سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت‌الله مقتدایی: قوه قضاییه تا رسیدن به نقطه مطلوب نظر امام فاصله دارد...

آیت‌الله مقتدایی: قوه قضاییه تا رسیدن به نقطه مطلوب نظر امام فاصله دارد

چکیده :مقتدایی در پاسخ به اینکه آیا دستگاه قضایی پس از رحلت امام (ره) توانست منویات امام را برآورده سازد گفت:خیر،ما به نقطه مورد نظر امام نرسیده ایم....


دادستان اسبق کل کشور با بیان اینکه امام با امتیاز دادن به اشخاص به صورت خاص مخالف بودند تاکید کرد که دستگاه قضایی تاکنون نتوانسته منویات امام را از حیث اجرای عدالت بخوبی اجرا کند.

آیت‌الله مرتضی مقتدایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران در تحلیل خود از ابعاد شخصیتی امام(ره) با بیان اینکه امام (ره) دارای ابعاد شخصیتی مختلف و ممتازی بودند اظهار داشت:امام از نظر علمی یک فقیه روشن ،یک فیلسوف وارسته و فرزانه و یک عارف کامل بودند که شاگردان مجتهد و عالم فراوانی تربیت کردند.

مدیر شورای عالی حوزه علمیه قم ادامه داد: تالیفاتی که به قلم امام (ره) نوشته شده اکنون در حوزه مورد استفاده است.

مقتدایی امام(ره)را یک زاهد واقعی دانست که ساده زیستی او موجب تعجب شخصیت‌های سیاسی می‌شد و گفت:امام(ره) چه درزمان طلبگی و چه زمانی که استاد بزرگ حوزه بودند در یک خانه محقر زندگی می کردند و بعد از پیروزی انقلاب که به عنوان رهبر نظام جمهوری اسلامی معرفی شدند باز حضرت امام زندگی ساده و بی آلایشی داشتند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه شیوه زندگی امام (ره) برای مسئولین نظام یک الگو بود افزود:زندگی امام (ره) و بیت ایشان در قم و در جماران برای مهمانان خارجی که به ایران می آمدند اعجاب انگیز بود و از اینکه می دیدند رهبر انقلاب ایران در چنین خانه محقری زندگی می کنند تعجب می‌کردند.

مقتدایی در پاسخ به سوالی در رابطه با رعایت عدالت در دستگاه قضایی در دوران امام خمینی (ره)گفت:امام(ره) بر این نظر بودند که پس از پیروزی انقلاب همه قوا باید براساس اسلام وعدل اداره شود مخصوصا قوه قضاییه که کار قضاوت کردن را بر عهده داشت و می بایست قاضی مجتهد عادل باشد.

وی با بیان اینکه در دستگاه های دیگر برای قبول مسئولیت شرط عدالت وجود ندارد گفت:امام برشرط عدالت برای قضاوت کردن تاکید داشتند و بر رعایت حقوق مردم به خصوص حقوق اجتماعی آنها اصرار می ورزید.

مدیر شورای عالی حوزه علمیه قم افزود:امام (ره)می فرمودند مردم ما قانع هستند اما بی عدالتی را تحمل نمی کنند،امام با امتیاز دادن به اشخاص به صورت خاص مخالف بودند و این را مغایر عدالت اجتماعی می دانستند.

مقتدایی در پاسخ به اینکه آیا دستگاه قضایی پس از رحلت امام (ره) توانست منویات امام را برآورده سازد گفت:خیر،ما به نقطه مورد نظر امام نرسیده ایم.

مدیر شورای عالی حوزه علمیه قم همچنین در پاسخ به اینکه با توجه به تاکید امام بر وحدت حوزه و دانشگاه فکر می کنید حوزه و دانشگاه در رسیدن به این وحدت و ایفای نقشی که برعهده آنها بوده موفق بودند؟گفت:همانطور که امام فرمودند حوزه و دانشگاه دو بال عینی برای ترقی هستند و هر کشوری که بخواهد پیشرفت کند باید این دوبال را باهم داشته باشد.

مقتدایی تصریح کرد:مراد از اتحاد حوزه و دانشگاه یکی شدن آنها نبود بلکه هدف همکاری این دو باهم بوده است.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف تلاش شده است اما نتیجه حاصل شده در حد مطلوب نیست و توصیه می کنم برادران ما در حوزه و دانشگاه اهتمام بیشتری به وحدت حوزه و دانشگاه داشته باشند.


7 پاسخ به “آیت‌الله مقتدایی: قوه قضاییه تا رسیدن به نقطه مطلوب نظر امام فاصله دارد”

 1. ناشناس گفت:

  رسيدن بان نقطه مطلوب ياران امام ميتوانند.نه دشمنان امام كه لحظه به لحظه دستورات امريكا را اجرا ميكنند

 2. ناشناس گفت:

  دو سوال اساسی:
  1 – چقدر زمان لازم است تا برسیم؟
  2 – در این بیست سال که مستقیما زیر نظر رهبری بوده چه عاملی مانع رسیدن به اهداف عالیه قوه قضائیه وجود داشته است ؟ انتخاب رییس قوه آن که با مردم یا سایر مسئولین نبوده که در انتخاب آن بصیرت لازم بکار گرفته نشده باشد.

 3. ناشناس گفت:

  قوۀ قضاييه ما دنده عقب كار ميكند و عقب گرد ميكند و از زمان امام و شاه و رضا شاه گذشته و الان در زمان” آقا ” محمد خان قاجار است و تا رسيدن به نقطۀ مطلوب يعني عصر حجر و قانون جنگل راه زيادي نمانده است كه به اميد شيطان و رمالها و جن گيرها و مسئولين بيكفايت هر چه سريعتر به آن نقطه هم خواهيم رسيد !!!!!

 4. ناشناس گفت:

  حتما مطلوب آقا هست !!

 5. ناشناس گفت:

  جواب رديف دو ناشناس هر موقع بمعني واقعي شعار اصلي انقلاب 57 ازادي.استقلال.جمهوري اسلامي اجراشد. متاسفانه بعد از انقلاب تيزهوشي دشمن و غفلت و اشتباه ما كار را باينجا كشاند و كه مغزهاي گشور يا فراري يا اواره .ويا حرص جوش ميخورند . و دشمنان انقلاب وگشور هم خون شهداو پولهاي بيت المال و بخصوص پولهاي باد اورده مثل گراني بي حساب كتابوغيره

 6. جانباز70درصد گفت:

  حتمامطلوب اقاهست!!

 7. سید گفت:

  در حد و اندازه یک حکومت دیکتا توری هست .