سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » امیر ارجمند: حکومت مسئول مستقیم جان دوازده زندانی اعتصاب کننده است...

امیر ارجمند: حکومت مسئول مستقیم جان دوازده زندانی اعتصاب کننده است

چکیده :اردشیر امیرارجمند مشاور ارشد میر حسین موسوی و سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید، روز شنبه 18 ژوئن در دانشگاه نورثوسترن شهر شیکاگو با ایراد سخنرانی پرداخت، که در مقدمه سخنانش، به اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در اعتراض به شهادت هاله سحابی و هدی صابر اشاره نمود و دلیل این اعتصاب و اقدامات مشابه را، واکنش در برابر "ظلم" و "بی قانونی" و "تضییع حقوق انسانی" دانست و همزمان مسئولیت مستقیم هر حادثه ای در ارتباط با زندانیان اعتصاب کننده را بر عهده حکومت اعلام کرد....


مشاور ارشد میرحسین موسوی و سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید، با اشاره به اعتصاب غذای اعتراضیِ گروهی از زندانیان سیاسی در زندان اوین، که در اعتراض به جانباختن مرحومان هاله سحابی و هدی صابر صورت گرفته، مسئولیت مستقیم هر حادثه ای در ارتباط با این زندانیان را بر عهده حکومت دانست و هشدار داد که دیگر نخواهند توانست با توجیهاتِ غیرقابل توجیه، عملکرد خود را و حادثه ای مشابه حادثۀ هدی صابر (مرگ بر اثر اعتصاب غذا) را تکرار کنند.

اعتصاب واکنش در برابر ظلم و  بی قانونی

به گزارش جرس، اردشیر امیرارجمند مشاور ارشد میر حسین موسوی و سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید، روز شنبه 18 ژوئن در دانشگاه نورثوسترن شهر شیکاگو با ایراد سخنرانی پرداخت، که در مقدمه سخنانش، به اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در اعتراض به شهادت هاله سحابی و هدی صابر اشاره نمود و دلیل این اعتصاب و اقدامات مشابه را، واکنش در برابر “ظلم” و “بی قانونی” و “تضییع حقوق انسانی” دانست و همزمان مسئولیت مستقیم هر حادثه ای در ارتباط با زندانیان اعتصاب کننده را بر عهده حکومت اعلام کرد.

 

مشاور میرحسین موسوی، همچنین خاطرنشان کرد حاکمیت فعلی با شعار و فریادهای کذب خود، آنچه در حال انجام آن است، استفاده ابزاری و سوء استفاده از دین بوده و سعی در فرار از مسئولیت های خود دارد.

 

امیرارجمند وظیفه تک تک اعضا و حامیان جنبش را نیز، پشتیبانی از زندانیان اعتصابی و اعلام مسئله آنان به گوش جهانیان ذکر کرده و خواستار پیگیری این مسئله توسط سازمانها و مقامات و فعالان سبز شد.

کابرد فتنه برای اقتدارگرایان: فتنه، وجود مخالف نیست، بلکه عدم قبول مخالف فتنه می باشد

وی همچنین با اشاره به ماه خرداد و رخدادهای مهم این ماه، انتخابات ریاست جمهوری 88 را مورد بحث قرار داده و مجددا بر تقلب و دستکاری در آن انتخابات تاکید ورزید و پیرامون ادعاهای اخیر یکی از نمایندگان مجلس که خود را عضو فراکسیون اصلاحات می داند، اما بر “صحت انتخابات” تاکید ورزیده، این اظهارات را “نسنجیده”، ناشی از عدم آگاهی” و همچنین ناشی از تفکرِ “ماندن به هر بهایی در قدرت” ذکر کرد.

 

ارجمند با انتقاد از اطلاق واژۀ “فتنه” توسط برخی فعالان و مقامات و مدعیان، آنرا اشتباهی فاحش خواند و تصریح کرد “فتنه، وجود مخالف نیست، بلکه عدم قبول مخالف فتنه می باشد.”

برای  تجمعات ساختگی میلیارد ها هزینه می کنند ولی حضور مردم در خیابان را تقبییح

امیر ارجمند در ادامه ضمن بیان اینکه منشا و منبع مشروعیت قدرت سیاسی و قوانین چیزی جز خواست و اراده آحاد مردم نیست گفت: “اگر مشروعیت قدرت ازآن مردم هست، مردم باید بتوانند نهادهایی که بر آنها رهبری می کنند را در موضع خود قرار داده و حدود اختیارات آنها را تغییر دهند”.

 

این فعال جنبش سبز، با انتقاد از اینکه برخی افراد و مقامات در قدرت، یا چسبیده به قدرت، مدعی شده اند که جنبش سبز مردم را به “کف خیابان” جهت اعتراض و درخواست مطالبه دعوت کرده، حضور مردم در تظاهرات و راهپمیمایی را یکی از تبلورهای حضور و اراده آنان دانست و خاطرنشان کرد “پس اگر کف خیابان بد است، چگونه است که آقایان هرگونه تظاهرات ملی و عرفی را در جهت تایید سیاست های خود، مصادره به مطلوب می کنند و برای تجمع ساختنِ جمعیت، میلیارد میلیارد هزینه می کنند.”

نمی توانیم بگوییم فردی برفراز  قانون اساسی است یا قانون اساسی از وی مشروعیت می گیرد

مجلس گوش به فرمان  نشانه بی توجهی به قانون است

وی تغییر قانون و مقامات و رهبران کشور را، امکان پذیر و حتی حق قانونی و طبیعی مردم و آحاد جامعه دانست و در ادامه با مخاطب قرار دادن حکومت گفت: “اگر شما از قانون اساسی صحبت می کنید و می گویید ما قانون اساسی داریم، نمی توانید بگویید یک فردی بر فراز قانون اساسی است، نمی توانید بگویید یک فرد اختیاراتی دارد که در قانون اساسی قید نشده و نمی توانید ادعا کنید که قانون اساسی مشروعیت خود را از او می گیرد” و ی خاطر نشان کرد که مجلس گوش به فرمان رهبری و یا هر شخص دیگر نشانه عدم وجود دموکراسی و قانون گرایی است.”

نگاه بلند مدت بر مبارزه مسالمت آمیز

امیرارجمند با اشاره به چالش های در پیش روی جنبش سبز بر اهمیت ابتکار، خلاقیت و استفاده از تجربیات سایر کشورها برای غلبه بر موانع و احیای شبکه های اجتماعی تاکید کرد. وی همچنین با اشاره به لزوم نگاه بلند مدت بر مبارزه مسالمت آمیز به عنوان استراتژی جنبش سبز تاکید نمود.

دل بستن به مداخله خارجی و رفتن به  دنبال تحریم بسیار خطر ناک و بی آینده

این فعال جنبش سبز در ادامه گفت: “تجربیات کنونی نشان می دهد که دل بستن به مداخله خارجی بسیار خطر ناک و بی آینده است. همچنین رفتن به دنبال تحریم های اقتصادی که به بنیان های اقتصادی کشور صدمه می زند در دستور کار جنبش نباید باشد و شورای هماهنگی راه سبز امید به شدت با این نوع تحریم ها مخالف است”.

حیات جنبش وابسته به خواست و اراده مردم است

مشاور میرحسین موسوی در پایان با بیان اینکه جنبش سبز از دوران شکل گیری خود گذشته و اکنون در مرحله تثبیت به سر می برد، عدم امکان حضور خیابانی را، نشانۀ رکود جنبش ندانست، بلکه حیات جنبش را وابسته به خواست و اراده مردم ذکر کرد، که با تلاش در جهت ایجاد تشکیلات و زیرساخت های مناسب به نتیجه خواهد رسید.

 

امیرارجمند، «شورای هماهنگی جنبش راه سبز» را، تنها بخشی از جنبش سبز ذکر کرد، که وظیفۀ آن، تنها “ایجاد هماهنگی” و “تشکیلات سازی در سطح مردم و فعالان”، در جهت “فراهم ساختن امکان مشارکت عمومی در سطح ایرانیان” می باشد.


 • سبز

  درود بر اقای امیرارجمند قبلا شناختی از شما نداشتم ولی چند بار با دقت به صحبت ها و مصاحبه های شما در رسا و سایر رسانه ها گوش دادم و مواضع شما را بسیار پخته و اصولی دیدم همان چیزی که میرحسین موسوی بدنبال ان بوده و هست.بطور کامل از مواضع شما و شورای هماهنگی جنبش سبز حمایت می کنم این شورا همان راهی را می رود که میرحسین راه سبز امید نامید.تاکید شما بر تثبیت جنبش سبز و نگاه بلند مدت بر مبارزه مسالمت امیز و تکثر در جنبش سبز قابل توجه است.

 • سبز تهران

  ما جنبش سبز ی ها هر گونه اتفاق برای زندا نیان سیاسی را متوجه رهبر و دولت ضد قانونی او میدانیم

 • آزادی

  سلام به همه یاران جنبش سبز من هم تشکر می کنم از همه عزیزانی که با کمتریت امکانات سعی در زنده نگاه داشتن این جنبش دارند تاکید می کنم که باید مکای حقیقی یا مجازی فراهم شود تا همه بتوانند نظراتشان را بدهند به طور مثال شاید در مورد 22 خرداد عدم اطلاع رسانی خیلی افراد را سر در گم کرد من جمعیتی که در انقلاب بودند را از ولیعصر بیشتر دیدم چون همه سر در گم بودند لطفا محلی برای اعلام نظرات اعضاء خوش فکر جنبش قرار دهیم شاید اولین قدم را بتوان در همین سایت کلمه برداشت .

  موفق باشید

 • محمود

  جناب آقای امیرارجمند! خواهشمند است سایر گروه های مخالف را اگر معتقد به ولایت جمهور مردم هستند به همکاری دعوت کنید فارغ از هر دین و آیین و اعتقادی که دارند. دین هرکسی مال خودش و حکومت و دولت محل عمل عقل است نه دل و اعتقاد. از طریق همین سایت کلمه یا به هر طریقی که صلاح می دانید در مورد موضوعات مختلف نظر سنجی کنید تا مردم ببینند که واقعاً نظراتشان برای کسانی اهمیت دارد. جناب میرحسین همیشه بر نظر مردم تأکید داشتند.
  هدف را جایگزینی ولایت جمهور مردم بر ولایت فقیه قرار دهید. با تحقق این هدف هم زندانیان سیاسی آزاد خواهند شد، هم انتخابات آزاد خواهیم داشت و … . نباید با توجیهاتی چون افزایش شدت سرکوب و … هدف را کوچک انتخاب کرد. مگر وقتی مردم فقط شعار رأی من کجاست سردادند شدت سرکوبها و بگیر و ببندها کمتر از زمانی بود که شعار “… جمهوری ایرانی” یا شعار “……” سر می دادند؟ به نظر بنده جنبش باید خود عامل باشد نه عکس العمل. هدف اگر آزادی زندانیان سیاسی قرار گیرد به نوعی عقب نشینی محسوب می شود. اصلاً چرا عده ای زندانی شدند؟ حالا وقتی آزاد شوند تازه رسیدیم به نقطه قبل از زندانی شدن این عزیزان. لذا هدف باید جامع و مانع باشد تا همه چیز را با خودش داشته باشد.

 • p

  be donbale chi hastim ma? inha be hich hoghughe ensani paiband nistand!!!!!!!!!!!

 • ناشناس

  آقاي امير ارجمند عزيز حكومتي در فكر حفظ جان اسراء در بند است ، كه حفظ جان آنها را وظيفه خود بداند .حكومتي بازجوي آن علنا به زندانيان زن گفته بود ، كه ما شما را اينجا آورده ايم كه بميريد . از كشتن مردمش ابائي ندارد ، خواه با گلوله مستقيم به مصطفي غنيان بخاطر گفتن الله و اكبر در پشت بام خانه اش ، يا زير گرفتن مردم با ماشين دزدي ، خواه رفتن با ماشين بميان جمعيت و ترور پسر خواهر موسوي ، خواه ……………….. هدف سر به نيست كردن انسان هاي آزاده است و براي اينكار هر وسيله قابل توجيه است . حال اگر خودشان خودشان را با اعتصاب غذا كشتند ، هم صرفه جوئي در غذا و گلوله است و هم كار جلاد هاي محترم را آسان كرده اند .

 • ناشناس

  دوستان عزيز چه در داخل و چه در خارج حروف را بفارسي بنويسيد بهتر است چون ما هم زبان هستيم زبان مادري حرف اول را ميزند

 • روستايي ايراني

  علت عدم موفقيت جنبش سبز شما هستيد
  بكذاريد نظر ها آزادنه بيان شود ترسي از آنها نداشته باشد هر نظري بر نظر ديگر سوار مي شود راه رهايي مشخص مي شود بر فراز قله اي از همفكري كه مزدوران رژيم اگر چه آن را مي بيند و لي نمي توانند بر آن دست يابند
  حرف شما با عملتان مغاير است
  شما نماينده ملت ايران نيستيد شما نماينده مشتي مذهبي قدرت از دست داده هستيد كه دنيال پست و مقام هستند
  سايت شما و تلويزيون شما جز نظر عده اي معدود را منعكس نمي كند
  شما جنبش را به ركود كشيده ايد بوسيله مسدود كردن همفكري همه مردم ايران

 • ناشناس

  چرا فراخوان همگانی برای پیوستن به اعتصاب غذا صادر نمیکنید؟ مخصوصا اگر ایرانیان خارج کشور به اعتصاب غذا بپیوندند پای مطبوعات و تلویزیون کشورهای مختلف به موضوع کشیده شده و موجی در دنیا به راه میافتد …

 • سبز

  درود بر ارجمند برنامه های راه پیمائی را بهتر و با حساب و کتاب برنامه ریزی کنید .ضمنا اگر میشود یک جوری از این عزیزان بخواهیم به اعتصاب غذا پایان دهند . به نظر من به اندازه کافی موثر بوده ما انها را لازم داریم

 • معین

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی
  پس از گذز قریب به 2سال از تولد رسمی جنبش آزادی خواهی مردم ایران و گذر از فراز و نشیب های مختلف، بر خود واجب دانستم، نکاتی هر چند خام و غیر کارشناسی شده را بعنوان بک همراه جنبش مردمی سبز ایران گوشزد نمایم، تا شاید به نوبه خود در این رهگذر و برهه حساس و بی بدیل، نقشی هر چند کوچک را ایفا نموده باشم، و ان شا الله مفید واقع افتد.
  1- همانگونه که مستحضرید، جنبش سبز ایران بعدا تحت لوای شبکه اجتماعی راه سبز امید، با شعار ایرانی پیشرفته با قانون، عدالت و آزادی در ایام انتخابات ریاست جمهوری دهم در سال 1388، در ادامه روند آزادی خواهی مردم شریف ایران زمین پا به عرصه وجود نهاد. این جنبش نمونه ای کاملا بارز از نظریه کثرت در عین وحدت است، و نوعی نگرش اصلاحی و ارتقا یافته از انقلاب مردمی و اسلامی ایران در سال 1357، که با عینیت بخشیدن به تمام شعائر اسلامی و ایرانی ونیز رسمیت شناختن قومیت های مختلف در سرزمینمان، نمود تازه ای به نظریه پر طمطراق و گاها شکننده، جمهوریت اسلامی بخشیده است. بعنوان یک نابلد مسائل سیاسی، تنها گزینه برون رفت از این شرایط وخیم و رقت بار از همه لحاظ(سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و حتی ورزشی) را کارشناسی و تعمیم منشور و خواسته های بدوی این جنبش، در تمام ارکان حکومت با همین ساختار و وضعیت ممکن، می دانم. معهذا با توجه به شناخت نسبی خود، از تفکر و متن جامعه، هرگونه اقدام علیه براندازی و تعویض حکومت را صلاح ندانسته و حتی نوعی پسرفت قلمداد می نمایم، و به نوعی به پوست اندازی نظام جمهوری اسلامی معتقدم.
  2- در شرایط و وضعیت موجود، با نگرشی که از وضعیت و متن جامعه استحصال گردیده، هر گونه ماراتن اعتراضات خیابانی را نه تنها نتیجه بخش نمی دانم، بلکه نوعی تضعیف و شکست قلمداد می کنم. در این زمینه گوشه نگاهی به اعتراضات خیابانی در در سالگرد کودتای انتخاباتی 88 بیندازیم. از بُعد زمانی، نزدیکترین تاریخ به آخرین پیروزی ماراتن خیابانی یعنی 25بهمن ماه می باشند، دعوت به راهپیمائی سکوت در تاریخ 22خرداد ماه 1390 بود که هماهنگی آن بر عهده دوستان ارجمندمان در شورای هماهنگی راه سبز امید بوده است، که گرچه با پیروزی نسبی همراه بود، منتها نتوانست آمار میلیونی شرکت کننده در 25 بهمن ماه 1389 را به خود اختصاص دهد، و روز بروز در حال کاهش آمار شرکت کنندگان در اعتراضات خیابانی هستیم، که تنها ناشی از مستهلک شدن است، نه ریزش نیرو. پر واضح است که مستهلک نمودن نیروهای سرکوبگر، یکی از اهداف مهم این ماراتن های اعتراضی است، اما با نگاهی دقیق تر، خواهیم یافت، که جبهه خودی نیز، دچار استهلاک نیرو گردیده است. حائز اهمیت است که استهلاک نیروهای سرکوبگر، خواست کسانی است که نوعی نگرش براندازی و تغییر حکومت را بعنوان تنها خواسته خود در آینده ای نزدیک دنبال می نمایند. در حالیکه همانطور که قبلا ذکر شد، به نظر بنده، نوعی پسرفت قلمداد می گردد، که ذیل به توضیح بیشتر می پردازم.
  3- متاسفانه نگرش غالب و دریافتی از جنبش سبز، چه در خارج و چه در داخل، تعویض و تغییر حکومت و ساختار نظام می باشد که بنده بعنوان عضو و همراه کوچکی از این جنبش سبز مردمی، آن را در این برهه از زمان و وضعیت موجود به صلاح نمی دانم، به چند دلیل:
  3-1- همانگونه که همگان بر این اعتقادیم، جنبش سبز در بطن جامعه جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است، و طبق آمارها و نظر سنجی ها، قریب به اکثریت نسبی جامعه به گونه ای تحت لوای این جنبش آزادیخواهی و حق طلبی قرار می گیرند، با گرایش های سیاسی مختلف. اما این اکثریت متاسفانه تریبون رسمی در ساختار حکومت و نظام از آن خود نداشته، فلذا از این جنبش بعنوان اکثریت خاموش یاد می شود. در نگاهی درون ساختاری، گفتمان و بیان خواسته های جنبش صرفا در شبکه های اجتماعی اینترنتی و رسانه های خارجی قابل دسترسی و بازپخش است، که متاسفانه جزو اقلیت این اکثریت خاموش می باشند، فلذا تنها با استحضال از یک رفراندوم عمومی و همه پرسی با حضور قریب به اتفاق همراهان جنبش، می توان شعار تغییر ساختار حکومت و نظام را بعنوان خواسته اصلی جنبش مدنظر قرار داد.
  3-2- تغییر حکومت، نیاز مبرمی به زیرسازی های اصولی داشته، که مهمترین و شاید تنها زیرسازی مورد بحث در این نوشته، آگاهی و بینش عمومی است.که از آن بعنوان “چشم اسفندیار خودکامگان” یاد می کنند. در شرایط موجود جامعه، که متاسفانه فضای بسته رسانه ای را شاهد هستیم و دسترسی به اطلاعات صحیح و منصفانه با مشکل مواجه است، لذا هر گونه انقلاب یا حرکتی می تواند کورکورانه قلمداد شود، مگر اینکه چرخشی در راستای گسترش آگاهی سازی را در بطن جامعه شاهد باشیم، و تک تک اعضا و همراهان این اکثریت خاموش تنها با بخشی از خواسته ها و منافع انسانی خود، آگاه شوند و با درایت و بینش حکم به هرگونه انقلابی دهند چه از نوع تغییر ساختاری و چه اصلاحی.
  3-3- در نهایت باید متذکر شد، که هر گونه تغییر ساختاری نظام حاکم، هزینه هایی را در بر داشته که در وضعیت سیاسی و اقتصادی موجود و حاکم در جهان، خصوصا کشورهای منطقه و همسایه، تنها باعث وخیم تر نمودن اوضاع می گردد. از قبیل نابسامانی حکومت های منطقه از قبیل سوریه، یمن، بحرین ، عراق و افغانستان. که در این هنگامه حکومت های پر خطر حاضر در منطقه، که صرفا بدنبال منافع خود می گردند، هر گونه نابسامانی حاکمیت را چراغ سبزی به گسترش دخالت های خود خوانده، و فقط و فقط با افزایش درایت و آگاهی در سطح جامعه می توان، راه را بر هر نوع دخالت دول خارجی، بست.
  4- بعنوان آخرین نکته و شاید جمع بندی بحث، همانگونه که قبلا اشاره گردید، بحث اصلی این نوشته در زمینه افزایش سطح آگاهی در بطن جامعه می باشد، که کم هزینه ترین نوع مبارزه با حکومت خودکامگان و سرکوبگران، قلمداد می شود. همانطور که امسال با نام سال آگاهی تا رهائی نامگذاری گردیده است، باید موج آگاهی بخشی موجود، از فضای مجازی به سطح جامعه تسری یابد.که در این زمینه، ذکر چند نکته حائز اهمیت است:
  4-1- مردم سرزمینمان از دیرباز تشنه معرفت و کسب آگاهی بوده اند، همانطور که پیامبر گرامی اسلام اشاره نمودند، “دانش اگر در ستاره پروین باشد، مردمانی از سرزمین پارس بدان دست می یابند” . و در این خلا و فضای بسته گردش اطلاعات، افراد معلوم الحالی(امثال روا زاده، رائفی پور، انوشه و …)، با بیان سطحی مطالبی غیر عرف، به راحتی در حال مسموم کردن موج آگاهی بخشی در جامعه می باشند، که بر ماست با بیان صحیح مطالب عرفی و عمیق، ذهن تشنه جامعه را از چنگال این عده قلیل بیرون آورده و در مسیر صحیح تکامل سوق دهیم.
  4-2- موج آکاهی بخشی در سطح جامعه که جویای حقیقت و تکامل انسانی می باشد، تنها و تنها موقعی اثر بخش خواهد بود، که از دل برآمده باشد، و لاجرم بر دل نشیند. لذا بیان نقدهای منصفانه در زمینه های مختلف ( از قبیل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و حتی ورزشی) نه تنها از سوی جامعه کاملا پذیرفنی خواهد بود، بلکه راه را برای اصلاحات دورن حاکمیتی هموار می نماید.
  4-3- بعنوان یک مثال جزئی، می توان به اتفاقات اخیر در جامعه اشاره نمود که بعد اخلاقی و اجتماعی جامعه را نشانه رفته است. تجاوز و تعرض که در هر منش و مسلکی زشت ترین اعمال تلقی می شود. متاسفانه در این زمینه غیر از چند مورد قلیل، روشنگری خاصی صورت نپذیرفته است و خیل وسیعی از جامعه، از این موضوع ابراز بی اطلاعی می نمایند. لازم بذکر است، صرفا انتشار این اخبار مدنظر نیست، بلکه در خواست برای استیضاح مسئولین امنیتی و فرهنگی مورد بحث است، چرا که پیشگیری را بهتر از درمان می دانیم، و تنها مجازات عاملان این فجایع دردی را درمان نخواهد کرد. ونیز با افزایش سطح خواسته های مردم و آشنائی آنان با حقوق حقه خود (هر چند ناقص) در قانون اساسی، می توان امید داشت، تا در آینده ای نزدیک، کمتر این گونه اخبار و نگرانی ها در جامعه انتشار یابد.
  در پایان ضمن تشکر از شما دوست گرامی، که حوصله به خرج داده و بنده را در حروفچینی و حروفخوانی این نوشته همراهی نمودید، کمال تشکر را دارم. ار آنجا که این باصطلاح تحلیل، تنها صدای یک همراه از بین میلیون همراه اکثریت خاموش سرزمینمان است، لذا هر گونه تصحیح و ویرایش در جهت کارشناسی راهکارهای ارائه شده و بازپخش آن را، نه تنها مجاز بلکه واجب کفائی می دانم، تا شاید به نوبه خود گامی بر داشته باشیم و ناممان در زمره نام دوستان شهید و دربندمان که در راه حق طلبی و آزادی خواهی قدم نهادند، در آینده مستدام باشد.
  و من الله التوفیق
  همراه جنبش سبز مردم ایران