمان باريدن خواهدگرفت…ياحسين،ميرحسين

 30. فاطی گفت:

  دمش گرم !

 31. ناشناس گفت:

  اس همه مثل این آقای هادی کمی متفکر بودند و حذاقل برای حفظ نظام دلسوزی می کردند
  با این تعصب ها و فرقه گرایی ها کار نظام تمامه

 32. شمس گفت:

  سلام
  شرکت در انتخابات خیانت به خون شهدا و آسیب دیدگان است.این کار باعث می شود دوباره رای ما را به نام خودشان بدزدند و بگویند ببینید این هم مشروعیت نظام ما!! همه مردم رای داده اند!!

 33. رعد گفت:

  به امید خدا تا انتخابات کار یکسره میشود

 34. mad گفت:

  شرکت در انتخابات به معنی پایمال کردن خون برادران و خواهران سبزمان است

 35. حرص می خوریم گفت:

  ای وای بر وقتی که نه فرصتی مانده ونه التماسی کار گشا ونه شفاعتی مورد پذیرش اگر کسی بتواند کاری برایتان دراین دنیا کند همین اصلاح طلبان هستند دراین دنیا به ریسمانشان چنگزنید قبل از اینکه دیر شود اگر نادر کورش ماند شما هم میمانید

 36. وطن پرست گفت:

  من تنها در انتخاباتی شرکت میکنم که واسه آره یا نه به جمهوری اسلامی باشه و دیگر هیچ… که فقط بگم نه

 37. سید گفت:

  ناشناس ۱۳۹۰/۰۴/۲۱ ۴:۵۴ ب.ظ | پاسخ هر چی رهبر اصلاحات ایران (خاتمی عزیز) بگویند همان را انجام خواهم داد.

  آقا یا خانم عزیز
  لباس شخصی ها … هم همین حرف رو میزنند ویا بهتر است بگوییم همین اخلاق رو دارند
  بهتر نیست کمی در افکارمان تغییر ایجاد کنیم و از مطلق سازی و امام سازی دست برداریم؟
  مطلق هرکه باشد اشتباه است چه خامنه ای چه خاتمی
  ما خاتمی را دوست داریم تا زمانی که با مردم است و حرفش حرف مردم است

 38. سبز پاینده گفت:

  واقعا چقدر ما بی انصاف باشیم که با وجود حبس ناجوانمردانه رهبران جنبش بخواهیم حتی به انتخابات فکر کنیم!

 39. آزادي گفت:

  با تشكر از همه دوستان عزيز كه پگير مسائل جنبش سبز هستيد در ميان اين همه مشكلات و هياهو نبايد فراموش كنيم كه من وتو به عنوان اعضاء كوچك جنبش وظيفه اي داريم فقط آفرين گفتن به اين و آن چاره ساز نيست اگر 25 بهمن رو از سايت فيس بوك و سينه به سينه رقم زديم باز هم مي توانيم چنين كاري بكنيم .

  همتتان استوار

 40. madad گفت:

  ای کاش تو هم (هادی خامنه ای) بویی از معرفت برادرت را برده بودی!!! افسوس……

 41. شورای هماهنگی بخواند گفت:

  با حرف زدن کاری پیش نمی رود.باید مرد عمل بود.تنها راهکاری که در این برهه سرنوشت ساز تاریخی که حاکمیت دیکتاتور به سرکوب شدید پرداخته و رهبران جنبش سبز را به همراه همسران محترمشان زندانی کرده است اجرای پروژه نافرمانی مدنی است. در حال حاضر حاکمیت فرعونی 1 درصد از مواضع ظالمانه خود کوتاه نیامده است و دستگیری ها را نیز روز به روز بیشتر کرده است حالا شما دلتان خوش است که به خواسته شما عمل کند.زهی خیال باطل. امروز جان رهبران سبز و نیز همسرانشان در خطر است.از سایت جرس خواهش می کنم بی تفاوت نباشد.نکند مثل نوش داروی پس از مرگ سهراب که خدای نکرده اتفاقی برای این عزیزان بیافتد. باید لینک نظرخواهی جهت پیش برد اهداف جنبش و چگونگی دستیابی به آنها و نیز پافشاری تا رهایی رهبرانمان ایجاد کند.از ما گفتن و از شما نشنیدن باشد تا روزی که ….
  امروز وظیفه هدایت جنبش سبز در درجه اول بر عهده شخص سید محمد خاتمی است و هر گونه سازش بدون دستیابی به آرمان های ملت که همان حاکمیت خود بر سرنوشت خود است خیانتی آشکار است که در صفحه های تاریخ نوشته خواهد شد.

 42. 21cvftgaa44444 گفت:

  رفسنجانی: راه خروج از اوضاع کنونی انتخابات آزاد است

  وزیر اطلاعات ایران: فتنه‌گران دوباره سربرداشته‌اند

  سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، شرط بازگشت محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق، به صحنه فعالیت های سیاسی جمهوری اسلامی را “برائت” از حرکت های اعتراضی در ایران دانسته است.

 43. کریمی گفت:

  در جواب ناشناس باید گفت جناب خاتمی عزیز ما شاید در شرایط انتخاب بین بدوبدتر بگوید در انتخابات شرکت کنید . بنده تا وقتی رهبری در زیر نظارت واقعی عملیاتی وکاربردی مجلس خبرگان رهبری قرار نگیرد شرکت در انتخابات را خیانت به کشور و ولایت فقیه و روحانیت اگاه میدانم

 44. داریوش گفت:

  درود بر تمامی اصلاح طلبان واقعی اما ای کاش ایشان این صحبت ها را زودتر بیان می نمود و کمی برادر خود را نصیحت می کرد

 45. mamad گفت:

  درآخرین انتخاباتی که شرکت کردم رای من مهندس موسوی بود ودیگر درهیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد وشرکت در انتخابات خیانت به ملت بزرگ وفهیم ایران است .