سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمی رفسنجانی: زمانی که در اوج هستیم نباید در دام لغزش‌های خودخواهی و تمامیت‌خوا...

هاشمی رفسنجانی: زمانی که در اوج هستیم نباید در دام لغزش‌های خودخواهی و تمامیت‌خواهی بیفتیم

چکیده :خداوند می‌گوید زمانی که در اوج قدرت هستید، همیشه باید مراقب باشید و فریب دنیا را نخورید، زمانی که در اوج هستیم باید در دام لغزش‌ها نیفتیم و خودخواهی و تمامیت‌خواهی می‌تواند زمینه‌ساز شکست‌های بزرگ باشد....


آیت الله هاشمی تصریح دارد که خودخواهی و تمامیت‌خواهی می‌تواند زمینه‌ساز شکست‌های بزرگ باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم عید سعید مبعث که با حضور جمعی از علما و فضلای شهرهای تهران، کرج برگزار شد با ذکر آیاتی از قرآن خطاب به پیامبر(ص) در اوج پیروزی‌ها و فتوحات اسلام مبنی بر مراقبت بیشتر و تاکید بر اینکه تفرقه در قرآن در کنار عذاب‌های الهی می‌آید و خداوند می‌گوید زمانی که در اوج قدرت هستید، همیشه باید مراقب باشید و فریب دنیا را نخورید خاطر نشان کرد : زمانی که در اوج هستیم باید در دام لغزش‌ها نیفتیم و خودخواهی و تمامیت‌خواهی می‌تواند زمینه‌ساز شکست‌های بزرگ باشد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنین در این مراسم با ذکر گوشه‌هایی از مناقب و فضائل پیغمبر اسلام، تصریح کرد : تاریخ صدر اسلام به ویژه دوران صدارت پیغمبر(ص) سراسر درس و عبرت برای آیندگان است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به برخی مسائل کشور، افزود: دعواها، تهمت‌ها و بدگویی و تفرقه میان کسانی که تا دیروز دست در دست یکدیگر در زندان‌های طاغوت مشغول مبارزه بودند زیبنده نظام اسلامی نیست و این نقطه همان جاست که خداوند نیازمند مراقبت توصیه می‌کند.

وی با اشاره به انتخابات آینده مجلس گفت: نیروهای سیاسی کشور باید به این موضوع به عنوان فرصتی برای خدمت به اسلام، کشور و مردم نگاه کنند و دیدگاه حذفی به جای بیان نکات مثبت خود، زیبننده مسلمان نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خاتمه و در پاسخ به پرسش یکی از حاضران در خصوص آتش‌سوزی در ساختمان قدس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تاکید کرد : فیلم و عکس واضح فردی که مرتکب این آتش‌سوزی شده در اختیار نیروهای انتظامی، حفاظتی و اطلاعاتی کشور قرار گرفته است و مجمع تشخیص مصلحت نظام با روشن شدن ابعاد موضوع، در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم را صورت خواهد داد.

این در حالی است که وزیر اطلاعات آن را مشکوک و مسخره خواند.

 


5 پاسخ به “هاشمی رفسنجانی: زمانی که در اوج هستیم نباید در دام لغزش‌های خودخواهی و تمامیت‌خواهی بیفتیم”

 1. ناشناس گفت:

  شما اسلام رو نابود کردید. من فردی معتقد و بجا آورنده آداب نیستم. اما در بین دوستانی که دارم که مذهبی هستند و پاره ای از خانواده شهدا هستند به بحث که می نشینیم، واقعا این دوستان دلی شکسته دارند. اینها، خانواده شهدا و مذهبی های واقعی افراد شریف و نجیبی هستند. به یاد دارم زمانی که سالها پیش با اینها شوخی می کردیم و ایراد می گرفتیم و شبهه وارد می ساختیم با رافت و خنده سعی در دفاع از عقاید خود و اسلام و انقلاب رو داشتند.
  امروز وقتی با دل خونین با هم به صحبت و بحث می نشینیم بیش از پیش خستگی و ناامیدی در سیمایشان هویدا است. بعضی ها که اعتقادات خود را حفظ کرده اند با نا امیدی جملاتی از کلام خدا را می آورند که خدا با مظلومین است. اما بیشتر همین ها امروز می گویند حق با شما بود. ما اشتباه کردیم. من امروز همان نظرات سابق رو در زمینه جایگاه دین در دولت و جامعه دارم، اما متاسفانه می بینم بیشترین ضربه رو بچه های مرهبی خوردند. خیلی از اونها اصلا در دین تردید جدی پیدا کرده اند و به مانند افرادی هستند که به ناگهان در درونشان چیزی شکسته است.

  اینها ، اقای هاشمی همه از برکات شماها بود. تشنگان خدمت نه شیفتگان قدرت.

  با چوب و چماق و دگنک به ما خدمت کردید. با زنجیر و قمه ما را وارد بهشتی کردید که خودتان امروز ازش گریزان هستید. دیگر خیلی دیر شده است. اگر هدف شما و آقای خاتمی شرکت در انتخابات است بدانید که از چشم مردم محو کامل خواهید شد. مردم از شما، گویش شما و سیاست بازی شما خسته شده اند. از اینکه نیم ساعت حرف می زنید اصلا سر و ته حرف های شما معلوم نیست خسته هستند.

  باور کنید اگر خسته نبودند، برای شما که بعید می دانم مردم ارزشی قائل باشند، اما به خاطر حصر ناجوانمرده دانه میرحسین موسوی و شیخ مهدی و بانوان نازنین آنها، حرکتی می کردند.
  “بدانید اگر مردم در مقابل ستمی که بر موسوی و کروبی رفت سکوت کردند و کاری نکردند از برای شما اصلا کاری نمی کنند. چه بسا اگر دیدن نابودی شما رو هم دیدند خوشحال شوند. “

 2. ناشناس گفت:

  Dorood bar Aytollah Rafsanjani
  dar nezam eslami dast dar dast bodan amma ghodrat nadashtan moham nisto melak nist
  melak etaate koorkoorane va setayesh az ghodrat melak ast
  aberuei baraye dino rohaniat baghi nagzashtan

 3. آزاد گفت:

  بله تا دیروز دست در دست یکدیگر بر علیه نهضت آزادی ودیگران و دمکراسی.

 4. ناشناس گفت:

  مردم با اقدامات حاکمیت مخصوصا در قضیه انتخابات نه تنها از انقلاب بلکه از اسلام دارند رویگردان می شوند. ما انقلاب کردیم که اخلاق سلطنتی برافتد اما اکنون هزاران شاه کوچک و بزرگ و فرعون داریم . راستش من به این جمع بندی رسیدم که واقعا ما چیزی نداریم که با اون جامعه را خوب اداره کنیم نداریم. اقای احمدی نژاد می خواهد برای دنیا برنامه بدهد. تو که در خانه ات ندانی کیست در اوج فلک چه دانی چیست. ما بدبخت ترین مردم دنیا هستیم .این آقایان الان پشت سر امام زمان قایم شده اند اگر حضرتش ظهور کنند خواهند گفت ما اصلا زیر نظر خداوندیم و مستقیما از خداوند دستور می گیریم.وهمینها آقا امام زمانرا هم دور میزنند.

 5. ناشناس گفت:

  اتش سوزی مجمع کار اطلاعات سپاه است برای اینکه از هاشمی زهر چشم بگیرن