سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محکومیت اسماعیل عبدی، معلم و فعال فرهنگی به ده سال حبس تعلیقی...

محکومیت اسماعیل عبدی، معلم و فعال فرهنگی به ده سال حبس تعلیقی

چکیده :عبدی در تابستان ۸۸ با یکی از رسانه‌های خارجی، دربارهٔ وضعیت آموزش و پرورش و برخی فرهنگیان زندانی گفت‌و‌گو نمود که پس از آن بازداشت شد و مدت ۴۴ روز را در زندان اوین گذراند....


اسماعیل عبدی، آموزگار ریاضی دبیرستان و کنشگر صنفی فرهنگیان به ده سال زندان تعلیقی محکوم شده است.

به گزارش ارگان خبری فعالان حقوق بشر، این حکم توسط شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب تهران، روز چهارشنبه هشتم تیرماه، به علیزاده طباطبایی وکیل عبدی اعلام گردید.

بر اساس این گزارش، قاضی پرونده، پیرعباسی، با استناد به ماده ۵۰۰ (تبلیغ علیه نظام) و ۵۰۵ (ارتباط با دول متخاصم) حکم را صادر نموده است. این حکم، حکم اولیه است و تا یک ماه فرصت اعتراض دارد.

عبدی در تابستان ۸۸ با یکی از رسانه‌های خارجی، دربارهٔ وضعیت آموزش و پرورش و برخی فرهنگیان زندانی گفت‌و‌گو نمود که پس از آن بازداشت شد و مدت ۴۴ روز را در زندان اوین گذراند.

هم اکنون معلمان و فعالان فرهنگی متعددی در زندانهای کشور هستند، از جمله هاشم خواستار، عبدالله مومنی، رسول بداقی، علی پورسلیمان، محمد داوری و نبی الله باستان که طی دو سال اخیر بازداشت و محکوم شده اند.


2 پاسخ به “محکومیت اسماعیل عبدی، معلم و فعال فرهنگی به ده سال حبس تعلیقی”

  1. ناشناس گفت:

    راستی برای دار و دسته آقای احمدی نژاد اوین را چگونه تعریف کنیم

  2. ناشناس گفت:

    بابا جون یا این کار جرمه ،یا نه.اگه جرمه تعلیق چرا؟شما که دست به تعزیرتون توپه.اگه جرم نیست ،پس……… خودت بقیه اش رو بدون دیگه.