سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قطعات بی کیفیت چینی خودرو، در بازار ایران...

قطعات بی کیفیت چینی خودرو، در بازار ایران

چکیده :قطعات بی کیفیت خودرو چینی که شنیده می شود در نمایندگی های مجاز هم به فروش می رسد یکی از معضل های این روز های صنعت خودرو سازی کشور به حساب می...


داستان کالا های بی کیفیت چینی در بازار ایران گویی به داستانی نخ نما شده تبدیل شده است.

« قطعات بی کیفیت چینی در بازار خودرو ». این خبر چندی است در فضای بازار خودروی ایران انتشار پیدا کرده است تا اخباری پیرامون حضور کالا های بی کیفیت چینی در ایران را تکمیل کرده باشد.

به گزارش خبر آنلاین ، چندی است بسیاری از شهروندان نسبت به حضور کالا های بی کیفیت چینی در بازار داخل گلایه دارند و به آن واکنش نشان می دهند، اما یکی از مسئولان وزارت بازرگانی اعتقاد دارد یکی از اصلی ترین کانال واردات کالا های چینی خود شهروندان هستند: « بسیاری از مردم وقتی به چین سفر می کنند چمدان های خود را پر از کالا های بی کیفیت چینی می کنندو به داخل کشور می آورند. در واقع یکی از اصلی ترین کانال های وادرات کالا های بی کیفیت چینی خود مردم هستند. »

این مسئول وزارت بازرگانی در حالی پیرامون واردات کالا های بی کیفیت چینی به داخل کشور اینگونه اظهار نظر می کند که چندی است واردات قطعات خودرو از چین فریاد عده ای را بلند کرده است.

قطعات بی کیفیت خودرو چینی که شنیده می شود در نمایندگی های مجاز هم به فروش می رسد یکی از معضل های این روز های صنعت خودرو سازی کشور به حساب می آید.

گروهی از کارشناسان اعتقاد دارند واردات این محصولات بی کیفیت چینی می تواند تولید کنندگان داخلی را با ضرر فراوانی مواجه سازد چه آنکه محصولات چینی با کیفیت پایین تر و قیمت کم تر سبب خواهد شد محولات با کیفیت نادیده گرفته شوند و محاسبات تولید کنندگان داخل بر هم بخورد.


یک پاسخ به “قطعات بی کیفیت چینی خودرو، در بازار ایران”

  1. ناشناس گفت:

    سوال مردم چه مقدار جنس نا مرغوب از طریق چمدان وارد می کنند؟ مقدار کالاهای نا مرغوب وارداتی از طریق صاحبان زر وزور از مجاری رسمی وغیر رسمی که قطعا مسئولان وزارت بازرگانی وگمرکات خبر دارند چقدر است؟