سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمدعلی انصاری: اگر با مردم با زبان قدرت حرف بزنیم، خطا کرده‌ایم...

محمدعلی انصاری: اگر با مردم با زبان قدرت حرف بزنیم، خطا کرده‌ایم

چکیده :تمام فلسفه بعثت، تلاش برای تقویت ایمان مردم است، ما باید در مقابل دشمنان قدرت خود را به رخ آنها بکشیم و سر سوزنی از اصول تخطی نکنیم اما در برابر دوستانمان نباید با زبان قدرت حرف بزنیم اگر در جامعه با مردم با زبان قدرت حرف بزنیم خطا کرده ایم. باید با مردم به گونه ای حرف بزنیم که ایمان مردم بیشتر شود و باورشان به امام و انقلاب افزون گردد اگر این ایمان را نهادینه کردیم دیگر خطری جامعه را تهدید نخواهد کرد. اما اگر دعواها و یقه گیری ها جایگزین تقویت ایمان شود نباید توقع داشت که جامعه حفظ شود. وظیفه ما تقویت ایمان است....


محمدعلی انصاری در نشست اجرایی دست اندرکاران ستاد بزرگداشت امام خمینی، فلسفه بعثت را تلاش برای تقویت ایمان مردم دانست و گفت: ما باید در مقابل دشمنان قدرت خود را به رخ آنها بکشیم و سر سوزنی از اصول تخطی نکنیم اما در برابر دوستانمان نباید با زبان قدرت حرف بزنیم اگر در جامعه با مردم با زبان قدرت حرف بزنیم خطا کرده ایم.

به گزارش جماران، دبیر ستاد بزرگداشت امام، عید مبعث را روز شکوفایی تعالی انسان و بازگشت او به خاستگاه اصلی خود دانست و افزود: مبعث روزی است که انسان ثابت می کند که می تواند تا جایی ارتقا پیدا کند که برترین فرشتگان بر او نازل شوند .

وی در ادامه گفت: بعثت سرآغاز تحقق عدالت ایمان، توحید و بشریت است تا جایی که سجده ی فرشتگان بر انسان در همین بعثت نهفته است. از دیدگاه امام، یکی از علتهای نزول قرآن، خود پیامبر است اگر پیامبر ما نبود قرآن هرگز بر انسان های مادون نازل نمی شد. قبل از هر چیز، ابتدای فلسفه بعثت در وجود خود پیامبر و تعالی شخصیت ایشان شکل می گیرد این انسان این قدر متعالی است که جبرئیل با آن عظمت بر او نازل می شود. انسان های دوران پیش از بعثت در ضلال مبین بودند مکتب بعثت مکتب امید و آرمان بلندی هاست است. پیامبری از میان انسان های بی سواد و از جنس آنها مبعوث می شود تا چنین جامعه ای را عوض کند.

انصاری با تاکید بر اینکه باید بر جزء جزء آیات بعثت تفکر شود، اظهار داشت: شریعت در ضلال آشکار بود شرک، کفر، تفرقه، گمراهی و بی اخلاقی در اوج بود مردم اینقدر گمراه بودند که دختران خود را زنده بگور می کردند پیامبر در این ضلالت آشکار می خواهد آیات الهی را بخواند و این آیات را به این انسان ها تعلیم دهد .

وی با بیان اینکه بشریت با بعثت اعلام می کند که الگوی جدیدی به دست آورده است، اظهار داشت: پیامبر در نقطه اوج بود و مردم در ابتدای راه در نقطه حضیض ضلالت و گمراهی. این پیامبر و این امت از نظر قرآن در همه چیز برابرند پیامبر هیچ برتری و تفوقی بر امت خود ندارد. همان کاری را که به مردم سفارش می کند خود نیز باید انجام بدهد. شأن هدایت مردم اینگونه است که هیچ امتیازی در عمل به تکلیف و و کم گذاشتن از آن برای هیچ کس وجود ندارد تکالیف پیامبر حتی به مراتب از تکالیف مردم سخت تر است .

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) اظهار داشت: اگر ما به پیشوایان خود احترام بگذاریم از این جهت است که وقتی بعد از طی مدارج الهی و اخلاقی و علمی به مقام رهبری می رسند آن چرا که از جامعه می خواهند خود نیز موظف به اجرای آن هستند و بسیار هشیارند که از آفت ها دوری کنند و مراقب هستند که از چاپلوسی ها پرهیز می کنند.

انصاری با بیان اینکه تمام فلسفه بعثت، تلاش برای تقویت ایمان مردم است، گفت: ما باید در مقابل دشمنان قدرت خود را به رخ آنها بکشیم و سر سوزنی از اصول تخطی نکنیم اما در برابر دوستانمان نباید با زبان قدرت حرف بزنیم اگر در جامعه با مردم با زبان قدرت حرف بزنیم خطا کرده ایم.

وی افزود: باید با مردم به گونه ای حرف بزنیم که ایمان مردم بیشتر شود و باورشان به امام و انقلاب افزون گردد اگر این ایمان را نهادینه کردیم دیگر خطری جامعه را تهدید نخواهد کرد.اما اگر دعواها و یقه گیری ها جایگزین تقویت ایمان شود نباید توقع داشت که جامعه حفظ شود. وظیفه ما تقویت ایمان است.

وی همچنین از برخی رسانه ها که با افرادی درباره امام و خاطرات ایشان گفت و گو می کنند که خاطره های بسیار دوری با امام دارند و کمتر به خاطرات نزدیکان امام می پردازند، انتقاد کرد.


2 پاسخ به “محمدعلی انصاری: اگر با مردم با زبان قدرت حرف بزنیم، خطا کرده‌ایم”

  1. مرودشتی گفت:

    مردم بنی اسراییل 40 روز دعا کردند .تا اینکه خداوند موسی را برایشان فرستاد.بیایید باهم 40روز روزه بگیریم و دعا کنیم تا موسایمان آزاد شود

  2. حسین گفت:

    اقای انصاری شما درکدام گوشه از دنیا زندگی میکنید که تازه میفرمایید زبان زور مثل اینکه باتومها را ندیدید ،شکنجه های داخل زندان را نشنیدید ،زیرماشین کردنها را ندیدید