سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

لااقل دم از حكومت عدل علی نزنیم

چکیده :این حرف مال مانیست كه همیشه از حكومت اسلامی حرف زده ایم و مردم را به آرمانهای عدالت علوی سرخوش و دلگرم ساخته ایم . باید تكلیفمان را مشخص كنیم ، اگر ادعای حركت در مسیر الگوی آرمانی اسلام را داریم باید پای آن بایستیم و اگر قرار است مثل " همه جای دنیا " باشیم دیگر سزاوار نیست این قدر از دین و عقیده مردم هزینه كنیم و دائم از حكومت عدل علی علیه السلام حرف بزنیم....


محمد رضا زائری در وبلاگش می نویسد:

قربون برم خدا رو ، یه بوم و دو هوا رو … این ور بوم تابستون، اون ور بوم زمستون …

قصه اش را همه می دانید و احتمالا شما هم مثل من این روزها زیاد یاد این قصه می افتید .

برخی از مسئولان بدون آن كه متوجه باشند برای توجیه یك مشكل از چاله به چاه می افتند . مثلا می خواهند شرمساری شان از قضیه ای مثل تجاوز دسته جمعی اشرار به اعضای یك خانواده در محیط خصوصی و فقدان امنیت و عدم برخورد قاطع با مجرمین ( كه طبق اعلام رسمی اكثرا سابقه دار بوده اند) را بپوشانند و چون ما قرار نیست مثل سوئدی ها استعفا دهیم یا مثل ژاپنی ها خودكشی كنیم با كمال جرأت و شهامت اظهار می فرمایند : در ” همه جای دنیا ” از این اتفاق ها می افتد ! و البته تا اینجا حق هم دارند و راست می گویند ، بله در ” همه جای دنیا ” از این اتفاقات رخ می دهد .

لیكن آیا در سایر امور هم ما خودمان را با ” همه جای دنیا ” مقایسه می كنیم كه اینجا مثل ” همه جای دنیا ” شده ایم ؟ چرا وقتی پای مردم در میان است حق نداریم خود را با دیگران مقایسه كنیم ، ولی وقتی نوبت به پاسخگویی مسئولان می رسد ما می شویم مثل ” همه جای دنیا ” ؟

بیایید صادقانه بپذیریم كه ما در شرایطی به سر می بریم كه خوب و بدش در هم است و همه چیزمان به هم می آید و به هزار و یك دلیل – از تراكمات تاریخی و فرهنگی تا توطئه استكبار جهانی – مشكلات خودمان را داریم .

ما كه حراست یك اداره كوچك مان در آن طرف كشور، یك نفر را به دلیل شبهه مشكلی ساده اخراج می كند اما كسی دیگر با پرونده ای صدبرابر آن می تواند [ … ] بشود.

ما كه سرقت های میلیاردی را رها می كنیم و به سرقت دو كیلو گوشت می پردازیم . ما كه از صدور انقلاب و تأثیرگذاری در تحولات منطقه حرف می زنیم و درست در اوج تحولات جهان اسلام سرمردم را به جن و جن گیری گرم می كنیم و آبروی دین و دیانت و انقلاب و نظام را در دنیا می بریم .

ما كه پلیس مان این طور به حجاب خانم ها و لباس آقایان می پردازد و درست وقتی كه افتضاح تجربه عربستان سعودی در سازمان امر به معروف و نهی از منكر شان آشكار شده، به فكر تأسیس وزارتش افتاده ایم!

كجای ما به ” همه جای دنیا ” شبیه است كه اینجایمان را این طور توجیه می كنیم ؟

آیا در همه جای دنیا مطبوعات و رسانه ها از پرداختن به بسیاری امور منع می شوند ؟ آیا در همه جای دنیا پنجاه كانال تلویزیونی را یك رئیس اداره می كند ؟ آیا در همه جای دنیا یك انتقاد ساده از یك وزیر و وكیل هم ترس و لرز دارد ؟ آیا در همه جای دنیا ناتوانی ها و كوتاهی شان را باامام و انقلاب و شهدا و دین و خدا توجیه می كنند ؟ آیا در همه جای دنیا می توان از پاسخگو بودن در مقابل مردم به بهانه های گوناگون فرار كرد ؟

آیا در همه جای دنیا موقع سخنرانی از ولایت فقیه دم می زنند و موقع عمل از زیرش در می روند ؟ آیا در همه جای دنیا حرف های مهم نوروزی رهبرشان را طی فروردین ماه روی موتورسیكلت های تشریفات می نویسند و بعد كلا فراموش می كنند ؟

آیا در همه جای دنیا با خون شهدا به همه جا می رسند و بعد قبور مطهرشان را تخریب می كنند و حتى به اجساد پاكشان اهانت می شود ؟

آیا در همه جای دنیا وقتی یك طلبه متعهد به اطاعت از توصیه رهبرشان به مطالبه عدالت می پردازد دستگیرش می كنند و با زبان روزه سیلی اش می زنند ؟ آیا در همه جای دنیا به جای تبیین ارزشهای نظام خود از طریق مدارس و رسانه ها فقط شعارش را می دهند وبعد مخاطبان را به خاطر دوری از این ارزشها محاكمه می كنند ؟

آیا در همه جای دنیا در برنامه كودك تلویزیون مجری های عروسكی به بچه ها توصیه راستگویی می كنند و در اخبار سراسری اش مسئولان رسمی تجربه های دیگر دارند ؟

از این سؤالات تا دلتان بخواهد می شود پرسید . این پرسش ها هم جواب دارد . آری ، اگر معلوم شد كه ما در همه چیزمان مثل همه جای دنیا هستیم ، آن وقت این موضوع را هم می پذیریم و مثل همه جای دنیا برای درمان این درد دنبال دوا می گردیم .

آری ، در ” همه جای دنیا ” هزار و یك مشكل دارند ،‌فراموسونری هست ، سی آی ای هست ، نفوذ مال و ثروت و قدرت هست ، فساد و فحشا هست و همه اینها قبول ، اما در مقابل یك نوعی توازن قوای سیاسی مناسبات سلطه و حضور حزبی و پرسشگری و پاسخگویی و افشاگری هم هست . و از همین ” همه جای دنیا ” هر روز رسانه های خودمان خبر از وزیری می دهند كه به خاطر یك دروغ استیضاح شده یا رئیسی كه به خاطر یك مشكل بركنار گردیده یا نماینده پارلمانی كه به خاطر استفاده از كارت اعتباری اداری برای سی لیتر بنزین ناقابل آبرو و حیثیت خود را از دست داده است .

پیشتر بارها نوشته ام كه هرگز روا نیست خود را با هر جای دیگر دنیا مقایسه كنیم ، ارزشهای معنوی و قابلیت های انسانی و امیدهای الهی كه انقلاب مبار ك اسلامی را تا كنون هدایت كرده در هیچ جای جهان نیست . افزون بر این ، هر چه در معیارهای ظاهری و مادی مطرح می شود در مقابل دستاوردهای عظیم این نظام پرافتخار رنگ می بازد .

مردم هم حقایق را می دانند و می فهمند كه رنگ و لعاب دروغین دموكراسی و آزادی در غرب اساسا فریبی بیش نیست ، با این تفاوت كه آنها برای جا انداختن این دروغ هزینه می كنند .

در مقاله ” آمریكا دروغ می گوید ، جمهوری اسلامی هم ! ” به همین موضوع پرداخته ام كه آنها در مسائل كلان دروغ می گویند ولی در امور خرد به راستگویی تظاهر می كنند اما ما در شعارهای اساسی نظام چون ” استقلال و مردمسالاری دینی ” راست می گوییم لیكن خودمان را برای امور بسیار ساده ای ضایع می كنیم و مثلا می گوییم در كشور ما اصلا همجنس بازی وجود ندارند و هیچ كس برای نان شبش محتاج نیست ! “باید بپذیریم كه نمی شود یك بام داشت ودو هوا ، و با تعابیری مثل ” همه جای دنیا ” با مردم سخن گفت .

این حرف مال مانیست كه همیشه از حكومت اسلامی حرف زده ایم و مردم را به آرمانهای عدالت علوی سرخوش و دلگرم ساخته ایم . باید تكلیفمان را مشخص كنیم ، اگر ادعای حركت در مسیر الگوی آرمانی اسلام را داریم باید پای آن بایستیم و اگر قرار است مثل ” همه جای دنیا ” باشیم دیگر سزاوار نیست این قدر از دین و عقیده مردم هزینه كنیم و دائم از حكومت عدل علی علیه السلام حرف بزنیم.


16 پاسخ به “لااقل دم از حكومت عدل علی نزنیم”

 1. ناشناس گفت:

  ما هم همين را ميخواهيم يعني ايران كلا مثل ” همه جاي دنيا ” شود . والسلام

 2. ناشناس گفت:

  Zaeri nakone mikhay kandide majles beshi?

 3. نیکو گفت:

  اساسا مقایسه بدون وجه شبه کار عبثی است.برای قیاس دو یا چند سرزمین مجزا با مردم و فرهنگی گوناگون باید شرایط اجتماعی سیاسی و… را در نظر گرفت.ایران به لحاظ شرایط اجتماعی و سیاسی قابل مقایسه با اروپا و آمریکا نیست.
  متاسفانه سردمداران جمهوری اسلامی هر کجا به سودشان باشد از زشتی ها و پلیدی های آمریکا دم میزنند و هر کجا به نفعشان باشد برای بزرگ جلوه دادن خود، خودشان را با شیطان بزرگ(آمریکا) در یک سطح میخوانند.

 4. رضا گفت:

  سلام رضا جان. ما جوانان هم همین را گفته و می گوییم. چرا باید در ینگه دنیا که به قول بعضی آقایان دین هم ندارند متجاوز به حرمت انسانی بازخواست شود ولی در کشور خودمان که ادعای امالقرای کشورهای اسلامی را دارد بعد از تجاوز فلان آخوند فقط به خلع لباسش بسنده می شود و … این یعنی اینکه این آقا تازه شده همانند ما. به قول شیر پاک خورده ای همه ی ما زناکاریم چون آقایان تازه بعد از انجام این عمل شنیع مانند ما می شوند. حکومت شاه هر اشتباهی کرد به اسم دین مانند این آقایان ضربه به دین نزد. در اینجا باید به کسانی که رهبری جامعه را به اصطلاح به عهده دارند از قول آقای خمینی بگویم: یا می دانید چه خبر است که در این صورت گناه کارید و یا نمی دانید که در اینصورت لیاقت رهبری جامعه را ندارید ادعای حکومت علی جان پیشکش.

 5. ناشناس گفت:

  کلام زیبایی بود.رسا و صحیح.هر چند نرود میخ آهنی بر سنگ.ولی آنان که باید بشنوند ،می شنوند هر چند خود را به بی راهه زنند.و یقینا این چرا ها روزی که خیلی هم دیر نیست،دامن آنان را خواهد گرفت.آن روز قطعا دیر نخواهد بود.

 6. ناشناس گفت:

  عالی گفتید.

 7. آرمین گفت:

  در مورد آمار ها هم همین گونه است،اگر در آمارهای سازمان ملل یا بانک جهانی و… ایران رتبه خوبی داشته باشد،سر مردم بیچاره را از زیادی پخش این خبر سوراخ میکنند ولی اگر رتبه بدی داشته باشد میگویند این آمار را آمریکاِی جهان خوار و انگلیس آدم خوار!! و وابستگان استکبار جهانی داده اند.این مسئله ایست به نام سیاست یک بام و دو هوا.

 8. ناشناس گفت:

  حاج اقا اقر بخیر . تازه افتاده؟
  این فرمایشات همونایی نیست که دو سال پیش میر و شیخ رو برای گفتنشون تقبیح و تکفیر کردین؟

 9. minoo- ghahreman گفت:

  tazh aghaie ahmadi nezhad migoiad aga mozaheme atrafiyane man shavid felan o bisar mikonam ‘ yani baraie …………. asmeshon ro nayar ‘ tahdid ham mikonad tazh darim shabie mafiya amal mikonim ‘ tahdi be chi ! nemidonam

 10. ناشناس گفت:

  تو مدرسه به ما میگفتن شاه مردمو می کشت. یه دفعه رو بچگیم پرسیدم یعنی خودش اسلحه داشت تیر مینداخت؟ گفتن نه دستورشو می داد. گفتم یعنی پشت سربازا وایستاده بود می گفت بزنید؟ گفتن نه! کسی رو منصوب کرده بود که اون می گفت.
  حالا موندم من که با اون استدلال ها بزرگ شدم به بچه م چه استدلالی رو بگم که از جمهوری اسلامی بدش نیاد

 11. ناشناس گفت:

  ولی فقیه در ثواب اعمال خوبی که در مملکت تحت فرمانش انجام میگیرد شریک است. آیا اگر در اثر ظلم، فساد و فقر در مملکت گناه و بی دینی رواج پیدا کند آیا ولی فقیه در عقاب آن نیز سهیم خواهد بود؟ آیا اگرخدای ناکرده در این سیستم ظلمی تحت نام ولی فقیه و توسط افرادی که مستقیم توسط ایشان منصوب می شوند رخ دهد مسئولیتی متوجه ایشان نمی شود؟

 12. ناشناس گفت:

  در قرآن کریم از اشتباه پیامبران بزرگی چون موسی گفته شده که توبه کرده¬اند (رب انی ظلمت نفسی فغفرلی). خداوند متعال نیز بارها درباره آنان فرموده : “نعم العبد انه اواب”. اواب به معنای کسی است که بسیار برمیگردد و از خطاهایش استغفار میکنه. سوال اینجاست که بصیرت ولی فقیه از پیامبران اولوالعزم نیز بالاتر بوده که حتی یک اعتراف به اشتباه در کارنامه ایشان نیست؟

 13. یا حسین گفت:

  موسوی و کروبی را از حبس و زندانی شدن نا عادلانه و بدون محاکمه ازاد کنید

 14. ناشناس گفت:

  آقاي خامنه اي، آقاي موسوي را آزاد كن لطفا.

 15. احمد گفت:

  دم شما گرم دقیقا زده ای به هدف .

 16. ناشناس گفت:

  برادر عزیز ما از علی وراه علی نه تنها بوی نبردهایم که در مقابل اومحکم ایستاده ایم