سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » امید کوکبی در انتظار تشکیل دادگاه...

امید کوکبی در انتظار تشکیل دادگاه

چکیده :کوکبی که به «ارتباط با دولت متخاصم» و « کسب درآمد نامشروع» متهم شده است، از بزرگترین نخبگان فیزیک اتمی جهان است و پیش بینی می شود در سالهای آینده به یکی از بزرگترین دانشمندان این رشته تبدیل شود، اما در صورت تداوم حضور در زندان این فرصت برای وی و کشور از بین خواهد رفت....


امید کوکبی تا پایان تیرماه در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه خواهد شد.

به گزارش وبلاگ این نخبه ی جوان دربند، یک منبع آگاه خبرداد پرونده امید به این شعبه ارجاع شده است و پایان تیرماه به عنوان زمان برگزاری دادگاه وی تعیین شده است.

امید کوکبی با وجود اتمام بازجویی ها، سه هفته پیش از بند 350 به بند 209 بازگردانده شده بود که هفته گذشته مجددا به بند عموم انتقال یافت و  علیرغم این که مدت کمی به زمان دادگاه وی مانده است اما هنوز وکیلش موفق به دیدار با او نشده است.

امید کوکبی، دانشمند جوان و نخبه ایرانی که دانشجوی فوق دکترای فیزیک اتمی با گرایش لیزر در دانشگاه تگزاس آمریکا است.

وی که از هموطنان اهل سنت و ترکمن است و هیچ گونه سابقه فعالیت سیاسی ندارد، بهمن ماه سال ۸۹ هنگامی که برای دیدار با خانواده اش به ایران سفر کرده بود، بازداشت شد.

کوکبی که به «ارتباط با دولت متخاصم» و « کسب درآمد نامشروع» متهم شده است، از بزرگترین نخبگان فیزیک اتمی جهان است و پیش بینی می شود در سالهای آینده به یکی از بزرگترین دانشمندان این رشته تبدیل شود، اما در صورت تداوم حضور در زندان این فرصت برای وی و کشور از بین خواهد رفت.

نگرانی ها از روند پرونده ی این نخبه ی دربند جدی است.


5 پاسخ به “امید کوکبی در انتظار تشکیل دادگاه”

 1. دانشجوی پزشکی گفت:

  پنج ماهه الان زندانه!!! آخه نامسلمونا ازادش کنید دیگه.

 2. پیمان گفت:

  این دستاورد حکومت جمهوری اسلامی است. بسیاری از استادان ایران را نابود کردند یا زندانی تا مغزها از ایران بروند و اینها بر مشتی نادان بتوانند حکومت خود را استمرار بخشند. از سویی ارابابان خارجی این حکومت بتوانند از این مغزها استفاده کنند. وزیر علوم کانادا ده سال پیش از جمهوری اسلامی تشکر کرد چون باعث شده کانادا 650 میلیون دلار از بابت این مغزها سود کند.
  ..

 3. Tracy گفت:

  IMHO you’ve got the right ansewr!

 4. ناشناس گفت:

  اين رسمش نيست به خدا اين گونه اعمال فقط مردم را به حكومت بدبين تر خواهد كرد من به عنوان يك تركمن از مسولان مي خواهم براي جلوگيري از عواقب ناشي از دستگيري اين جوان محقق هر چه زودتر ايشان را آزاد كنند . البته وقت شايد براي ما بي ارزش باشه ولي براي نخبه اي مانند ايشون حتما گرانبهاست . حيف نيست وقت با ارزشش را تو سلول بگذرونه… من كه گيج شده ام با يد ثابت كنيم كه هيچ گناهي مرتكب نشده ايم . هيچ گهي تو اين مملكت نيستيم . بابا ما آدميم . چرا با ما اينجوري رفتار مي كنيد .. خدايي هم اون بالا هستش . مي سپاريمتان به دست اون خداي عادل و بي نهايت مهربان..

 5. edi گفت:

  سلام
  من واقعا خيلي ناراحت شدم وقتي كه اين خبر را شنيدم . برخورد هاي اينچنيني فقط مردم را به حكومت بدبين خواهد كرد . به عنوان يك تركمن تقاضا دارم كه دادگاه عادلانه اي تشكيل دهيد تا كه رسوا شود هر آنكه در او غش است … اين جوان هم به سرنوشت داداشي مرحوم البته به شكل حكومتي آن دچار نشود . خخدا به همه ي ما صبر دهد و ديده حقيقت بين.