سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مهدی کریمیان اقبال،به اعتصاب کنندگان اوین در اعتراض به شهادت هدی و هاله پیوست...

مهدی کریمیان اقبال،به اعتصاب کنندگان اوین در اعتراض به شهادت هدی و هاله پیوست

چکیده :به گزارش خبرنگار کلمه ، دادستان تهران در ماههای گذشته ضمن دیدارهای متعدد با خانواده اقبال از آنها خواسته بود که سکوت کامل کنند و از هرگونه مصاحبه و اطلاع رسانی در باره وضعیت مهدی اقبال خودادری کنند تا در برابرش دادستان مقدمات مرخصی و همچنین آزادی وی را فراهم کند....


مهدی کریمیان اقبال، از اعضای جبهه مشارکت  و قاری قرآن به  اعتصاب کنندگان اوین در اعتراض به شهادت هدی و هاله پیوست.

وی از نخستین روز اعتصاب غذای 12 نفر، در جمع اعتصاب کنندگان قرار داشت اما به دلیل فشارهای وارده به خانواده اش از سوی دادستانی تهران، ترجیح داد برای حفظ امنیت خانواده اش نام خود را به عنوان یکی از اعتصاب کنندگان اعلام نکند.

به گزارش خبرنگار کلمه ، دادستان تهران در ماههای گذشته ضمن دیدارهای متعدد با خانواده  اقبال از آنها خواسته بود که سکوت کامل کنند و از هرگونه مصاحبه و اطلاع رسانی در باره وضعیت مهدی اقبال خودادری کنند تا در برابرش دادستان مقدمات مرخصی و همچنین آزادی وی را فراهم کند.

فرزندان مهدی اقبال به خاطر قول های مکرر دادستانی نسبت به آزادی پدرشان امیدوار شده بودند و چون این اتفاق نیفتاد به جهت روحی دچار مشکلات عدیده ای شده و در تحصیل نیز با افت شدید مواجه شده اند. فرزندان اقبال به خاطر تالمات روحی فراوان حتی ماههاست حاضر به ملاقات با پدرشان در محیط زندان نیسند و همین موضوع به رنج های آنها افزوده است.

 

مهدی اقبال نیز به خاطر فشارهای وارده به خانواده اش در ماههای گذشته برخلاف میل با طنی اش از امضای بیانیه همفکرانش خودداری کرده بود و در اخرین اقدام ضمن آغاز اعتصاب غذا در اعتراض به شهادت هدی صابر و هاله سحابی نام خود را در در بیانیه اعتصاب کنندگان قرار نداد.

 

همسر اقبال اما اخیرا در آخرین ملاقات با همسرش به وی گفته است که من کاملا پشتیبان تو هستم و تا آخر از تو حمایت می کنم و از فشارهای وارده به ما نیز نترس.

مهدی اقبال  نیز از دیروز و  در پی آزادی عماد الدین باقی که با پایان  یافتن حکم از زندان آزاد شد به  جمع اعتصابیون پیوست.

همسر اقبال تا به حال به خاطر نشان دادن حسن نیست خود به دادستان تهران از هرگونه اطلاع رسانی در باره وضعیت همسرش خودداری کرده اما اکنون که با خلف وعده های متعدد دادستان تهران رویرو شده، اعلام کرده که پس از این در باره وضعیت همسر زندانی اش مصاحبه نیز خواهد کرد.

 

 

مهدی کریمیان اقبال در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۸۸ بازداشت شد. وی هم اکنون در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد. در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ گزارش شد حکم چهار سال حبس تعزیری برای مهدی کریمیان اقبال دردادگاه تجدید نظر تایید شده است. در تاریخ ۵ خرداد ماه وی به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

در تاریخ ۲۹ مرداد گزارش شد، شرایط روحی نامناسب مهدی کریمیان اقبال در بند ۳۵۰ اوین. در تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۸۹ وی برای اولین بار به مرخصی آمد، اما با گذشت ۴۸ ساعت بار دیگر به زندان بازگشت.

 

 


4 پاسخ به “مهدی کریمیان اقبال،به اعتصاب کنندگان اوین در اعتراض به شهادت هدی و هاله پیوست”

 1. سلام گفت:

  مهدی اقبال امضا کننده بیانیه 26 نفره اخیر بود

 2. سبز.محمد گفت:

  درود بر کریمان اقبال ودرود بر اعتصاب کنندگان .اما من نمیدانم که این کار برای سلامتی شما عزیزان درست میباشد .چون این رژیم جلاد تر از این حرف ها است .میترسم که شما بلائی سرتان بیاید .ملت راضی نیست وبه شما نیاز دارد

 3. ناشناس گفت:

  هرچه بيماري شما بر سر ظالمان حاكم!

 4. ناشناس گفت:

  please please break your strik this regim want you die iran need to you and others