سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ناطق‌نوری: مردم توقع دارند باندبازی، ریا، رشوه، دروغ و فامیل بازی در دستگاه‌ها نب...

ناطق‌نوری: مردم توقع دارند باندبازی، ریا، رشوه، دروغ و فامیل بازی در دستگاه‌ها نباشد

چکیده :مردم توقع دارند وقتی به من آخوند می رسند اسلام را در من ببینند. مردم توقع دارند باند بازی، ریا، رشوه، دروغ و فامیل بازی‌ها در دستگاهها نباشد. بنده یقین دارم اگر ما به اسلام عمل کنیم نه آمریکا و انگلیس و هیچ دشمنی غلطی نمی تواند بکند....


علی اکبر ناطق نوری با اشاره به شهید بهشتی و 72 تن گفت: بهترین کسانی که انقلاب را حفظ کردند اینها بودند نه کوتوله ها و تنگ نظران.

به گزارش خبرآنلاین حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری در مراسم سالگرد انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب اسلامی که روز پنجشنبه در مصلای شهرستان نور برگزار شد، با اشاره به ماجرای بنی صدر، منافقین، شیخ علی تهرانی، جریان شریعتمداری و باند سیدمهدی هاشمی و جریانهایی که تا امروز وجود دارد افزود: هرکس به این انقلاب خیانت کند رسوا می شود ولو اینکه ناطق باشد و 50 سال سابقه مبارزه داشته باشد.

وی گفت: مردم توقع دارند وقتی به من آخوند می رسند اسلام را در من ببینند. مردم توقع دارند باند بازی، ریا، رشوه، دروغ و فامیل بازی‌ها در دستگاهها نباشد. بنده یقین دارم اگر ما به اسلام عمل کنیم نه آمریکا و انگلیس و هیچ دشمنی غلطی نمی تواند بکند.

وی که در مراسم سالگرد شهادت عباسعلی ناطق نوری نماینده دور اول مجلس شورای اسلامی سخن می گفت با بیان اینکه هر واقعه تاریخی علل به وجود آورنده ای دارد افزود: اگر بنا باشد آن واقعه تاریخی ماندگار شود و در لابلای تاریخ فراموش نشود نیاز به علل به علل نگهدارنده دارد. اسلام یک علت محدثه دارد که آن وجود مبارک نبی اسلام(ص) است.

عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: پیامبر در چنین روزی با نازل شدن وحی، اسلام را به وجود آورد و رسالت خود را در ابلاغ آن که از سوی پروردگار به سویش آمده بود انجام داد.

وی با بیان اینکه پیامبراسلام(ص) با شرک، کفر، نفاق و مستکبران عصر خودش مبارزه کرد افزود: بت‌پرستان با خرفات و موهومات و ظلم و استبداد بر گرده مردم سوار بودند و پیامبر(ص) در مقابل همه این جریان های انحرافی ایستاد و طبیعی است که آنها با پیامبر(ص) مقابله کنند و به او نسبت دیوانگی و جنون بدهند.

وی اولین عامل نگهدارنده اسلام را شخص پیامبر دانست و گفت: پیامبر با منش، اخلاق، صبر و شرح صدر و عقل و درایتش در مقابل عوامل بازدارنده ایستاد و در دل و قلب مردم حاکم شد.

علی اکبر ناطق نوری با اشاره به آیه ای از قرآن‌کریم ادامه داد: اگر پیامبر قرار بود انسان خشن و یا کم ظرفیتی باشد هرگز انقلابش موفق نمی شد. بنده به مسئولان محترمی که امروز در خدمتشان هستیم عرض می کنم که مردم حال قیافه گرفتن مسئولان را ندارند اینکه ما گمان کنیم وقتی مسئولیتی گرفتیم حریمی برای خود قائل شویم و بگوییم مردم ظرفیت ندارند و اگر خاکی باشیم آنها سوء استفاده می کنند این شیطانی است.

وی تصریح کرد: بنده به این موضوع قائلم که گفته می شود مسئول باید شان خودش را حفظ کند همه بی ربط است. شان مسئول به این نیست که صبر کنیم مردم به ما سلام کنند.

رئیس دفتر بازرسی مقام رهبری با اشاره به خصوصیات اخلاقی پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: اینکه ما گمان کنیم وقتی مسئولیتی گرفتیم حریمی برای خود قائل شویم و بگوییم مردم ظرفیت ندارند یا اگر خاکی باشیم مردم سوء استفاده می کنند این شیطانی است.

وی با بیان اینکه یکی از خصلت های پیامبر(ص) سلام کردن به همه افراد بود گفت: ما وقتی 4کلاس درس می خوانیم و لیسانس و فوق لیسانس می گیریم و مدیر می شویم خودمان را گم می کنیم و بعد می گوییم مسلمانیم. باید این تعینات را دور ریخت.

وی عامل دوم در بقای اسلام را امیرالمومنین(ع) دانست و گفت: امام علی (ع) با شمشیر و جهادش، با تواضع و حسن خلقش عامل بقای اسلام بود. همچنان که سکوت و فریاد علی عامل بقای اسلام به شمار می رود.

ناطق نوری با اشاره به ماجرای سقیفه و تعیین شروطی از سوی این شورا برای خلافت حضرت علی(ع) و عدم پذیرش این شروط از سوی امام افزود: علی(ع) با نه گفتن از اسلام دفاع می کند و بعد از خلیفه سوم هم که مردم به دنبال خلافت او بودند به آنها تاکید می کند که شما تاب عدالت علی و اجرای قانون را ندارید. مردم می گفتند هرکس می آید شعاری می دهد ولی علی(ع) خلافت را پذیرفت و عدالت را عملا اجرا کرد.

وی افزود: فریاد، سکوت، نپذیرفتن و سرانجام پذیرفتن خلافت از سوی حضرت علی(ع) برای اسلام بود.

ناطق نوری با بیان اینکه انقلاب ما هم تبلوری از آن اسلام است اظهارداشت: بعد از قرنها یک شخصیت وارسته و عبد صالح خدا، اسلام را احیا کرد و تا زمانی که در حیات بود عامل نگه دارنده این انقلاب بود.

وی عامل بعدی در بقای انقلاب را شهدا دانست و با اشاره به انفجار حزب جمهوری گفت: شهدای 7تیر چرا شهید شدند؟ جرم شهید بهشتی این بود که زودتر از بقیه فهمید و فریاد زد و گفت بنی صدر منحرف است. جرم حزب جمهوری اسلامی این بود که کاندیدایش بنی صدر نبود و تهمت به شهید بهشتی به همین علت بود.

وی با اشاره به خاطره ای در مورد تهمت هایی که در دوران حیات شهید بهشتی به او زده می شد گفت: زمانی که ایشان رئیس دیوان عالی کشور بود به او اجازه سخنرانی نمی دادند و می گفتند تو منحرفی! وقتی هم بنده در دیدار کارکنان نیروی هوایی از قول آنها شنیدم که گفتند به بهشتی بگویید پولهایی را که به خارج برده به کشور برگرداند من به آنها گفتم تنها بهشتی در لیستی که شما می گویید نیست بلکه من هم جزو آن هستم.

ناطق نوری نداشتن حافظه تاریخی را یکی از عیوب ایرانیان برشمرد و گفت: محققی درباره خصوصیاتی ایرانی ها می گفت که ایرانی ها استعداد خوبی دارند و در هرجایی حضور داشته باشند پیشرفت می کنند ولی عیب آنها این است که حافظه تاریخی ندارند.

ناطق نوری با بیان اینکه مومن از یک لانه دوبار گزیده نمی شود گفت ولی ما از یک لانه هزاران بار گزیده می‌شویم.

وی با اشاره به شهید بهشتی ادامه داد: جرم این 72تن این بود که انحراف بنی صدر و جریان نفاق را فهمید و همان ها که در مجلس به بهشتی حمله می کردند وقتی او شهید شد تریبون را در دست گرفتند. برخی ها هواشناسی شان خوب است و زود می چرخند.

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب در حزب جمهوری اسلامی افزود: بهترین کسانی که انقلاب را حفظ کردند اینها بودند نه کوتوله ها و تنگ نظران.

ناطق نوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فداکاری خانواده های شهدا برای پایداری انقلاب اسلامی گفت: من اعتقادی دارم و هرچه می گذرد این اعتقاد عمیق تر می شود و آن این است که انقلاب حقیقتی دارد و آن این است که آن خونهایی که برای انقلاب داده شده و پدران و مادران شهدا حقیقتی است که اجازه نمی دهد حقه‌ها و دروغ پردازی ها پنهان بماند و پرده کنار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری در ابتدای سخنانش با تبریک بعثت نبی اکرم و گرامی داشت شهدای 7تیر و شهید بهشتی اظهار داشت: قاعدتا بنده نباید سخنران مراسمی باشم که بیت ما دعوت کنده آن است اما صرفا برای تقدیر و تشکر از مردم وفادار و علاقه مند به اسلام و انقلاب و شهیدان پشت این تریبون حاضر شدم.


13 پاسخ به “ناطق‌نوری: مردم توقع دارند باندبازی، ریا، رشوه، دروغ و فامیل بازی در دستگاه‌ها نباشد”

 1. حبیب تبریزیان گفت:

  ناطق‌نوری: مردم توقع دارند باندبازی، ریا، رشوه، دروغ و فامیل بازی در دستگاه‌ها نباشد.

  مگه الان هست؟ ؟

 2. رضا گفت:

  همین مردم بودند که شماها را به حکومت و مقامات بالا رساندند

 3. محمد گفت:

  مردم یک توقع دیگری هم دارند آن هم چاپلوسی و بقا به هر قیمت …

 4. ناشناس گفت:

  راستي آقاي ناطق جواب احمدي نژاد را ندادي ؟ خودت چكار ميكني ؟ پسرانت معلوم است چكار ميكنند ؟ در موضع احمدي نژاد ساكت شدي و چرا دفاع از خود نميكني ؟ مصلحت است كه اون آقا شما را به لجن بكشد و شما در مقابلش ساكت بماني ؟ اگر خاتمي آن حرفها را در مورد شما زده بود فكر ميكنم الان كفن پوشان زيادي را در قم راه انداخته بودي . با مردم رو راست باشيد زمان دودوزه بازي گذشته است . مردم ميفهمند گر چه اقتدارگرايان نفهمند .

 5. مشقاسم گفت:

  بابام جان به این ترتیب کار مملکت فلج می شود و همه دستگاهها می خوابد. به بین دراین حکومت چقدر قوم وخویش بازی و دوست وفامیل و رقیب بازی است. اما ما که خودمان اهل غیاث آباد هستیم و یک نفر غیاث آبادی سرکار نیست جز آن غیاث آبادی باستان شناس، سرمان بی کلاه مانده است ناطق جان

 6. minoo- ghahreman گفت:

  ai agha iani mifarmaiid ik tatili be kole mamlekat bedahim
  che arezohaie mahali darid

 7. ناشناس گفت:

  ناطق نوري حرف‌هاي قشنگي زده ولي ما تا حالا در رفتار ايشان چنين چيزي نديديم كه بتوانيم باور كنيم به اينها عملاً معتقدند. حق داريم به ديدة ترديد به اين صحبت‌ها بنگريم. شايد مي‌خواهند كانديدايي چيزي شوند.

 8. سبزه قبا گفت:

  از کرامات شیخ ما اینست شیره را خورد و گفت شیرین است

 9. سید گفت:

  حکایت واعظ غیر متّعظ است. اخوی سرکار چه فضیلتی دارد که نماینده مجلس است؟ فرزندتان اگر منسوب شما نبود، آیا در وضعیت فعلی بود؟ دعوای سرکار با آن …، شما را محق نمی‌سازد.

 10. عبید سن خوزانی گفت:

  نه خیر به ایشان بگو اگر اخوی شما به آن نحو کشته می شد، شما به آن پست و مقام هایی که رسیدی می رسیدی؟ حالا که از گود کنارت گذاشته اند، زبان به انتقاد گشوده ای، علی اکبرآقا شما درد مردم نداری، دردت این است که چرا آنها برخر مراد سوارند و من پیاده. درحالیکه که اگر درست دقت کنی، با آن سواد و معلومات و آن پیشنه والله این کارهایی که تاحال به تو داده بودند و این حق وحقوقی که اکنون می گیری و آن ثروت و مکنت، به والله از سرجنابعالی هم بالاتر است.

 11. علی گفت:

  نمی دونم ما ها چرا این جوری هستیم!…ما یعنی این ملت! به خون دشمنون تشنه ایم و همیشه از شیوه ها و خصوصیات زشت اخلاقیش مینالیم و فریاد سر میدیم اما خودمون درست سر بزنگاه ویا همیشه به همون شیوه ها و خصوصیات رفتار می کنیم…حرف می زنیم و قضاوت می کنیم…! دوستان این شیوه ی حرف زدن شما در اینجا و کامنت هاتون عجیب منو یاد احمدی نژاد میندازه! همون کسی که الان دو ساله روز و شب داریم ازش انتقاد می کنیم…!از ادبیات زننده اش…از وقاحتش…از بی دلیل و مدرک حرف زدنش…از دروغاش…از توهیناش و…و…و…..و
  درست نیست که بر اساس مشتی شایعات و حرف هایی که هیچ وقت ثابت نشدن راجع به آدما قضاوت کنیم…به نظر من ناطق همیشه در این نظام متعادل تر و منصف تر از دیگرانی بوده که امروز این طرفی و اون طرفی افتادن…! اون روز که عده ای از اصلاح طلبان افراطی امروز زن و بچه ی مردم روبه جرم بی حجابی در خیابان ها میزدند و زندانی می کردند تنها کسی که در همون دهه ی 60 با قدرت جلوشون وایساد و این کارو جمع کرد ناطق بود…و جالبه که اون وقت در دوم خرداد گفتن اگه بیاد پیاده رو ها رو زنونه مردونه میکنه!!…سیاست دنیای کثیفیه و ما متاسفانه مردمی فراموش کار…!
  ای کاش به روش ,ادب و متانت میر حسین موسوی عزیز باور داشته باشیم…شعار دادن کافی نیست…
  و امیدوارم پیام من رو بذارین!…

 12. ناشناس گفت:

  راستی آقای ناطق مگر رهبری نگفت در کهریزک جنایت شده پس جنایتکاران را چرا به سزای جنایتشان نمیرسانند؟ در عوض محبوب دل ملت ایران را حبس خانگی کرده اند. شما چطور از این نظام پشتیبانی میکنید در حالیکه خود رهبر گفت آنجا جنایت شده مل قضیه کوی دانشگاه ماست مالی شد.شما دینتان را به مردم عرضه کردید چیزی توش پیدا نشد جز فلاکت و بدبختی برای ملت ایران.

 13. ناشناس گفت:

  ناطق از اول مخالف احمدی نژاد بود و حملاتشو خیلی قبل تر از انتخابات شروع کرد و به همین دلیل و حمایت های صریح از آقای موسوی به شدت کینشو به دل گرفتن و آخرم زهرشونو ریختن بهش…سکوت اعتراضی ناطق بعد از انتخابات ظلم هایی که شد و جنایت کهریزک ,برای… و حکومت خیلی سنگین بود…اونقدر که بارها تحت عنوان بی بصیرتی خواص و سکوتشون تو صحبت های …مطرح شد…رهبر خیلی دوست داشت امثال ناطق تاییدش کنن و پشتش باشن اما ناطق تو موضع انتقادیش به این قضایا موند …