سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » در میانه جنگ برادران قاچاقچی و دولت انحرافی؛ یکی دیگر از فرزندان انقلاب به زندان ر...
» سید علیرضا بهشتی شیرازی برای بار سوم به زندان رفت

در میانه جنگ برادران قاچاقچی و دولت انحرافی؛ یکی دیگر از فرزندان انقلاب به زندان رفت

چکیده :بهشتی شیرازی امروز برای گذراندن 4 سال و 3 ماه از باقی مانده حکم 5 ساله اش به اوین رفت. وی پیش از اینکه وارد زندان اوین شود در محوطه بیرون زندان نماز ظهر خود را به جا آورد و سپس روانه زندان شد. ...


سید «علیرضا بهشتی شیرازی» مشاور میرحسین موسوی و از رزمندگان دفاع مقدس برای اجرای حکم به زندان اوین فرخوانده شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، وی مهر ماه گذشته در شعبه 26 دادگاه انقلاب با ریاست قاضی پیرعباس به 5 سال زندان محکوم شده بود.

این بار سومی است که سید علیرضا بهشتی شیرازی پس از انتخابات به زندان می رود. بار نخست تنها ده روز از انتخابات ریاست جمهوری گذشته بود که در حمله نیروهای امنیتی به تحریریه روزنامه کلمه سبز بازداشت شد و پس از مدتی با قید وثیقه آزاد شد.

بار دوم ، وی بعد از حوادث روز عاشورای ۱۳۸۸ و در تاریخ ۷ دی ۱۳۸۸ بدون هیچگونه اتهامی بازداشت و به زندان انفرادی منتقل شد. بهشتی شیرازی آنزمان پس از ۷۴ روز انفرادی توانست با خانواده خود ملاقات کند اما زندان انفرادی او بدون هیچ اتهام خاصی ادامه پیدا کرد.

او بالاخره در تاریخ 11 مهر 1389 بعد از 9 ماه اسارت به قید وثیقه 500 میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

بهشتی شیرازی امروز برای گذراندن 4 سال و 3 ماه از باقی مانده حکم 5 ساله اش به اوین رفت. وی پیش از اینکه وارد زندان اوین شود در محوطه بیرون زندان نماز ظهر خود را به جا آورد و سپس روانه زندان شد.

بهشتی شیرازی از اعضای حزب جمهوری اسلامی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و دبیر هیات دولت در دوران نخست وزیری میرحسین بود. وی پس از جنگ به فعالیت های فرهنگی و برخی تالیفات مذهبی اشتغال داشت. بهشتی شیرازی از شاگردان عارف فقید مرحوم اسماعیل دولابی بود. علیرضا بهشتی شیرازی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ نیزسردبیر روزنامه «کلمه سبز» بود.

پیش از این هم قربان بهزادیان‌نژاد رییس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و دیگر مشاور میرحسین همزمان با دومین سالگرد انتخابات برای سپری کردن محکومیت ۵ سال حبس خود روانه‌ی زندان اوین شده بود.

 


29 پاسخ به “در میانه جنگ برادران قاچاقچی و دولت انحرافی؛ یکی دیگر از فرزندان انقلاب به زندان رفت”

 1. ناشناس گفت:

  انشاءالله به زودی شاهد آزادی همه زندانیان سیاسی و بهشتی عزیز باشیم

 2. حسن ک گفت:

  به دانشگاه خودتون خوش اومدین

 3. ناشناس گفت:

  Cheghune mishe bavar kard
  nezam ba daste khodesh in cheni sadeghtarin hara dar hasro zendan neghah darad
  va dozdano gharatgarane ghodrat parast, mashghoule chapavol
  AYA IN KHIYANATE ASHEKAR BE DIN O IRAN O MELLAT NIST

 4. مصطفی گفت:

  من از نزدیک با این خانواده آشنام … هم ایشون و هم برادرشون ، سید محمد بهشتی که رییس سازمان میراث فرهنگی بودند، از مفاخر این سرزمینند. خانواده ای بسیار فرهنگی و تجلی گر اسلام ناب…. تالیفات ایشون در باب مهدویت فوق العاده زیباست. حتی مگاه چپ کردن به امثال ایشون، ننگ بزرگی برای حکومته.

 5. ناشناس گفت:

  به خدا شرمنده خانواده هاتون هستیم. کاش در این رستگاری با شما سهیم بودم که حتما لیاقت آنرا نداشته ام.

 6. محمدجوادسبز-فرزندجانبازوبرادرزاده ی یک شهید گفت:

  خدا حفظشون کنه – چه بر سر نظام جمهوری اسلامی آمده که انسانهای پاک و صادق در گوشه ی زندان ، اما انسانهای منافق و خائن و جنایتکار ودزد بر سر قدرت- ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ! !

 7. ناشناس گفت:

  اجرکم عند الله
  به امید آزادی همه زندانیان سیاسی

 8. رزمنده دفاع مقدس مشهد محمد گفت:

  درود بر رزمندگان حق در برابر باطل در هر جبهه.بزودی دست دروغ گویان و زورگویان و مزدوران و قدرت طلبان ودزدان بیت المال رو میشود .ودر ان روز شما سرافراز بیرون خواهید امد .وننگ ابدی برای انها بجا خواهد ماند

 9. احمد هراتی گفت:

  بهشتی ها همواره باعث عزت و سربلندی قراءت انسانی از دین بوده اند .

 10. lOve گفت:

  به دانشگاه اوین خوش امدی!

 11. ناشناس گفت:

  روزگار بدی داریم. جرم این دگر اندیشان چیست؟
  آیا غیر از این است که 2 سال زودتر از آقایانی که ادعای بصیرت دارند انحراف در حاکمیت را شناختند و گوشزد کردند؟
  به یاد جمله معروف خانم ماتیسن رمان نویس می افتم که می گوید: ما انسانها به نسبتی که می فهمیم رنج می کشیم.
  رنجی که این بزرگواران در زندان می کشند فقط و فقط بخاطر درک وفهم صحیح آنها از جامعه است.
  درود خداوند بر همه سروهای آزاده این سرزمین که ایستاده مردن را بر زندگی راحت ترجیح داده اند.

 12. بهروز سبز گفت:

  بدینوسیله انزجار خودم را نسبت به تمام خود فروختگان به تشنگان قدرت اعلام میدارم مرگ بر دیکتاتور درود بر موسوی سلام بر علیرضا بهشتی درود بر کروبی و خاتمی

 13. ناشناس گفت:

  خواهشي از سايت كلمه:
  مقاله‌اي در نقد جمله اخير مصباح يزدي، مراد رهبر انقلاب، بنويسيد كه گفته است: امروز سپاه همه نيازهاي كشور را برآورده مي‌كند. اين سخن، اعلام رسمي پايان جمهوري اسلامي و آغاز نظامي‌گري اسلام‌نما است؛ چيزي كه نه امام‌خميني(س) و نه مردم نميخواستند.

 14. آزاده جانباز برادرشهید وفرزند جانباز. گفت:

  خدایا نظری از لطف و رحمتت بر ما بفرما! تاریخ سراغ ندارد چنین تحریف بی بدیلی از بزرگترین انقلاب رهایی بخش دوران را بجز در فردای رحلت رسول خاتم محمد ص را. خدایا داد ما و مظلومان را از ستمگران مسلط بستان . ألغوث ألغوث ألغوث .ألعجل ألعجل ألعجل.درودبر سید علیرضابهشتی شیرازی که شرافت ایران است….رب لاتذر علی الأرض من الکافرین دیارا انک ان تذرهم یضلو عبادک …

 15. ناشناس گفت:

  من درعجبم که آمران این ظلمها وجنایات شبها چگونه سربر بالین میگذارند ومیخوابند.آیا هیچوقت به عاقبت کار خود در دنیا وآخرت فکرکرده اند؟ بخدا که عرش الهی ازاین نامردمی ها میلرزد.

 16. ناشناس گفت:

  ب- س- ص -یکی از عکاسان سالهای جنگ با درود به شریفترین وپا کترین انسان سید علیرضا بهشتی شیرازی که در سالهای دفاع مقدس ملت ایران در دل ویرانی مرگها و زیستن در انباشت رنج های فراوان در میان متلا شی شدن های اندام بدن همرزمانش در احاط شدت انفجارها ی باروت هاطول هشت سال جنگ خالصانه جوانی خود را گم کرد تا انق وایران به ماند و متسفانه امروز در روزگار تلخ امروز کسانی که با عطش شهوت در قدرت چسبیده اند و هیچ گونه بویاز سالهای دفاع مقدس دروجود ها ندارند بهترین و پاکترین ها و معتقد ترین با خدا ترین را به زندان های تاریک دلشان به زندان میکشند و زندگی را در این سرزمین متو قف میکنند تری

 17. سهراب گفت:

  خداياكمك كن خداخسته شديم ازظلم ستم خدامونديم چه كنيم بنام دين جنايت ميكنندبنام دين خيانت ميكنندقراربودباجمهوري اسلامي وضع مملكت مابهترشود ولي حال هرروزبدترميشودبهترين فرزندان اين مملكت هرروزروانه زندان ميشودفقط بجرم گفتن حق تاكي بايدفقط شاهداين ظلمهاباشيم

 18. ناشناس گفت:

  درود بر خاتمي،موسوي،كروبي و همه آزاد انديشان
  به اميد رهايي ايران از كوته نظري و …………….

 19. حمید گفت:

  من از تبار عاشقان حسینم
  من از دیار رهروان حسینم
  به یک جمله بگویم به مردان خبیث
  مترسانید مرا که خود یک حسینم

 20. حمید گفت:

  انتخابات حق مردم است . برای احقاق این حق بایستی ناظر و مجری بیطرف باشند. لازمه آزادی انتخاباتی آن است که حق انتخاب شدن و انتخاب کردن مردم رعایت شود. انتخابات روش مسالمت آمیز برای تعیین سرنوشت مردم است. وقتی انتخابات آزاد نباشد هیچ وظیفه ای برای شرکت در آن وجود ندارد. این دولت صلاحیت اجرای انتخابات را ندارد. نظار بین المللی هم عمدتا” دنبال منافع بیگانه هستند.

 21. سارا گفت:

  شرمنده خانواده ایشان هستیم

 22. احمد آزاد گفت:

  از این همه ظلم شکایت به درگاه باریتعالی میبریم
  یا حسین میرحسین

 23. ناشناس گفت:

  روز ازادی شما ، روز ازادی ایران است… راهتان را گل بارن خواهیم کرد، قلب ما با شماست…

 24. رستم بیک گفت:

  سایت کلمه چرا الکی میگی دیدگاهت تکراری است راست حسینی بگو نمیخواهی دیدگاهتان را انعکاس دهیم برای ما دیگر بهانه نیاور .دیگر چیزی نمینویسم که با تعبیر غلط شما برخورد کنم

 25. راستين آريامنش گفت:

  شكي نيست خشم فروخورده مردم ديارم،بزودي به سان آتشفشان بارديگربرظالمان باريدن خواهدگرفت…ياحسين،ميرحسين

 26. ناشناس گفت:

  در روزگاری که انسان های بی خاصیت در کودتای سیا ست ها با سر سپردگان بی کفایت اطرافشان با شهوت های ترکیب وجودشان همه زیبایی ا ثر گزاری اعتقادت به خدا ورسول خدا را در نفس ها ی انسانهای با اخلا ص شریفی چون سید علیر ضا بهشتی شیرازی ها را با حبس در زندانهای قلبشان سر زمینی را به نا بودی میکشا نند جانباز سالهای دفاع مقدس ملت ایران

 27. ناشناس گفت:

  تیترخوبی داشت قابل توجه …

 28. ناشناس گفت:

  اعمال اصول گرائی به جن و جنگيری ختم شد در اين راستا برای تقويت آن صدا و سيما تمام فيلم های خرافاتی دنيا را به خور مردم صاده امت شهيد پرور می دهد و طوری شده برای اينکه به توانيد به رمالی برسيد 3ماه در نوبت باشيد. ملت ايران وسيله آزمايشی دست جنگير ها شده است.

 29. س و گفت:

  جناب آقای س ص عکاس دوران جنگ یادش بخیر شلمچه با دکتر بهشتی اومدین 0اون موقع دکتر نبودند) مشاور نخست وزیر بودند ودر قرارگاه فرهنگی کربلا به من نگفتن کی هستن و چه کاره .وقتی رفتند شما به من گفتید و من در اهواز گیرش اوردم.بعد جنگ در دانشکده اقتصاد هم کلاس شدیم و حالا در زندانها هم کلاسیم.علیرضا انسانی وارسته ،خدا ترس، درستکار بوده و هست و با انقلاب قرابت همه گانه دارد ولی افسوس که او باید در زندان باشد زیرا صداقتش بیشتر از احمدی نژاد است ، دینداری و خدا ترسی او بیشتر از احمدی نژاد است. او همیشه دوست داشتنی است هم در شلمچه دوستش داشتم، هم در دفتر کارش در نخست وزیری هم در دفتر انتشارات او همه جا دوست داشتنی است حتی در زنــــــــــدان.
  والسلام علی من التبع الهدی