سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ابهام دادستان تهران درباره جانباختن هدی‌صابر: وضعیت او باید سریع‌تر گزارش می‌شد...

ابهام دادستان تهران درباره جانباختن هدی‌صابر: وضعیت او باید سریع‌تر گزارش می‌شد

چکیده :خبرنگار دیگری در خصوص اخبار منتشره مبنی بر اعتصاب غذای برخی از زندانیان از دادستان تهران سوال کرد که وی پاسخ داد: بارها گفته‌ایم که ما خود را مکلف به رعایت حقوق متهمان می‌دانیم. در زندان‌ها نیز به مسئولان زندان تاکید کرده‌ایم هرگونه مشکلی زندانیان دارند، به دادستانی اعلام کنند. اعتصاب غذا در حقیقت ضربه زدن به خود زندانی است. آقای جعفری دولت آبادی توضیح ندادند که در زندان ها چه شرایطی پیش می آید که زندانی حاضر به ضربه زدن به خود می شود تا پیام خود را به مسوولان برساند. ...


دادستان تهران گفت: اطلاع به خانواده هدی‌صابر با تاخیر رخ داد و امکان انتخاب بیمارستان وجود نداشت.

جعفری دولت آبادی در خصوص فوت هدی صابر نیز گفت: وی روز جمعه اظهار کسالت می‌کند. دو بار به بهداری زندان منتقل می‌شود و بعد به دلیل کسالت بیش از حد از طریق رئیس دادسرای زندان به بیمارستان منتقل می‌شود اما در بیمارستان دچار آنفارکتوس می‌شود. آنچه ما در این پرونده به عنوان ابهام مطرح کردیم این است که باید گزارش وضعیت زندانی با سرعت بیشتری به دادستانی منتقل می‌شد. ما در چنین شرایطی به خانواده زندانی اطلاع می‌دهیم و آنها اجازه دارند در هر بیمارستان و با هر پزشکی که مایل هستند صحبت کنند تا بیمار در آنجا تحت درمان قرار گیرد؛ البته این اتفاق با تاخیر رخ داد و امکان انتخاب بیمارستان وجود نداشت.

جعفری دولت‌آبادی ادامه داد: ما پس از مرگ به کالبدشکافی تاکید داشتیم تا فوت این فرد مانند فوت هاله سحابی به کشور هزینه وارد نکند. جسد دو روز قبل به پزشکی قانونی منتقل شد و روز گذشته پس از معاینات به خانواده تحویل و دفن شد.

خبرنگار دیگری در خصوص اخبار منتشره مبنی بر اعتصاب غذای برخی از زندانیان از دادستان تهران سوال کرد که وی پاسخ داد: بارها گفته‌ایم که ما خود را مکلف به رعایت حقوق متهمان می‌دانیم. در زندان‌ها نیز به مسئولان زندان تاکید کرده‌ایم هرگونه مشکلی زندانیان دارند، به دادستانی اعلام کنند. اعتصاب غذا در حقیقت ضربه زدن به خود زندانی است. آقای جعفری دولت آبادی توضیح ندادند که  در زندان ها چه شرایطی پیش می آید که زندانی حاضر به ضربه زدن به خود می شود تا پیام خود را به مسوولان برساند.

وی همچنین گفت: برخی از اعتصاب‌ها صحت ندارد و واقعا بزرگ‌نمایی می‌شود. از سوی دیگر برخی زندانیان تصمیم شخصی می‌گیرند و طبعا این کار مورد تایید ما نیست.

دادستان تهران در پاسخ به این سوال که علت منتشر شدن چنین اخباری از سوی رسانه‌های بیگانه چیست؟ گفت: زندانی ملاقاتی دارد و بعضا تماس‌هایی نیز وجود دارد. این امر طبیعی است اما اینکه اینگونه اخبار صحت داشته باشد جای تامل است.

بیش از ۶۰ زندانی  بند ۳۵۰  اوین که شاهد  لحظات آخر حضور هدی صابر در زندان بوده اند  نیز  روایت خود را  از جانباختن وی به رسانه ها اعلام کرده اند.


4 پاسخ به “ابهام دادستان تهران درباره جانباختن هدی‌صابر: وضعیت او باید سریع‌تر گزارش می‌شد”

 1. ناشناس گفت:

  آقای دادستان ایا شما اختیاری از خود داری 64 نفر شهادت داده اند که او در لحظات اخر عمر عنوان کرده که مرا در بهداری مورد ضرب و شتم قرار داده اند به دستور چه کسی او را نوازش کرده اند ایا اندیشیده ای که حضرت علی برای اینکه خلخالی را از پای زن یهودی کشیده اند استغفار کرد و پنا برد بخدا در حالی که ایشان نه راضی به ان عمل بود و … ایا میدانی چواب حدا را چه باید بدهی شما مسئول هستی
  گیرم که خلق را بطریقی فریفتی با دست انتقام زمانه چه می کنی

 2. داد مردم را بستان،‌داد ستان گفت:

  آقاي دادستان،‌فرصت خوبي است. عاملان اين جنايت را محاكمه كنيد و به مردم بپيونديد. دير يا زود اين اتفاق بايد بيفتد. دل يك دله كنيد و داد مردم را بستانيد.

 3. سعید گفت:

  خاک بر سر چنین دستگاه قضایی با چنین مسئولانی!!!
  و خاک بر سر ما که با چنین قضاتی انتظار اصلاح در امور کشور رو داریم و نشسته ایم که مردم دنیا و حتی دور و بری های ما هم به توسعه برسند و ما از دور صدای دهل بشنویم و خوش باشیم!!!!!!!!!
  یاحسین
  میرحسین

 4. ناشناس گفت:

  مشكل ما تو اين مملكت خراب شده اينه كه هميشه ميذاريم دير بشه بعد خودمونو جر ميديم تا درستش كنيم! البته اگه بشه!