سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » معترضان مصری خواهان سرنگونی ساختار حکومت هستند...

معترضان مصری خواهان سرنگونی ساختار حکومت هستند

چکیده :معترضان مصری دلیل از سرگیری اعتراضات خود را، درخواست تسریع در روند محاکمه مقام‌های بلندپایه حکومت حسنی مبارک و همچنین اعمال اصلاحاتی ذکر کرده اند که شورای نظامی پس از سرنگونی حسنی مبارک قول آن را داده بود....


با گذشت بیش از چهار ماه از پیروزی جنبش مردم مصر علیه حکومت حسنی مبارک، و درحالیکه مخالفین مصری کماکان نسبت به عدم رسیدگی به پرونده مقامات حکومت مبارک معترض هستند، منابع خبری گزارش داده اند که در جریان درگیری مجدد میان تظاهرکنندگان ضد دولتی و پلیس در میدان تحریر قاهره، گروهی زخمی شدند.

به گزارش جرش به نقل از خبرگزاری فرانسه درگیری ها از شب سه شنبه آغاز و بامداد چهارشنبه از سر گرفته شده است و پلیس ضد شورش به سوی صدها معترض گاز اشک آور پرتاب و تلاش کرد آنها را متفرق کند، که تظاهرکنندگان نیز به سوی پلیس متقابلا سنگ پرتاب کردند.

بر اساس این گزارش، شاهدان عینی گفته اند که این شدیدترین مورد خشونت‌ها طی هفته های اخیر بوده و تصاویری که پخش شده، زخمی ها را روی زمین و خونین نشان می دهد.

معترضان مصری دلیل از سرگیری اعتراضات خود را، درخواست تسریع در روند محاکمه مقام‌های بلندپایه حکومت حسنی مبارک و همچنین اعمال اصلاحاتی ذکر کرده اند که شورای نظامی پس از سرنگونی حسنی مبارک قول آن را داده بود.

این گزارش افزود “هنگامی که پلیس تلاش کرد این افراد را که جلوی ساختمان تلویزیون دولتی، بست نشسته بودند، متفرق کند، درگیری ها آغاز شد و معترضان سپس جلوی ساختمان وزارت کشور جمع شدند و با پلیس درگیر شدند.

این درگیری سپس به میدان تحریر کشیده شد و پلیس ضد شورش، خیابان اصلی منتهی به میدان تحریر را مسدود کرد و خودروهای زرهی را در اطراف میدان مستقر کرد.”

همچنین آمده است گروهی از معترضان فریاد می زدند که خواهان سرنگونی ساختار حکومت هستند و از این که روند محاکمه مقام های بلندپایه سابق با تاخیر رو به رو شده، ابراز خشم کردند.

گفتنی است طی هفته های اخیر برخی از مقامات دولت حسنی مبارک به طور غیابی محاکمه شده و حسنی مبارک که در حال حاضر در بیمارستان نظامی به سر می برد، قرار است سوم اوت (دوازدهم امرداد) همراه با پسرانش در دادگاه و جلسه محاکم حاضر شود.


یک پاسخ به “معترضان مصری خواهان سرنگونی ساختار حکومت هستند”

  1. ناشناس گفت:

    حضرت آيت‏الله خامنه‏اي، با اشاره به حمايتهاي هميشگي ملت ايران و نظام اسلامي از هر حركت عدالت طلبانه و ضد استكباري افزودند: هرجا حركتي عليه آمريكا و صهيونيسم روي دهد و هر ملتي كه ضد ديكتاتوري بين المللي آمريكا و ديكتاتورهاي داخلي قيام كند با حمايت ملت فهيم ايران روبه‎رو خواهد شد.