سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزیر کار: تحقق نیافتن 2.5ميليون شغل هم موفقيت است!...

وزیر کار: تحقق نیافتن 2.5ميليون شغل هم موفقيت است!

چکیده :مشاغل خرد ، مشاغل خانگی ، سرمایه در گردش توسعه بنگاه ها ، رفع موانع کسب و کار ، احیای نظام استاد و شاگردی و اصلاح ضوابط و مقرارات؛ همه ظرفیتهای توسعه اشتغال و سرمایه گذاری در کشور هستند که نیاز چندانی به منابع مالی ندارند....


وزیر کار و امور اجتماعی ضمن یادآوری اینکه وزارت متبوعش مسئولیت قانونی برای ایجاد اشتغال ندارد، گفت: از آنجایی که ایجاد 2.5 میلیون شغل یک پروژه ملی است، ما نیز تمام ظرفیت خود را برای تحقق آن به میدان آورده‌ایم، ضمن اینکه اگر به این هدف نرسیدیم، به هر میزان که پیش رفتیم، موفقیت به حساب می‌آید.

عبدالرضا شیخ الاسلامی در گفتگو با مهر درباره برخی انتقادات مطرح شده مبنی بر غیر واقعی بودن تحقق ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال جاری گفت: ایجاد این میزان شغل یک هدف گذاری است و ما همه تلاش خود را برای تحقق آن می کنیم.

وی در پاسخ به بودجه مورد نیاز برای ایجاد 2.5 میلیون شغل و فقدان این میزان اعتبار در لایحه بودجه سال 1390 اظهارداشت: ما در این زمینه در مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه کردیم ولی باید توجه داشت که همه مشاغل نیاز به سرمایه گذاری ندارد.

وزیر کار تصریح کرد: مشاغل خرد ، مشاغل خانگی ، سرمایه در گردش توسعه بنگاه ها ، رفع موانع کسب و کار ، احیای نظام استاد و شاگردی و اصلاح ضوابط و مقرارات؛ همه ظرفیتهای توسعه اشتغال و سرمایه گذاری در کشور هستند که نیاز چندانی به منابع مالی ندارند.

شیخ الاسلامی در عین حال گفت: البته منابع مالی هم یکی از بخشهای مهم ایجاد اشتغال در کشور است ولی همه پروژه اشتغالزایی وابسته به منابع مالی نیست.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد این میزان شغل تکلیف قانونی نیست، گفت: ما یک هدف گذاری بزرگی برای خودمان کرده ایم و تمام تلاش خود را برای تحقق این هدف می کنیم، رسیدیم که بهتر و اگر نرسیدیم به هر میزان که پیش رفتیم موفقیت به حساب می‌آید.

وزیر کار برای تحقق ایجاد 2.5 میلیون شغل پایدار خواستار حمایت و کمک همه دست اندر کاران از جمله مجلس شورای اسلامی شد و گفت: ایجاد اشتغال یک کار جمعی بوده و یک دستگاه به تنهایی نمی تواند تولیت همه پروژه را به عهده گیرد.

وی ادامه داد: ما به عنوان وزارت کار مسئولیت قانونی برای ایجاد اشتغال نداریم ولی دلسوزانه از باب اینکه می خواهیم بخشی از مشکلات کشور را حل کنیم ظرفیتهای خود را به میدان آورده ایم و تلاش می کنیم این پروژه را به سرانجام برسانیم.


8 پاسخ به “وزیر کار: تحقق نیافتن 2.5ميليون شغل هم موفقيت است!”

 1. علی گفت:

  به جان خودم که اقتصاد خوندم آماراشون دروغه.
  نرخ رشد اقتصادی سال قبل با تعداد مشاغلی که ایجاد کردن جور در نمیاد.(3.5درصد رشدو1.6 میلیون شغل جدید)چه برسه به امسال با احتمالا صفر درصد رشد و ایجاد 2.5میلیون شغل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  همین امار 3.5 درصد رشدشون هم به شدت مشکوکه.

 2. ناشناس گفت:

  اين حرف جناب وزير كار انسان را بياد شكارچي خالي بندي مي اندازد ، كه مدعي بود 30 شير درنده را شخصا شكار كرده است.
  حال اگر 2.5 ميليون فرصت شغلي ايجاد نشد بالاخره 25 هزار ، 25 فرصت شغلي و يا حداقل روياي زيباي اشتغال بكار هم براي اين دولت خود موفقيت خوبي است (وصف العيش ، نصف العيش )

 3. ناشناس گفت:

  امسال قطعا دو ميليون و پانصد هزار فرصت شغلي از بين ميره. شك نكيند. همون طور كه پارسال يك ميليون و ششصد هزار شغل از بين رفت.

 4. ایران داد عمارلویی گفت:

  سنپ بزرگ علامت نزدن است.دروغی بزرگ با پزی عالی و نبود عقلی حسابگر در سر و ادعا هایی به بزرگی این که من در همه امور کار شناسم. و نتیجه اش همین است که وزیر کار ما از اکنون با زبان بی زبانی از شکست ان خبر میدهد.اقای وزیر اول که 5000000میلیون ایجاد شغل اعلام کردند و در دومین سخنرانی ان را به 2500000 شغل پایین اوردند.راستی جناب وزیر موقع این دو سخن رانی شما خواب بودید و یا بیدار بودید.یا جرات نکردید به رییس بزرگ بفرمایید اقا کمتر بگو تا ما زیر دستان بتوانیم این عروس را گریم کنیم.راستی از دین که کاری بر نیامد و نیامهده. زیرا دروغ شده شام و نهار و صبحانه و حتا تفریح ما.از مجلس هم که کاری بر نمی اید.خود مجلسی هم در لا پوشانی استادند.کجا بریم که بزرگان ما حد اقل کمتر دروغ بگویند و از لاف و لاف زنی دست بکشند. راه کار این است که اصلن و ابدن حرف نزنند و لال مونی بگیرند.واله از دروغ خسته شدیم و نمی توانیم به هیچ وجه جواب سوال اولاد را بدیم.بهترین کار خودکشی دست جمعی میباشد.تا چه در نظر اید.

 5. ناشناس گفت:

  این افراد با این طرز بیان وبرخورد با مسائل را چه می توان نامید دروغ پرداز پست می خواهد دروغ هایشان را باوقاحت پاسخ دهد.این نتیجه دزدی رای مردم است که… انجام داد

 6. مشقاسم گفت:

  بابام جان ترا از کار برکنار کردن هم یک نوع موفقیت است. توهم اگر شیوه حرف زدن را یاد بگیری یک نوع موفقیت است. آدم قحطیه که مثل ترا وزیر می کنند؟ ما خودمان تو غیاث آباد خیلی آدمهای معقول تر از تو داریم. به این رئیست بگو یه سری به غیاث آباد ما بزند.

 7. ناشناس گفت:

  این قبول که برخی مشاغل نیاز به سرمایه گذاری زیاد ندارند، این هم قبول که ایجاد شغل در سطح کلان نیازمند منابع مالی و ایجاد زیرساخت های لازم می باشد (که البته با توجه به ثروت کلان ایران این همه عقب ماندگی جای تعجب دارد) ولی شما هم این را قبول کنید که هدف گذاری باید متناسب با امکانات و شرایط باشد. متأسفانه اینگونه ادعا ها در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است، مثل صحبت آقای علی آبادی که در زمان ریاست بر سازمان تربیت بدنی گفته بود:((ما تا 5 سال دیگر المپیک برگزار می کنیم.)) و یا ادعای خودکفایی تولید بنزین در یک هفته و …

 8. عبید سن خوزانی گفت:

  ای وزیر کار توهم واقعا بی کاری ها که این حرف ها را میزنی و مردم را میخندانی.