سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادخواست اعدام «حسني مبارك» ارائه شد...

دادخواست اعدام «حسني مبارك» ارائه شد

چکیده :اولين دادخواست اعدام مبارك توسط "منتصر الزيات " وكيل جماعت‌هاي اسلامي و "حاتم داوود " فعال حقوقي مصري به دادستان مصر تحويل داده شد....


اولين دادخواست اعدام حسني مبارك به‎اتهام خيانت بزرگ به كشور توسط وكيل جماعت‌هاي اسلامي و يك فعال حقوقي مصري تحويل دادستان مصر شد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الدستور چاپ مصر، اولين دادخواست اعدام مبارك توسط “منتصر الزيات ” وكيل جماعت‌هاي اسلامي و “حاتم داوود ” فعال حقوقي مصري به دادستان مصر تحويل داده شد.

الزيات و داوود در دادخواست خود تاكيد كرده‌اند، از آنجا كه حسني مبارك متهم به خيانت بزرگ به كشور و ارائه اطلاعات نظامي به طرف‌هاي بيگانه است، مستحق مجازات اعدام مي‌باشد.

بر اساس ابلاغيه 8795 دادستاني مصر حسني مبارك رئيس جمهور سابق مصر در سال 2007 در يك گفت‎وگوي تلفني با عماد اديب، روزنامه‌نگار مصري به وي گفته بود كه در جنگ 1973 وي در اتاق رهبري عمليات نيروهاي مسلح مصر اقدام به عكس‎برداري از نقشه‌هاي اصلي جنگ و مواضع و نيروها و فرمان‌هاي داده شده نموده و ارائه آنها به دشمن كرده است.

الزيات و داوود بر اساس اين اعترافات و با استناد به ماده 130 و 131 قانون احكام نظامي مصر كه فرد مرتكب به چنين اقدامي را محكوم به اعدام مي‌كند، از دادستاني مصر خواستار مجازات اعدام به اتهام خيانت به كشور شده‌اند.


یک پاسخ به “دادخواست اعدام «حسني مبارك» ارائه شد”

  1. عبید سن خوزانی گفت:

    ای مصری های انقلابی، اشتباهی را که ماکردیم شما نکنید. بالاخره این بابا مبارک نامبارک دیکتاتورهم بود بالاخره یک کارایی کرده، درآمد مصری ها رفته بالا، مصر در جامعه بین المللی عزت و احترامی پیدا کرده، تا اعتراض کردید و آمریکا هم گفت باید بره گذاشت و رفت و پر رویی نکرد که مردم مصر عاشق من اند و…. ولش کنید این آخر عمری یه نفس راحت بکشه قول میدم یکی دوساله خودش داوطلبانه بره ملاقات عزراییل. از طرف دیگر اگر بلایی سرش بیاورید دیکتاتورهای دیگر از ترس همان بلاها سفت و سخت می ایستند و تا آخرین لحظه دفاع می کنن و هی مردم را می کشن. ول کنید بره خدا رو خوش نمیاد. فکر ماهم باشین.