سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مسؤوليت جان همسرم با مسؤولان زندان و مسؤولان قضايي است...
» گفت و گو ی کلمه با همسر محسن امين زاده، يكي از اعتصاب كنندگان زندان اوين

مسؤوليت جان همسرم با مسؤولان زندان و مسؤولان قضايي است

چکیده : ايشان مشكل فشار خون بالا دارند و دائماً دارومصرف مي كنند وهمچنين بيماري كليوي دارند كه بايد تحت درمان باشند.ما واقعا نگرانيم و نمي دانيم به كجا پناه ببريم....


بر اساس خبرهای رسیده به کلمه، محسن امین زاده، فعال سیاسی و معاون وزارت خارجه دولت خاتمی، در پی اعتصاب غذا، دچار افزایش شدید فشار خون شده وضعیت جسمی بسیار نامناسبی دارد. تاکنون از انتقال وی به بهداری اوین و یا بیمارستان نيز خودداری شده است، به همين مناسبت با همسر وي مهناز اصغر زاده گفتگويي انجام داده ايم و از آخرين وضعيت جسماني آقاي امين زاده كه يكي از 12 زنداني اعتصاب كننده زندان اوين است ، احوالش را جويا شده ايم .امين زاده سه روز قبل و بعد از پايان دوره مرخصي اش به زندان اوين بازگشت. او بلافاصله بعد از بازگشت به زندان اوين همراه با 11 زنداني ديگر در اعتراض به جان باختن هدي صابر و هاله سحابي دست به اعتصاب غذا زد.

گفت و گوی کلمه با  همسر این  زندانی سیاسی پیش روی شماست:

خانم اصغر زاده چطور شد كه آقاي امين زاده بعد از مرخصي به جمع اعتصاب كنندگان زندان اوين پيوستند؟

 

آقاي امين زاده به دليل بيماري كليوي كه دارند و در دوران زندان هم براي ايشان مشكلات و ضعف جسماني متعددي به وجود آورده بود، چند روزي را در مرخصي درماني به سر مي بردند اما پيش از تكميل معالجه به زندان فراخوانده شدند و عصر 31 خرداد به زندان بازگشتند. ايشان هم به شدت از شهادت مظلومانه هاله سحابي و هدي صابر متأثر بودند و اعلام كرند زمان بازگشت به زندان همراه با ديگر زندانيان سياسي دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

 

چند روز از اعتصاب غذاي ايشان مي گذرد ؟

 

از وقتي به زندان برگشته اند يعني عصر سه شنبه تا حالا سه روز شده است.

 

در خبرها آمده ايشان وضعيت جسمي نامناسبي دارند و فشار خونشان بالارفته است ؟ شما از وضعيت ايشان هيچ گونه اطلاعي داريد ؟

تلفن هاي زندان قطع است وهمسرم و ساير زندانيان از حقوق اوليه اي مانند امكان ارتباط تلفني با خانواده خود هم محروم هستند. ما به جز ملاقات هاي هفته اي يكبار آن هم دوشنبه ها، هيچگونه امكان ارتباطي ديگري با زنداني مان نداريم. از نامناسب بودن وضعيت جسماني ايشان هم از طريق سايت ها باخبر شديم و به شدت نگران هستيم. به خصوص كه آقاي امين زاده مشكل فشار خون دارند و دائماً دارومصرف مي كنند.

 

از مسوولان قضايي چه تقاضايي داريد چون ظاهرا در خبرها آمده در انتقال ايشان به بهداري تعلل شده است؟

مسؤوليت جان همسر من با مسؤولان زندان و مسؤولان قضايي است. ايشان دو سال است كه به دليل بي عدالتي ها در زندان به سر مي برند و در طول اين مدت از نظر جسماني بسيار ضعيف شده اند. ما به شدت نگران هستيم فاجعه اي كه در اثر سهل انگاري مسؤولان زندان رخ داد و آقاي هدي صابر عزيز را از دست داديم دوباره اتفاق بيفتد. من از مسؤولان مي خواهم هرچه سريعتر از وقوع فجايع بيشتر جلوگيري كنند.

 

خانم اصغر زاده مي خواهم بدانم آقاي امين زاده بيماري خاصي هم دارند كه نيازمند رسيدگي هاي ويژه باشد ؟

ايشان مشكل فشار خون بالا دارند و دائماً دارومصرف مي كنند وهمچنين بيماري كليوي دارند كه بايد تحت درمان باشند.ما واقعا نگرانيم و نمي دانيم به كجا پناه ببريم.


یک پاسخ به “مسؤوليت جان همسرم با مسؤولان زندان و مسؤولان قضايي است”

  1. ali گفت:

    حاکمیت خیلی بی شرفه ولی ما روز آزادی اینکار رو با اونا نخواهیم کرد بلکه آزاد میزاریمشون تا از خجالت این ملت بمیرن